Wybory 2015

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Na kogo zagłosuję:

Czas głosowania minął 8 maja 2015, o 21:23

P.Kukiz
4
31%
B.Komorowski
2
15%
A.Duda
2
15%
J.K.Mikke
2
15%
M.Ogórek
0
Brak głosów
Ktoś inny
2
15%
Nie pójdę na wybory
1
8%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Wybory 2015

Post autor: Adrian »

10.05.2015 odbędą się wybory prezydenckie. Macie swoich faworytów. Na kogo zagłosujecie, a na kogo byście nie zagłosowali? Zapraszam do kulturalnej dyskusji ;)


-----------------
Moje Opinie:

[highlight=#80bf00]Zagłosuje:[/highlight]
P.Kukiz - facet zawsze wyglądał jak menel z dworca. Pamiętam go jak w TV pojawiał się w kurteczkach z miną jakby chlał przez ostatnie kilka dni. Totalny brak wizerunku dostojnego prezydenta. Brak zaplecza partyjnego. Brak umiejętności układania pięknych zdań. W sumie z cech powierzchownych totalne przeciwieństwo prezydenta.
Dlaczego jednak Kukiz? Za poglądy. Za to, że na pytanie odnośnie rozdmuchanego i populistycznego tematu o In Virto powiedział coś pod czym się podpisuje się obiema rękoma. Powiedział, że jest za In Vitro natomiast nas obecnie na to nie stać jako kraj i jeżeli ma wybierać czy dać więcej niż tysiąc złotych matce samotnie wychowującej upośledzone dziecko czy dać na In Vitro to da matce. Ona nie zarobi dodatkowej kasy bo nie ma na to czasu, natomiast młodzi potencjalni rodzice mogą zarobić sobie na In Vitro. Prosta hierarchia potrzeb, ale jak bardzo ważna w naszym kraju (w mojej opinii).
Poza tym jest to jeden z nielicznych kandydatów, który może zrobić karierę próbując rozwalać układy i kółka wzajemnej adoracji.

system który teraz funkcjonuje mi nie odpowiada i im więcej takich osób jak Kukiz tym lepiej.

[highlight=#ffff80]Jest Mi Obojętny:[/highlight]
B.Komorowski - jak będzie 2 tura i nie będzie w niej Kukiza, to obecny prezydent może liczyć na moje poparcie. Jako prezydent jest dla mnie zupełnie nieszkodliwy i raczej budzi pozytywne odczucia. Nie zgadzam się z systemem który wspiera i reprezentuje, ale z pozostałych kandydatów jest najmniej szkodliwy.

[highlight=#ff0040]Zdecydowanie NIE zagłosuje:[/highlight]

J.K.Mikke - jak niektóre postulaty mi się jego podobają, tak uważam, że coś jest z nim nie tak. Chłop chce zabrać kobietom prawa do głosowania, a w kraju zlikwidować płace minimalną. Przy chciwości obecnych pracodawców likwidacja płacy minimalnej doprowadziłaby, to nieszczęść i płac na poziomie 300 zł za cały miesiąc harówy. Dziwi mnie szał na jego punkcie wśród młodych. Na serio nie wiem co on ma sensowego do zaproponowania.

A.Duda -
skąd oni go wzięli i dlaczego on to nie wiem. Jeden z nielicznych starych żołnierzy Kaczyńskiego. Osiągnie zbyt dobry (zagrażający Kaczyńskiemu) wynik sprawi, ze skończy jak Marcinkiewicz, Kamiński, Kluzik-R, Sikorski, Poncyliusz, Ziobro, Kowal, Dorn i cała reszta byłych "zatwardziałych PiSowców. Wyląduje albo w PO albo w innej partii będącej "nową" alternatywą dla PiSu. Jestem na nie. Nie ma nic do powiedzenia, z In Vitro już zmienia zdanie, a do tego jeszcze krył SKOKi z którymi wiadomo było od dawna, ze to przekręt. Umoczony w układy Skokowskie jak wielu innych w partii co oznacza, że jest mało wiarygodny i uczciwy. Bardzo nie lubię tego typu osób. Już lepiej jakby na kandydata dali Macierewicza.. chłop ma przynajmniej jasne i stałe poglądy ;)

M.Ogórek - Ta Pani to jakaś kpina. Dali przez przypadek manekina na kandydata. Bez poglądów, bez pomysłów, bez sensu.

