Oceny - Stranger In This Town

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
99-in-the-shade
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 346
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 19:04
Ulubiona płyta: NJ - KTF - TD
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: 99-in-the-shade »

1. Rest In Peace 7/10
2. Church Of Desire 8/10
3. Stranger In This Town 10/10
4. Ballad Of Youth 9/10
5. One Light Burning 10/10, chociaż na dobrą sprawę dałabym 11/10
6. Mr. Bluesman 10/10
7. Rosie 7/10
8. River Of Love 7/10
9. Father Time 10/10 - ale to samo co przy 'One Light Burning', 11/10 jak na moje w sumie :)
10. The Answer 8/10

Na dobrą sprawę płyta bez słabych punktów :)
'A drifter I was meant to be with noone there for company.'
Awatar użytkownika
Cleevleen
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 254
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 15:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Cleevleen »

1. Rest In Peace 9/10
2. Church Of Desire 10/10
3. Stranger In This Town 8,5/10
4. Ballad Of Youth 10/10 ; jedna z trzech na albumie, której dałabym, więcej.
5. One Light Burning 10/10 ; sytuacja jak wyżej
6. Mr. Bluesman 9/10
7. Rosie 10/10
8. River Of Love 9/10
9. Father Time 10/10 ; trzecia i ostatnia nie mieszcząca się w skali
10. The Answer 9/10

Już narodził się sentyment dla Ballad Of Youth - pierwszego solowego utworu Richiego, który słyszałam. Żeby było zabawniej, akurat w okresie, gdy miałam doła. Efekt: bezwarunkowa miłość na miejscu ;) i przesłuchanie całego albumu.
Album przecudowny, moje oceny nie są "na siłę" zawyżane - po prostu go uwielbiam. A niedawno, ku mojej nieopisanej radości, udało się nabyć całkiem fizyczny, namacalny i materialny egzemplarz - po dobrych paru miesiącach polowania i nie widzenia go nigdzie! :D
Awatar użytkownika
Runawaygirl18
It's My Life
It's My Life
Posty: 151
Rejestracja: 2 maja 2013, o 21:05
Lokalizacja: Luboń

Post autor: Runawaygirl18 »

Cały album wzbudza we mnie wiele emocji za każdym razem gdy go słucham, jedyną piosenką, która nie przypadła mi za bardzo do gustu jest "Rest in peace". Zdecydowanie moja ulubiona płyta Rysia :D

1. Rest In Peace 4/10
2. Church Of Desire 8/10
3. Stranger In This Town 10/10
4. Ballad Of Youth 9/10
5. One Light Burning 10/10
6. Mr. Bluesman 10/10
7. Rosie 9/10
8. River Of Love 8/10
9. Father Time 10/10
10. The Answer 10/10
"So I live each day like I know it's my last
If there is no future there must be no past"

http://www.lastfm.pl/user/SITT18
Awatar użytkownika
Collie
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 510
Rejestracja: 13 lutego 2013, o 12:35
Ulubiona płyta: Keep The Faith
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Collie »

#1, płyta poruszająca mnie dogłębnie, z którą wiąże wiele emocji. Uwielbiam wokal Richiego, który już sam wybija się i przenika. Przetworzenie przeróżnych uczuć/przeżyć, przelanie ich na papier i jeszcze takie magiczne wykonanie. Pamiętam, że przy pierwszym odsłuchaniu czułam się niczym przeniesiona do innej rzeczywistości i ogólne zaskoczenie. Klimat powalający, głos, tekst, gitara - unikat! Wracam i na pewno będę często wracać do tej płyty.

1. Rest In Peace 8/10
2. Church Of Desire 9/10
3. Stranger In This Town 10/10
4. Ballad Of Youth 10/10
5. One Light Burning 10/10
6. Mr. Bluesman 10/10
7. Rosie 9/10
8. River Of Love 9/10
9. Father Time 10/10
10. The Answer 10/10
In a world that gives you nothing, we need something to believe in
https://www.instagram.com/qeeriefire/
EVENo

Post autor: EVENo »

Stan na dziś:

