2017-09-14 - Santiago, Chile

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

2017-09-14 - Santiago, Chile

Post autor: Damned »

Obrazek
Obrazek

2017-09-14 - Santiago, Chile

Przed nami trzydziesty pierwszy koncert This House is Not for Sale Tour i zarazem pierwszy koncert w Ameryce Południowej. Zespół zagra dziś na Estadio Monumental w stolicy Chile, Santiago. Obiekt może pomieścić ponad 50,000 osób podczas koncertów.

[align=center]Drzwi do stadionu zostaną otwarte o 22:00 naszego czasu.
Temple Agents 0:30
Bon Jovi 2:00[/align]

Zdjęcie z wczorajszego wieczoru zapoznawczego ze stadionem:

Obrazek

Setlista z koncertu w Chile sprzed 4 lat (zespół zagrał z Richem Scanellą na bębnach w miejscu kontuzjowanego Tico):

Obrazek
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: 2017-09-14 - Santiago, Chile

Post autor: prezes1 »

Piękny show! Na widowni rodzina Pinocheta(dzieci i wnuki) oraz Alexis Sanchez i emeryt Ivan Zamorano! :)
Seta standard ale z Bed of Roses i I'll Be There.

Bisy:
21.Chile the Beautiful
22.Life is Beautiful
23.Beautiful World
24.Beautiful Apartment(the Drills cover, Phil on vocals)
25.BWC(z atrakcjami - ach te Chilijki na rurach) ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 2017-09-14 - Santiago, Chile

Post autor: Damned »

Obrazek
Obrazek

To cud, ale z pierwszych nagrań wynika, że Jon brzmi (i wygląda) lepiej, niż kilka miesięcy temu. Setlista ciekawie przemieszana. "Wanted" w niestandardowym miejscu. Piękna wersja "Saturday Night", no i "Keep the Faith" na koniec. Być może mamy do czynienia z najlepszym koncertem trasy. Oby tak dalej... Warto zaznaczyć, że frekwencja wyniosła ok. 39,000 osób, czyli o 5,000 więcej niż 4 lata temu na tym samym stadionie!

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=YudNW0zmtd4[/BBvideo]
prezes1 pisze:Na widowni (...) Alexis Sanchez
Wczoraj strzelał dla Arsenalu, a kilka godzin później już na drugiej półkuli? Mają rozmach skurwisyny :faja:
kowal11
It's My Life
It's My Life
Posty: 116
Rejestracja: 31 października 2009, o 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 2017-09-14 - Santiago, Chile

Post autor: kowal11 »

Naprawde Jon w duzo lepszej formie,nawet miło sie słucha tych urywków.Oby tak dalej przynajmniej utrzymywal ten poziom
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: 2017-09-14 - Santiago, Chile

Post autor: madm »

1 zwrotka Wanted prawie jakby żywcem wycięta z 2010/2011. Brawo Jon, to chyba najlepiej zaspiewany przez ciebie fragment od ponad 4 lat.

Bed of roses, mimo ze bez energii, w hiszpańskiej wesji brzmiało magicznie i z niezwykłą pasją.
It's my life!
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 2017-09-14 - Santiago, Chile

Post autor: Adrian »

Tydzień temu wymieniałem z kumplem smsy, że jak Jon ma utrzymać taki wokal jak ostatnio to niech nagrywa album (w studio zawsze można wałkować setki razy ten sam numer aż wyjdzie) i idzie na operacje jakąć i przerwę.
To co teraz zobaczyłem mnie mile zaskoczyło. Da się tego słuchać i znowu przyszła chęć na koncert. Jakby jeszcze poprawił to byłoby super.Setlista porządna, ale nic specjalnego. Szkoda, że odpuścili tak piosenki z nowego albumu.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Re: 2017-09-14 - Santiago, Chile

Post autor: studentmibm »

To nadal jest walka o każdy dźwięk ale bardzo wyraźnie słychać, że coś poszło do przodu. Jakimś sposobem znów zaczął śpiewać. Ciekawe.
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Re: 2017-09-14 - Santiago, Chile

Post autor: PePe »

Mając te środki i możliwości powinien sobie dać spokój na rok lub dwa i wrócić jak ponownie nauczy się śpiewać i/lub przejdzie operację. Taka bolesna prawda moi drodzy.
https://www.youtube.com/watch?v=RguRPkZ87ps nie wiedziałem, że można źle zaśpiewać akustyczną wersję Saturday Night, jak widać, można :x :boje: :no:
kowal11
It's My Life
It's My Life
Posty: 116
Rejestracja: 31 października 2009, o 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 2017-09-14 - Santiago, Chile

Post autor: kowal11 »

ja tez ostatnio(a jestem malo krytyczny wobec Jona,gdyz będąc sportowcem wiem co wiek i lata meczy,treningów zrobiły z moim ciałem dlatego nie odważe sie nigdy krytykowac wyeksploatowanego organizmu) doszedłem do wniosku ,zeby Jon skupił sie tylko na nagrywaniu płyt ale ten koncert mnie bardzo pozytywnie zaskoczyl i znów mam ochote iść na koncert.Oby jeszcze troszke forma mu wzrosła
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 2017-09-14 - Santiago, Chile