Reszta nie warta wspominania.

[highlight=#ffffbf]A jak jest z waszymi poglądami?[/highlight]
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Agata BJ »

Zastanawiałam się dziś jak przyjąłby się ten temat na naszym forum. Sama bym go raczej nie założyła, a jednak się pojawił..

Wypowiem się z chęcią, ale raczej postaram się pozostać obojętna w swojej wypowiedzi. Nie dlatego, że nie mam zdania (bo mam bardzo konkretne, mocne i sprecyzowane), ale dlatego, że od kilku tygodni widzę jak wielką agresję potrafi wyzwalać temat wyborów. Nie podoba mi się jak ludzie reagują na opinię innych, jak obrzucają się błotem i wyzywają od "lewaków", czy używają innych słów, których nawet nie mogę tu przytoczyć bo musiałabym sama sobie wlepić ostrzeżenie ;)
To tak słowem wstępu.

Jak wielu z nas, mi również nie podoba się obecna sytuacja w naszym kraju. Sama doświadczam na sobie wielu trudności, które niestety w dużej mierze są spowodowane nieodpowiednimi decyzjami władz. Dlatego bardzo mocno jestem za ZMIANAMI i PROGRESEM. Uważam, że za długo rządzą nami ci sami ludzie, od lat popełniając w kółko te same błędy :( Poza tym zależy mi na ogólnym rozwoju, postępie kulturowym i obyczajowym, a takie postulaty niestety bardzo ciężko znaleźć u obecnych kandydatów na urząd prezydenta naszego kraju..
Ja oczywiście na wybory pójdę i dokładnie wiem na kogo oddam swój głos.
Od siebie jako maleńki postulat dodam jeszcze, że warto się zastanowić KILKA RAZY zanim podejmie się tę decyzję. Warto też zagłębić się w działania WSZYSTKICH kandydatów - nie tylko tych, których ciągle promuje telewizja.. Zapomina się o tym, że mamy więcej niż dwóch kandydatów!!!!! Apeluję więc o przemyślenie swojego głosu i zastanowienie się kto będzie w stanie wyprowadzić nas choć odrobinę z tej niezbyt dobrej sytuacji, w której się znaleźliśmy. Sięgnijmy po programy każdego z nich, zobaczymy co robią w mediach społecznościowych, a nie w telewizji, która jest ukierunkowana jednoznacznie. Zwróćmy uwagę jak namawiają wyborców do oddania na nich głosu. To ważne wybory :)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
KondZik

Re: Wybory 2015

Post autor: KondZik »

Ja w wielkim skrócie.

