Występy

Forum ogólne

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Występy

Post autor: Dand »

W Walk with me gitara i głos Richiego przypomniały mi klimat Undiscovered soul. Szkoda tylko,że mam wrażenie,że Ori śpiewa więcej. Jak dotąd wszystko co poznaliśmy to piosenki typowo duetowe. Mimo wszystko liczę na pare piosenek gdzie śpiewa tylko Sambora.
Tak jak pisał Tomker, gdyby to był Sambora solo dałbym jak dotąd 6/10 ale przy tym projekcie 9/10 i czekam z niecierpliwością co będzie dalej.
Chyba już nie mogą tego dalej przekładać, co ? ;p Skoro już grają nowe kawałki to nie widze powodu by płyta nie ukazała się we wrześniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Występy

Post autor: Damned »

Kuba80BJ pisze:Tymaczasem Richie i Ori zaprezentowali nową piosenkę z nadchodzącej płyty o tytule "Walk With Me" :D Zagrali ją podczas charytatywnego akustycznego koncertu w San Francisco w czwartek. Oto ona:
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=NWVGTs_xAas[/BBvideo]
Kapitalny numer. To chyba jak dotąd mój faworyt. Chyba, bo poprzednich zapowiedzi albumu już nie pamiętam :D ;)
Tomker pisze:Suma sumarum: poznaliśmy czwartą (lub piątą jeśli liczyć cover Cher, którego mam nadzieję jednak nie umieszczą na płycie) piosenkę z nadchodzącego albumu. Mam też nadzieję, że licencja pozwoli na wydanie Rise na tym krążku. Mamy więc Making A History (który - obstawiam - będzie singlem na początku września), ballady Truth i Walk With Me, nie do końca poznany Rise i mam nadzieję wrzucony do kosza I Got You Babe. Gdyby to były zapowiedzi solowej płyty Richiego dałbym 6/10, ale jak na tak ekwilibrystycznie karkołomny projekt jakim jest RSO daję 9/10! Póki co jestem bardzo "na tak"! :)
Dodałbym jeszcze "Lighthouse". Co prawda utwór napisał sam Richie, ale miał go w kieszeni przychodząc na sesję z Orianthi, oraz o ile się nie mylę, zapowiadał wydanie tego utworu, więc myślę, że kawałek był brany pod uwagę (swoją drogą sprawdziłby się jako zakończenie albumu). No chyba, że Richie postanowił odłożyć go na swój czwarty solowy album. Lub uznać go za one-time-only performance niczym Jonowe "Let it Rain" ;)
Słucham sobie, a tu ok. 14. minuty szok - RSO wykonuje "debiutancki" utwór niejakiego Harryego Stylesa, "Sign of the Times" (pewnie jeden z faworytów do piosenki tego roku).

Kontekst jest tu ciekawy o tyle, że "Sign of the Times" to pierwszy kawałek tego młodego artysty, który nagrał po odejściu ze znanego boysbandu, którym wprawił w rozpacz miliony fanów (fanek). Warto się zastanowić, czy to tylko zwykły zbieg okoliczności, czy też Richie uznał, że identyfikuje się z tym tekstem i dlatego po odejściu ze swojego (boys)bandu śpiewa do wszystkich załamanych fanów, kolegów z zespołu:

"Just stop your crying
It's a sign of the times"

Ja przynajmniej tak to widzę :D
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Występy

Post autor: prezes1 »

Na razie to coś mało rocka w tym Rocku. ;)
Wrzesień -ok, a którego roku? :D
Jak będzie singiel, tracklista, data premiery to można się ekscytować. A póki co - nic się nie zmieniło. Miesiące i lata lecą...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Występy

Post autor: Kuba80BJ »

Tomker pisze:myślę, że ten utwór byłby dobry na rozpoczęcie albumu.
BTW- Nie spotkałem się nigdzie z jednoznacznym przyznaniem, że to jest Rise. Znajomi ze Stanów dali mi znać gdy Rise miał lecieć na NBC Sports w związku z emitowanym materiałem nt. wyścigowego ogiera nazywanego "American Pharoah". Jak pamiętamy Richie miał nawiązać tym utworem do jego pięknej - trochę legendarnej w światku wyścigów konnych (których Richie był pasjonatem) - historii. "Znajomi znajomych" mieli info od Orianthi, że utwór, który poleci podczas tego to Rise.
P.S. Jak jest z wiarygodnością Ori, wszyscy wiemy, więc ręki sobie za nią uciąć nie dam. Wg Richiego Rise ma tekst
Dzięki za wyjaśnienie. Ja Rise wyobrażałem sobie z większym powerem ale kto wie, może to jest i to. Ten numer też mi się podoba (ja słucham bardzo dużo muzy filmowej i to mi się z nią kojarzy). Album da odpowiedź ale nie mam nic przeciwko ani wersji instrumentalnej ani dorzuceniu wokali do tego co słychać :)
Damned pisze:Słucham sobie, a tu ok. 14. minuty szok - RSO wykonuje "debiutancki" utwór niejakiego Harryego Stylesa, "Sign of the Times" (pewnie jeden z faworytów do piosenki tego roku).
Przyznaję się bez bicia, że nie znałem tego numeru i na początku myślałem, że to też ich nowy numer i nawet zapytałem ich o tytuł na Twitterze, na co dostałem odpowiedź z profilu RSO, że to ten cały Styles :glupek2: Tak to jest jak się nie słucha radia ani nie ogląda teledysków (który ma raptem "tylko" ponad 90 milionów odsłon na YT ;) ). Teoria z interpretacją tekstu ciekawa ;)
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Występy

Post autor: monjovi »

Nowy utwór całkiem ok, przypomina mi klimaty Lost Highway :) Fajnie, że zaśpiewali Sign Of Times to genialny kawałek, chociaż wersja RSO daleka od ideału :D
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Występy

