Islam

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: Islam

Post autor: madm »

Wielu z nas pewnie zna jednego, może kilku muzułmanów i wydają się oni spoko ludźmi. I tak jest, pojedynczy muzułmanie w naszych krajach to potulne baranki, ludzie żyjący tak jak my czyli zupełnie normalnie, według zasad jakie stworzyliśmy na przestrzeni wieków. Problem zaczyna się wtedy, gdy muzułmanie zaczynają stanowić zbiorowość. Zaczynają wymuszać zmianę prawa, zaczynają buntować się, zaczynają żyć wg "swoich" zasad a to jest niestety gra wstępna do fanatyzmu, który później zamiast protestować przeciwko budowaniu nowego kościoła, wysadzi na placu budowy bombę. I jeszcze tym atakiem samobójczym stanie się "bohaterem" wśród własnej społeczności.

Poza tym, jeśli Islam to kultura jak każda inna(w tym Chrześcijańska - w której wszyscy, bez wyjątku, zostaliśmy wychowani) porównajmy w ilu chrześcijańskich krajach muzułmanie mają równe prawa z chrześcijanami, a w ilu islamskich krajach chrześcijanie mają JAKIEKOLWIEK prawa.
It's my life!
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Islam

Post autor: EVENo »

madm pisze:Wielu z nas pewnie zna jednego, może kilku muzułmanów i wydają się oni spoko ludźmi. I tak jest, pojedynczy muzułmanie w naszych krajach to potulne baranki, ludzie żyjący tak jak my czyli zupełnie normalnie, według zasad jakie stworzyliśmy na przestrzeni wieków. Problem zaczyna się wtedy, gdy muzułmanie zaczynają stanowić zbiorowość.
Zastąpmy słowo "muzułmanie" słowem "Polacy" i dostajemy dokładnie to samo. Oczywiście problem jest zawarty w czymś zupełnie innym, ale tak to już jest z dużymi grupami osób, że jeśli na 10 normalnych osób przypadnie jedna chodząca patologia, to ta patologia jest reprezentantem całej grupy. Nie tylko ja, ale inne osoby zauważyły, że będąc za granicą wstydzą się bycia Polakiem, bo co krok napotkają rodaka, który robi bydło, nie potrafi korzystać z kosza na śmieci itd. itp. Stereotyp Polaka-złodzieja też nie wziął się znikąd.

I to samo z muzułmanami. Będąc w Holandii widziałem ich wielu, z jednym się nawet skumplowałem. Nie zmieni to jednak faktu, że wciąż mam przed oczami obraz ciapatego w pociągu, który darł ryja w swoim niezrozumiałym dla nikogo języku do jakieś kobiety. Gdy ta wyszła, on pobiegł za nią wciąż napier***c jej do ucha jak spiker Teleexpressu. Jego mowa ciała wyglądała jakby był u siebie w domu. I wiem, że co drugi Polak skomentował by ten widok "tak to sie tylko ciapaci zachowują". Ło, chyba nigdy nie byłeś w autobusie kolego.

Raz widziałem zdjęcie gówna pod prysznicem i internauci zgodnie (sądząc po lajkach i dislajkach) stwierdzili to samo: "pewnie Syryjczyk". Może i bym się zgodził z tą opinią, gdybym sam na własne oczy nie widział gówna pod prysznicem w zakładzie pracy. A to była tylko jedna z wielu patologii, jakie tam się odbywały.

Może zbaczam z tematu, ale myślę, że warto zauważyć, że przy tym całym trudnym, niezwykle trudnym temacie przyjmowania uchodźców widzimy duży problem, bo on niewątpliwie jest, ale zapominamy, że jeżeli chodzi o zwykłych ludzi, którzy nie są terrorystami, to wcale nie prezentujemy się lepiej od nich. Z chęcią przyjąłbym setki uchodźców w zamian za kiboli. Wyszlibyśmy na plus.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: Islam

Post autor: madm »

No tak. Polacy w innych krajach tworzą dzielnice, gdzie obowiązuje ich prawo. Nie zapuszcza się tam nawet Policja. Za każdym razem gdy wpadną tam na kontrolę antyterroryści, znajdują materiały wybuchowe oraz broń. Dodatkowo, raz na jakiś czas lubią wysadzać się w miejscach publicznych. Dodatkowo większość Polaków za granicą siedzi na zasiłku i nie próbuje nawet integrować się ze społeczeństwem.

Faktycznie, zamieńmy "muzułmanin" na "polak". Daje to taki sam efekt :D

Mylisz jedną rzecz. Społeczną szkodliwość patologii.
Patologiczny polak spierze po pijaku swoją żonę.
Patologiczny muzułmanin wysadzi się na lotnisku, zabijając przy tym siebie i 60 innych ludzi.

Mimo że obie sytuacje są straszne, w 2 przypadku ten kaliber tragedii jest znacznie większy.
It's my life!
usunięty użytkownik 4858

Re: Islam

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

medalowa66 pisze:islam nie zawsze jest krwawy i zly ale zazwyczaj tak mysla inni
tak teoretyzując możemy równie dobrze można napisać, że złodziej nie kradnie przez cały czas, a nawet jak zdarzy mu się kradzież to jest to złe tylko w naszej ocenie, a wg niego robi to co powinien. Podczas gdy ludzie bawią się w akademickie dyskusje giną niewinni ludzie, inni uciekają jak najdalej od tej szarańczy, lub w najlepszym razie godzą się na życie w niepewności.

Starcie naszej kultury z ich pseudokulturą jest nie do pogodzenia i nie zmienią tego nieliczne wyjątki.
Sorry, ale przeżyłem trochę w otoczeniu tej antykultury i grzecznie - póki jeszcze można - mówię NIE
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Islam

Post autor: EVENo »

Dawno nie oglądałem kanału Maxa Kolonko, ale jak wróciłem to w dobrym momencie, bo ten materiał mu wyszedł:
https://www.youtube.com/watch?v=GBCEy-p6m-c
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”