RSO EPka #1 "Rise"

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Damned »

Podoba mi się!! :brawo:


01. RISE
Pierwsze starcie z tym riffem bardzo pozytywne, sprawdzi się jako opener koncertowy, refren kapitalny, z każdym przesłuchaniem ewoluuje 8/10

02. MASTERPIECE
Pop grubymi nićmi szyty, ale z jednym z najlepszych gitarowych fragmentów całego mini-wydawnictwa. Kapitalne efekty dźwiękowe w drugiej zwrotce... Welcome to the future 8/10

03. TRUTH
Emocjonalny utwór. Od pierwszej wersji live było w tym coś wyjątkowego 9/10

04. TAKE ME
Richie brzmi tutaj jak John Legend lub inna gwiazda r&b i robi to doskonale. Jedyne co mi przeszkadza to te wysokie przyśpiewki od połowy utworu... może potrzebuję czasu by się z tym oswoić, ale coś mi tu nie gra. Pierwsza połowa utworu doskonała! 8/10

05. GOOD TIMES
Fuzja Nashville i Kalifornii. Pozytywny utwór. Ten raper brzmi jak Mos Def, ale nie jestem pewien czy to on, czy może jakaś jego tańsza wersja :D 7/10


Jest potencjał. Słychać, że nie jest to muzyka nagrywana w tydzień. Są utwory, które chciałbym usłyszeć na żywo. A to dopiero początek sagi wydawniczej RSO, więc jestem pozytywnie nastawiony i ciekawy kolejnych odsłon :D
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Adrian »

Ma ktos to zgrane? Oczywiście link nie działa ;) PW/FBook/Tel jestem otwarty na wszelkie linki!!
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: prezes1 »

Nie wiem skąd Tom wziął info o epkach i albumie w lutym(w drugim temacie) ale jeśli to prawda to ja nie mam problemu z epką nr1.
Słyszę wyraźnie że to piosenki powstałe z sesji z murzynem Beardenem. Może Rock coś poprawiał a może nic...
Rise i Truth - bdb! :)
Reszta delikatnie mówiąc kontrowersyjna. Wokal Rycha zabawny momentami. Coś nowego! Ale nie jestem fanem takiej muzyki(do tej ich country pewnie szybko się jednak przyzwyczaję).
Napis McGhee Entertainment rzuca się w oczy... :)
Takie epki przepadną bez echa i tak. Pewnie nie chcieli wyrzucić piosenek z poprzedniej 'gospel' sesji do śmieci.
Link nie działa już podobno ale nie zamykałem karty więc wciąż to mam. :)
Udzielą wreszcie pierwszego wywiadu to będzie wszystko jasne. Bo na razie nie jest.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Dand »

Kurcze nie wpadłem na to,że link wygaśnie. Myślałem,że skoro to wypuścili to już zostawią. W takim razie pewnie dali próbkę a oficjalnie pojawią się te utwory na iTunes za tydzień.
Gdyby ktoś zgrał jednak na dysk to bardzo proszę o link.
Obrazek
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: monjovi »

Że niby faktycznie coś się pojawiło, czy Damned miał tylko bardzo dobry humor w piątek ? :D

Jakby ktoś miał, to też nie pogardzę :)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

prezes1 pisze:Nie wiem skąd Tom wziął info o epkach i albumie w lutym(w drugim temacie) ale jeśli to prawda
z oficjalnych materiałów dla prasy, here you are! :)
Obrazek
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: prezes1 »

Dzięki Tom!
Zrobiło się jaśniej! :)
Na drugiej epce może być hip-hop i gospel. Ja czekam na album! :cfaniak:
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: EVENo »

"Supported by aggressive marketing" :o

Agresywny marketing to mi się ze sprzedażą Cyfrowego Polsatu przez telefon kojarzy :P Zobaczymy, co tutaj mieli na myśli.

PS. Nie wiem czy to scrobblować na Last.fm jako RSO czy Richie Sambora & Orianthi :P Jakoś bardziej jestem za tym drugim ;)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

prezes1 pisze:Dzięki Tom!
Zrobiło się jaśniej! :)
Na drugiej epce może być hip-hop i gospel. Ja czekam na album! :cfaniak:
:)

ale za mną od wczoraj cały czas chodzą dwa utwory... nie mam teraz czasu na większa analizę, ale np padło pytanie dla kogo może być taka piosenka jak Take Me. Dla mnie? :D Jeśli nikomu innemu się nie spodoba to przygarnę ją z wielką chęcią! :) Podoba mi się coraz bardziej.
Take Me rósł z każdym odsłuchem. Niesamowity luz wokalny. To nie jest utwór na miarę Strangera czy 7YG, ale między innymi na taki wokal czekałem przez ostatnie lata! Do tego świetnie wkomponowana gitara i ten kapitalny dęciak! :) 8-9/10
I Rise... Wreszcie wokal Ori w moim typie, taki miks wokalny to rozumiem! :)
Dobra, znikam, będzie czas na kolejny opis wrażeń później. Raaaaaajz!!! :)

P.S. "Agresywny marketing" hehe, może chodzi o to, że przez kilka lat wkurzają ludzi, że produkt będzie soon... a potem kończy się jak się kończy ;)
No, ale ja dzisiaj jestem bardzo zadowolony :) Odpuszczam im 1/10-ą win! ;)
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Adrian »

Dzięki ;)
Ostatnio zmieniony 23 września 2017, o 10:32 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
usunięty użytkownik 4858

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Adrian pisze:Serio nikt nie ma ochoty się podzielić?
D. może być słaba jakość, bo widze, ze PW do Ciebie coś nie chcę dojść.
sprawdź teraz ;)

