Warszawa2019 - Wszystko o biletach

Warszawa, 12 lipca 2019 r., PGE Narodowy

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Warszawa2019 - Wszystko o biletach

Post autor: PePe »

Moi drodzy (mówię do tych, którzy opowiadają, że mamy ceny jak w Dubaju) - a wiecie jakie były ceny na płyte np w takim Chicago? Nie wieci? To ja Wam powiem!
Dziki hajs. Trybuny były o 100zł droższe od tego co mamy w Wawie a płyta, z tego co pamiętam, to jakieś 700zł najmniej. Podkreślam - NAJMNIEJ. Bezpośrednio pod sceną kwoty były w okolicach 10-letniego Renault Clio. :faja: :cfaniak:
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Warszawa2019 - Wszystko o biletach

Post autor: Adrian »

prezes1 pisze:
Adrian pisze: 1.Osobom które chodzą na koncerty trochę się jednak dziwie.(...)

2.To że dla kogoś w osobistej opini BJ to nie ta sama liga co RS, U2, to dla agencji jest to ta sama liga i świadczą o tym miejsca w rankingach BJ przed tymi zespołami, co jakby zamyka temat.
Na wszelki wypadek napiszę od siebie aby zamknąć temat i dyskusję z mojej strony definitywnie:

1. Ja piszę cały czas o biletach na PŁYTĘ i cenach biletów na PŁYTĘ tylko i wyłącznie
2. To nie jest osobista opinia tylko NIEZAPRZECZALNY FAKT bo mówię o Polsce tylko i wyłącznie a tutaj w/w bandy nie tylko mają renomę ale i kult. A bilety od 20 lat w Polsce na nich schodzą w minutę. I to jest FAKT.
1.
Ceny Bon Jovi na płytę:
550 - GA EE
350 - GA

Ceny Pink na płytę:
535 - GA EE
330 - GA

Czy ktoś realnie i obiektywnie patrząc mógłby pomyśleć, że bilety na zespół o światowej statusie legendy, z 35 stażem, z 1 świetnie ocenianym przez fanów koncertem, występującym po 6 latach będą tańsze od dosyć popularnej wokalistki PINK??
Serio nie jestem w stanie pojąc jak ktoś może być zdumiony/ zaskoczony itp. faktem, że bilety na Bon Jovi nie są tańsze o 100-200 zł od jakiejś tam PINK (grane na tym samym stadionie).
To że chciałbym zapłacić 200 zł na bilet ma się nijak do faktu, że patrząc na bilety innych artystów ściąganych przez LN na PGE Narodowy to w sumie wiadome były ceny biletów na długo przed opublikowaniem.
Zresztą słabo to by wyglądało jakby w naszym kraju bilety na Pink były droższe niż na BJ. Oznaczałoby to, że Pink jest w naszym kraju bardziej ceniona. Nie wydaje mi się żeby tak było.

2.No i ja Ci tu prezes1 wskazuje, że patrzysz życzeniowo i lokalnie, a powinieneś w mojej opinii patrzeć globalnie. Chciałbyś aby LNation patrzył na nasz kraj inaczej niż na inne. Super też tak chce. Jednak jeśli nie robili tego przy koncertach typu Sheeran czy Pink to trudno żeby dla Bon Jovi robili wyjątek.
To co piszesz ja odbieram jako atak na LNation, bo to LN ustalają swoje ceny, widełki itp. Robią to globalnie i podobnie dla artystów z tej samej koncertowej ligi.

Zresztą wydać 1x 550 zł na całe życie żeby zobaczyć swój ulubiony zespół? Jakbym mógł to i całą wypłatę bym zapłacił aby zobaczyć na żywo koncert BJ w Chile z 1990 ;P
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Lukkasz1010
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 3
Rejestracja: 13 grudnia 2016, o 10:58
Ulubiona płyta: These days

Re: Warszawa2019 - Wszystko o biletach

Post autor: Lukkasz1010 »

Jedną irytującą rzeczą są te dodatkowe opłaty do tych biletów, które nagle wychodzą jak się kupuje czy to w empiku czy na ln.
A sama cena jest jaka jest. Jeżeli ktoś chodzi na koncerty raz w roku i są to juwenalia, to nie dziwota że od razu ma ból miejsce gdzie plecy tracą szwą szlachetną nazwę.
Lepiej umrzeć ze świadomością, że było się na koncercie swojej ulubionej bandy niż wziąć sobie do grobu te 350 zł. :)
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Warszawa2019 - Wszystko o biletach

