Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: monjovi »

Tommy_07 pisze:https://www.youtube.com/watch?v=dfbCPe2 ... Yg&index=3

W 1:05 mówią, że część tekstu Ghosta nawiązuje do odejścia Sambory.
O szukałam tego, dzięki :)

Jeszcze tutaj: http://www.mirror.co.uk/3am/celebrity-n ... -i-9059476

Więcej było w jakimś płatnym artykule, który ktoś wrzucił na jovitalk, niestety nie mogę odnaleźć.


Btw, witam na forum ! ;)

Nie odbieram tego jako pranie brudów, Jon mówi, że po odejściu Sambory cierpiał, ciężko mu było się z tym pogodzić, zatem jako artysta przelał to w słowa piosenki, mógł równie dobrze obsmarować RS w wywiadzie albo podać dalej tweeta o tym, że BJ bez Sambory jest lepsze, jednak tego nie zrobił. Dla mnie Ghost to top 5 z nowego albumu.
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Adrian »

prezes1 pisze:
Fromasz1899 pisze:
Twoja interpretacja też może być nadinterpretacją ;) Jon na razie nie powie wprost o czym jest utwór (chyba że wspomniał że jest o relacji z Richiem)
interpretacja Adriana jest spoko i nie wiadomo czy jest trafna, możśe być identycznie jak napsiał @Adrian albo jak napisał @prezes1


Adrian co do punktu 5 myślę podobnie, ST było także utrzymane w radosnym rytmie :) myślę żę podobieństwo jest celowe wręcz może nawiązywać do tamtej piosenki (wiem to też może być nadinterpretacja) xd
Skoro napisali że Jon sam powiedział że jest o Ryśku to dalsza dyskusja nie ma sensu(btw- dajcie jakiegoś linka, chętnie poczytam)
A takiej sytuacji - tekst jest mocny rzeczywiście, chyba trochę za bardzo. Natomiast z powodu warstwy muzycznej przeleci bez echa.
BJ byli kiedyś kapelą gdzie nie prało się brudów publicznie, skoro zaczęli może wszystko wreszcie wypłynie?
I w związku z tym, naprawdę jest coś dziwnego w tym przekazywaniu tweetów przez Ryśka?
Oprócz tego klipu Jon chyba na koncertach coś jeszcze powiedział na ten temat.
No właśnie tekst jest bardzo mocny. Jon sobiennigdy nie pozwalał aż na tak mocne wyjaśnienia. Mówił jednak że album był dla niego jak terapia i bardzo mocno przykładał się do tekstów. Może L.Cox wpłynął na to że ten utwór jest w takiej formie.

Myśle że jest opcja na wypłynięcie brudów bo już Richie w ostatnim wywiadzie mówił więcej o odejściu.

A co do tweetów... Hmm... Najpierw życzy powodzenia a potem takie tweety? I jeszcze do fana - Suck it :D
Zamiast tweetów niech nagra utwór w którym przedstawi swoją wersje wydarzeń.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
mellono
It's My Life
It's My Life
Posty: 117
Rejestracja: 17 marca 2011, o 09:35
Ulubiona płyta: od NY do DA
Lokalizacja: Katowice/ Bielsko-Biała

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: mellono »

monjovi pisze: Dla mnie Ghost to top 5 z nowego albumu.
Dla mnie na razie ... TOP #3 :)
Adrian pisze: Zamiast tweetów niech nagra utwór w którym przedstawi swoją wersje wydarzeń.
hehe, świetny pomysł :)
So you want to be a cowboy,
Well you know it's more that just a ride...
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Smolek »

W następny piątek premiera albumu. Jak myślicie będzie wyciek w tym tygodniu? :D Ja nie mogę się już doczekać wysłuchania całych piosenek z albumu. Bo już te 1,5 minutowe snippety trochę mam już osłuchane. :D Jedno już wiem, ten album będzie dla mnie zdecydowanie lepszy niż WAN.