Po 1 prezydent mimo wszystko ma sporą rolę m.in. blokowania ustaw (weto prezydenckie) np podwyższenie wieku emerytalnego, proponowanie własnych rozwiązań, dyrygowanie służbami (i tak żyją własnym życiem niestety) i oczywiście wojskiem.
Po 2 przez nasze kochane media ludzie nie mają pojęcia o tym kto ma jakie poglądy a wybieramy na podstawie krawata, miłej mordki i tego co nam TVP, TVN podadzą.
Po 3 co do Kukiza, oczywiście popieram, facet ma prawicowe poglądy, jest takim fajnym wojownikiem jak to Cejrowski określił. Na prezydenta oczywiście się nie nadaje ale postulaty jakie głosi o In vitro (świetnie Adrian że to przytoczyłeś bo to świetnie pokazuje czym się zajmuje rząd za nasze pieniądze), czy jednomandatowych okręgach wyborczych i prawdę o panującym ustroju są mi bardzo bliskie.
Po 4 Komorowski to dla mnie gość który czasem coś palnie, niby inteligentny gość ale w sumie misiu który jeśli jest sterowany to mnie to nie zdziwi. Sterowany? Nawet bardziej niż Duda na sznureczkach Jarka.
Po 5 Mikke to gość którego albo się lubi albo nie cierpi. Ja popieram jego poglądy GOSPODARCZE i wiele rozwiązań spoza gospodarki. Potrafi pieprzyć od rzeczy bo jest chorym idealistą, felietonistą który daje się wciągnąć w durne rozmowy np o inwalidach czy kobietach jako (mądrzejsze od facetów, ale mniej inteligentne ŚREDNIO rzecz jasna). Prawa wyborcze że chce zabrać kobietom powiedział ale m.in. kobietom, bo ogólnie chce zmienić ustrój na monarchie.
Czy to mądre to już inna sprawa. Dla mnie republika = TAK, Monarchia = NIE. Dlaczego nie demokracja? Proszę obejrzeć ( https://www.youtube.com/watch?v=ZKoLfyCf3zY ) i powiedzieć mi że W. Churchill nie miał racji: "Najlepszym argumentem przeciwko demokracji jest pięciominutowa rozmowa z przeciętnym wyborcą".
Fakt że np w Szwajcarii demokracja bezpośrednia działa i to sprawnie to nie argument, bo my przez 25lat w zasadzie uczymy się demokracji i wiedza jest taka jak ludzi na ulicy. "Bo siedział w więzieniu". Jak Mikke , Kukiz bodajże też i wielu wielu innych.
Adrian obejrzyj sobie program świat się kreci gdzie był Kukiz i Mikke, może zrozumiesz że ci panowie mówią prawie identycznie to samo.
Co do In vitro Korwin jeszcze dodaje że niesmaczne jest to wybieranie spośród wielu "materiałów genetycznych" z czym się zgadzam ja i bliscy mi ludzie.
Poglądy JKM na temat systemu, kobiet itd nie mają nic wspólnego z możliwościami prezydenta. Chce: znieść dochodowy, przywrócić karę śmierci. Za tym jestem i tyle.
Ostatnio byłem za Komorowskim bo dał mi 51% ulgi jako studentowi. Tyle. Nic więcej.
Ja wybieram JKM mimo że na prezydenta się nie nadaje i na szczęście nim nie zostanie, ale głosuje żeby miał z 6% i jesienią przełożyło to się na wejście ANTYSYSTEMOWEJ partii do sejmu.
Co się wydarzy pokaże czas. Ale bardzo się cieszę widząc ludzi jak Kukiz, Braun, JKM, w grupie jest siła :)
Po 6 Pani Ogórek. Hm, rzeczy o zmianie prawa są ok ale w zasadzie ta Pani mówi regułki nauczone na pamięć. Może i ma sporo w głowie ale kandydatura niestety marna. SLD jak na starych komunistów klepią regułki i wystawiają atrakcyjną kobietę.
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Damned »

Przyznam, że w tych wyborach po raz pierwszy mam dylemat na kogo zagłosować. Po bliższym przyjrzeniu się wszystkim 11-stu kandydatom, widzę trzech, którzy mogą liczyć na mój głos w pierwszej turze. Są to: Kukiz, Braun i Korwin. Każdy z wyżej wymienionych ma oczywiście jakieś wady, ale zdecydowanie najwięcej zalet z całego towarzystwa.

Grzegorz Braun wydaje mi się najbardziej odpowiednią osobą na to stanowisko. Niestety jest to człowiek szeroko znany, ale jedynie w wąskich kręgach. Media zgodnie przemilczają jego kandydaturę, nie dając mu w sondażach nawet 0%. Oznacza to jasno, że nie chcą go lansować, ponieważ może być niebezpieczny dla całego systemu. Jeżeli już, z ustawowego obowiązku zostanie zaproszony do radia czy telewizji, to jego argumentów nie jest w stanie odeprzeć żaden z dziennikarzy.

W odróżnieniu od Korwina i Kukiza jest to kandydat w sile wieku. W odróżnieniu od kandydatów PiSu, PO, PSLu, SLD i reszty okrągłostołowej układanki, nie jest od nikogo zależny, nie stoją za nim żadne sitwy. Jedyny cel jaki mu przyświeca, to dobro Polski. Jest autentycznym patriotą, monarchistą. Zdecydowanym przeciwnikiem wysłania Polaków na Wojnę na Ukrainie. Jest to człowiek wykształcony, kulturalny, o rozległej wiedzy na każdy temat, ze znajomością języków obcych (prawdziwą znajomością, a nie jak Korwin czy Tusk). Jest wolnościowcem, zwolennikiem wolnego rynku, niskich i prostych podatków i łatwego dostępu do broni (bo to jedyny gwarant nieopłacalności okupacji naszego terenu dla potencjalnych agresorów - w Polsce 1/100 osób posiada broń, a np. w Niemczech 30/100, a to sprawia, że jesteśmy najbardziej rozbrojonym Narodem w Europie!). Jest jedynym kandydatem, który głośno przypomina o tym, że w przyszłym roku będziemy obchodzili 1050 lecie Chrztu Polski i tą miarą powinniśmy myśleć o naszym Narodzie (a nie np. o 25-leciu demokracji). Nie wstydzi się przypominać o naszej tradycji Katolickiej. Przy czym nie chce nakazywać nikomu chodzić do Kościoła, ani nawet być osobą wierzącą, ale dba o szacunek dla ponad 1000 letniej tradycji naszego Narodu. Z zawodu Grzegorz Braun jest reżyserem, dokumentalistą. Jego żona jest montażystką filmową.

