Panel Filmowy

Wszystko co nie pasuje do pozostałych kategorii.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Martaa
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 20
Rejestracja: 28 grudnia 2014, o 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Martaa »

Czy ktoś ma tutaj jakichś oscarowych faworytów? Przewidujecie, które dzieło w jakich kategoriach dostanie statuetkę?
EVENo

Post autor: EVENo »

Ja na przykład nawet nie wiem, że są w ogóle jakieś Oscary.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

EVENo pisze:Ja na przykład nawet nie wiem, że są w ogóle jakieś Oscary.
To niedobrze :P Bo to już 87 raz jak będą. Ile Ty masz lat? :D hehe
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Moim faworytem do Oscara za obraz roku jest Whiplash!
Forum bądź co bądź muzyczne, to chyba dobre miejsce do rekomendowania tego dzieła.
Widział ktoś? Polecam! :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Badmotorfinger
It's My Life
It's My Life
Posty: 212
Rejestracja: 9 października 2013, o 22:20
Lokalizacja: Paradise City

Post autor: Badmotorfinger »

Ja widziałem. Rewelacja! Nie liczę na to, że wygra, choć bardzo kibicuję. Oscar dla Simmonsa za drugoplanową rolę jak nic za to co tu gość zagrał.
"It's a bitch, but life's a roller coaster ride
The ups and downs will make you scream sometimes"
Martaa
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 20
Rejestracja: 28 grudnia 2014, o 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Martaa »

Ja jeszcze nie miałam okazji zobaczyć Whiplasha, ale czytałam wiele recenzji tego filmu i robi on naprawdę dobre wrażenie. Liczę, że dostanie on Oscara w kategorii obraz roku, nie obraziłabym się, gdyby wygrał też w innych :P. Mam nadzieję, że film Boyhood również zdobędzie statuetkę w choć jednej z kategorii, w których został nominowany. Podoba mi się pomysł tworzenia filmu ponad dekadę, żeby bohaterowie dorastali razem z aktorami ich grającymi.
Awatar użytkownika
Talia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 692
Rejestracja: 5 grudnia 2010, o 13:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Talia »

Ja widziałam już 5 z 8 nominowanych filmów. Póki nie obejrzę ich wszystkich nie typuję faworyta ;)

Birdman – bardzo ciekawy pomysł na reżyserię i zdjęcia, bardzo mi się podobała płynność przechodzenia z jednej sceny do drugiej, w całym filmie kamera nie jest stabilna, zawsze jakoś się tam buja mniej lub bardziej, fajne było nawiązywanie do sławnych personaliów (typu: „Załatw mi Fassbendera” „Nie mogę on kręci teraz…” itd.), ogólnie dużo można z filmu wynieść.
Teoria wszystkiego – majstersztyk w wykonaniu Redmayne'a, naprawdę chapeau bas! Przejmująca historia pełna miłości, humoru i pogody ducha. Dobra, wciągająca biografia.
Gra tajemnic – nie biorę pod uwagę całego tego szumu związanego z „A przecież to POLACY byli pierwsi”! Oceniam film pod względem przedstawionej historii, historii Alana, jego geniuszu. Film dobry, wciągający, momentami zabawny, co daje dobry balans. Co do Cumberbatcha to mogę być trochę nieobiektywna, bo uwielbiam tego pana, ale uważam, że zagrał tę rolę genialnie.
Grand Budapest Hotel – mam bardzo mieszane uczucia związane z tym filmem, starałam się zrozumieć o co tak naprawdę tam chodziło, ale jakoś mój umysł tego nie ogarnia, film momentami przypomina farsę, wręcz groteskę, łagodne wypowiedzi nagle kończone są ostrym tonem.. Średnio do mnie trafił.
Whiplash – świetny! Trzymający w napięciu, bo nigdy nie wiesz kiedy postać grana przez fenomenalnego Simmonsa nagle zacznie wrzeszczeć, świetnie pokazuje moc motywacji, scena z wypadkiem najlepiej ukazuje, ile jest się w stanie zrobić by spełniać marzenia (by uzyskać aprobatę?)