I jeszcze takie pytanie, jaką wersje kupujecie? Ja chyba wersję z 17 piosenkami, bo z 18 u nas nie ma niestety (poza tym, musiałbym wysłuchać najpeirw Touch of Grey, jeśli bym się zdecydował na 18-piosenkową wersję). Tak w ogóle to prawda, że na wersji albumu z Tidal będzie 19 piosenek? Jak tak jestem ciekaw jaka jeszcze piosenka się tam znajdzie.
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: TheRock »

Lodynapatyku pisze:
Fromasz1899 pisze:
prezes1 pisze:
Melodramatyczna nadinterpretacja! ;)
Dla mnie tekst jest o sytuacji z wytwórnią. I tyle. Nic o Rysku tu nie widzę.(i pamiętajmy że to Jon wybrał współpracę z Shanksem i Rycho został odstawiony a nie odwrotnie)

Twoja interpretacja też może być nadinterpretacją ;) Jon na razie nie powie wprost o czym jest utwór (chyba że wspomniał że jest o relacji z Richiem)
interpretacja Adriana jest spoko i nie wiadomo czy jest trafna, możśe być identycznie jak napsiał @Adrian albo jak napisał @prezes1


Adrian co do punktu 5 myślę podobnie, ST było także utrzymane w radosnym rytmie :) myślę żę podobieństwo jest celowe wręcz może nawiązywać do tamtej piosenki (wiem to też może być nadinterpretacja) xd
Fromasz... Głupoty i domysły... Wybacz. Nie chcę się przy.ieprzać dla zasady. Uważam jednak, że szukanie drugiego dna w takim pitu-pitu jak "Living with the Ghost" czy radiści (?) w "Superman..." jest stratą czasu..

Bon Jovi od samego poczatku jest zespołem stricte komercyjnym bazujacym na przyjemnych prostych melodiach i... tyle.
Tak i ku..a wszystkie są majteczki w kropeczki.
...and just only rock...
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Adrian »

Smolek pisze:W następny piątek premiera albumu. Jak myślicie będzie wyciek w tym tygodniu? :D Ja nie mogę się już doczekać wysłuchania całych piosenek z albumu. Bo już te 1,5 minutowe snippety trochę mam już osłuchane. :D Jedno już wiem, ten album będzie dla mnie zdecydowanie lepszy niż WAN.

I jeszcze takie pytanie, jaką wersje kupujecie? Ja chyba wersję z 17 piosenkami, bo z 18 u nas nie ma niestety (poza tym, musiałbym wysłuchać najpeirw Touch of Grey, jeśli bym się zdecydował na 18-piosenkową wersję). Tak w ogóle to prawda, że na wersji albumu z Tidal będzie 19 piosenek? Jak tak jestem ciekaw jaka jeszcze piosenka się tam znajdzie.
Ja lubie WAN, ale ten album zapowiada się przednio i zdecydowanie na bardziej artystycznym poziomie niż poprzednie.
Ja kupie z 17 + Vinyla
Tidal podał informacje, że będzie 19 utworów. Zobaczymy co czas pokażę. Pozostają nam teoretycznie jeszcze "Color Me In", "All We Are" i "Rage Of Angels" z zarejestrowanych tytułów. Jak coś to stawiam na ten pierwszy bo tytuł pasuje do tematyki depresyjno-rozliczeniowej.
Ostatnio zmieniony 24 października 2016, o 19:02 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Przemo34
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 18
Rejestracja: 20 sierpnia 2015, o 12:40

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Przemo34 »

???
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Adrian »

Przemo34 pisze:???
Pomyłka :) Wyciek pewnie dopiero 1go jak płyty trafią do sklepów.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Dand »

Na fan.pl pojawiła się wersja 17 utworów :
http://www.fan.pl/shopping/pe.php?id=34 ... ref=467486
Obrazek
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Fromasz1899 »

Lodynapatyku pisze:
[...]

Fromasz... Głupoty i domysły... Wybacz. Nie chcę się przy.ieprzać dla zasady. Uważam jednak, że szukanie drugiego dna w takim pitu-pitu jak "Living with the Ghost" czy radiści (?) w "Superman..." jest stratą czasu..