Post autor: EVENo »

Kuba80BJ pisze: Przyznaję się bez bicia, że nie znałem tego numeru
Ja go nadal nie znam i nie widzę powodu żeby znać.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Występy

Post autor: Yossarian »

cześć wszystkim!
Bardzo sympatyczny utwór. Mam nadzieję, że na płycie nie zepsują go produkcją.
Why so serious?
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Występy

Post autor: Adrian »

Co do utworu to ma coś z Fallen From Graceland. Póki co jest ok i wcześniejsze telewizyjne snippety bardziej mi się podobały.
W necie krązy zdjęcie ze studia Jona i Shanksa i każdy się jara nowym albumem/utworami itp, a ja sądzę, że mieli dość już przeciągania premiery RSO i postanowili skończyć Ryśkowi ten album. Aktualnie miksują mu płytę aby wyszła w zapowiadanym terminie ;P

A poniżej tekst. No cóż poziom "Army Of One" ;D
Walk with Me

Tonight, someone’s gonna hurt someone.
Forgive, forget? That ain’t no fun.
Another heart falls off the tree,
Freedom’s just ‘bout breaking free.
A gypsy told me what you hold for cards
Is a long parade of us broken hearts

But if you’ll walk with me,
Baby, I will stand by you
If you’ll walk with me,
Take my hand, I’ll stand by you.
Hand in hand, I’ll stand by you.

We all walk down these streets of blame
‘Cause we were more regrets than rain.
Songs that just don’t sing (seem?) the same;
Then our dream just slipped away.
A gypsy told me what you held for cards
Is a long parade of us broken hearts.

If you’ll walk with me,
Baby, I’ll stand by you.
If you’ll walk with me,
Take my hand, I’ll stand by you.
Hand in hand, I’ll stand by you.

If you’ll walk with me,
I’ll walk with you
If you’ll run with me again
I’ll stand by you.


It’s hard to ____ all that we go through.
It all relies on the choices that we choose.

If you’ll walk with me,
Baby, I’ll stand by you (I’ll stand by you)
If you’ll walk with me (walk with me, baby)
I’ll stand by you. (stand by you, yeah)
Baby, I’ll stand by you.

If you’re gonna walk with me, baby, well then I’ll stand by you.
Well then I’ll stand by you, baby, I’ll stand by you.
And then, I’ll stand by you
A co do "Sign Of The Times" to w czasach Strangera Rysiek zrobiłby z niego bluesowego killera. Teraz jednak trzeba było wyłączyć w trakcie, bo jednak orginał mi się podoba.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Paulska
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 288
Rejestracja: 11 czerwca 2013, o 09:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Łódź / Warszawa

Re: Występy

Post autor: Paulska »

"Walk with me" jest zupełnie ok.
Dobrze, że coś się dzieje w temacie RSO.
Ale co do płyty - uwierzę jak ją zobaczę :D
Pozdrawiam
Paulska
usunięty użytkownik 4858

Re: Występy

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

cover Ain't That A Kick In The Head z 5 sierpnia:
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=s7F7-HC ... e=youtu.be[/BBvideo]
usunięty użytkownik 4858

Re: Występy

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

mała zapowiedź w 360° dzisiejszego odcinka Rock And Roll Road Trip:
[BBvideo 560,340]https://www.facebook.com/SammyHagar/vid ... 338821541/[/BBvideo]
usunięty użytkownik 4858

Re: Występy

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Walk With Me, wersja z 5 sierpnia (zagrana podczas występu na ASCAP Foundation fundraiser w Los Angeles)
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=YtdGuiU0MDU[/BBvideo]

P.S. Prawie przyzwyczaiłem się do wokalu Ori... Już jakiś czas temu. Ale ostatnio zacząłem słuchać często Aftermath... Genialna płyta... I znowu marzę, żeby Richiemu miłość przestała zasłaniać uszy. Ori to gitarzystka, koniec kropka. Ostatnia trasa Richiego była bardzo udana z tego względu, że Ori grała na gitarze więcej niż śpiewała. Jeśli proporcje się zmienią to chyba smutek przesłoni radość
usunięty użytkownik 4858

Re: Występy

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

jest wreszcie dobra wersja z występu z 27 sierpnia
(10th Annual Scott Medlock Robby Krieger Allstar Concert Saddle Rock Ranch)
Voodoo Child:
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=uapMVhO ... e=youtu.be[/BBvideo]
Heven help us + One way out:
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=enqmpumInw4[/BBvideo]

A poniżej dłuższy fragment z występu u Hagara ("Rock & Roll Road Trip" odcinek z Levinem).
Cover "Heard It Through The Grapevine". Niestety już bez możliwości 360°:
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=6Z0HMmw06m0[/BBvideo]
usunięty użytkownik 4858

Re: Występy

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

wczorajszy występ RSO w Chicago (SoundStage) zostanie wyemitowany dopiero na początku przyszłego roku :( ("early 2018")

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ze zdjęć, które widziałem wynika, że na potrzeby tego występu do zespołu "dołączyli" m.in.: perkusista Richie "Gajate" Garcia, basista Michael Bradford, gitarzysta Neil Swanson:
Obrazek
P.S. Obok Richiego stoi chyba jeszcze Stefanie Eulinberg? Druga perka? W takim razie Garcia pewnie obsługiwał tylko tamburyny, bongosy etc...
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Występy

Post autor: prezes1 »

Może ta prawdziwa promocja zacznie się w styczniu dopiero? Czyli będzie album chyba...
Na razie promocja epki jest niesamowicie 'dziadowska'! Zupełna cisza, zerowe zainteresowanie mediów i ludzi. Czarno to widzę...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Richie Sambora”