Heavy Metal

Wszystko co dotyczy szeroko pojętego działu muzyki, innych zespołów itp.

Moderator: Mod's Team

Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

Adrian pisze:
rtcr pisze:
Sam Bora pisze:Coś heavy metalowego :D . Pozdr dla Adriana
http://www.youtube.com/watch?v=eb1oFIqBVzA
Adrian miał pewnie na myśli nie całe Bounce a tylko 4 piosenki z tego albumu (Undivided, Everyday, Hook Me Up, Bounce).
Nie nie miałem ;) Autor poprzedniego wątku nie zrozumiał/nie chciał zrozumieć/ nie czytał itp (niepotrzebne skreślić). tego co pisałem.
Ja nie określałem gatunku Bounce, Sm Bora stworzył swoją ciekawą i nietrafną historie. Po co? Nie wiem.
Adrian masz dziwną skłonność do doszukiwania się jakichś "manipulacji", "przekłamań". Wydaje mi się, że uważasz się (może i jesteś) za inteligentnego faceta, a przytaczasz głupoty. Po co to? Znowu znajdziesz jakiś moment w mojej wypowiedzi i napiszesz swój krzywy bądź (dla mnie) skrzywiony punkt widzenia? Rozumiem, że możesz się nie znać na dobrej mocnej muzyce, rozumiem, że możesz nie lubić technicznego grania, rozumiem, że możesz rywalizować z kimś na ilość nietrywialnych słów w poście itd, itp. Zajmij się chłopie swoim TOP5, TOP 6, TOP3000...Dla wszystkich będzie lepiej. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Sam Bora pisze:
Adrian pisze:
rtcr pisze: Adrian miał pewnie na myśli nie całe Bounce a tylko 4 piosenki z tego albumu (Undivided, Everyday, Hook Me Up, Bounce).
Nie nie miałem ;) Autor poprzedniego wątku nie zrozumiał/nie chciał zrozumieć/ nie czytał itp (niepotrzebne skreślić). tego co pisałem.
Ja nie określałem gatunku Bounce, Sm Bora stworzył swoją ciekawą i nietrafną historie. Po co? Nie wiem.
Adrian masz dziwną skłonność do doszukiwania się jakichś "manipulacji", "przekłamań". Wydaje mi się, że uważasz się (może i jesteś) za inteligentnego faceta, a przytaczasz głupoty. Po co to? Znowu znajdziesz jakiś moment w mojej wypowiedzi i napiszesz swój krzywy bądź (dla mnie) skrzywiony punkt widzenia? Rozumiem, że możesz się nie znać na dobrej mocnej muzyce, rozumiem, że możesz nie lubić technicznego grania, rozumiem, że możesz rywalizować z kimś na ilość nietrywialnych słów w poście itd, itp. Zajmij się chłopie swoim TOP5, TOP 6, TOP3000...Dla wszystkich będzie lepiej. Pozdrawiam
1.Po co to napisałeś? Nie potrzebuję Twojej opinii. Odpisałem rtcr
2.Może i jestem inteligentny a może i głupi.. Co z tego?
3.Przytaczam Twój post i moją interpretację. Twój tekst był niejednoznaczny stąd moja ocena. Pisz jaśniej to nie będzie potrzebna.
4.Ok to rozumiesz. A rozumiesz, że moge się się znać na dobrej mocnej muzyce, mogę lubić techniczne granie (ale nie tylko) itp.
I co więcej lubiąc to mogę mieć inne zdanie niż ty? To rozumiesz? Jak to zrozumiesz, to rozwiążemy tajemnice bezsensownych postów.
5.Na serio uważasz, że ktoś taki jak ty może mi mówić co mam robić i ja Cię posłucham? Przemyśl to.
6.Dla mnie nie będzie lepiej i od dziecka masz takie ego, żeby decydować za wszystkich?