Bon Jovi od samego poczatku jest zespołem stricte komercyjnym bazujacym na przyjemnych prostych melodiach i... tyle.


jak najbardziej tak też może być ;) jest wysoce prawdopodobne że Bon jovi od początku do teraz to zespół komercyjny i lecący na kasę, nie będę się z tym kłócił bo nie znam ich i nie wiem jak do tego podchodzą. ale tak samo jak istnieje prawdopodobieństwo że to tylko komercha może istnieć prawdopodobieństwo że część piosenek została napisana z przekazem (chociaż ja często sam się odnoszę bardziej do tej komerchy :P, mam takie odczucia jak porównuje sobie płyty :P )
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: prezes1 »

Pierwsza część refrenu pasuje do sytuacji z Rychem. Ale drzewo i sznur? Bądźmy poważni i dorośli... :)
Sytuacja z wytwórnią i kontraktem po 30 latach pracy może być powodem do depresji, może nagromadzenie tego wszystkiego w jednym momencie...
Pisanie o słowie i toaście pasuje do wytwórni. Drzewo i sznur może być aluzją do zamknięcia rozdziału pt. Bon Jovi.
To Rycho może mieć depresję i problemy z używkami etc. On przy każdym albumie miał problemy z promocją, trasą, szefami, wytwórniami. Dodatkowo od dekady prywatne problemy(rozwód, śmierć ojca, nieudane związki, samotność, nieustanne życie w trasie, plastikowa egzystencja w plastikowym stanie).
Ale Jon?? Tak jak mówię- rozumiem stresującą sytuację z wytwórnią, powiedzmy z córką były problemy. Ale reszta? np. bo nie kupił drużyny? to jest powód do doła też?(tak pisało w jednym z artykułów)
Facet jest wzorem na każdym kroku. A teraz porównajmy go do Rycha. Naprawdę to jest takie dziwne że człowiek się zupełnie pogubił?
W jednym z wywiadów(dla Metra chyba) Jon mówi że Richie to rozdział zamknięty. Nie wróci. Aha, a dlaczego? Już wie, że nie będzie potrzebny? Skąd wie co przyniesie przyszłość?
W innym mówi że nie będzie grał w halach, tylko stadiony i to nie jest kwestia ego. Momencik, a czego? Naprawdę, kocham faceta ale trzeba być obiektywnym. W wywiadzie po filmie U-571 opowiadał jak to dał lekcję życia Matthew McCounaghey. Opowiedział mu o pokorze gdy gra się do pustych siedzeń na stadionie. Old Jonny where are you?
Dla mnie obaj się pogubili i obaj zachowują się jak dzieci.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Damned »

Obrazek

Wersja dla Saturna z 18 utworami za 18 euro + przesyłka.
http://www.saturn.de/de/product/_bon-jo ... 77261.html



Obrazek

Wersja dla Saturna z 13 utworami za 17 euro + przesyłka.
http://www.saturn.de/de/product/_bon-jo ... 77260.html
Ostatnio zmieniony 25 października 2016, o 19:39 przez Damned, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Iwa
It's My Life
It's My Life
Posty: 221
Rejestracja: 21 lutego 2015, o 17:27
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Poland

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Iwa »

Ja właśnie zamówiłam w Empiku wersję deluxe z 17 utworami. Szkoda, że u nas nie ma więcej utworów no ale cóż...trzeba wspierać polską sprzedaż ;)
Ciekawa jestem piosenki Touch of Grey.....jakoś mi się z Jonem kojarzy :P
[font=Georgia]Nothing is as important as passion.
No matter what you want to do with your life,
be passionate.[/font]
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: monjovi »

https://soundcloud.com/howardstern

Zespół dziś gościł u Howarda Sterna, nic nowego, Jon opowiadał o Power Satation, załamaniu po NJ i o Franku Sinatrze, wykonali - THINFS, Runaway, Bad medicine, Who Says, It's My life.

Runaway wyszło świetnie szkoda, że tylko fragment.
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Dand »

^^ Ciekawe wykonanie Bad medicine bo znacząco słychać Davida w refrenie, na początku nawet jest głównie jego wokal.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”