Płyta dnia

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Płyta dnia

Post autor: Damned »

Lodynapatyku pisze:Świat się wali :))

"This House Is Not For Sale"
:boje:

;)
Obrazek
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Płyta dnia

Post autor: EVENo »

Dire Straits - Making Movies
Na ten moment chyba moja ulubiona płyta spod pióra Marka Knopflera.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Płyta dnia

Post autor: EVENo »

Amy Macdonald - Under Stars

Pierwszy raz dałem szansę Amy i chyba pożałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej. Bardzo lekka muzyka, o której ciężko powiedzieć cokolwiek złego, może poza tym, że momentami trochę przynudza. Na nowym albumie jest jednak tylko jeden taki utwór, reszty słucha się w wielką przyjemnością.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Płyta dnia

Post autor: EVENo »

Płyta, a zarazem film dnia - Tarzan.

Disnejowski Tarzan - już jako dorosła osoba nie wstydzę się powiedzieć - uwielbiam ten film. Ostatki klasycznej animacji. Historia nawet lepsza, niż ta z Króla Lwa, a przy tym, jak na bajkę dla dzieci, trzymająca się kupy. Kilka mikro-kwestii puszczających oczko starszym widzom. No i oczywiście - soundtrack! Panie Collins, chylę czoła.

Rzadko wracam do "bajek" z dzieciństwa, a kiedy to robię to sam sobie się dziwie, dlaczego tracę na to czas. Ale powrót do Tarzana zaskoczył mnie po całości. 9/10.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Płyta dnia

Post autor: EVENo »

T.Love - Old Is Gold

Fajne teksty, muzyka bez udziwnień. Chyba najmniej w tym albumie Tilawu w Tilawie. Oczywiście Muniek trochę po swojemu - raz dojrzale, raz żartobliwie. Raz poeta, raz grafoman. Ale zdaje się, że z czasem coraz bardziej cenię sobie to wydawnictwo. Na pewno jest lepsze, niż to najnowsze.

Swoją drogą, od wczoraj nawet gdyby policja zrobiła by mi wjazd na chatę to uznałaby, że Bon Jovi już nie jest moim numerem jeden. Nie mam ich wszystkich płyt. Tilawu mam ;)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
usunięty użytkownik 4858

Re: Płyta dnia

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

EVENo pisze:od wczoraj nawet gdyby policja zrobiła by mi wjazd na chatę to uznałaby, że Bon Jovi już nie jest moim numerem jeden. Nie mam ich wszystkich płyt. Tilawu mam ;)
ech ta zgubna statystyka ;) Gdyby mnie chcieli w ten sposób sprawdzić to tez wygrałby zespół Muńka, bo byłem na większej ilości koncertów T.Love niż BJ i RS razem wziętych :D
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Płyta dnia

Post autor: EVENo »

Z cyklu zadziwiające zbiegi okoliczności.

Słucham płyty "Brzask" Skubasa i zastanawiam się czy Pan Radosław szykuje jakiś nowy materiał. Poszukując informacji na jego temat dowiaduję się, że album "Brzask" został wydany dokładnie 9 września i dziś obchodzi swoje trzecie urodziny ;) To naprawdę kawał dobrej muzyki, dojrzałej, dobrze zaaranżowanej i z dobrymi tekstami. A piosenka poniżej - po prostu dzieło. Czekam na kolejny album z niecierpliwością.

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=YVbwuRAJCAI[/BBvideo]
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
REHABILEJKO

Re: Płyta dnia

Post autor: REHABILEJKO »

Fonograficzny debiut Nickelbacka brzmi nie tylko elektryzująco, ale również porażająco. 1996, co wtedy było na fali?

Album stanowi przyjemną kompozycje wpływów grunge (głównie spod znaku Pearl Jam) i Metalliki lat 90. Zresztą, Chad Kroeger dość udanie oscyluje gdzieś pomiedzy wokalizami Veddera (sporo vibrato i dużo fjnej emocji) i Hetfielda (podkręcanie końcówek). Riffy są masywne, pięknie ciosane, w utworze tytułowym zahaczające nawet o Sepulturę https://www.youtube.com/watch?v=CVZv1TqzaWE i flirt z graniem bardziej progresywnym.

Mamy tutaj też takie petardy jak otwierajacy "Little Friend" https://www.youtube.com/watch?v=NwCUWEfXNWI gdzie wytarty kroczący riff decyduje o wszystkim i fajnie zakręcony, muskularny "Where?" https://www.youtube.com/watch?v=1bwR3pS1zKM

Najlepszym numerem jest chyba jednak "Left" https://www.youtube.com/watch?v=CKfAzvT ... G0&index=6 gdzie jest wreszcie nieco agresji. Idealny numer by wcisnąć gaz.

I taka konkluzja na koniec.. Co w ciągu niespełna półtorej dekady stało się z tym zespołem? Szkoda, bo potencjał mieli. Wybrali jednak nieco inną drogę.
REHABILEJKO

Re: Płyta dnia

Post autor: REHABILEJKO »

Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Płyta dnia

Post autor: EVENo »

Na Wigilię jak znalazł ;)
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=tPKGHa5n6VA[/BBvideo]
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
REHABILEJKO

Re: Płyta dnia

Post autor: REHABILEJKO »

Slayer "World Painted Blood"

https://www.youtube.com/watch?v=_wRH9esYgnk
REHABILEJKO

Re: Płyta dnia

Post autor: REHABILEJKO »

W zasadzie to trzy ;) Na długie trasy..

1) Slayer - Reign In Blood
2) Metallica - Ride The Lightning
3) Megadeth - Rust In Peace
REHABILEJKO

Re: Płyta dnia

Post autor: REHABILEJKO »

Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Płyta dnia

Post autor: EVENo »

Dziś mija rok od śmierci Chrisa Cornella. Ironicznie wyglądają dziś niektóre dopiski w książeczkach dołączanych do jego płyt, jak na przykład ta z ostatniej, Higher Truth, gdzie w podziękowaniach napisane jest "their father has a job that takes him away". Choć może nie tak ironiczne jak "LIFE RULES!" w Temple Of The Dog...
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
usunięty użytkownik 4858

Re: Płyta dnia

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

EVENo pisze:Dziś mija rok od śmierci Chrisa Cornella. Ironicznie wyglądają dziś niektóre dopiski w książeczkach dołączanych do jego płyt, jak na przykład ta z ostatniej, Higher Truth, gdzie w podziękowaniach napisane jest "their father has a job that takes him away". Choć może nie tak ironiczne jak "LIFE RULES!" w Temple Of The Dog...
czyli - chyba w większości przyjmowany - tradycyjny okres żałoby czas by zakończyć, ale... Mi nadal bardzo bardzo ciężko pogodzić się z wyborem Chrisa... Ostatnio było głośno o cięciach Avicii, który wśród współczesnych - o tempora o mores! - jest dużo bardziej znany niż Cornell... i uświadomiłem sobie, że potrafiłem już pogodzić się z odejściem Dolores, Chestera, nawet w jakimś stopniu Pettiego
.. ale nadal NIE MOGĘ się pogodzić z tym, że Chris Cornell nie będzie współtworzyć już ani jednej piosenki. Smutek.
P.S. "Nie ma ludzi nie do zastąpienia"? Nie wierzcie w to. Są ludzie nie do zastąpienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”