W poniższym filmiku można ocenić angielski Pana Grzegorza. Gazeta Wyborcza zorganizowała konkurs, w którym można zadawać pytania do kandydatów na Prezydenta, aby ocenić ich kompetencje. Jeden z blogerów zatroskany o gospodarkę naszego kraju zapytał: "Czy byłby Pan w stanie wytłumaczyć w języku angielskim co to jest Krzywa Laffera?" Oto spontaniczna odpowiedź:
[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=5D4hUOcyi3M[/BBvideo]



[highlight=#ff0000]Dlaczego nie Komorowski?[/highlight]
Jest to człowiek, który:
- od lat ma niejasne powiązania z rosyjskimi służbami; nawet już jako prezydent Polski spotykał się potajemnie z Nikołajem Patruszewem, bliskim współpracownikiem Putina, byłym szefem rosyjskiej FSB (spadkobierca zbrodniczej organizacji KGB); spotkania te zostały zgodnie przemilczane w mediach
- jest jedynym członkiem PO i PiS, który głosował przeciw rozwiązaniu WSI (co w sposób jasny demaskuje go jako człowieka ściśle powiązanego z Moskwą)
- jest zwolennikiem wysyłania broni na Ukrainę
- zgodził się na wprowadzenie GMO
- zgodził się na podwyższenie podatku VAT
- na każdym kroku kompromituje nas na arenie międzynarodowej (jak nie usiądzie przed damą przy stole, to wskoczy z butami na najważniejsze krzesło w parlamencie Japońskim)
- bo to za jego prezydentury z kraju wyemigrowały kolejne miliony Polaków, a on nie zaproponował nic, aby ich zatrzymać
- chciał sprzedać lasy Państwowe, aby opłacić absurdalne roszczenia żydowskie
- nie potrafi napisać poprawnie najprostszych słów po Polsku
- nie zna nawet podstaw języka angielskiego

Dlatego też, jeżeli dojdzie do drugiej tury, a w niej znajdzie się Komorowski i Duda, to niestety, ale z dwojga złego, będę zmuszony zagłosować po raz pierwszy (i mam nadzieję ostatni) na kandydata PiSu. Ale, na szczęście w pierwszej turze startuje 11-stu kandydatów... i tutaj moim faworytem jest Grzegorz Braun.

PS. z niecierpliwością czekam na debatę prezydencką, 5. maja w TVP. Odpuszczę sobie nawet półfinał Ligi Mistrzów Juventus - Real Madryt ;)
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wybory 2015

Post autor: Yossarian »

Co mnie zniechęca do Kukiza:
- piosenka "Virus SLD" i tłumaczenie prokuraturze, że "ZCHN zbliża się" napisał szatan.
Brauna:
- katolik za karą śmierci (!);
- intronizacja Chrystusa na Króla Polski;
- wydaje mi się nacjonalistą w złym tego słowa znaczeniu.
Korwina:
- chęć przywrócenia działania państwa z XIX wieku,
- snucie teorii, że kobiety pod wpływem męskich plemników przyswajają sobie ich poglądy.
obecnego Prezydenta Komorowskiego:
- wpadka (ale nie z Japonii, która jest wyolbrzymiona moim zdaniem, tylko ta z żoną prezydenta Obamy);
- wydaje mi się mało bystry (nie mówię o inteligencji, tylko o bystrości).
Dudy:
- SKOKI;
- jego partia, której rządy pamiętam i cień J. Kaczyńskiego.