Poza tymi Twoimi niepotrzebnymi i bez sensu wywodami nic do Ciebie nie mam żeby była jasność. Masz wybujałe ego i myślisz, że Twój gust jest najzajebistszy, a Ty jesteś cudowny i OK. Masz do tego prawo i możesz się w każdym poście tym z nami dzielić. Po co Ci to? To już pytanie do Ciebie. Mi to nie przeszkadza dopóki nie próbujesz tak marnie pisać wywody wywołując mnie do tablicy.. Miłego Dnia
Lodynapatyku

Re: Heavy Metal

Post autor: Lodynapatyku »

Tak porownując z kultowym 'And Justice for All' to 'Hardwired to self destruct' jest zwyczajnym gniotem...
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Heavy Metal

Post autor: Fromasz1899 »

Lodynapatyku pisze:Tak porownując z kultowym 'And Justice for All' to 'Hardwired to self destruct' jest zwyczajnym gniotem...
[offtopic]a lodynapatyku znowu usunął konto..[/offtopic]
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
REHABILEJKO

Re: Heavy Metal

Post autor: REHABILEJKO »

Tymczasem... Jakie jest Wasze TOP10 albumów Heavy Metalowych wydanych w XXIw.?

To ciekawe jak na przestrzeni ostatnich niemalże 20 lat zmieniała się ciężka muzyka. Od ciężkiego analogu do cyfrowej kompresji...

1. Lateralus (Tool, 2001)
2. Hail to the King (Avenged Sevenfold, 2013)
3. 13 (Black Sabbath, 2013)
4. Christ Illusion (Slayer, 2006)
5. Dystopia (Megadeth, 2016)
6. Black Gives Way To Blue (Alice In Chains, 2009)
7. A Matter Of Life and death (Iron Maiden, 2006)
8. Holy Wood (Marilyn Manson, 2001)
9. Mutter (Rammstein, 2001)
10. Brotherhood of the Snake (Testament, 2016)
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Heavy Metal

Post autor: EVENo »

Jezu, tyle razy się zabierałem za Avenged Sevenfold i cały czas nie przesłuchałem żadnej ich płyty. Muszę w końcu to zrobić.

Z wyżej wymienionych na pewno Trzynastka i Mutter, ze szczególnym naciskiem na ten drugi album - jeden z najbardziej wyjątkowych, jakie miałem okazję słuchać. Wprawdzie większa w tym zasługa unikatowości zespołu go wykonywającego, ale na tym krążku wynieśli się oni na swoje wyżyny. Kapitalna płyta, która zrobiła spore zamieszanie w popkulturze.

Nie wiem na ile to heavy metaolwe, ale z naszego podwórka na pewno wymieniłbym ostatnie Closterkeller, album Viridian. Ciekawy i trzymający wysoki poziom od początku do końca. A jeśli gothic metal to już nie heavy metal, to pozostaje Hunter, choć nie jestem pewny którą płytę bym obstawił. Chyba... Niewolność :D Nie wiem, jakoś leży mi ten album. Nie wiem też na ile nowy Proletaryat można podczepić pod metal, ale jeśli można to Prawda była naprawdę super.

Zza granicy z całą pewnością faworytami byliby Hellfire Club (Edguy), Black Clouds And Silver Linings (Dream Theater), Hardwired...To Self-Destruct (Metallica). Być może Shogun od Trivium, ale do tej kapeli mam mieszane uczucia. Nie raz technicznie robią piorunujące wrażenie, ale ich styl nie do końca mi pasuje. Nie pominąłbym też Ironów i Judasów, to na pewno :P
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
REHABILEJKO

Re: Heavy Metal

Post autor: REHABILEJKO »

EVENo pisze:Jezu, tyle razy się zabierałem za Avenged Sevenfold i cały czas nie przesłuchałem żadnej ich płyty. Muszę w końcu to zrobić.

