Something For The Pain

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Something For The Pain

Post autor: Adrian »

Pytanie jest odnośnie pewnej gry słownej zawartej na początku piosnki. (zapewne większość nawet na nią nie zwróciła uwagi).

We wstępie jest coś takiego:
Jon:: God Save The Queen
Richie: Why ?
Jon: She Can't Swim

No i pytanie brzmi: zna ktoś ta gre alkoholową ? Podobno to jest Brytyjska gra/zabawa która polega na wrzuceniu do alkoholu jakieś tabletki czy czegoś podobnego (pensa) wypowiada się te słowa i pije zanim tabletka/pens opadnie na dno/rozpuści się ...

No i oczywiście -> Something For The Pain wiąże się z alkoholem (coś idealnego na ból).

Po tym wszystkim co się wyczytałem o tej piosence i po "zrozumieniu" tekstu coraz bardziej lubię tą piosenkę.
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

cos tam na poczatku słyszałem/jakies pomruki, ale dopiero po nałozeniu słuchawek usłyszałem dokładnie te słowa:P
fajne/lubie takie ciekawostki:P
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Adrian

Post autor: Adrian »

No takich ciekawostek jest więcej. Jakbyście mieli jakieś ciekawostki odnośnie piosenek to piszcie w tym dziale.
A co do tego co się wrzuca do piwa to oczywiście funt Brytyjski z wizerunkiem królowej Elżbiety 2giej.
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Post autor: teken020 »

ja znalazłem nawiazanie do I'D die for You w Love Is War , jest tam taki wers
".....Whatever happened to the boy who said, Id die for you...."

cos w rodzaju jak It's my life w drugiej zwrotce do Livin' On a Prayer:p
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Hmm znam to, ale czy to jest oby na pewno nawiązanie ?

ps
Ale jak coś takiego wstawiasz to daj nowy temat (tutaj konkretnie "Love Is War").
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Uwielbiam tak bardzo tę piosenkę, a dopiero teraz słyszę tak oryginalną interpretację, Adrianie :) Ciekawe, ciekawe...chyba muszę się od nowa zagłębić w jej tekst :P
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Uwielbiam tak bardzo tę piosenkę, a dopiero teraz słyszę tak oryginalną interpretację, Adrianie :) Ciekawe, ciekawe...chyba muszę się od nowa zagłębić w jej tekst :P
Ale o tym Jon mówił już nieraz, ze piosenka powstała zainspirowana alkoholowymi problemami Ryśka.
Z tej płyty jeszcze "Heart Breakin' Even" tyczy się konkretnie Richiego.
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

A propos tego teledysku. Czy nie przypomina wam trochę "Amazing" grupy Aerosmith? Wiem, to znowu Marty Callner. Klipy "Something for the Pain" oraz "Lie to Me" są IMHO częściami niedokończonej, kolejnej trylogii teledysków. Już sam ten chłopak który brał w nich udział mocno to sugerował. Ciekawe jaki miał być trzeci teledysk? Najbardziej prawdopodobny byłby "Something to Believe In". Czyżby Bon Jovi chciało w 1995 zrobić swoje Cryamazy?
Awatar użytkownika
jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 882
Rejestracja: 22 września 2005, o 11:34
Lokalizacja: ..
Kontakt:

Post autor: jovi »

Mnie się osobiście wydaje że cała plyta These Days przypomina piosenkę Amazing a Mary Caller to jeden z najlepszych twórców wideoklipów.

Dziwi mnie ze miala pojawić się jakas trylogia i nie wiem dlaczego Something to believe in skoro kolejnym singlem mialo byc My guitar lies bleeding ale Jon ostatecznie zakonczyl wypuszczanie singli.
Zreszta my guitar też przypomina Amazing
C'mon
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Trylogia z prostego powodu. Ponieważ w teledyskach SFTP I LTM możemy zobaczyć tego samego chłopaka z deskorolką. To musiało coś znaczyć. Zespół miał pewnie jakiś koncept, ale zrealizował go tylko w 66,6 procentach. Widzę teraz takie porównanie do tych trzech klipów Aerosmith: "unknown" = Cryin', Something for the Pain = Amazing, Lie to Me = Crazy. Ciekawi mnie ta brakująca część i jaka to miała być piosenka. Mój wybór to był czysty strzał. Jon pewnie chciał pójść w ślady Stevena Tylera i stworzyć swoją trylogię klipów z pewnym konceptem, a nim miał być ten chłopak oraz jego historia. SFTM - sklep muzyczny (mimo że ten teledysk ma prawie 15 lat, to nawet dziś nie trąci stęchlizną). LTM - kontakty z bezdomnymi (mi oni wyglądają raczej na fanów grunge).
Awatar użytkownika
JoviGirl<3
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 35
Rejestracja: 9 lipca 2019, o 21:03
Ulubiona płyta: Slippery When Wet

Re: Something For The Pain

Post autor: JoviGirl<3 »

Dzień dobry,
Czy mógłby ktoś pomóc mi zinterpretować drugą zwrotkę SFTP??? Co dokładnie BJ mieli na myśli?
When the world keeps trying to drag me down, i've gotta raise my hands, gonna stand my ground!
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: Something For The Pain

Post autor: JonetteBJ »

Trudno mi stwierdzić, co dokładnie mieli na myśli. Ale wydaje mi się, że chodzi przede wszystkim o to, że nawet wśród ludzi można czuć się samotnym, niezrozumianym. Można by to pokrótce streścić cytatem z BoR "Tonight I won't be alone, but you know that don't mean I'm not lonely". Pokazują też, że jeśli nie można znaleźć towarzysza wśród ludzi to jedynym przyjacielem jest gitara/muzyka.
...And I guess I'd rather die than fade away!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”