Ogłoszenie

Szanowni użytkownicy!

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, w skrócie "RODO", opublikowaliśmy nową Politykę prywatności, Politykę cookies oraz Regulamin. Prosimy o zapoznanie się przed logowaniem i rejestracją.

Koncerty 2018

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Re: Koncerty 2018

Postprzez M.J. » 7 lipca 2018, o 16:01

EVENo napisał(a):Kogo pojutrze mam szansę minąć będąc na spacerze w Parku Śląskim? ;)

Mnie! Pod warunkiem, że to będzie przed lub po koncercie, bo w trakcie będę jednak w środku :D Ale moja propozycja zlotu na parkingu jest nadal aktualna, bo z tego co wiem nazbiera się tam niezła gromadka fanów BJ...

A jest tu jakiś szczęściarz (lub "szczęściarz", bo z taką opinią też się spotkałam) z biletem na Stonesów? Skywalker, poza Tobą. :D
His momma said he was crazy - he said 'Momma, I've got to try'.
M.J.
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day

Ulubiona płyta: These Days

Postprzez EVENo » 8 lipca 2018, o 10:58

Mnie jednak nie będzie, wczoraj miałem wypadek na rowerze - złamana ręka i szyta głowa (a miałem kupić kask), do tego liczne rany na nogach. Moze dźwięki ze Stadionu dotrą do mojego okna i usłyszę Myszkę Miki z zespołem :P
Nowa, lepsza, muzyczna
Top Shark Lista
w każdy piątek w Radiu Epsilon
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day

Ulubiona płyta: New Jersey

Postprzez Tomker » 8 lipca 2018, o 12:27

Szybkiego powrotu do pełni formy!

P.S. Pół żartem pół serio na zmniejszenie stresu: Wykorzystaj "okazję" Wreszcie masz szansę zobaczyć jak będzie wyglądał tatuaż BJ lub Pearl Jam na Twojej ręce ;)
P.S. II. No chyba, że nie masz założonego gipsu:O ;)
Jak by nie było szczere życzenia zdrowia Forumowiczu!
Obrazek
Tomker
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day

Ulubiona płyta: NJ i AOTL

Postprzez EVENo » 9 lipca 2018, o 12:20

Tomker napisał(a):Szybkiego powrotu do pełni formy!

Dzięki, Tomker! Ale nawet ze złamaną ręką i po całym dniu chodzenia po lekarzach, usunąłbym niechciane posty szybciej, niż admini :D Mimo to, czeka mnie dosyć ciężki okres, pełen ograniczeń i gojących sie ran...
Nowa, lepsza, muzyczna
Top Shark Lista
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day

Postprzez Adrian » 10 lipca 2018, o 11:39

Zazwyczaj nie pisze swoich relacji i spostrzeżeń z koncertu, bo koncert to przede wszystkim osobiste emocje i nie lubię rozkładać tego na czynniki pierwsze, ale w przypadku koncertu Gunsów pokuszę się na krótką recenzje.
Na koncert wybrałem się z dwóch powodów:
1 Gunsi to legendy rocka i jeden z moich ulubionych zespołów rockowych.
2.Ceny biletów z racji średniej sprzedawalności zeszły w akceptowalną kwotę 150 zł. Obecnie ceny biletów przechodzą granice rozsądku i dobrego smaku. Powiedziałem sobie, że nie dam więcej niż 200 zł dla zasady.

Na koncert nie nastawiałem się jakośc specjalnie, bo urywki z youtuba nie zachęcały jakoś do wielkiej ekscytacji. Ani wokal, ani prezencja nie była porywająca w tym co widziałem. Dodatkowo Panowie mają swoje lata.. No i chyba najważniejsze - po zespole który wraca do wspólnego grania dla kasy pomimo tego, że przez wiele lat pałali do siebie nienawiścią to raczej nie można się spodziewać specjalnej chemi na scenie.
Część się potwierdziła część nie. Osobiście liczyłem, że to będzie koncert z pokroju 5-6/10. Było lepiej, ale niestety część sie potwierdziło.