PS Damned, z tą emigracją przesadziłeś dziesięciokrotnie. z rekompensatami, to jeśli ktoś wyjechał wskutek nagonki, to nie byłbym pewny, czy rzeczywiście roszczenie jest absurdalne. rozwiązanie WSI nie było zgrabnie przeprowadzone.
Why so serious?
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Damned »

Yossarian pisze:Co mnie zniechęca do (...)Brauna:
- katolik za karą śmierci (!)
Według słów Brauna, jako Katolicy mamy obowiązek nadstawić "drugi policzek" wrogom prywatnym. Natomiast nie możemy sobie pozwolić na taki luksus w przypadku wrogów publicznych, bo narażalibyśmy przez to na niebezpieczeństwo swoich bliźnich, rodzinę. A zatem rozróżniamy dwie kategorie: wróg prywatny i publiczny.
Yossarian pisze:intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Dlatego też zaznaczyłem, że każdy kandydat ma jakieś wady.
Ten postulat brzmi kontrowersyjnie i nie potrzebnie został zawarty w spocie wyborczym. Odnosi się to do monarchistycznych poglądów kandydata. Jak wiadomo, każdy Król Polski przed zaprzysiężeniem musiał uklęknąć przed ołtarzem. I całe szczęście, że na banknotach nosimy wizerunki tych właśnie Króli, a nie zdrajców: Wałęsy, Kwaśniewskiego, Jaruzelskiego itp.

Yossarian pisze:Damned, z tą emigracją przesadziłeś dziesięciokrotnie.
Być może, choć dokładnych danych nie poznamy, dopóki nie ma granic, a Polacy pracują na zachodzie na czarno. Faktem jest, że znaczny procent młodych Polaków wiąże swoją najbliższą przyszłość z emigracją, a Komorowski nie ma żadnego planu, by ich zatrzymać. Cytując Kukiza: "młodzi emigrują, a władze sprowadzają Arabów do Polski".
Yossarian pisze:z rekompensatami, to jeśli ktoś wyjechał wskutek nagonki, to nie byłbym pewny, czy rzeczywiście roszczenie jest absurdalne.
Trzeba wziąć pod uwagę, że nagonka (jeżeli faktycznie miała miejsce) odbywała się w czasie absencji Państwa Polskiego. A zatem swoje roszczenia powinni zgłosić w Berlinie. To nie Polska pozbawiła Żydów ich mienia.
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wybory 2015

Post autor: Yossarian »

1. nie pamiętam, żeby Chrystus nawoływał do zabicia wrogów Izraela. A sytuacja była napięta, ze względu na rzymską okupację. w sumie nawet zalecał cesarzowi płacić podatki, coś mi tu pachnie zdradą... z tego co mi się wydaje KK dopuszcza karę śmierci, ale w przypadku wojny.
2. przykro mi, że nazywasz kogoś zdrajcą, to poważne oskarżenie i nie wiem, czy masz kompetencje do wydawania takich wyroków, zwłaszcza, że każdy z tej trójki jakoś się Polsce przysłużył. Ci królowie za to nie wiem czy zasługują na kanonizację, poczytaj co zrobił Władysław Jagiełło, by zapewnić sukcesję swojemu synowi. Czy nadanie szlachcie przywilejów w zamian za rodzinną korzyść to nie zdrada kraju?
3. chodziło mi o Marzec 1968, w żadnym wypadku nazistowsko-niemieckie zbrodnie. Niby Polska Rzeczpospolita Ludowa, ale jednak Polska. jestem za tym, żeby pokrzywdzonym wypłacić odszkodowania, ale też wypłacić je Polakom, którzy mienie na wschodzie stracili (z budżetów tamtejszych państw oczywiście).
Why so serious?
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Agata BJ »

Jeśli chodzi o emigrację to mówi się o 3 milionach Polaków, którzy już wyemigrowali. Natomiast szacuje się, że w najbliższych latach wyjedzie kolejne 2 miliony.
To nie jest przesada, to są smutne fakty.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Damned »

Yossarian pisze:1. nie pamiętam, żeby Chrystus nawoływał do zabicia wrogów Izraela. A sytuacja była napięta, ze względu na rzymską okupację. w sumie nawet zalecał cesarzowi płacić podatki, coś mi tu pachnie zdradą... z tego co mi się wydaje KK dopuszcza karę śmierci, ale w przypadku wojny.
KK dopuszcza karę śmierci. W Starym Testamencie jest jasno sformułowane przyzwolenie na taki wyrok.

