Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: Adrian »

Mystery pisze:A jak oceniasz Adrian nowy album Zabójców z Las Vegas? :D
Jeszcze nie przesłuchałem. Parcia mam mało, bo single mnie nie napawają optymizmem, ale to następny album jaki wysłucham.

Panowie z Happysad udowadniają, że można próbować robić muzykę ambitniejszą a przy okazji tworzyć coś gorszego niż ich mniej ambitne dzieła. Najnowszy album ewidentnie nastawiony jest na mniej przyjazne dla ucha dźwięki i na mniejszą ilość prostych melodii niż przyzwyczaili nas dotychczas. Na tego typu zabiegach poległa już Coma z ich ostatnim albumem, ale Happysad równie mocno się wykłada. I pomimo, że mamy tutaj ciekawe dźwięki, riffy i zerżnięte od innych znane muzyczne motywy to... razem się kupy wszystko nie trzyma. Nieład, chaos, naśladowanie Roguckiego, pseudo ambitne teksty które irytują.. Dużo Podsiadły, Coldplay, Comy, a Happysadu praktycznie nie ma. Podsumowując: Wysłuchałem, kilka fajnych rozwiązań, ale nie polecam nic z płyty i idę słuchać Ciepło/Zimno.

2017 Albumy:
1.Mando Diao - Good Times - 10/10
2.Nothing But Thieves - Broken Machine - 10/10
3.Imagine Dragons - Evolve - 7.5/10
4.Happysad - Ciało Obce - 4/10
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Adrian pisze: 4.Happysad - Ciało Obce - 4/10
Tak, ja też muszę wycofać się z moich słów, że One More Light Linkinów jest najgorszą płytą w historii, bo nie jest nawet najgorsza w tym roku. Hepised zmiażdżył konkurencję.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Kochanie nie sprzątaj, GrubSon pozamiatał.

Właśnie podczas sprzątania testowałem nową płytę Grubego. Nie wsłuchałem się w teksty, ale kilka razy zauważyłem, że jak typowy Polak w 2017, Tomek trochę się wkoorwia na to i owo. Muzycznie trzyma poziom. Nic odkrywczego, nic nadmiernie fajnego ani nadmiernie niefajnego. Po prostu trzyma poziom :)
Czekam na jakiś wyciek Strachów, a już za tydzień premiera solowego Liama Gallaghera. Teoretycznie można już posłuchać wszystkich piosenek z albumu, ale umyślnie omijam je szerokim łukiem. Słuchacze są niezwykle zadowoleni z brzmienia, więc mam duże oczekiwania.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

nawet nie zauważyłem, że wyszła kolejna płyta Chrisa Rea :o
'Road Songs For Lovers"
Jeszcze nie zdążyłem przesłuchać całości, trochę mnie znużył dominujący klimat... Ale bardzo mnie cieszy, że Chris nadal ma GŁOS! :) Dobrze, że udało się go przekonać do powrotu :)
próbki:
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=DjIGlYpzeO8[/BBvideo]
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Tymczasem niepostrzeżenie również Pearl Jam wydał nową płytę Live. Koncertówek tego zespołu mam na kompie więcej, niż jakiegokolwiek innego zagranicznego zespołu, ale jeszcze jedna nie zaszkodzi ;) Szczególnie, że tracklista jest rewelacyjna, a zespół wciąż w dobrej formie.
https://www.youtube.com/watch?v=HCXZcY7p8wI
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Wow, Liam naprawdę wydał dobrą płytę! Stylowa, dojrzała i... nienudna ;) Materiał może nie jest z najwyższej półki, ale od początku do końca trzyma się kupy i... kurcze, naprawdę miło się go słucha! Ktoś tu ewidentnie przyłożył się do roboty.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: prezes1 »

Zaraz też będę słuchał Liama ale pierwszeństwo dzisiaj ma PINEWOOD SMILE: :D
Obrazek
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

wyszedł teledysk do Walk The Earth:
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=5Ij5frw ... ture=share[/BBvideo]
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: Adrian »