Zacznijmy od plusów:
+ Muzyka -> Koncert to prawdziwa uczta gitarowa i widać, że warunkiem wspólnego powrotu było to, że Slash i Richard mają mieć spory wkład w koncert. Dla mnie to więcej było tej dwójki + Duffa niż Axela. Axel sklejał całość. To zdecydowanie nie był koncert typu Axel + Inni.
+ Wokal -> Zdecydowanie zaskoczył na plus. Spodziewałem się starego skrzeczącego dziadka, a tu Axl dał rade i to bardzo na plus. Owszem miał problemy w wykonaniu moich ulubionych utworów jak np Better czy Don't Cry, ale rockowi wokaliści tak mają w tym wieku i trzeba się z tym liczyć. Jak na swój wiek wokal solidny, mocny, ale niepotrzebnie sztucznie wspierany/wzmacniany przez efekt, który dawał po uszach.
+ Jakość -> Pod względem muzyki Panowie trzymają super poziom. Pod względem wokalnym Axel jak na swój wiek daje rade więc to co najważniejsze jest pomimo lat na wysokim poziomie.
+ Scena + Oprawa -> Najwyższy poziom. Nic specjalnego, ale spełnia swoją funkcje. Coś jak scena Bon Jovi w 2006 roku.
+ Dżwięk -> Byłem na trybunach i trzeba przyznać, że w sumie w 4 rożnych miejscach na jakich dane mi było słyszeć support i zespół, to dźwięk był bardzo dobry. Początkowo chyba w miksie Axel był za bardzo w tle, ale później naprawili ten błąd.
+ Cover Pink Floyd -> Dla mnie najlepszy moment koncertu. Wszystko tutaj mi się podobało. Od aranżacji, wykonania po scenę. 2jeczka na szczycie sceny na tle chmur - kapitalny widok.
+ Najlepsze dla mnie momenty to -> Wish You Where Here!, Ojciec chrzestny, Better, Jungle, November Rain i Knockin

Teraz czas na minusy których jest niestety zdecydowanie więcej:
- Od razu widać, że to nie jest grupa przyjaciół i zespół w którym jest chemia. Każdy gra pd siebie, każdy stara się pokazać, że jest dobry w tym co robi. Dobrze im to wychodzi, ale odczucie mam, że to są indywidualności które sklejane są w całość dzięki wokalowi Axla. Przez cały koncert udało mi się dostrzec jedną interakcje między Axlem i Slashem - Pod koniec koncertu dotknął go po plecach. Totalnie nie bawili się między sobą. Tym sposobem widzieliśmy dobry, solidny warsztatowo koncert, ale bez tej specjalnej magii.
- Nie sądziłem że z Axla taki słaby showman! Skupił się tylko na śpiewaniu, a kontakt z publiką był na bardzo niskim poziomie. Tutaj nie ma nawet co porównywać do innych liderów. Axl potrafił zaangażować stadion dosłownie w 1! utworze - Knocking On Heavens Door. Ja rozumiem, że nie każdy musi dbać o taki apekt, ale nigdy nie sądziłem, że zespół który ma w swoim repertuarze takie stadionowe hymny nie potrafi tego wykorzystać. Szokujący był dla mnie widok siedzących trybun przy Sweet Child Of Mine czy November Rain.
- Nigdy nie sądziłem, że będe siedział na rockowym koncercie. Widziałem dziesiątki koncertów i nigdy nie widziałem, aby trybuny siedziały na całym koncercie. Na wczorajszym koncercie 99,9% ludzi na trybunach siedziało na 99,9% czasu koncertu. W sektorze na przeciwko sceny stały dosłownie 3 osoby! Dziwne to było dla mnie uczucie i trochę przykre.
- Publika - ja rozumiem, że jak zespół nie próbuje nawiązać integracji to ciężej podnieść tyłek z siedzenia, ale Gunsi mają takie kawałki, że nie sposób usiedzieć. Widocznie trafił swój na swego. Siedzenie na trybunach, brak śpiewania jakiejkolwiek piosenki, brak machania rękoma. Duża część ludzi przeżyła koncert bez emocji. Cieszyć się należy, że chociaż klaskali ;/
- Długość koncertu. Koncert trwał 3,5 godziny. Nigdy nie sądziłem, że długość koncertu może mi przeszkadzać. Niestety, ale Panowie tak bardzo chcieli się popisać swoimi popisami, że rozciągnęli show poza rozsądną granice. Przykry jest widok jak kończy się podstawowa część koncertu a ludzie sporymi grupami wychodzą przed bisem. Myślę, że dla przeciętnego słuchacza 3,5 godziny głośnego grania powoduje, że ludzie stają się zmęczeni. Osobiście wole wyjść z koncertu z lekkim niedosytem tak, że chcę od razu więcej. Gunsi mnie tak nasycili, że nie potrzebuje ponownie już iść ich koncert i w trakcie pozwoliłem sobie pójść do WC, a rzadko mi się to zdarza.
- Miejsca. Smutne czasy mamy, że legendarny zespół i w PL popularny nie jest w stanie wyprzedać połowy stadionu. Bardzo dużo miejsca wolnego na płycie. Trybun tylko 16 z 40 dostępne do sprzedaży a pomimo tego pełno pustych miejsc. Plusem tego jest to, że można spokojnie z tego skorzystać i przejśc w inne miejsce. 70% koncertu oglądaliśmy z trybuny na przeciwko sceny. Było tam tyle miejsca, że spokojnie mogliśmy się położyć na siedzeniach i oglądać na leżąco. Dla porównania na koncerty Jay Z i Beyonce sprzedawano bilety z za sceny. Na Gunsów pustawo pomimo akcji obniżenia cen biletów tuż przed koncertem.
- Zazwyczaj nie pijam piwa na koncertach, ale pierwszy raz się spotkałem, aby było dostępne tylko piwo free na "rockowym" koncercie

