Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Komentarze do newsów, informacje o bieżących wydarzeniach.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: Smolek »

madm pisze:Miejmy nadzieję że jednak u nas sie bardziej postarają. Nie żeby coś ale po 19 piosenkach miałbym duży niedosyt. No chyba że seta byłaby wyjęta żywcem z 1993 ;)
W sumie to był trzeci koncert w Anglii. Może dlatego krótsza setlista.
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: TheRock »

...and just only rock...
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: madm »

Słucham sobie Livina z Wembley(wokalnie chyba najlepiej od 2014 roku):

i zastanawiam się w jaki sposób oni stosują backing-track z wokalem Jona przy wysokim "Livin on a prayer" przed solówką?

To jest jakiś podkład puszczony od początku czy w odpowiednim momencie jakiś techik wciska guzik i z nagłośnienia leci podłożony Jon?
Na filmie jest to fragment 2:31.
It's my life!
Awatar użytkownika
tribe94
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 338
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 17:40
Ulubiona płyta: Keep The Faith
Lokalizacja: Milicz

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: tribe94 »

Patrzę na dostępne bilety na koncert i jest fatalnie. Górne trybuny będą w większości puste. Nie wiem czy dostaniemy coś specjalnego kiedy Jon zobaczy najniższą (w procentach zapełnienia obiektu) frekwencję na trasie.
Słaba promocja, wysokie ceny, słaby obiekt, to musiało się tak skończyć.
"Everybody's got their cross to bear these days..."
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: JonetteBJ »

Najbardziej zastanawia mnie ten brak promocji. Bo podejrzewam, że nawet przy takich cenach stadion dałoby się zapełnić. Tylko jak, skoro mało kto się w ogóle o koncercie dowiedział...
...And I guess I'd rather die than fade away!
Awatar użytkownika
djpj1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 129
Rejestracja: 16 grudnia 2007, o 11:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: djpj1 »

Dziś koncert Phila Collinsa na Narodowym - to jest dopiero dramat w kwestii biletów....
22 lipca 2011-Wiedeń-Austria
19 czerwca 2013-Gdańsk-Polska
12 lipca 2019-Warszawa-Polska
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: madm »

tribe94 pisze:Patrzę na dostępne bilety na koncert i jest fatalnie. Górne trybuny będą w większości puste. Nie wiem czy dostaniemy coś specjalnego kiedy Jon zobaczy najniższą (w procentach zapełnienia obiektu) frekwencję na trasie.
Słaba promocja, wysokie ceny, słaby obiekt, to musiało się tak skończyć.
Około 80% trybun jest wykupiona. A sprzedaż ostatnio mocno przyspieszyła - zdziwie się jeśli do 12.07 zostanie wiecej niż połowa tego co jest dostępne teraz(dużo biletów zostanie też sprzedanych w kasach bezpośrednio przed koncertem).
Ogólnie, na trybunach wykupionych jest ok. 26 tys. biletów. Doliczając płyte, myślę że na spokojnie dojedziemy do 40 ;)

O ile płyta się zapełni to nie będziemy odbiegać od innych. Będziemy nawet lepsi od Anfield.
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2019, o 17:06 przez madm, łącznie zmieniany 1 raz.
It's my life!
Awatar użytkownika
tribe94
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 338
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 17:40
Ulubiona płyta: Keep The Faith
Lokalizacja: Milicz

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: tribe94 »

madm pisze:
tribe94 pisze:Patrzę na dostępne bilety na koncert i jest fatalnie. Górne trybuny będą w większości puste. Nie wiem czy dostaniemy coś specjalnego kiedy Jon zobaczy najniższą (w procentach zapełnienia obiektu) frekwencję na trasie.
Słaba promocja, wysokie ceny, słaby obiekt, to musiało się tak skończyć.
Około 80% trybun jest wykupiona. A sprzedaż ostatnio mocno przyspieszyła - zdziwie się jeśli do 12.07 zostanie wiecej niż połowa tego co jest dostępne teraz.
Ogólnie, na trybunach wykupionych jest ok. 26 tys. biletów. Doliczając płyte, myślę że na spokojnie dojedziemy do 40 ;)

O ile płyta się zapełni to nie będziemy odbiegać od innych. Będziemy nawet lepsi od Anfield.
Mam nadzieję, że się nie mylisz :)
"Everybody's got their cross to bear these days..."
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: prezes1 »

Nie chcę tu wchodzić w polemikę. Jestem optymistą.
Ale jednak chciałbym się spytać madm skąd ma takie info. I jak to oblicza...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: madm »

Na mapce eventim podana jest ilość miejsc w kazdym sektorze. Można zsumować miejsca we wszystkich sprzedanych sektorach + orientacyjnie dodać te wyprzedane w części(kalkulacja tez prosta bo są one sprzedawane pulami).