Post autor: EVENo »

Lukkasz1010 pisze:Lepiej umrzeć ze świadomością, że było się na koncercie swojej ulubionej bandy niż wziąć sobie do grobu te 350 zł. :)
A czemu od razu do grobu? Ja chętnie wydam te 350 złotych na sześć lub siedem koncertów MOJEJ ulubionej bandy :P I nie będę musiał nawet przychodzić trzy godziny wcześniej, ba - ja się nawet spóźnię na ten występ, wejdę w trakcie trzeciej piosenki, na szóstej będę już pod sceną, a na ósmej na scenie :P

Mógłbym napisać naprawdę wiele akapitów na ten temat, ale miejcie na uwadze, że nie byłby to wykład pod tytułem "Czemu nie idę na Bon Jovi", tylko "Dlaczego koncerty stadionowe są do dupy". Bo lista bolączek (do których sami się tu przyznajecie w niemal każdym poście) jest długa i żadna z pozycji na tej liście nie ma związku z tym kto występuje.
Adrian pisze:Zresztą słabo to by wyglądało jakby w naszym kraju bilety na Pink były droższe niż na BJ.
O, widzicie, Adrian znalazł rozwiązanie. To powinien być dla Was wszystkich ZASZCZYT, że możecie wydać więcej pieniędzy. Przecież to wysoka cena za bilet świadczy o tym, jak artysta szanuje swoich fanów i jak dobrym jest artystą. Adrian, Ty dosłownie powiedziałeś, że jesteś niezadowolony z niskiej ceny i chcesz więcej :lol: Czemu do ciężkiej cholery to by miało "słabo wyglądać"? Wy chcecie obejrzeć Bon Jovi, czy chwalić się fanom Pink biletami? Wymachiwać im przed nosem "O, patrz, mój kosztował 350, a Twój tylko 330, i kto tu zna się lepiej na muzyce?" xD
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Warszawa2019 - Wszystko o biletach

Post autor: prezes1 »

Sorry ale muszę jednak ostatni paragraf dopisać:
Czy ja mam bilety? TAK Czy dałbym więcej gdybym musiał?TAK
Więc nie o to idzie.
Idzie o to, że niektórym ciężko się zgodzić z faktami(a fakty to nie opinie). Dla mnie BJ jest numerem 1 z zagranicznych zespołów co nie zmienia faktu, że w Polsce przeciętny Kowalski ma BJ w d...e od zawsze. I w Polsce zespoły jak U2, Stonesi czy Metallica są kultowe i sprzedają bilety natychmiast. Nie jest to moja opinia i te zespoły są w tyle za BJ dla mnie osobiście. Jest to fakt. Ja tego nie wymyśliłem, ba - nie podoba mi się to. Ale tak jest.
G...o mnie obchodzi PINK, nie znam ani jednej piosenki. Ale może przeciętny Kowalski ją uwielbia,nie wiem, nie jestem ekspertem. Kowalski kocha też Sławomira i innych.
Nie idzie o to.
Idzie o to, że ciężko wam przyznać prostą rzecz, że bilety na PŁYTĘ(także PINK jak widzimy) SĄ ZA DROGIE! ZA DROGIE! I obserwowanie jak się to próbuje tłumaczyć i porównywać jest dość zabawne... ;)
A polityka LiveNation jest do bani! :) (i to jest moja jedyna osobista opinia) Over and out!
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Warszawa2019 - Wszystko o biletach

Post autor: Adrian »

EVENo pisze:
Lukkasz1010 pisze:Lepiej umrzeć ze świadomością, że było się na koncercie swojej ulubionej bandy niż wziąć sobie do grobu te 350 zł. :)
A czemu od razu do grobu? Ja chętnie wydam te 350 złotych na sześć lub siedem koncertów MOJEJ ulubionej bandy :P I nie będę musiał nawet przychodzić trzy godziny wcześniej, ba - ja się nawet spóźnię na ten występ, wejdę w trakcie trzeciej piosenki, na szóstej będę już pod sceną, a na ósmej na scenie :P

