Ogłoszenia

W związku z pracami aktualizacyjnymi przez najbliższy czas dostępny będzie tymczasowy wygląd forum. Za utrudnienia przepraszamy!

Harem Scarem

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Re: Harem Scarem

Postprzez Smolek » 12 maja 2017, o 12:42

Jak na pierwszy odsłuch i tak niezłe oceny piosenek, których wcześniej nie słyszałeś, przynajmniej w porównaniu ze mną. U mnie szczerze pierwszy odsłuch od "No Regrets" do końca (wyjątkiem był "Bite The Bullet"), miałem mieszane uczucia, i byłem nawet rozczarowany, ale z każdym kolejnym odsłuchem wyglądało to dużo lepiej, a obecnie ubóstwiam album. Więc jestem ciekaw jak będziesz oceniał po 5-10 odsłuchu. Czy przewidywalny, właśnie druga połowa płyty dla mnie nieprzewidywalna, jakby trochę inna niż zazwyczaj. Ale może to tylko moje odczucia.
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day

Postprzez EVENo » 12 maja 2017, o 12:47

To od razu Ci powiem, że dla mnie druga połowa jest tak przewidywalna i powtarzalna, że z każdym następnym odsłuchem oceny będą raczej tylko spadać ;)
Nigdy nie mów tego, że
Nienawidzisz mnie
Radio Epsilon
EVENo
Keep The Faith
Keep The Faith

GaduGadu: 666
Ulubiona płyta: New Jersey

Postprzez Smolek » 12 maja 2017, o 12:51

Czyli całkowicie inna sytuacja niż u mnie. :P U mnie tak jest, że pierwsza połowa wciąż na tym stałym wysokim poziomie od początku. A druga połowa to jest skok jakby od disco (lub jakiejś gwiazdki pop) do rocka, chyba będzie to najlepsze porównanie. :D Czyli skok poziomu o lata świetlne od pierwszego odsłuchu do dzisiejszego dnia.
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day

Postprzez prezes1 » 13 maja 2017, o 13:15

Cóż, u mnie podobnie jak u Eveno... :)
Pierwsza połowa płyty mi się podoba i końcówka(11 i 12 utwór).
Za mało ballad lub piosenek oryginalnych i wybijających się ponad standard i rutynę.
Może to się zmieni ale nie sądzę. ;)
Ogólnie oczywiście na plus! :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day

GaduGadu: 0
Ulubiona płyta: These Days i NJ

Postprzez Smolek » 13 maja 2017, o 13:50

Ważne, że się podoba, i oceniacie album dobrze. :) U mnie zachwyt albumem nie przemija. Kapitalna robota, Harem Scarem! A recenzje na portalach muzycznych i opinie fanów (i nie tylko fanów) tak jak były rewelacyjne, tak są dalej. "Thirteen" też miał świetne oceny, ale nie aż takie jak "United". Niektórzy nawet uważają płytę za najlepszą w dorobku Harem Scarem. Sercucho mi się raduje, gdy czytam tyle świetnych opinii o albumie. Chciałoby się, gdyby BJ miało taką dobra prasę. Ale teraz nie łatwe zadanie, żeby przebić "United". Ale wierzę w nich. Jak potrafili nagrać lepszy album niż "Thirteen", to mogą nagrać nawet lepszy od "United".
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day

Postprzez Smolek » 19 maja 2017, o 20:19

Obrazek

Dziś rano przyszła paczka z Japonii, w której oczywiście było "United" (wersja CD + DVD). Zamówiłem 10 maja, więc w miarę szybko paczka dotarła. Tak jak wspominałem wcześniej, kupiłem z wersją DVD ze względu na dokument "Making of United". I nie zawiodłem się. Fajnie pokazany proces tworzenia piosenek. Harry w kilku piosenkach na fortepianie, Pete grający riffy i solówki, Harry i Pete podczas mixu albumu, Stan na bassie, itd. Zgadza się też to, co wspominał Harry w niedawnym wywiadzie, że nagrywają w większości oddzielnie. Wysyłają sobie pliki, rozmawiają przez Skype'a, itd. Taki styl nagrywania im pasuje. Kiedy potrzeba spotykają się, i nagrywają. Hess i Lesperance znają się bez słów, więc nie muszą być ze sobą w studiu nagraniowym przez cały czas. Fajnie też mieć teledyski do "Sinking Ship" i "Here Today, Gone Tomorrow" na DVD w świetnej jakości.

Co do samego albumu, wciąż się nie nudzi, wciąż uwielbiam, wciąż numer 4 w albumach studyjnych zespołu. Z pewnością, mój album roku. Fani i recenzenci jak chwalili to chwalą "United". Bardzo mnie to cieszy. Wygląda, że tym razem szykuje się większa trasa niż podczas "Thirteen Tour". Zagrają dużo więcej koncertów w Europie, podczas "Thirteen Tour" zagrali tylko w Hiszpanii i Włoszech. Ale w sumie mogło mieć to związek z kontuzją Pete'a Lesperance'a wtedy. Co do ocen poszczególnych piosenek, mało co się zmieniło, tylko "Heaven And Earth" z 9/10 na 10/10 i "No Regrets" z 8/10 na 9/10.

1. United 8/10
2. Here Today, Gone Tomorrow 10/10
3. Gravity 9/10
4. Sinking Ship 10/10
5. One Of Life's Mysteries 10/10
6. No Regrets 9/10 +1
7. Bite The Bullet 10/10
8. Things I Know 10/10
9. The Sky is Falling 9/10
10. Heaven & Earth 10/10 +1
11. Indestructible 9/10
Smolek