Nie jestem zwolennikiem mordowania ludzi i wierzę, że wprowadzenie kary śmierci w znaczącym stopniu spełnia zadanie odstraszające. Dodatkowo, ludzie tacy jak Breivik nie mogą śnić o kolejnych egzekucjach niewinnych dzieci. Z resztą w Stanach Zjednoczonych, gdzie prawo dopuszcza karę ostateczną, wyroki śmierci wykonuje się stosunkowo rzadko. Yoss, załóż osobny wątek do dyskusji na ten temat :)
Yossarian pisze:2. przykro mi, że nazywasz kogoś zdrajcą, to poważne oskarżenie i nie wiem, czy masz kompetencje do wydawania takich wyroków, zwłaszcza, że każdy z tej trójki jakoś się Polsce przysłużył.
Rosjanie na skutek sowieckiej propagandy także uważają, że Stalin im się przysłużył...

U nas też tak to działa. W TVP lub TVN nie dowiesz się o grzechach Wałęsy czy Jaruzelskiego. To układ zamknięty i towarzystwo wzajemnej adoracji. Co do moich kompetencji, to nie są one tajne i każdy może je zdobyć. Wystarczy zapoznać się z faktami przytoczonymi w niechętnie emitowanych w TV filmach "Towarzysz Generał" i "Plusy dodatnie, plusy ujemne".
Yossarian pisze:Ci królowie za to nie wiem czy zasługują na kanonizację, poczytaj co zrobił Władysław Jagiełło, by zapewnić sukcesję swojemu synowi. Czy nadanie szlachcie przywilejów w zamian za rodzinną korzyść to nie zdrada kraju?
Nie pisałem o żadnej kanonizacji. Jagiełło nie był święty, ale przynajmniej nie był sługą na smyczy obcego mocarstwa.
Yossarian pisze:3. chodziło mi o Marzec 1968, w żadnym wypadku nazistowsko-niemieckie zbrodnie. Niby Polska Rzeczpospolita Ludowa, ale jednak Polska. jestem za tym, żeby pokrzywdzonym wypłacić odszkodowania, ale też wypłacić je Polakom, którzy mienie na wschodzie stracili (z budżetów tamtejszych państw oczywiście).
Roszczenia byłyby zasadne w przypadku, gdyby o odszkodowanie zgłosili się bezpośrednio potomkowie osób wysiedlonych. Tymczasem o odszkodowania żydowskie nie zgłaszają się potomkowie, spadkobiercy pomordowanych i wysiedlonych, a przedstawiciele organizacji żydowskich i Państwo Izrael, które nie udowadniają swojego prawa dziedziczenia, tylko mówią: Ponieważ tutaj byli Żydzi i my jesteśmy Żydzi, to proszę nam tu wypłacić.

Innymi słowy, to tak jakbyśmy założyli w Polsce organizację, która miałaby domagać się od Stanów Zjednoczonych wypłaty nieodziedziczonych spadków po Polakach zmarłych na terenie USA w wyniku wypadków samochodowych. Ponieważ oni byli Polacy i my jesteśmy Polacy, to ich mienie należy do nas... I dlatego też uznałem te roszczenia za absurdalne. Nie ma dziedziczenia na zasadzie plemiennego prawa krwi.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Wybory 2015

Post autor: Adrian »

Adrian obejrzyj sobie program świat się kreci gdzie był Kukiz i Mikke, może zrozumiesz że ci panowie mówią prawie identycznie to samo.
No oczywiście, że mają wiele wspólnych poglądów z tym, że.
Kukiz ma od wielu lat jedną żonę (od 1991), Korwin chce odbierać im prawo wyboru
Kukiz działa w inicjatywie działania na rzecz osób niepełnosprawnych (sam ma dziecko chore), a Korwin chcę aby niepełnosprawni czuli się gorsi
Kukiz pomagał Ukraincom przesyłając m.in kamizelki kuloodporne, a Korwin uważa, że Putin to powinien być nasz przyjaciel
Kukiz jakby musiał to "strzelałby" do władz kompanii węglowych które doprowadzają kopalnie do upadku i do wielkich strat (jednocześnie się ogromnie bogacąc), a Korwin chciałby rozstrzelać górników.

Pomimo, że oboje są anty temu systemowi, to ja widzę ZDECYDOWANĄ różnicę!

