Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: Kuba80BJ »

Tomker pisze:Podobno jest mowa o marcu 2018r. w Gdańsku...
Podoba mi się taki obrót spraw :D
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: prezes1 »

Tomker pisze:
prezes1 pisze:Europe fajowy! Czekam na płytę i może koncert w Polsce? ;)
Podobno jest mowa o marcu 2018r. w Gdańsku (tjaa, nothing is perfect, pamiętam Peter, że wolisz inne kierunki ;) )
Akurat jeśli chodzi o Europe to nie mogę narzekać. Grali u nas i to za darmo! :)
a do Gdańska za daleko, więc nie wybiorę się.
Będzie jeszcze nowa płyta u2, ale na razie po tym co słyszałem nic specjalnego niestety...
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Chciałbym powiedzieć, że Nothing But Thieves bezceremonialnie włączyło się do walki o album roku. Niestety, na ich najnowszej płycie brakuje jednak jakiegoś efektu "Wow". Mimo to, bardzo ciekawy materiał. Nudy nie ma, bo jest dosyć różnorodnie, a i tak zespół ma swój alternatywny styl, dzięki któremu nie brzmią jak dziesiąta woda po kisielu. Mimo to, liczyłem na jakieś fajerwerki w stylu pierwszego singla, ale drugiej takiej petardy na płycie po prostu nie ma. Solidny album z kilkoma fajnymi kawałkami i paroma średniakami.

Złodziejaszki rozpoczynają najważniejszy muzyczny okres w tym roku. Foo Fighters, GrubSon, Liam Gallagher - oni podobnie jak NbT wzbudzili mój apetyt świetnymi singlami i nie mogę się doczekać ich płyt.

PS. Dosyć niespodziewanie tytuł na Koszmar Roku zaatakowała Taylor Swift. Do tej pory nie wydawała jakichś bardzo odstraszających piosenek, ale ta najnowsza - wow! Level Black Eyed Peas z końcówki ich działalności.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
usunięty użytkownik 4858

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

.
wyszedł kolejny promosing PhantomaV:

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=Ht3Ymoi ... e=youtu.be[/BBvideo]
raczej najsłabszy z dotychczasowej trójki, brzmi trochę jak zapychacz, no ale może miałem zbyt wygórowane oczekiwania po Crossfire
...

3 listopada zamierza o sobie przypomnieć Adrian Vandenberg.
Obrazek
Zwiastun płyty brzmi bardzo zachęcająco :) czekam! :))
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=tSQDEWqHyKM[/BBvideo]
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Nowe Foo Fighters dupy nie urywa, ale płyta naprawdę solidna. Piosenki są różne i zastosowano w nich parę nietypowych rozwiązań. Jest więc na czym zawiesić ucho, ale jednocześnie trudno się wczuć w klimat. Prosty przykład: fajnie usłyszeć Taylora Hawkinsa na wokalu w jednym z kawałków, ale gdzieś tam z tyłu głowy brak Grohla trochę przeszkadza w odbiorze. To samo mam z "Make It Right", gdzie z jednej strony "na-na-na-na" w tle wpada w ucho, z drugiej mózg podpowiada, że tam powinna być gitara.

Jednakże kilka utworów podoba mi się już na starcie i jest duża szansa, że będą podobać mi się coraz bardziej, gdy już je lepiej poznam. Na pytanie "Czy lubię ten album?" pozostawiam więc odpowiedź "Mam zamiar go polubić" :D
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: Adrian »

Dobra można po zacząć rozliczać ten rok z wydanych do tej pory albumów, a trochę ich było.

