Ogłoszenie

Obrazek

Muzyczne podsumowanie roku 2019

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Muzyczne podsumowanie roku 2019

Postprzez Adrian » 18 marca 2019, o 11:37

W tym roku muzyczne podsumowanie będę tworzył aktualizować przez cały rok.

Album roku - Nominacje:
Coma - Sen o 7 Szklankach - 10/10 - Od dwóch albumów Coma to był dla mnie zespół zagubiony. Próbowali coś nagrać oryginalnego, ale było to nudne, nijakie i bez pazura. Gdy usłyszałem, że zespół bierze się za piosenki z bajek to od razu pomyślałem, że Coma nie uczy się na błędach. Nic bardziej mylnego. Tym razem wszystko zagrało idealnie. Od bardziej agresywnego (wręcz krzykliwego) wokalu, dobrych riffów, całej oprawy muzycznej na doborze utworów kończąc. Roguc zebrał piosenki, które w oryginale miały dwuznaczne teksty. dały one możliwość zinterpretowania ich jako dosyć odważne a czasami mroczne spojrzenie na dzisiejsze czasy. "Marsz robotów" czy "Wędrówka" są tego idealnym wręcz przykładem. Gdyby dać komuś do przesłuchania album nie mówiąc, że to utwory z bajek to mógłby w ogóle nie poznać przebojów sprzed lat. Fajny psychodeliczny, ale melodyjny klimat. Najbardziej trafiła do mnie genialna wersja "Meluzyny", "Pożegnanie z bajką" oraz "Z poradnika młodego..". Naprawdę wszystko mi tu gra i nawet futurystyczno/kosmiczne wstawki na tym albumie dodają jakości, a nie odpychają jak w "YU55". Z chęcią usłyszę ten album na żywo i mam nadzieję, że zespół nagra kolejny album w takim stylu.

Avril Lavigne Head Above Water
Bring Me the Horizon - amo
Bon Jovi
Christina Perri Songs for Carmella: Lullabies & Sing-a-Longs
Coldplay
Daria Zawiałow - Helsinki
Dream Theater Distance over Time
In Flames - I, The Mask
Kękę
Liam Gallagher
LSD Labrinth, Sia & Diplo Present... LSD
Papa Roach Who Do You Trust?
Pink Hurts 2B Human
Rammstein
Rob Thomas Chip Tooth Smile
Sia
The Cranberries In the End
Weezer Weezer (Teal Album)

Singiel roku - Nominacje:
All Over Now - The Cranberries
Fantazja - Coma

Piosenka z albumu (nie singiel) - Nominacje:
Meluzyna - Coma
Z Poradnika Młodego Zielarza - Coma
Pożegnanie z bajką - Coma

Utwór poznany/polubiony w tym roku - Nominacje:

Z czasem będę to uzupełniał. Czas dokończyć rok 2018
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Adrian
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day

Re: Muzyczne podsumowanie roku 2019

Postprzez EVENo » 3 maja 2019, o 19:03

W sumie jest dopiero maj, a dla mnie ten rok już teraz jest znacznie atrakcyjniejszy muzycznie, niż dwa poprzednie. Powroty grupy Rammstein, Sabatona i Dream Theater (najlepsza płyta od lat!), do tego kapitalne krążki Eluveitie i Cellar Darling, a to dopiero muzyka metalowa. Po drugiej stronie barykady wysyp nowej muzyki z gatunku hip hop - i tej dobrej, i tej ultrakoszmarnej, ale z pozytywów na pewno Abradab, Hans Solo i O.S.T.R. Długo oczekiwane albumy Millencolin, The Cranberries oraz RPWL nie zawodzą, a swoje trzy grosze niespodziewanymi singlami dorzucili Hunter, Organek, Agata Karczewska, Florence oraz Lighthouse Family. No i Daria Zawiałow - jak ona to robi, że nagrywa taki fajny pop? :D Przy tym wszystkim płyta Nocnego Kochanka wypada niesamowicie słabo. Kto by pomyślał? ;)
Obrazek
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day

Ulubiona płyta: New Jersey

Powrót do Muzyka