1. Rest In Peace 6/10 (-1)
2. Church Of Desire 9/10 (+1)
3. Stranger In This Town 7/10 (-2)
4. Ballad Of Youth 10/10 (+3)
5. One Light Burning 10/10 (0)
6. Mr. Bluesman 6/10 (-2)
7. Rosie 9/10 (0)
8. River Of Love 7/10 (-1)
9. Father Time 9/10 (+1)
10. The Answer 6/10 (-3)
Karol
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 8
Rejestracja: 22 maja 2013, o 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Płyta z którą się identyfikuję jak z żadną inną. Wiem, że jest mnóstwo lepszych albumów, ale to jest jak z... hmm... o! Każdy człowiek, który ma swoją wrażliwość muzyczną, szuka swojej drugiej 'połówki". Tego albumu, do którego będzie wracał jak do domu, do najbliższej rodziny, gdzie czuje się najlepiej, swobodnie, nie musi niczego udawać. Dla mnie takim albumem jest "Stranger in this Town". Nie umiem określić dlaczego. Po prostu trafił mnie jak grom już po pierwszym przesłuchaniu i wiedziałem, że Richie to taka moja 'bratnia' dusza (ależ pojechałem po bandzie!) i ktoś, kto swoimi płytami tworzy dla mnie miejsce, gdzie mogę się ukryć przed światem i w spokoju spędzić w nim przez parę chwil. "Stranger" znaczy również dla mnie bardzo wiele z powodu tekstów, w których widzę swoje odbicie i to, co się w moim życiu dotychczas wydarzyło, a to - chyba większość przyzna mi rację - baaaaaardzo zbliża do danej płyty i tworzy przy tym taką mistyczną aurę. Muzycznie? Według mnie, najlepsza płyta Bon Jovi ;) . Zdaję sobie sprawę, że album ma swoje minusiki, ale jako całość jest dla mnie czymś idealnym.

A teraz oceny:

1. Rest In Peace 9/10
2. Church Of Desire 10/10
3. Stranger In This Town 10/10!
4. Ballad Of Youth 10/10
5. One Light Burning 10/10
6. Mr. Bluesman 9/10
7. Rosie 8/10
8. River Of Love 8/10
9. Father Time 10/10!
10. The Answer 10/10
Dolkin

NA WŁASNĄ RĘKĘ

Post autor: Dolkin »

Obrazek

***
-------------------------------------------
19 listopada 1991 świat miał już za sobą Czarne Wcielenie Metalliki, Gunsowską iluzję i rockowe objawienie z Seattle. Znacznie wcześniej przetrawił również imponujący solowy debiut Jona Bon Jovi’ego. Kto wie czy gitarzysta słynnej formacji nie pozazdrościł sukcesu swojemu bardziej znanemu koledze i korzystając z siedemnastomiesięcznego zawieszenia działalności Bon Jovi postanowił nagrać własny materiał, werbując przy okazji niemal cały skład macierzystego zespołu. Należałoby bowiem wspomnieć, iż przy nagrywaniu „Stranger In This Town” Richie Sambora był wspomagany przez Tico Torresa i Davida Bryana.

Pomimo ciepłych recenzji „Przybysz” nie dorównał pod względem komercyjnym debiutowi „Blaze Of Glory”. Na szczęście pozycja na liście światowych bestsellerów nie zawsze oddaje artystyczny poziom danego krążka… Album wypełnia dziesięć piosenek z czego lwią część stanowią ballady. Zaczyna się obiecująco, elektryzująco. „Rest In Peace” swoją strukturą nie przypomina nic z dokonań Bon Jovi. Ciągliwe gitary, sporo zgiełku i mocny, wykrzyczany wręcz wokal. Momentami może się to kojarzyć z „mindcrime’owymi” dokonaniami… Queensryche.

Kolejna, nieco żywsza „Church of Desire” jest zdecydowanie łatwiejsza w odbiorze. Utwór tytułowy – z urzekającym wstępem, fajnie bujającym wokalem i elegancką solówką – może z powodzeniem pretendować do miana najlepszego kawałka z tego albumu. Słowem, majstersztyk.

„Mr. Bluesman”
wyróżnia się jedynie tym, że gościnnie solo zagrał w nim Eric Clapton. Podobać mogą się bonjoviova „Rosie” – piosenka jakby żywcem wyjęta z albumu „New Jersey” - oraz patetyczne „Father Time”.

„Stranger In This Town” to bardzo ciepła, równa płyta stawiająca Richiego Samborę w nieco innym świetle jako muzyka, kompozytora. Album jest doskonałym dowodem na to, że słynny gitarzysta również w pojedynkę potrafi tworzyć piękne, melodyjne i przebojowe piosenki. Płycie nie sposób odmówić klimatu. Dla zwolenników tego rodzaju grania to jazda obowiązkowa.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Oceny - Stranger In This Town

Post autor: EVENo »

Dla lepszego zobrazowania sytuacji:

1. Rest In Peace 6/10
2. Church Of Desire 9/10
3. Stranger In This Town 7/10
4. Ballad Of Youth 10/10
5. One Light Burning 10/10
6. Mr. Bluesman 7/10
7. Rosie 9/10
8. River Of Love 7/10
9. Father Time 8/10
10. The Answer 5/10
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
kowal11
It's My Life
It's My Life
Posty: 116
Rejestracja: 31 października 2009, o 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Oceny - Stranger In This Town

Post autor: kowal11 »

father time jest poza jakakolwiek skalą,to dzieło sztuki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”