Mando Diao - Good Times
Zespół znany głownie z hitu "Dance With Somebody" wydął w tym roku kolejny swój album. Zabrałem się za niego z 2ch powodów. 1. bo to dobry alternatywny/indie rockowy zespół i 2.Miał wystąpić na Woodstocku. Kilka utworów z w nowego albumu znałem już jadąc na PW. Pierwsze zapowiedzi jednak nie rzucały na kolana. Teraz je lubię, ale i tak single mocno chybione w stosunku do tego co jest na albumie. Generalnie płyta podobnie jak Bon Joviaste "Bounce" zawiera połowę wolnych piosenek i połowę szybkich. W odróżnieniu jednak do"Bounce" najmocniejsze punkty albumu to wolniejsze kawałki (z małymi wyjątkami). Rozpoczynające i mocno emocjonalne "Break Us" jest jedną z najlepszych tegorocznych ballad jakie mi było dane usłyszeć. "Dancing All The Way To Hell" to mój motywacyjny kopniak. Najlepszym utworem i zarazem na pewno będzie rywalizować o miano najlepszego utworu poznanego w 2017 jest przepiękny, emocjonalny, romantyczny (pomimo przesłania) utwór "Without Love". Nie ma co się rozpisywać. Podaje 2 kawałki. Jeśli komuś przypadną do gustu to polecam przesłuchać całość i zapoznać się z dyskografią tego niezwykle ciekawego i wyrazistego zespołu. Mando Diao ma coś takiego, ze w swoją nowoczesność wplata klimaty rodem z lat 60/70 i to jest niezwykle klimatyczne. Album na pewno jeden z najlepszych wydanych w 2017 roku.

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=wQ7QlRiK2Ok[/BBvideo]

https://open.spotify.com/track/1Wj9Tr4sykBtNCCXlJli6t
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: monjovi »

Without Love jak Without Love ja polecam z tej płyty utwór Brother, doskonały kawałek nieco bluesowy, przybrudzony, z wyczuwalnym wpływem muzyki lat 'dawnych' :D idealny do szklanki whisky w zadymionej knajpie :D

https://open.spotify.com/track/6bs2wHOu5zOAvtU7A4Obn8
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Ło mój madafakin boże, Coma leci po Koszmar Roku jak mój stary po nową płyte Depeszów.
https://www.youtube.com/watch?v=wbc7o9n ... e=youtu.be
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: Adrian »

Nothing But Thieves - Broken Machine
Kolejna Woodstockowa kapela która w tym roku wydała swój album. NBT to kapela której utwory znałem wcześniej poprzez zasłyszane ich w jakiś reklamach czy filmach. Charakterystyczne motywy muzyczne pozwalały na wykorzystanie ich w tego typu projektach. Nowy album zapowiadany był świetnym singlem "Amsterdam", który będzie walczył o najlepszy tegoroczny singiel. Następnie wydano kapitalne "Sorry" i.. w sumie singlowych kawałków byłoby na tyle. Reszta albumu jest utrzymana w charakterystycznej, ale raczej mało przebojowej stylistyce. Wyróżnia się tutaj żywe i rockowe "Live Like Animals" z genialną gitarą oraz spokojna bazująca na sprawdzonej wielokrotnie melodii "Soda". Reszta płyty jest przyjemna, ale mało zapadająca w pamięć. Debiut mieli lepszy, ale jest to nadal porządny alternatywny album