Post autor: Adrian »

PePe pisze:Mając te środki i możliwości powinien sobie dać spokój na rok lub dwa i wrócić jak ponownie nauczy się śpiewać i/lub przejdzie operację. Taka bolesna prawda moi drodzy.
https://www.youtube.com/watch?v=RguRPkZ87ps nie wiedziałem, że można źle zaśpiewać akustyczną wersję Saturday Night, jak widać, można :x :boje: :no:
Myślę, że jeśli odpoczynek lub operacja rozwiązałaby na 100% problem to Jon by tak zrobił. Zresztą ta trasa i tak jest pocięta z dużymi przerwami.
A co do kasy i głosu to wystarczy spojrzeć na przykład Adele. Młoda dziewczyna (rocznik 1988), nigdy tak jak Jon nie śpiewała trasy na sterydach (SWW/NJ) i jej ilość koncertów w stosunku do Jona to pewnie jakiś stosunek 1:100. A to nie Jon a ona czyli młoda dziewczyna, po specjalnej operacji odbudowującej głos musiała odwołać koncerty i może już nigdy nie pojechać w trase!
http://www.eska.pl/hotplota/news/adele- ... e/n/102481

Myślę, że dzisiaj nie ma na 100% skutecznej metody na uratowanie lub naprawę głosu. Liczyłem na to, że właśnie ta operacja Adele będzie przykładem dla innych i Jona, że można sobie naprawić gardło, ale jak widać chyba nie ma takiej skutecznej opcji. A operacja = ryzyko.

To co usłyszałem to poziom podobny do Bono z Chorzowa z 2009. Pamiętam, że spodziewałem się wtedy lepszego wokalu od Bono. Był on do przyjęcia i bawiłem się dobrze.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: 2017-09-14 - Santiago, Chile

Post autor: EVENo »

Poprawił czy nie poprawił, w moich oczach Jon wciąż jest najsłabszym ogniwem zespołu. Gdy wchodzi moment pod tytułem "On + chórki" to ewidentnie słychać kto komu przeszkadza, a nie kto komu pomaga.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: 2017-09-14 - Santiago, Chile

Post autor: Dand »

Ogólnie głos Jona jest niezły, lepszy niż na trasie w USA. Ma momenty gdzie jest bardzo dobrze, ma takie gdzie jest katastrofa. Moim zdaniem najbardziej go zabija tempo. Gdy próbuje wyśpiewać wszystko np. w KTF to skrzeczy jak koza. Powinien więcej odpuszczać i korzystać z reszty zespołu ( choć ktoś strasznie tam piszczy wysokim głosem albo Shanksu albo Phil ). Pojawiły się jednak momenty jak np. w Wanted gdzie można było powiedzieć "wow, nie wiedziałem,że jeszcze tak potrafi".

Cały zespół prezentuje się nieźle, pozytywnie jestem zaskoczony,że udział Phila w partiach gitarowych jest taki jak poprzednio albo i większy. Myślałem,że Jona prawa ręka będzie mu systematycznie odbierać solówki ale jednak chyba JBJ zdaje sobie sprawę z tego kto u niego jest znacznie lepszym gitarzystą.
Trzeba jednak podkreślić ,że Shanks jest o niebo lepszy od Bobbiego, ma swoje limity,których nie przeskoczy ale nie jest żenujący jaki bywał niegdyś Bandiera.

Brak Richiego w partiach wokalnych odczuwalny jest mega.
Obrazek
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: 2017-09-14 - Santiago, Chile

Post autor: monjovi »

Jest poprawa to cieszy no i setlista nieco urozmaicona, wyszłabym bardzo zadowolona z koncertu, świetnie, ze wróciło These Days no i I'll Be There, Bed Or roses zawsze brzmi fantastycznie a tutaj taka niespodzianka po hiszpańsku ;)

W ogóle jak dla mnie zawsze trasy po USA nie mają uroku, są takie mechaniczne i sztampowe, aż nie chce się śledzić kolejnych koncertów bo to wszystko kopiuj-wklej - hale, setlisty, publiczność, a na innych kontynentach jest o wiele ciekawiej, zatem liczę na jeszcze więcej !
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 2017-09-14 - Santiago, Chile

Post autor: Damned »

Panowie udostępnili kolejne (po "Bed of Roses") profesjonalne nagranie z tego koncertu:

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=kIHk6cdd7Ms[/BBvideo]
didi88
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 2
Rejestracja: 15 lutego 2018, o 12:16

Re: 2017-09-14 - Santiago, Chile

Post autor: didi88 »

Koncert Bon Jovi i Chile to moje dwa marzenia niestety ani tym razem nie mogłam. Praca, obowiązki i kolejny koncert przegapiony :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „This House Is Not For Sale Tour 2017 - 2019”