RSO - Rise (EP#1)
Kurz, emocje i oczekiwania opadły... Na chłodno dostałem od Ryśka i Orianthi dosyć dziwne wydawnictwo. Z jednej strony chcieli pokazać, że są nie tylko gitarzystami, ale również wokalistami. Pomysł całkiem spoko... mi to nie przeszkadza. Problem pojawia się w samych kompozycjach, bo jednak melodie są dosyć wyeksploatowane. "Rise" ma potencjał, ale brzmi bardzo chaotycznie i jakby ktoś się bawił nowym programem do miksowania i nałożył tyle efektów, wokali itp ile się da. Klimatem przypomina mi ten kawałek "Alive" z sesji "Bounce". Potencjał był, ale trochę przekombinowali. Powiem szczerze, że uważam to za podobnie spierdzielony kawałek jak "I'm With You" z Shanksa produkcją (a to jego najgorzej wyprodukowany numer). "Masterpiece"... generalnie ja nie mam nic przeciwko takim popowym kompozycjom. Mają swój klimat. Często popowe hity z lat 90tych miały takie brzmienie. Anastacia, Shanaia Twain czy N.Imbrulgia. Sam utwór mi się podoba i jakby wydali go jakieś 20 lat temu, to mógłby dać sobie rade na listach. "Truth" również nie zajeżdża oryginalnością. Wstęp to przeróbka znanego intro, a sama melodia brzmi jak zrzyna którejś z piosenek Roxette, ale musiałbym przypomnieć sobie ich dyskografie. Coś z początku kariery. "Take Me" to tak jak wspominałem perełka. Podkład zerżnięty od świetnej Amy, ale wykonany w kapitalny sposób. Słysze tutaj szczerego i prawdziwego Sambore. Co prawda powtarzany refren potrafi nużyć i ta gitarka kompletnie mi tu nie pasuje, ale ten feeling Sambory i emocje mi to wynagradzają. Jeden z jego najlepszych utworów. "Good Times" czy wystarczy powiedzieć, że to kupa jakich mało i nie znęcać się nad nim. Brzmi to jak "Sweet Home Alabama" dla ubogich. Tragedia. Całościowo EPka jest dla mnie na plus. Nic specjalnego, ale utwory mają fajny klimat rodem z lat 90tych + kapitalne "Take Me". Generalnie jestem na tak. Arcydzieło to nie jest, ale biorę jak najbardziej.

2017 Albumy:
1.Mando Diao - Good Times - 10/10
2.Nothing But Thieves - Broken Machine - 10/10
3.Imagine Dragons - Evolve - 7.5/10
4.RSO - Rise* - 7.5/10
5.Happysad - Ciało Obce - 4/10

*EPek nie powinienem wrzucać, ale zrobię dla RSO wyjątek
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: teken020 »

również czekam na album od Europe. singel spoko, podoba mi się. ale obawiam się że pójdę jeszcze bardziej w klimaty zelpinów jak to miało miejsce na poprzednim albumie, a to totalnie nie moje klimaty. Chciałbym żeby nagrali album na miare Secret Society (jak dla mnie najlepszy album Europe ze wszystkich)
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Na 15 ocenionych płyt aż 8 otrzymało ocenę pozytywną, ale żadna z nich 9/10, co dawałoby chyba automatyczny tytuł Płyty Roku. Przeglądam tytuły, które zostały mi do ocenienia i wygląda na to, że w tym roku żaden album nie dostanie ode mnie tak wysokiej noty, choć siódemek i ósemek całe mnóstwo. Wiele albumów w tym roku przypadło mi do gustu, ale żaden nie wgniótł mnie w podłogę. A mam niemal 100% pewności, że nadchodzącym jeszcze Stereophonics oraz grupie SOJA się to nie uda :P

Cóż, ktoś pewnie dostanie dziewiątkę dla wyróżnienia Płyty Roku, ale kandydatów do tego jest cała masa.

Płyty ocenione pozytywnie z tych, które już zostały ocenione:
Gotthard – SILVER
Daria Zawiałow – A KYSZ!
Amy Macdonald – UNDER STARS
Deep Purple – INFINITE
Nocny Kochanek – ZDRAJCY METALU
Paramore – AFTER LAUGHTER
Piotr Bukartyk – O ZGUBNYM WPŁYWIE WYŻSZYCH UCZUĆ
Flogging Molly – LIFE IS GOOD
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Jakim cudem przegapiłem info o albumie starszego z braci Gallagherów? :o Nowy Noel ma wejść pod koniec listopada. Jaram się.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: prezes1 »

No ale ten singiel Noela to jakiś dziwaczny, delikatnie mówiąc...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

"Dziwaczny" to chyba najlepsze słowo. Jako pierwsze nasunęło mi się na myśl i widzę, że inni też mają mieszane uczucia. Już pomijam fakt, że na vevo gra to bardzo cicho. Ale nawet mi się podoba z jakiegoś powodu. Choć nie ma co ukrywać, po cichu liczę, że to najsłabszy numer na płycie :D
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Nic na to nie poradzę, ale pomimo naprawdę dziwacznej produkcji, ten nowy Noel mi się zaczyna podobać :D
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”