------------------------------

Co mnie zniechęca do Kukiza:
- piosenka "Virus SLD" i tłumaczenie prokuraturze, że "ZCHN zbliża się" napisał szatan.
Dlaczego Virus SLD Cię zniechęca? U Wojewódzkiego dobrze powiedział, że się pomylił i tytuł powinien brzmieć "Virus Parlamentarny", a nie tylko SLD.


------------------------------
Trochę humoru. Co prawda Wojewódzki to dla Kukiza raczej kula u nogi niż coś czym się może pochwalić, ale sam fragment odnośnie Dudy trafiony idealnie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=WYWeoB1GDOQ
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wybory 2015

Post autor: kikusia28 »

Agata BJ pisze:Jeśli chodzi o emigrację to mówi się o 3 milionach Polaków, którzy już wyemigrowali. Natomiast szacuje się, że w najbliższych latach wyjedzie kolejne 2 miliony.
To nie jest przesada, to są smutne fakty.
Jedni wyjeżdżają, a drudzy wracają. I dość, że kokosów nie przywieźli, to jeszcze czują się 10 lat starsi, bo tam niestety nie ma obijania i narzekania, tylko jest ciężka praca. Prawdę mówiąc nie zazdroszczę niektórym swoim znajomym. Jeśli przez najlepsze lata swojego życia miałabym pracować na 2, 3 etatach i kompletnie nie korzystać z życia (póki jeszcze jest siła ;)) to ja dziękuję za te tysiące euro miesięcznie. Wole swoje własne mieszkanie, niż mini pokoik za 500 EUR z obcymi ludźmi! Mnie jest w tym kraju dobrze, dlatego też radykalnych zmian nie potrzebuję :)
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Wybory 2015

Post autor: Agata BJ »

kikusia ja mam inne odczucia i zdecydowanie inne widzę skutki wyjazdów wśród swoich znajomych.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wybory 2015

Post autor: Yossarian »

Damned, wiem, że ST dopuszcza karę śmierci, ale gdy kobieta pochwycona na cudzołóstwie zgodnie z prawem ma zostać ukamienowana, Jezus zapobiega temu. cytuję portal Opoka:
Dopóki więc istnieje realna alternatywa karania zbrodniarzy za najbardziej drastyczne przestępstwa - dotkliwego i niepobłażliwego! - w normalnie funkcjonującym państwie nie ma miejsca dla kary śmierci.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/F/FE ... ierci.html#

nie bez przypadku napisałem "jakoś" przed "przysłużył". telewizji raczej nie oglądam (oglądam Ranczo i czasem jakieś seriale HBO), ale cytując "Zemstę" nie brak świadków na tym świecie. też nie namawiam do kanonizacji owej trójki.

a co do odszkodowań, też użyłem podmiotu "pokrzywdzonym".

Adrian, Virus Sld jest wulgarną piosenką, wyrażającą nienawiść i pogardę. taki utwór, moim zdaniem, nie przystoi Prezydentowi RP.
Why so serious?
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

Re: Wybory 2015

Post autor: teken020 »

ahaha. Wy naprawdę wierzycie w autentyczność wyborów? :D
majowy wybory już dawno zostały ustawione.
Ludzie głosujących na komorona dziele na 2 kategorie: 1- albo już zoperowanych umysłowo propagandą, mają takie zdanie i poglądy jakie zaimplementowały im media ( i nawet o tym nie wiedzą)
2- świadomych - tych co żyją tym systemem, budują go. ogólnie, zdrajcy stanu.

Kilka słów na temat komorona, i dlaczego nie należy go popierać w jakiejkolwiek formie:
- reprezentuje interesy obcych krajów
- jest wrogiem polskich interesów narodowych
- może mowi po polsku i urodził się w polsce. ale mentalnie nie czuje się polakiem
- Współdążenie do zniewolenia narodu polskiego, czyli aby polski naród był całkowicie zależny od obcych mocarstw
- chce spłacić żydowskie roszczenia. które są nie słuszne, i się żydom nie należą.
- ośmiesza polską na każdym kroku
- dąży do obarczenia narodu polskiego winą za holocaust. Za samo zdanie "..Naród musi zrozumieć, że był także sprawcą.." powinien zostać rozstrzelany. To jawna zdrada stanu. teraz sami rozumiecie dlaczego sitwa polityczna zniosła karę śmierci... W każdym razie ja bym ich nie sądził według prawa karnego, które stworzyli pod siebie.
- jest marionetką obcych państw.