Z wyżej wymienionych na pewno Trzynastka i Mutter, ze szczególnym naciskiem na ten drugi album - jeden z najbardziej wyjątkowych, jakie miałem okazję słuchać. Wprawdzie większa w tym zasługa unikatowości zespołu go wykonywającego, ale na tym krążku wynieśli się oni na swoje wyżyny. Kapitalna płyta, która zrobiła spore zamieszanie w popkulturze.

Nie wiem na ile to heavy metaolwe, ale z naszego podwórka na pewno wymieniłbym ostatnie Closterkeller, album Viridian. Ciekawy i trzymający wysoki poziom od początku do końca. A jeśli gothic metal to już nie heavy metal, to pozostaje Hunter, choć nie jestem pewny którą płytę bym obstawił. Chyba... Niewolność :D Nie wiem, jakoś leży mi ten album. Nie wiem też na ile nowy Proletaryat można podczepić pod metal, ale jeśli można to Prawda była naprawdę super.

Zza granicy z całą pewnością faworytami byliby Hellfire Club (Edguy), Black Clouds And Silver Linings (Dream Theater), Hardwired...To Self-Destruct (Metallica). Być może Shogun od Trivium, ale do tej kapeli mam mieszane uczucia. Nie raz technicznie robią piorunujące wrażenie, ale ich styl nie do końca mi pasuje. Nie pominąłbym też Ironów i Judasów, to na pewno :P
EVENo, wiem, że się nie zgodzisz (i masz do tego pełne prawo) ale... ostatnie płyty Metalliki są po prostu PRZEGADANE. Trzeba lubić taki "metal" jak już pisałem wcześniej. Na tle chociażby "Dystopii" Megadeth brzmi to jak wypociny zblazowanych dziadków, a na tle ostatniego Testamentu... Szkoda gadać ;)

Ostatni Judas Priest to solidne komercyjne łojenie. Płyta ma kilka mocnych punktów z "Lone Wolf" na czele. Jest poprawna i całkiem przyjemna. Dream Theater? Trzeba lubić i tyle... Mnie nudzi. Odświeżony Queensryche nagrał dwie solidne płyty

https://www.youtube.com/watch?v=Wiqf6V5iFpY

Fajnie brzmi też nowy Kreator. Ale tylko momentami ;)
https://www.youtube.com/watch?v=mUv8GxrqXPk

Ukasił mnie tez Ektomorf. Tak od 2:10... ech https://www.youtube.com/watch?v=agEUv0naLI4

Na pewno Machine Head, Hellyeah https://www.youtube.com/watch?v=f6ZScBMwmmQ

No i KoRn... "Serenity Of Suffering" brzmi świetnie.
Możesz się śmiać ale... HIM w 2007 zaserwował znakomity album "Venus Doom"
https://www.youtube.com/watch?v=fLzYDE9hi24

No i na dobranoc:

Od dwóch dni uwolnić się nie mogę:
https://www.youtube.com/watch?v=KmQBn2D-rUc

P.S. W kwestii A7X... Na początek najlepszym wyborem będzie self-tittled z 2007. Kosmiczny album. Tobie jednak zdecydowanie najlepiej podejdzie "Hail to the King" (paradoksalni ich najsłabszy album) ;)
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Heavy Metal

Post autor: M »

Kartka z kalendarza

Dokładnie dziś mija 40 lat (!) od premiery kultowego "The Number of the beast" Iron Maiden. Co to się rozpisywać... Płyta pomnik. Album, którego do dziś słucha się świetnie.

Za kilka dni (29 marca) 40 lat skończy inny ikoniczny album - "Blackout" weteranów rocka ze Scorpions, z kolei dwa dni później 30-ka stuknie "Adrenalize" Def Leppard...

Kilka dni wcześniej (26 marca) 20 lat skończy drugi album grupy Down "Down II: A Bustle in Your Hedgerow"

Czas leci...
https://youtu.be/RWMIbjWeEZ4
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: Heavy Metal

Post autor: M »

Jutro pół wieku stuknie "Machine Head" Deep Purple z kultowym "Smoke in the Water" na pokładzie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka”