Najbardziej oczekiwane albumy 2019

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Najbardziej oczekiwane albumy 2019

Post autor: EVENo »

Macie już coś na celowniku? Ja już tak :)

Obrazek
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Badmotorfinger
It's My Life
It's My Life
Posty: 212
Rejestracja: 9 października 2013, o 22:20
Lokalizacja: Paradise City

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2019

Post autor: Badmotorfinger »

Ja też czekam na Dreamów i jeszcze w maju ma wyjść najnowszy Whitesnake, pod szyldem Flesh & Blood.
"It's a bitch, but life's a roller coaster ride
The ups and downs will make you scream sometimes"
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2019

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Na razie czekam najbardziej na wspomniany wyżej Whitesnake, przydałby sie też kolejny koncert w PL... Zagrają choćby na Słowacji, więc może i do nas dotrą z koncertową promocją nowego materiału :)

Kolejna ciekawa dla mnie płyta, która wyjdzie w 2019-ym (już w pierwszej połowie stycznia) to "Please Remain Seated" zespołu Thunder
Będzie to stworzony w ramach świętowania 30-o lecia zespołu zestaw nagranych w nowych aranżacjach utworów.
Próbki:
08. Miracle Man
https://www.youtube.com/watch?v=k4efyXwSoqs :ok:
11. She's So Fine
https://www.youtube.com/watch?v=S4kS8AFJLLc

W dalszej kolejności oczekuję na "The New Normal" Kane'a Robertsa. Tym bardziej, że do współpracy zaprosił lubianych przeze mnie muzyków (m.in.: Alice Cooper, Kip Winger, Nita Strauss). Ta płyta ukaże się w drugiej połowie stycznia.
próbka:
05. Forever Out Of Place
https://www.youtube.com/watch?v=22pde7v ... e=youtu.be

O styczniowym Feral Roots Rival Sonsów pisałem już wcześniej
promo:
01. Do Your Worst
https://www.youtube.com/watch?v=Vx60Fsu-w9M
03. Back In The Woods
https://www.youtube.com/watch?v=s5ZzE5NQamk
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2019

Post autor: teken020 »

po prawie 20 latach z nowym albumem wraca Kane Roberts
https://www.youtube.com/watch?v=22pde7v ... WpU8qAbFkQ
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2019

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Obrazek
Avantasia "Moonglow". 15 lutego 2019.
Promo:
04. The Raven Child:
https://youtu.be/CTN2ZzpQRh4
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2019

Post autor: EVENo »

Ostatnio gdy zajrzałem na oficjalną stronę Millencolin, zastałem tam zdjęcie jajka na patelni z napisem "Coś się gotuje". Ucieszyło mnie to niezmiernie, bo oznaczało to, że zespół prawdopodobnie się nie obija i przygotowuje nowy materiał. Dziś dotarłem do informacji, że w lutym 2019 roku wydają nową płytę :D Tytułowy singiel "SOS" jest już dostępny i cóż, brzmi jak Millencolin :D
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2019

Post autor: EVENo »

Ależ się ten rok zaczął! Dużo lepiej, niż poprzedni ;)

Nocny Kochanek już wydał swój album, a w kolejce czekają teraz The Cranberries (kapitalna okładka!) oraz Bryan Adams. Ten drugi ostatnio srogo mnie rozczarowywał, wydając koszmary, których bym się po nim nie spodziewał. Nowy singiel to z kolei taki niczym nieporywający, prymitywny country pop w stylu Shanksowskich średniaków. Nie sądziłem, że to powiem, ale to w sumie bardzo miła odmiana, bo przynajmniej da się tego bezboleśnie słuchać. Polecam serdecznie, bo to naprawdę jest jak żywcem wyrwane z nowego Bon Jovi.

https://www.youtube.com/watch?v=EA-1MdGTra4
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2019

Post autor: Paulska »

EVENo pisze:oraz Bryan Adams. Ten drugi ostatnio srogo mnie rozczarowywał, wydając koszmary, których bym się po nim nie spodziewał. Nowy singiel to z kolei taki niczym nieporywający, prymitywny country pop w stylu Shanksowskich średniaków. Nie sądziłem, że to powiem, ale to w sumie bardzo miła odmiana, bo przynajmniej da się tego bezboleśnie słuchać. Polecam serdecznie, bo to naprawdę jest jak żywcem wyrwane z nowego Bon Jovi.
Dokładnie tak jak napisałeś.
Da się słuchać.
Niestety bez żadnych emocji (no, może poza zakończeniem, które mnie irytuje, bo powinno być zdecydowanie inaczej zaaranżowane a nie urywać się).
Dla mnie ocena tego kawałka jest niestety mocno przeciętna - w zestawieniu z "Shine A Light" to już zawartość albumu "Get Up" wypada ciekawiej, a to nie jest dobre odniesienie :(
Pozdrawiam
Paulska
Wojtek
I Believe
I Believe
Posty: 65
Rejestracja: 8 marca 2008, o 15:27
Lokalizacja: Wawa

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2019

Post autor: Wojtek »

EVENo pisze:Ależ się ten rok zaczął! Dużo lepiej, niż poprzedni ;)