Ogólnie dla mnie koncert ok. Takie 7/10. Bez fajerwerków, bez zabawy (od strony publiki) ale solidnie, rockowo i muzycznie na dobrym poziomie (stąd wysoka nota). Zdecydowanie wolałbym zobaczyc ich jednak na początku lat 90tych. W moim Top 20 koncertów raczej się nie znajdą, ale jestem zadowolony, że usłyszałem ich na żywo.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
Please Wait.....Loading....
Adrian
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day

Postprzez kikusia28 » 10 lipca 2018, o 13:26

Niestety magia stadionu Śląskiego uleciała. Na meczach naszej Reprezentacji jeszcze jej odrobinę zostało, ale na koncertach już nie. Przynajmniej takie odczucia mam po wczorajszym dniu.
Dawno nie widziałam takiego drewna, zarówno na płycie jak i na trybunach. Pierwsze oznaki tego, że ta publiczność w ogóle tam jest były o godz. 22, na Sweet Child.
Rozumiem, że każdy przeżywa muzykę inaczej, ale żeby kuźwa cały stadion przeżywał tak samo to jest trochę dziwne.
Jednym słowem koszmar. Nigdy wcześniej takiego czegoś nie widziałam.
Zespół na plus, Axl również. Myślałam, że na żywo nie zniosę jego głosu, ale jednak było całkiem spoko.
Pierwszy raz kupiłam bilet na kilka godzin przed koncertem, ale cieszę się że to uczyniłam i że w końcu ich zobaczyłam. Zaspokoiłam wreszcie swoją ciekawość :D
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day

Postprzez EVENo » 10 lipca 2018, o 14:44

Moja znajoma była na płycie i z samego koncertu była niezwykle zadowolona, ale z postawy publiczności również nie. Pewnie byłoby odrobinę inaczej, gdyby poszła z nią chociaż jedna inna osoba... Ja sam z kolei, ze względu na moją kontuzję, mogę powiedzieć tylko tyle - kiedy Metallica grała na starym Stadionie, to było ją słychać na moim osiedlu na tyle dobrze, że szło nawet rozpoznać, jaki utwór grają. Wczoraj zastała mnie głucha cisza.
Nowa, lepsza, muzyczna
Top Shark Lista
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day

Postprzez M.J. » 10 lipca 2018, o 20:09

Adrian napisał(a): Publika - ja rozumiem, że jak zespół nie próbuje nawiązać integracji to ciężej podnieść tyłek z siedzenia, ale Gunsi mają takie kawałki, że nie sposób usiedzieć.

W takim razie ciesz się, że nie widziałeś tej żenady na trybunach w trakcie koncertu Stonesów... :whoeva:

Ech, najwyraźniej w dobie jutuba ludzie już zapomnieli jakie zachowanie na koncercie jest wskazane. :D
His momma said he was crazy - he said 'Momma, I've got to try'.
M.J.
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day

Postprzez kikusia28 » 10 lipca 2018, o 23:04

Chyba nie chodzi tylko o samo nagrywanie. Zdarza mi się uczestniczyć w koncertach na których są sami młodzi ludzie z komórkami, a mimo to potrafią się super bawić. Najgorzej jest podczas występów tzw legend.
Jakieś to nasze społeczeństwo robi się sflaczale.
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day

Postprzez prezes1 » 12 lipca 2018, o 13:11

Koncert super! Slash rewelacja! W 3.5h dostałem wszystko co chciałem! :)
Nagłośnienie na płycie z tyłu po prawej stronie słabizna, basów nie słychać oraz perkusja cieniutka. Poza tym od tego zadaszenia dźwięk się odbijał i tworzyło się jakieś echo/dudnienie...Stary Śląski to już historia niestety.
Rekord w długości koncertu wyrównany(Bruce grał tyle samo). :)
Byłem na nowych gunsach wcześniej i tamtych bez Slasha i Duffa można sobie o d..ę potłuc. Nie ma porównania!
Co do publiki - nie potrzebuję jej aby się dobrze bawić ale rzeczywiście koszulki to mieli wszyscy a np. Don't Cry to już nie znali. Nie mówiąc już o coverach, tu już nie mieli pojęcia co jest grane... ;)
Generalnie - Gunsi i Wampiry to koncerty tego roku jak dla mnie! :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day

Ulubiona płyta: These Days i NJ

Poprzednia strona

Powrót do Muzyka