Mógłbym napisać naprawdę wiele akapitów na ten temat, ale miejcie na uwadze, że nie byłby to wykład pod tytułem "Czemu nie idę na Bon Jovi", tylko "Dlaczego koncerty stadionowe są do dupy". Bo lista bolączek (do których sami się tu przyznajecie w niemal każdym poście) jest długa i żadna z pozycji na tej liście nie ma związku z tym kto występuje.
Adrian pisze:Zresztą słabo to by wyglądało jakby w naszym kraju bilety na Pink były droższe niż na BJ.
O, widzicie, Adrian znalazł rozwiązanie. To powinien być dla Was wszystkich ZASZCZYT, że możecie wydać więcej pieniędzy. Przecież to wysoka cena za bilet świadczy o tym, jak artysta szanuje swoich fanów i jak dobrym jest artystą. Adrian, Ty dosłownie powiedziałeś, że jesteś niezadowolony z niskiej ceny i chcesz więcej :lol: Czemu do ciężkiej cholery to by miało "słabo wyglądać"? Wy chcecie obejrzeć Bon Jovi, czy chwalić się fanom Pink biletami? Wymachiwać im przed nosem "O, patrz, mój kosztował 350, a Twój tylko 330, i kto tu zna się lepiej na muzyce?" xD
Tylko się cieszyć jak ulubione zespoły to artysci grający za 50,80, 100 zł. Szkoda, że artyści pokroju RS, Stonesi czy U2 nie grają za niższe ceny niż Grubson, Lisowska czy Kombii.
I nic takiego nie powiedziałem. Powiedziałem, że trudno liczyć ABY TA SAMA AGENCJA organizująca koncert NA TYM SAMYM STADIONIE dawała droższe ceny biletów na zwykłą, ale popularną gwiazdę niż zespół o statusie legendy. Wim, że to rozumiesz, ale..
Zresztą dyskusja w mojej opinii jest bez sensu. Zapłaciłem za bilet 550 zł za zespół który dał mi tyle emocji na przestrzeni lat. Jest to moja ulubiona kapela. Wydać na bilet mniej (lub kilkukrotnie mniej) niż wiele osób wydaje na perfumy, tablet, kartę graficzną, rower czy ekspres do kawy mnie osobiście nie boli.

BJ byli u nas 6 lat temu. 6 lat = 12 miesiecy x 6 = 72 miesiące. 550 / 72 = 7,7 zł
Wystarczyłoby odkładać 8 zł miesięcznie aby kupić sobie bilet ulubionej kapeli. Aczkolwiek zgadzam się z prezesem = ceny LNation na płytę są za drogie. o nie zmienia faktu, że takich należało oczekiwać ze względu na politykę LN w naszym kraju Ceny droższe od Pink a tańsze od RS. Normalna sprawa. Z mojej strony wszystko odnośnie tematu cen :)
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

Re: Warszawa2019 - Wszystko o biletach

Post autor: TheRock »

O co chodzi z tą dodatkową opłatą 12 zł do cholery !!! Co, na końcu jeszcze bedę musiał zapłacić dodatkowo na wciśnięcie "entera" na klawiaturze

- jak wszedłem na ticketmaster. Teraz jak uruchomiłem live nation to komunikat się nie pojawił.

Rozumiem, że jak mieszkam za granicą to podaje polski adres przy rejestracji? Biletów nie wysyłają poza Polskę?
...and just only rock...
Awatar użytkownika
ts
It's My Life
It's My Life
Posty: 108
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 16:39
Ulubiona płyta: Crush
Lokalizacja: Łódź

Re: Warszawa2019 - Wszystko o biletach

Post autor: ts »

kikusia28 pisze: Dlatego tak mało ludzi jest na tym forum.
Ludzi na forum jest mało, bo jak przychodzi ktoś z zewnątrz, chce uzyskać informacje, zadaje pytanie i otrzymuje 4 strony kłócenia się o cenę biletów to na pewno nie wróci :P

Na 4 stronie tego wątku, nowa użytkowniczka zapytała czy bilety można kupić poza ticketmaster, np w Empiku czy Mediamarkt?, podłączam się pod pytanie! ;)

A bilety są okropnie drogie, przemawia do mnie nawet argument że Gdańsk był tańszy bo dalej, ale kurde, nie aż tak. GC w Gańsku był za 350 zł a GC VIP 550 zł... Cała Wasza argumentacja mnie nie przekonuje, bo powód jest tylko i wyłącznie jeden - organizator czyli LiveNation. Zespół nie jest organizacją charytatywną i nie gra za darmo, ale skoro 6 lat nie grali za darmo za 190 zł na płytę... Mniejsza, bilet kupię tak czy inaczej :D A powiedzcie mi, bo może się orientujecie, a mnie to ciekawi, zespół ma stałą stawkę za koncert, którą płaci mu ogranizator (który ustala ceny wg swojego widzimisie), czy zespół dostaje procent od sprzedanych biletów?
Awatar użytkownika
djpj1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 129
Rejestracja: 16 grudnia 2007, o 11:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: Warszawa2019 - Wszystko o biletach

