W necie można znaleźć pełne "HAND"

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Bonjova
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1172
Rejestracja: 17 września 2005, o 09:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bonjova »

Moje zdanie na temat ściągania muzyki z netu jest równiez podzielone.Nie wszystkich stac na orginały.
Z tego co pamiętam to Jon w jakims wywiadze przyznał się,że sam sciąga muzykę z internetu. Odkrył w ten sposób jakąś fajną wg. niego kapelę.Niestety nie pamiętam jej nazwy
Awatar użytkownika
olcat
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 268
Rejestracja: 17 września 2005, o 18:29
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: olcat »

A ja się idę powiesic, bo koncertowego albumu Sebastiana Bach "Bring'Em Bach Alive" nie ma ani w sklepach, ani w internecie :mrgreen: I co teraz? :rotfl:
...Don't you know that all my heroes died...?
And I guess I'd rather die than fade away...
"Rock N Roll is the spiritual release of the youth"
http://www.olcat.mylog.pl
espena
It's My Life
It's My Life
Posty: 208
Rejestracja: 17 września 2005, o 15:41
Lokalizacja: Rachowice pod Gliwicami
Kontakt:

Post autor: espena »

Ricky Skywalker pisze:Ja mam to samo z Lambrettą - szwedzkim rockbandem, który wydał już 3 albumy, z czego w naszym kraju można kupić 1 (i ten mam) - w Europie 3 lata temu zdobywał czołowe miejsca list przebojów, u nas kochany Universal nawet ich nie promował :( Nowa płyta wyszła w styczniu tego roku, a w sklepach... nic. Nie wybulę kolejnej stówy za sprowadzenie płyty ze Szwecji, tym bardziej że nastawiłem się na to że oryginały kupuję głównie Bon Jovi :D I przyznam się - ja posiadam starsze albumy jako ściągane, tudzież skopiowane od drugiej osoby... ale w miarę możliwości finansowych i okazji (wyprzedaże itp.) staram się nabywać oryginały. Trza mieć całą dyskografię w oryginale, nie? :D

Tak czy siak - ściągajmy to, co jest rarytasem, jakieś koncerty, b-sidy, dema, itp. Albumy jednak kupujmy ;)
dzięki za zrozumienie, widzę iż nie tylko ja mam taki problem ze skandynawskim zespołem... :P
www.korowiow.mp3.wp.pl

Za doświadczenia trzeba w życiu płacić. Jeżeli mamy szczęście, otrzymujemy rabat - Oskar Kokoschka
Stonka
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 17
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:20
Lokalizacja: Śnieżne Za*upie.

Post autor: Stonka »

Hmm...stwierdzam,że w moim wypadku wygląda to trochę inaczej: osobiście wolę zakupować płyty oryginalne,ze względu na to,iż podchodzić do tego zaczynam jak maniak muzyczny-po kolekcjonersku.Natomiast przyznam,że przed zakupem płyty staram się przesłuchać ją drogą ściągania z internetu,albowiem jeśli jest do bani,to jasna sprawa,że kupić jej nie zamierzam.
Zresztą śmiało można wyjść z założenia,że zespół bynajmniej od tego nie zbiednieje.I chyba minęły już te czasy,kiedy z powodu umieszczania płyt w necie wybuchają dzikie jazdy.Zdaje się,że niegdyś Metallika pozwała jakiś serwis internetowy za opublikowanie ich wydawnictwa.
"People forget what you said,people forget what you did,but people never forget how you made them feel".- JBJ.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

A ja uważam że ściąganie mp3 z internetu to w sumie dobra sprawa.

Zawsze moge sprawdzić towar zanim kupie orginał. A poza tym nie jestem w stanie kupić wszystkich albumów z których podobają mi się jakieś piosenki. Obecnie głównie zespoły będą zarabiać na fanach i dla nich będą robione specjalne edycje, a dla innych coraz tańsze wersje
espena
It's My Life
It's My Life
Posty: 208
Rejestracja: 17 września 2005, o 15:41
Lokalizacja: Rachowice pod Gliwicami
Kontakt:

Post autor: espena »

Adrian pisze:A ja uważam że ściąganie mp3 z internetu to w sumie dobra sprawa.

Zawsze moge sprawdzić towar zanim kupie orginał. A poza tym nie jestem w stanie kupić wszystkich albumów z których podobają mi się jakieś piosenki. Obecnie głównie zespoły będą zarabiać na fanach i dla nich będą robione specjalne edycje, a dla innych coraz tańsze wersje
dobry pomysł z tymi specjalnymi edycjami, i tańszymi wersjami dla wszystkich. popieram :brawo:
www.korowiow.mp3.wp.pl

Za doświadczenia trzeba w życiu płacić. Jeżeli mamy szczęście, otrzymujemy rabat - Oskar Kokoschka
Undivided
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 4
Rejestracja: 22 września 2005, o 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Undivided »

Ja tez nie mam nic przeciw muzyce z netu. Jeżeli chodzi o BJ faktycznie mam same oryginały, ale BJ nie jest jedynym zespołem jakiego słucham. Najzwyczajniej nie stać mnie na kupoiwanie każdej płyty org. Kożystam z programów typu DC i muzyki w mp3 mam od czorta i wcale się tego nie wstydzę. Tak jak to zostało już powiedziane-> poznaję przez to nowe kapele a oryginały sa sla mnie za drogie.

