"Always" vs. "Lie to Me"

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Moimi punktami odniesienia odnośnie tych dwóch tych dwóch klipów BJ, są inne teledyski Callnera z mini fabułą oraz prawdziwymi aktorami, np.: Aerosmith Cryin' czy ZZ Top Breakaway. Każdy reżyser teledysków ma przecież swoje triki reżyserskie i sposoby filmowania; dlatego zestawienie tych dwóch klipów Bon Jovi z wymienionymi wcześniej teledyskami uważam za sensowne.
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: KM »

Nie będę oryginalna w tym gronie, ale panowie - normalnie się popłakałam/posikałam ze śmiechu!!! A ta komisja śledcza... wystarczy dobry temat, a pomysły się rodzą:).

Co do winy kobiet, to przecież nie od dziś wiadomo czemu krócej żyjecie... Ja też każdego dnia nolens volens skracam życie swojemu mężowi, a i syn - jak mniemam lekko mieć nie będzie (taka pewnie wada fabryczna w nas czy coś).
A co do samych teledysków, to nie wymagałabym zbyt wiele od krótkiego niemego filmiku, który jest tylko lepszym lub gorszym tłem do piosenki, aczkolwiek te akurat bardzo lubię, bo w obu Jon jest mega seksowny, a w takim kontekście ani biurko, ani dziewczyny, ani podpalenia, ani aktor-kurdupel ani skoki deskorolką po dachach już mi nie przeszkadzają...
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Widziałem tą wersję Always z VH1, gdzie były te flashbacki. Wiecie co to znaczyło? To była kolejna forma cenzury teledysku. Jak wiecie VH1 jest dość restrykcyjne, jeżeli chodzi o pokazywanie przemocy i wandalizmu. Nadal nie znalazłem tej wersji performance z ostatniego Greatest Hits gdzie są te inne sceny. Czyżby było tam więcej Aleca Johna Sucha? Jak wiecie, mam niesamowitą obsesję na punkcie basistów.
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek_93 »

Geminiman019 pisze:Czyżby było tam więcej Aleca Johna Sucha? Jak wiecie, mam niesamowitą obsesję na punkcie basistów.
Zliczyłem sceny z Aleciem w tej wersji teledysku do Always i okazuje się, że jest pokazywany dwu krotnie i do tego dochodzi raz jak jest szeroki plan na cały zespół. Czyli w sumie widać go trzykrotnie.
Ponadto stwierdzam, że bez wątpienia wersja na DVD "Bon Jovi Greatest Hits" to ta sama wersja co na profilu BonJoviVEVO na YouTube http://www.youtube.com/watch?v=gNecdKd1IG4 podpisana jako "Bon Jovi - Always (Alternate Version)", a myślę, że znasz doskonale tą wersję Gemi.
PS. Jeżeli ktoś wskaże mi różnicę między teledyskiem na DVD, a teledyskiem podanym w linku, to osobiście przeleje mu 10zł na podane przez niego konto :D
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Dobrze, już dobrze, wygłupiłem się. Ja zupełnie nie panuję nad tym swoim Aspergerem i dlatego powstają takie "kwiatki" jak ten. A co myślicie o tej specjalnej, wydłużonej, 7-minutowej wersji Lie to Me? Tam też jest kilkanaście nowych scen, plus te z wersji MTV oraz Conceptional Int'l. Teraz przynajmniej ta historia tego chłopaka co spotykał się z bezdomnymi, jest teraz trochę bardziej zrozumiała, a całość mocno zalatuje wideoklipem tych teksańskich brodaczy, w którym wystąpiła Fairuza Balk jako wampirzyca.
Awatar użytkownika
misiek_93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 763
Rejestracja: 24 września 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misiek_93 »

Daj spokój Gemi, pytasz więc odpowiadam. Bez urazy :)
A te teledyski z DVD i z YT są naprawdę identyczne.
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Może w topicu poświęconemu grupie KISS zrobimy podobne porównanie dwóch teledysków tego zespołu w reżyserii Marka Rezyki. Chodzi o te dwie pościelówy, z czego jedna jest z Hot in the Shade a druga z Revenge.

Forever vs. Every Time I Look at You
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”