Wzmianki o BJ

Ogólne tematy.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Little Runaway
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
I Believe
I Believe
Posty: 80
Rejestracja: 24 stycznia 2013, o 04:06
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Little Runaway »

nie wiem czy ktos już wrzucał...jak co to sorrki ;)
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Har ... 72164.html

odmiana piękna :P : "niewykluczone że będą to pamiątki związane Brucem Springsteenem czy Bon Jovim."
ale wiadomość cieszy bardzo! Proponuję niech postarają się o gitarę z koncertu w Gdańsku. Może jeszcze byliby zainteresowani flagą? w końcu to Gdańsk (gospodarz) a flaga zrobiła wrażenie, element wystroju mogłby być...w Krakowie mają pod sufitem talerze perkusyjne ,tam można by co innego ;]
"I'll never grow up and I'll never grow old ..."

Vienna 17/05/2013
Gdańsk 19/06/2013
Prague 24/06/2013
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

Little Runaway pisze:nie wiem czy ktos już wrzucał...jak co to sorrki ;)
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Har ... 72164.html

odmiana piękna :P : "niewykluczone że będą to pamiątki związane Brucem Springsteenem czy Bon Jovim."
ale wiadomość cieszy bardzo! Proponuję niech postarają się o gitarę z koncertu w Gdańsku. Może jeszcze byliby zainteresowani flagą? w końcu to Gdańsk (gospodarz) a flaga zrobiła wrażenie, element wystroju mogłby być...w Krakowie mają pod sufitem talerze perkusyjne ,tam można by co innego ;]
Nie ma czego sie czepiać. To jedynie potwierdzenie reguły, że dla prasy nie ma granicy miedzy Bon Jovi, a Jonem Bon Jovi(m).
Awatar użytkownika
Little Runaway
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
I Believe
I Believe
Posty: 80
Rejestracja: 24 stycznia 2013, o 04:06
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Little Runaway »

Raczej mnie to rozbawiło po raz kolejny niż żebym miała się czepiać ;)
"I'll never grow up and I'll never grow old ..."

Vienna 17/05/2013
Gdańsk 19/06/2013
Prague 24/06/2013
Awatar użytkownika
lydia
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 635
Rejestracja: 17 lipca 2013, o 06:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lydia »

Little Runaway pisze:nie wiem czy ktos już wrzucał...jak co to sorrki ;)
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Har ... 72164.html

odmiana piękna :P : "niewykluczone że będą to pamiątki związane Brucem Springsteenem czy Bon Jovim."
ale wiadomość cieszy bardzo! Proponuję niech postarają się o gitarę z koncertu w Gdańsku. Może jeszcze byliby zainteresowani flagą? w końcu to Gdańsk (gospodarz) a flaga zrobiła wrażenie, element wystroju mogłby być...w Krakowie mają pod sufitem talerze perkusyjne ,tam można by co innego ;]
Pomysł z flagą całkiem niezły... :))
BON JOVI- Because Life's Too Short To Listen To Bad Music...
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Miracle-BJ pisze: Chodzi mi o tą wypowiedź, którą napisał a bad name (Jest taki kanał STARS TV ( u mnie na cyfrowym polsacie to kanał 1000) i tam codziennie coś bj leci. Widziałam już Wanted, Blaze Of Glory, LOAP, It's My Life, Always, Keep the Faith, I'll Be There For You.), a cytowane jest jako mój post.
Jeszcze raz powtarzam, że nie mam do nikogo pretensji, tylko pytam z ciekawości, bo mi się tak nie zdarzyło.
Miracle, pewnie to zwykła pomyłka przy edycji, ale przez to powstał fajny przykład tzw "faktu medialnego" - wg niego to Ty jesteś autorem cytatu :D

Little Runaway, a w tym HRC są na tyle duże pomieszczenia, żeby flaga mogła się gdzieś zmieścić?
Awatar użytkownika
Little Runaway
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
I Believe
I Believe
Posty: 80
Rejestracja: 24 stycznia 2013, o 04:06
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Little Runaway »

Nie wiem. On dopiero O powstaje. Ale gdyby ten pomysl potraktować na serio i Administratorzy by się do tego przychylnie odnieśli mogłabym poszukać kontaktu do właścicieli tego biznesu
"I'll never grow up and I'll never grow old ..."