P.S. Jest kilka błędów z nagrywania streamu, ale jak ktoś jeszcze nie słyszał to zapraszam do odsłuchu ;)

aha, tylko nie wysyłajcie dalej na jakies jovitalki itp ;)
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: prezes1 »

Rzeczywiście jest luz wokalny w Take Me. Nie pamiętam aby Rycho w ten sposób śpiewał. :)
No i Good Times. Dobrze się bawili. Też jest luz(chyba zbyt duży nawet, musieli popić z Beardenem, albo z Rockiem albo z Little Stevenem). ;)
Proporcje głosowe dobre, a Ori nawet w jednym kawałku śpiewa 'quite sexy'... :)
Z marketingowego punktu widzenia to chyba strzał w 10. Będą obecni w mediach aż do lutego. Na ep1 jest parę radiowych piosenek.
Oby Making History trafiło na album a nie na ep2.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: Adrian »

Dzięki za linki ;)

No my tu przez tyle lat się sprzeczaliśmy że powód odejścia Ryśka to coraz mniejszy jego wkład gitarowy w BJ i brak solówek.. Patrząc na EPke to raczej Ryśkowi chodziło o to, że Jon zbytnim tradycjonalistą.
Richie ewidentnie pod "Artistic Freedom" rozumie utwory Popowe wsparte country rodem z M.Cyrus, rockowymi wstawkami i czarnymi raperami. Tak przynajmniej można wywnioskować z EPki którą na m zaserwowali.
Dobra dosyć odniesień historycznych.

EPKa RISE:
1.Rise - 3/6 - Riff oparty na "Do I Wanna Know". Utwór jednak troch bez ikry. Mimo że jest pompatycznie, to nie czuje tego kopa. Przypomina mi się też "This Is Our House". Niby jest głośno, ale nie trafia to do mnie.
2.Masterpiece - 4/6 - Musze osłuchać, ale chyba całkiem spoko Pop-Rockowy numer
3.Truth - 4.5/6 - Komu oni zerznęli wstęp? I to jakiemuś całkiem nowemu singlowi... Hmm. Przyjemny Popowy kawałek przywołujący na myśli stare dobre hity Roxette. NA koncercie powinno przyjemnie się tego słuchać.
4.Take Me - 6/6 - No! Richie miał zawsze zapędy do bluesa, R&B itp. To na pewno wyszło spod ręki Beardena, bo podkład zerżnięty od Amy. Ostatnio dużo tego typu muzy dane było mi słuchać (znajomi) i powiem szczerze, że Richie brzmi tu najbardziej szczerze z wszystkich tych piosenek. Ta gitara trochę jednak mi tu nie pasuje bo utwór ma taki klimat mroczniejszy, a gitarka rodem z No Mercy. Kurde może się okazać, że utwory spod ręki Beardena bardziej do mnie trafią niz B.Rocka.
5.Good Times - 2/6 - A już myślałem, że utwory rodem z Disneya i M.Cyrus w BJ Shanks pisze, a tu masz kolejna disneyowska kompozycja poparta country i... raperem.

Ocena ogólna 4- / 6 na pierwsze przesłuchania.

Nie mam co do tego projektu dużych wymagań więc to co słysze jest dla mnie jak najbardziej do zaakceptowania. POP, Country, rap? Jeśli to teraz Richie czuje to ok.
Paradoksalnie Jon i Richie najbardziej po ostatnich wydawnictwach pasują do siebie w bardzo odległych dla BJ klimatach. Take Me, Color Me In, Drive You Home, Labor Of Love.... Może niech nagrają album w takim klimacie ;> Niech to będzie projekt JRSB z muzyką tworzoną z czarnymi/R&B,Soulowymi artystami ;)

W ogóle nie słychać, że to album gitarzystów i wokal Ori do mnei nie trafia. Jednak osobiście z ciekawością czekam na następne wydawnictwa!
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
kowal11
It's My Life
It's My Life
Posty: 116
Rejestracja: 31 października 2009, o 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: kowal11 »

Ja tez bardzo prosze o link,jesli ktos zgrał.Mnie sie bardzo to podoba,cos innego ale świeze i fajne
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: RSO EPka #1 "Rise"

Post autor: monjovi »

Okej nie wiem za bardzo co mam myśleć o tym ''czymś'', gdzie te krostopate, urywające zadnie części gitary ? xD Każdy utwór z innej parafii. Czyli... nie , ja już nic nie kumam :D To takie dziwne, mogłam jednak się najpierw znieczulić.

1. Rise - jest fajne i zadziorne i riff prosty, ale chwytliwy, tutaj juz narobiłam sobie nadziei, ale później było tylko gorzej.
2. Masterpiece - wcale nie jest masterpiecem, nudno, mdłe, nie, nie. Anastacia na sterydach, nie, biciksonów Shanks by się nie powstydził. Fajne solo tylko.
3. Truth - jak to komu ukradli początek (tylko w slow motion)

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=450p7goxZqg[/BBvideo]

Ale piosenka sama w sobie nie jest zła.

4. Take me - zdecydowanie najjaśniejszy punkt epki, bardzo przyjemny kawałek z retro/soulową nutą, zupełnie coś innego i świeżego, trąbki wpasowują się idealnie i hiszpańska gitara pod koniec, extra, słyszę wpływy Amy Wineshouse! :) Problem jest taki, że jest troszkę zbyt jednostajny i bardzo szybko się znudzi.

5. Good Times - nie skomentuje, Kid Rock i panowie z Lynyrd Skynyrd się załamią jak to usłyszą, co więcej nawet Taylor Swift i Dolly Parton będzie przykro, a jeszcze co to za rapy są? Idę wykasować :whoeva:

W każdym razie dzięki za linka :)

A oświećcie mnie, będzie druga część tych wygibasów ?
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”