Albo jeszcze inaczej. Zsumowac ilość miejsc we wszystkich sektorach i odjąć ilość wolnych miejsc. Zapraszam do liczenia. Sprzedanych wyjdzie ci jakoś 26/33.
It's my life!
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: TheRock »

Jeżeli 'madm' ma rację to może nie będzie tragedii. Nie zmienia to jednak faktu, że promocja koncertu jest fatalnie beznadziejna (tylko 1 osoba i to ta, z którą idę, i jej koleżanka wiedziały o koncercie). Takto żadna z osób z moich znajomych z facebooka nie słyszała o tym koncercie !!) Pytanie brzmi czy można działać trochę prewencyjnie i wskazać organizatorowi koncertu słabą sprzedaż biletów, wynikającą bezprzecznie ze słabej promocji. W tym momencie organizator woła promotora na dywanik, że nie wywiązuje się ze swojej pracy. Dlaczego my pracownicy firm jesteśmy rozliczani ze swojej pracy, a oni mają nie być. To tak jakbym przyszedł do roboty i całe 8h przesiedział w stołówce, tak przez 365 dni. W telewizji ani sekundy wzmianki o koncercie światowej legendy muzyki. Przecież to jaja jakieś są. To nie jest handel jakąś prywatną rzeczą producenta, to sprawa publiczna. Bon Jovi tak jak inne np. zespoły muzyczne mają działalność o charakterze jakby społecznym, to nie jest sprzedaż cukierków z wisienką !! Być może organizator nie powołał żadnej firmy promującej ten koncert, wtedy on powinien odpowiedzieć za to. Nie wyobrażam sobie, że organizator tego typu imprezy nie jest zobowiązany do jej promocji. To się kupy nie trzyma. To jest fuszera jakaś. Zdecydowanie jest to działalność nie do zaakceptowania, sprawa ewidentnie do przyjrzenia się.
...and just only rock...
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: EVENo »

Nie poniosło Cię troszeczkę? :P

I to też nie jest tak, że promocji nie było w ogóle, ja tam na Trójce bodaj jakąś reklamówkę z LOAPem słyszałem.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: kikusia28 »

Nie wiem czy w dzisiejszych czasach potrzebna jest jakaś mega promocja. Kto ma iść na koncert i tak pójdzie i się dowie. 3 lata temu przyjeżdżał do Pl pewien wokalista. Mimo, że mam polubione na fb chyba wszystko co się da jeśli chodzi o muzykę, to nawet 1 news do mnie nie dotarł odnośnie jego przyjazdu, a bilety sprzedały się w 7 minut :-)
Jestem ciekawa Pink. Na Anfield wczoraj był cały stadion. Zobaczymy jak będzie u nas.
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: TheRock »

Nie wiem. Prawdopodobnie gdyby nie strona "Always", to, że jestem fanem tego zespołu i praktycznie codziennie wchodzę na tą stronę, też może nawet nie wiedziałbym o tym koncercie. Fanatycy, w porządku zawsze się dowiedzą, a co z ludźmi, którzy może i by poszli, ale nie śpią z maskotką Jona i żyją na codzień inną swoją zagonioną rzeczywistością, ale słuchają szeroko pojętego rock'n' rolla czy też ogólnie muzyki pop. Co z ludźmi, którzy nagle zobaczyli świeżo klejoną reklamę koncertu na bilbordzie 2 dni temu i mówią "kurde poszedłbym na ten koncert", to w końcu zespół moich lat młodości, ale nie mogę, bo przecież jadę z dziećmi na wakacje. Że ja wcześniej o nim nie wiedziałem, przecież zamówiłbym urlop 2 dni później ". Do takich ludzi przede wszystkim jest skierowana reklama i promocja. Nie do nas fanów!! My se poradzimy. Poza tym no jakby nie było, Bon Jovi nie ma jednak takiej renomy w Polsce jak w Europie Zachodniej, a tym bardziej na Wyspach Brytyjskich czy Irlandii, i nawet na zdrową logikę wiadomo że ciut więcej promocji potrzebuje.
...and just only rock...
REHABILEJKO

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: REHABILEJKO »

TheRock pisze:Nie wiem. Prawdopodobnie gdyby nie strona "Always", to, że jestem fanem tego zespołu i praktycznie codziennie wchodzę na tą stronę, też może nawet nie wiedziałbym o tym koncercie. Fanatycy, w porządku zawsze się dowiedzą, a co z ludźmi, którzy może i by poszli, ale nie śpią z maskotką Jona i żyją na codzień inną swoją zagonioną rzeczywistością, ale słuchają szeroko pojętego rock'n' rolla czy też ogólnie muzyki pop. Co z ludźmi, którzy nagle zobaczyli świeżo klejoną reklamę koncertu na bilbordzie 2 dni temu i mówią "kurde poszedłbym na ten koncert", to w końcu zespół moich lat młodości, ale nie mogę, bo przecież jadę z dziećmi na wakacje. Że ja wcześniej o nim nie wiedziałem, przecież zamówiłbym urlop 2 dni później ". Do takich ludzi przede wszystkim jest skierowana reklama i promocja. Nie do nas fanów!! My se poradzimy. Poza tym no jakby nie było, Bon Jovi nie ma jednak takiej renomy w Polsce jak w Europie Zachodniej, a tym bardziej na Wyspach Brytyjskich czy Irlandii, i nawet na zdrową logikę wiadomo że ciut więcej promocji potrzebuje.
Myślę, że grubo się mylisz drogi Panie. Istnieje coś takiego jak baza fanów, a w naszym kraju w tej kwestii BJ nie ma startu do takich kapel jak U2, Metallica, Guns N'Roses. Sukcesywne omijanie Polski w przeszłości w czasach największego hype'u na muzykę tej formacji w erze cyfrowej zrobiło swoje. Ja jestem zdziwiony, że i tak jest tak dobrze z biletami. Polska to nie jest rynek dla BJ i kropka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności”