Richie nagrywa

Twórczość Richiego

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Richie nagrywa

Post autor: Adrian »

monjovi pisze:Nie wiem jak to dokładnie rozumieć, ale jeśli faktycznie tylko ona będzie na wokalu, a Richie robi za backing vocal to... Jestem przerażona :/ Mam nadzieje, że jednak RS też coś zaśpiewa bez pomocy pani O.

I z tym country to żart, tak ? :O
Bazując na tej wypowiedzi wychodzi że będzie kilka piosenek z Ryśkiem na wokalu, kilka wspólnych i kilka z Orianthi na głównym wokalu. Można się było tego spodziewać, ale chyba liczyłem na wymienianie się wokalem niż na typowe utwory pod Orianthi z jej głównym wokalem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Richie nagrywa

Post autor: Damned »

Hmm, w pierwszej chwili, na wieść o albumie ze stylistyką country, byłem zaskoczony. Analizując jednak sytuację w jakiej są obecnie Richie i Orianthi, to nie ma się czemu dziwić. Country, to jedyny odłam muzyki gitarowej, w którym mają szansę na "jakiś" komercyjny sukces. Bo przecież na tym im zależy...

Warto przypomnieć, za co Sambora zdobył swoje największe muzyczne wyróżnienie w karierze, czyli statuetkę Grammy. Ano właśnie za najlepszy duet country. Wygląda na to, że w chwili gdy koledzy z Bon Jovi będą starali się zaznaczyć swoją obecność na rynku (pop)rockowym, Richie skupi się na typowo amerykańskiej niszy, w której ma szansę na spory rozgłos i uznanie.

Osobiście nie przepadam za country, ale Sambora odnajduje się w tej tematyce bardzo dobrze (znacznie bardziej preferuję jego solówki z albumu "Lost Highway", niż te z "Have a Nice Day", "The Circle", "What About Now" i "Aftermath of the Lowdown"). Więc jak dla mnie gitarowo może być bardzo ciekawie... najciekawiej od dekady. Gorzej z wokalem, bo ten Orianthi nie jest w stanie do mnie przemówić...
Brand New EVENo

Re: Richie nagrywa

Post autor: Brand New EVENo »

Country z prymitywnym damskim wokalem to nic innego jak pop. To będzie tragiczne.
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Richie nagrywa

Post autor: monjovi »

Brand New EVENo pisze:Country z prymitywnym damskim wokalem to nic innego jak pop. To będzie tragiczne.
Dolly Parton on steroids :P :D
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
StefanA
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 152
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 16:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Richie nagrywa

Post autor: StefanA »

Smolek pisze:Nowy artykuł. Według Orianthi w czerwcu ma być pierwszy singiel.
"There are songs where I'm just singing and he's backing me up, and songs where we're singing together," Orianthi adds. "It really takes you on a journey, and there's a great blend to our voices."

Jeśli ostatecznie Richie nie będzie miał żadnego "swojego" utworu albo będzie miał tylko jeden to uważam że powinni zmienić nazwę swojego projektu, a płytę wydać jako kolejną Orianthi z gościnnym udziałem Sambory. Na okładkę zdjęcie Orianthi, w tle Richie w różowej marynarce i kapeluszu w panterkę...Przepraszam za takie tragiczne wizje, to z nerwów. Czeka człowiek na album a tu się okazuje,że nawet nie wiadomo czy warto będzie go kupić (i tak go pewnie kupię) :/
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Richie nagrywa

Post autor: Smolek »

Richie będzie na pewno miał swoje utwory. Orianthi na twitterze napisała, że w artykule zapomnieli o tym wspomnieć.

@orianthi: They forgot to add Richie has tunes and I back him up and vice versa and lots of duets !! We r Excited to share soon
usunięty użytkownik 4858

Re: Richie nagrywa

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

a ja myślę, że na płycie RSO będzie bardzo mało typowego country (jeśli w ogóle).
Wypowiedź Ori odnosi się bardziej do countrowej struktury tekstów niż melodii. Do tego, z tego co czytam na profilu RSO nadal mają wpisany Rock/Blues, więc spokojnie, póki co na Mrągowo nie ma co liczyć ;)
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Richie nagrywa

Post autor: monjovi »

Tomker pisze:a ja myślę, że na płycie RSO będzie bardzo mało typowego country (jeśli w ogóle).
Wypowiedź Ori odnosi się bardziej do countrowej struktury tekstów niż melodii. Do tego, z tego co czytam na profilu RSO nadal mają wpisany Rock/Blues, więc spokojnie, póki co na Mrągowo nie ma co liczyć ;)
No Mrągowo może i nie... ale Szarlotką (tzn. Doliną Charlotty) to bym nie pogardziła ;) :D

Zabawnie by było gdyby singiel BJ i RSO wyszedł w tym samym czasie :)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Richie nagrywa

Post autor: Damned »

Tomker pisze:a ja myślę, że na płycie RSO będzie bardzo mało typowego country (jeśli w ogóle).
Wypowiedź Ori odnosi się bardziej do countrowej struktury tekstów niż melodii. Do tego, z tego co czytam na profilu RSO nadal mają wpisany Rock/Blues, więc spokojnie, póki co na Mrągowo nie ma co liczyć ;)
Chyba masz rację Tom. Z resztą warto zaznaczyć, że wywiad nie był udzielony ogólnemu Rolling Stone, a "jedynie" oddziałowi zajmującemu się muzyką country. Więc podejrzewam, że gdyby o wywiad poprosił ją redaktor, miłośnik bluesa, to nie zawiodłaby jego oczekiwań, stwierdzając, że kocha blues i że na płycie będzie coś dla niego. Ogólnie rzecz biorąc, bardziej wiarygodne są dla mnie wypowiedzi Richiego, a on jest w nich wyjątkowo oszczędny. Jakby wiedział, że tracklista nie jest jeszcze zamknięta...
monjovi pisze: Zabawnie by było gdyby singiel BJ i RSO wyszedł w tym samym czasie :)
Bojówki zwaśnionych stron czekały na ten moment z utęsknieniem od 2013 roku. Słowem, będzie się działo :D ;)
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Richie nagrywa

Post autor: Smolek »

Nowe zdjęcie Richie & Bob Rock. Według słów Richiego, album prawie gotowy.
Yo everybody, the great Bob Rock and I in the studio...Almost done... Sounding insane!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Richie nagrywa

Post autor: Ricky Skywalker »

Smolek pisze:Nowe zdjęcie Richie & Bob Rock. Według słów Richiego, album prawie gotowy.
Miała być spontaniczna, żywa płyta, a zajęło im to wszystko jakieś 2 lata. Sterydy chyba nie działają na Sonny'ego i Cher v2 ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Richie nagrywa

Post autor: Smolek »

Ricky Skywalker pisze:
Smolek pisze:Nowe zdjęcie Richie & Bob Rock. Według słów Richiego, album prawie gotowy.
Miała być spontaniczna, żywa płyta, a zajęło im to wszystko jakieś 2 lata. Sterydy chyba nie działają na Sonny'ego i Cher v2 ;)
Początkowo Orianthi mówiła, że album będzie w kwietniu 2014, czyli to wszystko zajęło im z 3 lata. :D
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Richie nagrywa

Post autor: Adrian »

Tomker pisze:a ja myślę, że na płycie RSO będzie bardzo mało typowego country (jeśli w ogóle).
Wypowiedź Ori odnosi się bardziej do countrowej struktury tekstów niż melodii. Do tego, z tego co czytam na profilu RSO nadal mają wpisany Rock/Blues, więc spokojnie, póki co na Mrągowo nie ma co liczyć ;)
Nie traktowałbym tej wypowiedzi jako wypowiedzi jako tylko i wyłącznie pod publikę i ciężko mi uwierzyć, że jakby poprosił o wywiad oddział HHopu to Ori powiedziałaby, że będzie dużo rapu a jakby pytałby oddział Disco Polo, to będą spoko bity.

Samo to, że wypowiadają się oddziałowi country, wchodzą na imprezy związane z muzyką country, trzymają się blisko artystów pokroju Zac Brown Band, którzy grają muzykę.. country... może świadczyć, że szukają tam swoich inspiracji.. Myślę, że jest to również kierunek w który komercyjnie z Sambory punktu widzenia warto uderzyć. Dotychczasowe bluesowe, rockowe, pop-rockowe płyty były mało satysfakcjonujące komercyjnie więc może to kolejna otwarta furtka i skok w niezwykle popularny gatunek w USA.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Richie nagrywa

Post autor: monjovi »

Obrazek

To jest ciekawa wiadomość, ''special guest'' to chyba nieco szlachetniejsza nazwa supportu ;) Ale w tym przypadku, na taki koncert udałabym się z ogromną przyjemnością, bardzo lubię Bad Company - Paul Rogers jest znakomitym wokalistą - a w zestawie z nimi dostać koncert RS (O) super sprawa. Szkoda, że trasa będzie się odbywać tylko w UK.

Co do naleciałości country, jednak też skłaniam się ku temu, że to nie ''podlizanie się'' danej gazecie, a rzeczywistość. Jasne, nie będzie to Lost Highway, ale zapewne wpływy da się to odczuć. RSO promują się pełną parą, ich fanpage są wyjątkowo aktywne. Ciekawe czy usłyszmy na płycie jakieś covery (I got you babe?).


Ponownie bitwa bojówek na forum ? Już się nie mogę doczekać chyba dla urozmaicenia będę zmieniać drużynę co 24 godziny ;) :D
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
usunięty użytkownik 4858

Re: Richie nagrywa

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

monjovi pisze: To jest ciekawa wiadomość, ''special guest'' to chyba nieco szlachetniejsza nazwa supportu ;)
a raczej to oznacza "tyle i aż tyle", że RSO nie wyda płyty w Rhino Records ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i płyty”