Vienna 17/05/2013
Gdańsk 19/06/2013
Prague 24/06/2013
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Trochę wątpie, ze w tak wystylizowanym co do centymetra pomieszczeniu jakim jest HRC powiesili by gdzieś 15 metrową płachtę.. co najwyżej mogli by włożyć do jakiejś gablotki, ale myśle, ze to też nie takie proste.. Co 7 lat zmienia się wystrój i oni się chyba wymieniają tymi pamiątkami z innymi lokalami z całego swiata, pewnie jest im to narzucone, co mogą mięc w danym momencie.
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
AniBo
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 3
Rejestracja: 2 września 2013, o 11:55
Lokalizacja: Polska

Post autor: AniBo »

Miracle-BJ pisze:Absolutnie nic nie mam do tego, że ktoś cytuje coś co ja nie napisałam na tym forum, ale czy może się tak zdarzyć, że jak wklejam cytuj to wkleja się wypowiedź innej osoby.
Chodzi mi o tą wypowiedź, którą napisał a bad name (Jest taki kanał STARS TV ( u mnie na cyfrowym polsacie to kanał 1000) i tam codziennie coś bj leci. Widziałam już Wanted, Blaze Of Glory, LOAP, It's My Life, Always, Keep the Faith, I'll Be There For You.), a cytowane jest jako mój post.
Jeszcze raz powtarzam, że nie mam do nikogo pretensji, tylko pytam z ciekawości, bo mi się tak nie zdarzyło.
Ja Cibie cytuję i jesteś TY :) Też zauważylam, ze codziennie jest w stars tv jest BJ i coraz częściej oglądam, choć dziś akurat cieszą fani Queen, bo urodziny Mercury'ego. Ale 2 marca będzie nasz dzień...

monjovi też bym tak obstawiała ;)
Muzyka jest moim antydepresantem
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

http://www.newsweek.pl/artykuly/Bon-Jov ... 8,1,1.html

No proszę...
Nawet bez Sambory (co akurat dość smutne)
Bartek00
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 5
Rejestracja: 3 września 2013, o 18:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Bartek00 »

Miracle-BJ pisze:Absolutnie nic nie mam do tego, że ktoś cytuje coś co ja nie napisałam na tym forum, ale czy może się tak zdarzyć, że jak wklejam cytuj to wkleja się wypowiedź innej osoby.
Chodzi mi o tą wypowiedź, którą napisał a bad name (Jest taki kanał STARS TV ( u mnie na cyfrowym polsacie to kanał 1000) i tam codziennie coś bj leci. Widziałam już Wanted, Blaze Of Glory, LOAP, It's My Life, Always, Keep the Faith, I'll Be There For You.), a cytowane jest jako mój post.
Jeszcze raz powtarzam, że nie mam do nikogo pretensji, tylko pytam z ciekawości, bo mi się tak nie zdarzyło.
Hehe, to dziwne. Ja po prostu nacisnąłem "cytuj" i takie się pojawiło :-)

AniBo - tak, dużo też było Queen, wiadomo rocznica. Na szczęście nasza legenda ma się nadal dobrze :-)
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

Obrazek
"Czarny Album" XXI wieku?

Metallica zawsze znajdowała się wśród głównych inspiracji Avenged Sevenfold. Z czasem te wpływy stają się coraz wyraźniejsze. "Nightmare", poprzedni album formacji, obfitował w zagrywki kojarzące się z metallikową klasyką z lat osiemdziesiątych, nowa płyta jest z kolei ukłonem w stronę początku kolejnej dekady.

Tak jak "Metallica", zwana też "Czarnym Albumem", przyniosła uproszczenie muzyki grupy w stosunku choćby do swojej poprzedniczki "...And Justice For All", tak samo "Hail To The King" oznacza podobne zmiany w odniesieniu do "Nightmare". Mniej tu zabawy rytmem, mniej kombinowania, więcej natomiast łatwych do zapamiętania melodii i – jakkolwiek głupio to nie zabrzmi – niemal radiowej przebojowości. Nie żeby to były jakieś specjalnie nowe cechy w kontekście twórczości A7X, ale tym razem każdy numer mógłby zostać singlem, który dobrze poradziłby sobie w playlistach rockowych stacji radiowych i telewizyjnych. Bynajmniej nie znaczy to, że każdy utwór z "Hail To The King" jest dobry.