Na kuzika też bym nie głosował. śmierdzi mi że jest podstawiony.
Ze wszystkich kandydatów, Braun mi najbardziej pasuje. ale zagłosuje na korwina, gdyż ma większe poparcie. (choć jak juz wspomiałem, nie wierze w autentyczność wyborów. ale co mi tam)


ps. ktoś tam cos wspominał o byciu katolikiem i karze śmierci? to się ze soba nie kłóci tylko przeciwnie.
Ja osobiście katolikiem nie jestem, w boga nie wierze. Ale cenie i przestrzegam wartości i tradycje chrześcijańskie.

EDIT: każdy kto czuje się polakiem i zależy mu aby polska była silnym krajem, a nie popychadłem i niewolnikiem obcych mocarstw. Powinien odpalić YT i obejrzeć kilka wykładów Stanisława Michalkiewicza i Grzegorza Brauna. Dziś sobota, jutro niedziale. ten jeden weekend w życiu możecie poświęcić tu sprawie polski. tu kilka przykładowych linków:
Braun:
https://www.youtube.com/watch?v=66fCK0CzTiM

https://www.youtube.com/watch?v=X6Oe3kuvbKE

https://www.youtube.com/watch?v=85zQDXip1Uw

Stanisław Michalkiewicz - obejrzeć obowiązkowo
teoria spiskowa
https://www.youtube.com/watch?v=9piB2Oq2Kc8
https://www.youtube.com/watch?v=7on1AetI_V4

Polska wobec strategicznych partnerów
https://www.youtube.com/watch?v=1RokKyiUl9s
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
KondZik

Re: Wybory 2015

Post autor: KondZik »

Mikke miał 2 żonę a teraz ma jakąś tam następną kobietę. Jako katolik dla mnie to niefajne ale to jego życie i sprawy prywatne mnie nie interesują. Wiadomo że prezydent jako osoba reprezentatywna powinna mieć życie osobiste pod linijkę najlepiej. Ale jak już mówiłem na prezydenta i tak się nie nadaje.
"Janusz Korwin-Mikke powołał w 2007 roku Fundację Indywidualnego Kształcenia, która zajmuje się pomocą w edukacji dla osób niepełnosprawnych."
Mówiąc o niepełnosprawnych mówi o 2 rzeczach:
- dzieci umysłowo chore nie powinny uczyć się z pełnosprawnymi, sam miałem przez 9 lat takiego kolegę i niestety uważam że NIE ZAWSZE wspólna nauka jest dobra, tym bardziej, że niestety nauczyciel musi zaniżać poziom dla całej reszty klasy
- paraolimpiada sponsorowana z publicznych pieniędzy - nie każdy chce oglądać jakikolwiek sport w tv więc dlaczego ma za to płacić? (ja uwielbiam sport a mimo to tak uważam), swoją drogą tvp ani tvn które tak się tym podniecały nie pokazały ani 15min transmisji, śmieszne
Mikke nie jest a Putinem tylko uważa że trzeba być twardym prezydentem bo liczy się interes państwa a nie sąsiadów co niestety o Dudzie i Komorowskim powiedzieć się nie da.
Co do strzelania to chodziło o strajk sprzed 15 lat bodajże gdzie w ruch poszły kilofy itd, jak sam mówi strajkować każdy może ale nie z użyciem siły.

Poza tym dziwne że najczęściej podniecamy się sprawami które nie wchodzą w kompetencje prezydenta. CO do praw kobiet to już mówiłem że chce zabrać prawo głosu wszystkim.
Dla mnie idealne rozwiązanie to Republika, z prostym prawem, gdzie państwo jest ograniczone do minimum i człowiek decyduje o sobie sam bez pomocy ministra czy głosowania w pseudodemokratycznej formie.

Braun, Kukiz, Mikke dla mnie zdecydowanie na plus. Reszta papa.
Ogólnie zdroworozsądkowo myśląc jeśli komukolwiek jakiś kandydat podoba się w 100% to należy pomyśleć bo coś jest z nami nie tak w takim razie.
Antysystemowi za wyrażanie poglądów (Mikke za język i życie osobiste) mogą się nie podobaći szanuje to ale mam dość kukiełek które nawet krawat mają idealny, co niedziele z rodzinką do kościoła itd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”