Pzdro.
Awatar użytkownika
CRUSHynka
Junior Admin
Junior Admin
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 252
Rejestracja: 28 lutego 2005, o 02:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: CRUSHynka »

A ja dalej obstaję przy swoim, że faktycznie, są ludzie, których nie stać na kupowanie oryginalnych płyt, ale są i tacy, którym wydaje się, że ich nie stać i nawet dla swojego ulubionego zespołu nie są w stanie zebrać tych - no, zaszalejmy - 50 zł ;). No bo po co wyrzeczać się innych przyjemności (bo tylko o takim wpadku tu mówimy), skoro można bez bólu i bez problemu ściągnąć całą płytkę z netu? Takich ludzi zawsze będę krytykować :P. A co do mnie - również w większości ściągam muzykę z netu, ale na BJ zawsze jestem w stanie odłożyć trochę kasy i pognać do sklepu po oryginalną płytę ;)
Proszę państwa, oto pyza :D :
eNZu
It's My Life
It's My Life
Posty: 144
Rejestracja: 24 września 2005, o 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: eNZu »

Dobrze, że choć część idzie do sklepu a nie tylko ciągnie muzę z netu. Może i u nas HAND zajmie dobre miejsce na listach sprzedaży i w końcu nas odwiedzą. Have a nice day!
o2 Arena 2010, Drezno 2011, Gdańsk 2013, Brisbane 2018, Sydney 2018, Wembley 2019, Monachium 2019 a Warszawa tuż-tuż :)
Awatar użytkownika
Tatiana
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 578
Rejestracja: 17 września 2005, o 06:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tatiana »

Wiesz, czy HAND zajmie dobre miejsce na naszych listach sprzedazy nie wiem, ale mam jakos zludne nadzieje ;/
eNZu
It's My Life
It's My Life
Posty: 144
Rejestracja: 24 września 2005, o 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: eNZu »

Marzyć mogę zawsze :D Kto wie, może kiedyś sobie przypomnią o kraju nad Wisłą i zobaczą, że tam też mają Wiernych Fanów!
o2 Arena 2010, Drezno 2011, Gdańsk 2013, Brisbane 2018, Sydney 2018, Wembley 2019, Monachium 2019 a Warszawa tuż-tuż :)
Awatar użytkownika
Tatiana
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 578
Rejestracja: 17 września 2005, o 06:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tatiana »

Obys mial racje. Ja tez, tak jak chyba kazdy fan chcialabym bardzo, zeby przyjechali. Patrząc jadnak na nasza mlodziez i muzyke jakiej sluchaja, czyli rap, hip-hop nie ludzilabym sie, ze plyta HAND sprzeda sie w powalajacej liczbie egzemplarzy :( No, ale masz racje marzenia - piekna rzecz ;)
iza
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 12
Rejestracja: 21 września 2005, o 14:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: iza »

A ja widzę, że nasza młodzież zaczyna powoli wracać do tego, co, jako była szara masa, ogólnie nazywa rockiem.
"Wierni fani" czyli ci, którzy zawsze i bezwzględnie zaopatrują się w orginalne płyty? Można i tak.
Zgadzam się z Olcat. Nie każdego stać na płyty i nie widzę powodu, dla którego miałby wówczas odmawiać sobie w ogóle. Nawet nie spodziewam się, że nagle ceny płyt spadną, a tępiąc w takiej sytuacji wszelkiego rodzaju mp3, muzykę robi się kolejną rozrywką dla wybranych.
Awatar użytkownika
CRUSHynka
Junior Admin
Junior Admin
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 252
Rejestracja: 28 lutego 2005, o 02:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: CRUSHynka »

Patrząc na to z punktu widzenia zespołu - skoro fan nie ma kasy, by kupić płytę, to tym bardziej nie będzie go stać na bilet na koncert. Proste.
Proszę państwa, oto pyza :D :
Magnum
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 268
Rejestracja: 16 września 2005, o 19:46
Lokalizacja: 128 km from New Jersey!

Post autor: Magnum »

Ja kupuje oryginaly tylko wtedy, gdy szanuje zespol (jestem jego fanem). A kiedy sciaam muze? Nigdy :P Poza wersjami akustycznymi BJ ;).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”