Oprócz 3 głównych nominowanych chciałabym jeszcze zobaczyć „Still Alice” oraz „Foxcatchera”, który przyniósł Steve’owi Carellowi nominację do Oscara(!).
I ain't quittin' - I'm just splittin' for awhile
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Talia pisze:Grand Budapest Hotel – mam bardzo mieszane uczucia związane z tym filmem, starałam się zrozumieć o co tak naprawdę tam chodziło, ale jakoś mój umysł tego nie ogarnia, film momentami przypomina farsę, wręcz groteskę, łagodne wypowiedzi nagle kończone są ostrym tonem.. Średnio do mnie trafił.
Całkiem oryginalna produkcja, to fakt :D
Też miałem mieszane uczucia po pierwszym seansie, ale planuję obejrzeć film ponownie. Być może okaże się, że drugi raz otworzy przede mną jakieś nowe wątki lub przeoczone niuanse. Jedno czego nie można mu już teraz odmówić to fenomenalne zdjęcia, charakteryzacja i kostiumy. W tych kategoriach zasłużył na wyróżnienie ;)
Awatar użytkownika
Charlotta
I Believe
I Believe
Posty: 59
Rejestracja: 21 stycznia 2013, o 18:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Charlotta »

Zdecydowanie Gra Tajemnic - wg mnie bezapelacyjny Oscar dla Cumberbatcha, chociaż przyznaję, że wszystkich filmów oscarowych jeszcze nie widziałam.

Rosamund Pike z Zaginionej Dziewczyny - również uważam, że rola warta Oscara

I oczywiście Simmons z Whiplash, chociaż sam film wg mnie nagrody nie dostanie.
"I am a rock, not just another grain of sand!"
EVENo

Post autor: EVENo »

Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Z nominowanych widziałem na razie Boyhood i Whiplash!
Whiplash to REWELACJA! Simmons ma Oskara w kieszeni za drugi plan. Gość jest fenomenalny! :)
Jak Birdman nie dostanie za film to chyba Clint zgarnie kolejny raz...
No ale idę oglądać kolejne aby mieć rozeznanie... ;)

Co do Idy - nie liczyłbym na wiele,no chyba że za zdjęcia będzie niespodzianka. Podobno Lewiatan i Mandarynki są dużo lepsze ale jeszcze nie widziałem.
Zresztą w tamtym roku widziałem wiele lepszych polskich filmów! No ale dla Hollywood musi być coś z naszymi 'starszymi braćmi w wierze'. Wtedy szansa na wygraną rośnie... ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: kikusia28 »

Talia pisze: Teoria wszystkiego – majstersztyk w wykonaniu Redmayne'a, naprawdę chapeau bas! Przejmująca historia pełna miłości, humoru i pogody ducha. Dobra, wciągająca biografia.
Spodziewałam się, że ten film będzie wzruszający, ale że aż tak bardzo ...

Mam nadzieję, że tym razem Oscar trafi do odpowiedniego człowieka ;) Nie chce mi się wierzyć, że któryś z nominowanych aktorów zagrał lepiej od ER!

A tak w ogóle mam chyba słabość do panów z takim akcentem :D
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Ida dostała Baftę, a więc szanse na Oskara są teraz 50/50. Takiej szansy chyba wcześniej nie było nigdy chociaż większość naszych filmów była lepsza.
Simmons dostał Baftę a więc pewnie i Oskara zgarnie(zasłużenie). :)
Widziałem Grę Tajemnic, dobry film ale szans na najlepszy film nie ma. Niezły jest Birdman, dobry jest Snajper. Ale na razie nie widzę nic co wychodzi przed szereg. Może jednak Boyhood za inwencję i oryginalność?
Z 5 filmów które widziałem najlepszy dla mnie jest Whiplash! :)
A z polskiego gruntu- Carte Blanche. Film taki sobie ale fajnie zobaczyć swoje miasto wreszcie w jakimś filmie kinowym. No i ten ślepy nauczyciel uczył mojego brata... :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

prezes1 pisze:A z polskiego gruntu- Carte Blanche. Film taki sobie ale fajnie zobaczyć swoje miasto wreszcie w jakimś filmie kinowym.
Muszę w końcu koniecznie zobaczyć ten film! Podobno Lublin wypada pięknie :)
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Post autor: prezes1 »

Ok, widziałem Teorię. Film bdb, facet ma chyba Oscara za rolę główną. Dziewczyna grająca żonę Hawkinga też fajnie grała. Ale wśród aktorek najlepsza jest jednak Julianne Moore, które oszczędnymi środkami pokazała rozwój Alzheimera. Poza Teorią i Still Alice widziałem też Grand Budapest Hotel, Foxcatcher i Sędziego(Robert Duvall nominowany). Hotel - dziwny film ale momentami nawet zabawny. I jaka obsada! Foxcatcher - może być ale temat(o zapaśnikach) mało ciekawy dla mnie. A Carrel zagrał kompletnego świra i to na faktach. Nie widziałem tylko Selmy.
Ale o best picture pewnie powalczą Boyhood i Birdman.
Aktorka - Moore.
Aktor - Redmayne lub Keaton.
Drugi plan, aktor - Simmons.
Aktorka - pewnie Arquette/może Stone.
Ida/Lewiatan - 50/50. Wygra polityka albo kwestia żydowska! ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”