Nocny Kochanek już wydał swój album, a w kolejce czekają teraz The Cranberries (kapitalna okładka!) oraz Bryan Adams. Ten drugi ostatnio srogo mnie rozczarowywał, wydając koszmary, których bym się po nim nie spodziewał. Nowy singiel to z kolei taki niczym nieporywający, prymitywny country pop w stylu Shanksowskich średniaków. Nie sądziłem, że to powiem, ale to w sumie bardzo miła odmiana, bo przynajmniej da się tego bezboleśnie słuchać. Polecam serdecznie, bo to naprawdę jest jak żywcem wyrwane z nowego Bon Jovi.

https://www.youtube.com/watch?v=EA-1MdGTra4
A mnie bardzo ten kawałek rozczarował. Ostatnią płytą "Get Up" (mimo, że moim zdaniem skandalicznie krótką) Adams pokazał, że wciąż czuje rock'n'rollowy luz. A nowa płyta znowu zapowiada się bardzo popowo. "Shine A Light" to bardzo prosta, szybka, popowa piosenka w której brak gitarowego riffu i choćby króciutkiej solówki. Zapewne w kolejnym singlu (w duecie z Jennifer Lopez) też nie ma co liczyć na gitarowy riff czy solówkę. Cover "Whiskey In The Jar" w wersji solo acoustic też już chyba raczej znamy z koncertów na trasie Ultimate, podobnie jak grany przed nim w bisach "I could get used to this". (kolejny króciutki utwór). Czyli zostało nam 8 utworów do poznania. Oby choć jeden z nich był rock'n'rollowy. I oby płyta trwała więcej niż 40 minut.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2019

Post autor: EVENo »

Robbie Williams utworem Gold sprawił, że wróciłem na chwilę dziesięć, a może nawet 15 lat wstecz, gdy interesowałem się muzyką komercyjną i tego typu piosenki kapitalnie sprawdzały się jako nowości w radiu. Oczywiście nostalgia robi tutaj swoje, ale dla mnie to były złote czasy popu i fajnie, że to właśnie piosenka ze złotem w tytule tak bardzo mi o nich przypomniała. Bardzo mi przypadła do gustu, choć nie ma w sobie niczego szczególnego - po prostu melodia wpadła w ucho i już ;)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2019

Post autor: EVENo »

Dwa pierwsze single z nadchodzącej płyty Rival Sons słabo mnie przekonywały. Były OK, fajny klimat, niezłe chórki w Back In The Woods, ale jakoś niczym nie porywały. Może jednak tak dla odmiany, choć raz, to właśnie single będą najsłabszym punktem nowo odsłuchiwanego albumu (dawno mi się to nie przytrafiło), bo pierwszy wycinek z płyty, która już czeka na mnie w odpowiednim folderze, czyli tytułowy utwór Feral Roots to fantastyczna piosenka, która od razu spodobała mi się dużo bardziej od poprzedniczek. Niedługo zabiorę się za cały album :) Ktoś już słuchał?
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2019

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

za tydzień (8 lutego) ukaże się nowy album Tommy'ego Maroldy.
Tak, "tego od Ryśka" ;)
Obrazek
Zapowiedzi ukazują - sięgające wstecz do lat 60. - beatlesowsko-psychodeliczne klimaty...
Czekam nie tylko z sentymentu do Toma, ale o tyle bardziej, że do jednej z piosenek zagrał Sambora.
Piosenka nagrana wspólnie z Samborą nosi - mocno bonjoviowy ;D - tytuł: "We ain't giving up".
(To ta sama piosenka, którą Rysiek współtworzył z Maroldą i tym rosjaninem (Romanem jakimstam) pod okiem Boba Rocka juz w 2016r). Póki co nie słyszałem w całości nawet romanowej wersji...
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2019

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Jeszcze jedna niszowa niezauważalna rzecz... Don Felder... Jak ktoś nie kojarzy lub trzeba przypomnieć to - najprościej powiem, ze - jest to współtwórca piosenki „Hotel California". Tjaaa, to koleś od The Eagles... Tyle starczy, zeby go sobie umieścić gdzieś w muzycznej przestrzeni :)
Otóż this guy wyda płytę z goscinnym udziałem fajnych gosci, m. in. Satrianim, Sammym Hagarem, slashem, Chadem Smithem, Orianthi i... moim ulubieńcem mister Samborą :) Czy udział gosci będzie tak "monumentalny" jak - dla samborskiego przykladu - wkład Alice'a Coopera w płytę RSO, zobaczymy ;)
Wypuszczenie cd nastapi 5-ego dnia kwietnia, jakby co. Powiedzmy, że "czekam".
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2019

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

mamy wreszcie teledysk do "Shut Up & Kiss Me" Whitesnake'ów

fajny początek i koniec, środek przeciętny, ale i tak dziadek David jest zajebbisty! :D Album ma wyjść w maju, przydałoby się, żeby w wakacje zagrali gdzieś blisko PL... :ok:

snippety całego albumu:
https://itunes.apple.com/us/album/flesh ... app=itunes
Obrazek
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2019

Post autor: sobol_77 »

Też czekam na nowy Whitesnake, singiel mocno osadzony w latach 80-tych, może szału nie ma - ale to zawsze Coverdale na wokalu :)
No i nowego Dream Theater również słucha się z przyjemnością...
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”