Top:
1.Amsterdam
2.Sorry
3.Live Like Animal

2017 Albumy:
1.Mando Diao - Good Times - 10/10
2.Nothing But Thieves - Broken Machine - 10/10

-------------
Co do Comy... Ostatni album Comy to dla mnie największa porażka płytowa roku. Audiobook poparty muzyką. Nie na to czekałem od jednego z ulubionych zespołów. Nowy singiel jest powrotem do piosenek/utworów a nie recytacji. Niestety Roguc się ostatnio pogubił i słychać to ostatnimi czasy. Przestał nagrywać muzykę tylko zaczął tworzyć teatr. Teraz chcę zrobić jakiś pastiż, ale.. no brzmi to średnio. Temat hejtu Roguc poruszał już w "Los, Cebula, Krokodyle...". "Lajków" do tamtego utworu nawet nie będę porównywał. Na plus jest to, że znowu jest to piosenka a nie audiobook. Zobaczymy co będzie dalej, ale singiel nie napawa przesadnym optymizmem.
Co innego nowy Hey i Strachy Na Lachy! Oba single mi się podobają.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Ja wiem, że stosujesz w 10-stopniowej skali jedenastki i dwunastki, ale jak można po takiej recenzji dać 10/10? Piszesz jakbyś miał dać 7, po czym przyznajesz główną nagrodę, choć "debiut mieli lepszy".
Adrian pisze:Co innego nowy Hey i Strachy Na Lachy! Oba single mi się podobają.
Nie wiem co szykuje Hey, bo czytałem tylko, że coś specjalnego na 25-lecie, ale choć nowy singiel jest lepszy od czegokolwiek z ostatniej płyty, to i tak udowadnia, że zespół nie ma i już nigdy nie będzie miał nic interesującego do zaoferowania.
Strachy z kolei nastraszyły Motylkami, ale każda płyta musi mieć swoje "Dzień dobry kocham Cię" i kolejny singiel pokazuje, że Grabaża jeszcze na coś stać. Oby moja teoria była prawdziwa i Motylki faktycznie były jedynym koszmarem na nowej płycie. "Co się z nami stało" jest świetne!
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Black Country Communion to supergrupa o istnieniu której dowiedziałem się kilka dni temu. Właśnie wydali czwartą płytę i słucha się jej wyśmienicie. Jest mocna, ma świetne riffy i momentami bardzo przypomina mi Soundgarden. Nie spodziewałem się takiego brzmienia. Nawet jeśli wkład Bonamassy jest wyraźny - jak na niego to mega ciężkie granie. Dobra płyta!

Za tydzień na sklepowych półkach ma się pojawić DVD Davida Gilmoura Live In Pompeii. Jeszcze wczoraj myślałem sobie "Muszę się w nie wyposażyć", ale gdy sprawdziłem wstępne koszta tego wydawnictwa... dajcie spokój!
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: Adrian »

Imagine Dragons - Evolve
Chwytliwe numery, ale zespół poszedł w stronę disco. Dużo naleciałości innych indie rockowych kapel co z jednej strony sprawia, że szybko wpada w ucho a z drugiej strony drażni. Wole ten zespół w bardziej surowym i rockowym brzmieniu. Najlepszy kawałek ot "Rise Up" i chciałbym aby Jon kiedyś nagrał piosenkę z podobnym (wykrzyczanym) refrenem. Plagiaty niestety szybko się nużą i stąd ocena.

2017 Albumy:
1.Mando Diao - Good Times - 10/10
2.Nothing But Thieves - Broken Machine - 10/10
3.Imagine Dragons - Evolve - 7.5/10
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: Adrian »

EVENo pisze:Ja wiem, że stosujesz w 10-stopniowej skali jedenastki i dwunastki, ale jak można po takiej recenzji dać 10/10? Piszesz jakbyś miał dać 7, po czym przyznajesz główną nagrodę, choć "debiut mieli lepszy".
Punktacja poszczególnych utworów daje ocene całości. Album nie musi być tylko zbiorem hitów. Tutaj mamy solidny album któremu nalezy się najwyższa nota za solidną i równą jakość całości, ale debiut wole bardziej. To tak jak z BJ. HAND to mój ulubiony album i ma 10/10, ale pomimo nierówności i tego, że wole HANDa bardziej to TDays nie miałoby dostać oceny 10/10?
No chyba, że chodzi Ci o wydźwięk recki bo faktycznie trochę skupiłem się na negatywnych aspektach.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Mystery
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 44
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 16:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: Mystery »

A jak oceniasz Adrian nowy album Zabójców z Las Vegas? :D
I got something to believe in...
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Najbardziej oczekiwane albumy 2017

Post autor: EVENo »

Adrian pisze:No chyba, że chodzi Ci o wydźwięk recki bo faktycznie trochę skupiłem się na negatywnych aspektach.
No właśnie - jakich negatywnych aspektach, skoro płyta jest idealna? :P

Ja na początku września zorientowałem się, że w tym roku przesłuchałem tyle płyt, że od dwóch tygodni codziennie wracam do co najmniej jednej, by zrobić jej recenzję i przyznać ostateczną ocenę. Moje tegoroczne podsumowanie będzie miało co najmniej 35 pozycji :o
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”