Zaczyna się wybornie – dynamiczny "Shepherd Of Fire" to wykop aż miło. Dudniąca, miejscami karabinowa perkusja, soczysty riff i mnóstwo melodii – takiego Avenged Sevenfold można słuchać bez końca. Równie dobrze jest w tytułowym "Hail To The King" z konkretnym gitarowym drivem w refrenie. Później jest już różnie. Tym razem nie udały się ballady, są wymęczone i nudne. "Crimson Day" to Bon Jovi w biedniejszym wydaniu, z kolei "Acid Rain" mogłoby zaszczycić swoją obecnością płytę z odrzutami grupy Savatage. Jeśli ktoś liczył na perełki w rodzaju "So Far Away" z poprzedniej płyty, będzie srogo zawiedziony. Na "Hail To The King" zdecydowanie lepiej wypadają mocne numery, jak choćby "Coming Home" i "Planets". Podobać się może zwłaszcza ten pierwszy, pełen zagrywek gitarowych dość jednoznacznie kojarzących się ze stylem Iron Maiden.No właśnie, "dość jednoznacznie kojarzących się". Dochodzimy do głównej wady nowego krążka A7X – braku wyczucia równowagi między inspiracją a kopią. Słychać, że muzycy chcieliby pokazać wpływy artystów, którzy ich kształtowali, ale zamiast tego wychodzi paskudne zżynanie i naśladownictwo. Przykłady? "Doing Time" do przesady podjeżdża Gunsami. Sposób prowadzenia wokalu, same linie melodyczne i maniera naśladująca niższe rejestry Axla Rose’a. "This Means War" to niemal nuta w nutę "Sad But True" z "Czarnej" Metalliki. Coś jeszcze? "Requiem", swoją drogą najgorszy utwór na płycie. Instrumenty smyczkowe grają motyw z zeppelinowego "Kashmiru", do tego chóralne zaśpiewy pasujące raczej do przedstawicieli symfonicznego metalu nijak korespondują z dość surową bądź co bądź estetyką Avenged Sevenfold.

Nie powala brzmienie płyty – trochę suche i syntetyczne. Bębny mogłyby być "tłustsze", gitary bardziej organiczne. W końcu to muzyka, nie sala operacyjna. Na żywo ten materiał z pewnością zabrzmi o wiele lepiej. Obyśmy mieli możliwość sprawdzić to na koncercie w Polsce.

Trzy gwiazdki. Przesadna wtórność nie pozwala ocenić tej płyty wyżej. Od zespołu o statusie Avenged Sevenfold powinniśmy wymagać znacznie więcej. Technicznie prawie wszystko się zgadza, prawie wszystko jest na miejscu. Zabrakło jedynie odrobiny duszy i większej ilości własnych pomysłów. Media ochrzciły ich mianem "nowej Metalliki", a oni sami za bardzo w to uwierzyli, przekraczając w kilku miejscach cienką granicę inspiracji.
strona z recenzją: http://www.cgm.pl/recenzje,32300,avenge ... ticle.html
Awatar użytkownika
karola559
It's My Life
It's My Life
Posty: 102
Rejestracja: 26 czerwca 2013, o 11:43
Lokalizacja: Katowice/częstochowa

Post autor: karola559 »

Nie wiem gdzie o tym napisać, ale we wczorajszej Panoramie (TVP2) była wzmianka o JBJ Soul Kitchen, przy okazji lokali w których nie ma cen posiłków tylko klienci płacą co łaska. Nie zrozumiałam co tam Jasiek dokładnie mówił bo akurat szykowałam się do wyjścia.
Może gdzieś jest to dostępne w necie? :)
Awatar użytkownika
Bonjova
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1172
Rejestracja: 17 września 2005, o 09:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bonjova »

We wczorajszym odcinku Must be the music po występie jakiegoś zespołu puścili Have a nice day

[ Dodano: 2013-09-16, 19:36 ]
karola559 pisze:Nie wiem gdzie o tym napisać, ale we wczorajszej Panoramie (TVP2) była wzmianka o JBJ Soul Kitchen, przy okazji lokali w których nie ma cen posiłków tylko klienci płacą co łaska. Nie zrozumiałam co tam Jasiek dokładnie mówił bo akurat szykowałam się do wyjścia.
Może gdzieś jest to dostępne w necie? :)
http://www.tvp.pl/publicystyka/programy ... 0/12198868

Całość zaczyna się 24.40, natomiast Soul Kitchen 26.50
25.05.2008 Leipzig
19.06.2013 Gdańsk
Awatar użytkownika
Martaaa
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 333
Rejestracja: 30 grudnia 2010, o 18:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Martaaa »

Bonjova pisze:http://www.tvp.pl/publicy...3-1800/12198868

Całość zaczyna się 24.40, natomiast Soul Kitchen 26.50
Tylko mnie to nie działa?
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

U mnie też nie działa :P
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”