Post autor: djpj1 »

TheRock pisze:r. Teraz jak uruchomiłem live nation to komunikat się nie pojawił.
Opłata przez LiveNation też się pojawi ,przy zakupie...
ts pisze:
czy bilety można kupić poza ticketmaster, np w Empiku czy Mediamarkt?, podłączam się pod pytanie! ;)

[/quote]

Można kupić w Empiku.
22 lipca 2011-Wiedeń-Austria
19 czerwca 2013-Gdańsk-Polska
12 lipca 2019-Warszawa-Polska
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Re: Warszawa2019 - Wszystko o biletach

Post autor: Agata BJ »

ts pisze:
kikusia28 pisze: Dlatego tak mało ludzi jest na tym forum.
Ludzi na forum jest mało, bo jak przychodzi ktoś z zewnątrz, chce uzyskać informacje, zadaje pytanie i otrzymuje 4 strony kłócenia się o cenę biletów to na pewno nie wróci :P
Tylko, że póki co żadnej kłótni nie było :D To jest forum dyskusyjne, wywiązała się dyskusja na temat cen i po prostu o tym rozmawialiśmy. Bez przesady z tą kłótnią ;)
Na pytanie nikt wtedy nie odpowiedział bo nie znał odpowiedzi. Na dzień dzisiejszy wiem, że w Empikach bilety można znaleźć, ale nie wszystkie ich rodzaje.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Warszawa2019 - Wszystko o biletach

Post autor: Damned »

Bilety pewnie byłyby tańsze, gdyby najniższa krajowa pensja wciąż wynosiła 1,500 zł brutto, tak jak w 2012 roku, a nie 2,100 zł, jak obecnie.

Nie zgodzę się z opiniami, że dostaniemy dużo gorszy "produkt", niż 6 lat wcześniej. Owszem, wokal Jona z roku na rok jest gorszy, ale to jedyne osłabienie względem koncertu w Gdańsku...

Pomimo odczuwalnej mody na nienawiść do Shanksa, nikt o zdrowych zmysłach nie zaprzeczy, że jego obecność w miejsce dziadka Bobbyego jest ogromnym wzmocnieniem jakościowym. Z kolei Phil-X rozwinął wreszcie skrzydła, przesiąknął materiałem BJ i wypada w nim o wiele bardziej przekonująco, niż w czasach, gdy był tylko niepewnym swojej przyszłości awaryjnym zmiennikiem na telefon. Dodajmy do tego obecność w składzie Everetta Bradleya, który współpracuje z Jonem i Richiem już od ponad 20-stu lat, więc możliwość zobaczenia go na żywo powinna ucieszyć każdego fana.

Wszystko wskazuje na to, że frekwencję z koncertu w Gdańsku także uda się poprawić, więc widzę zdecydowanie więcej optymistycznych akcentów, niż takich które sugerują że będzie dużo gorzej niż ostatnio. Ale ostateczną odpowiedź na pytanie, czy wejściówki były za drogie, uzyskamy 12 lipca.
Awatar użytkownika
ts
It's My Life
It's My Life
Posty: 108
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 16:39
Ulubiona płyta: Crush
Lokalizacja: Łódź

Re: Warszawa2019 - Wszystko o biletach

Post autor: ts »

Zakupiłem dzisiaj bilet na płytę w Empiku za 364 zł (349 zł + 15 zł jakieś opłaty). Ogólnie polecam :)
Awatar użytkownika
djpj1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 129
Rejestracja: 16 grudnia 2007, o 11:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: Warszawa2019 - Wszystko o biletach

Post autor: djpj1 »

Tak dla porównania chciałbym pokazać różnicę w cenie biletów nie w Polsce tylko w Austrii - w 2011 roku kupiłem bilety na koncert w Wiedniu za 60,70 euro sztuka ,te same miejsca w 2019 roku to cena ….108,50 euro ,jak można zauważyć wzrost jest procentowo spory, także nie tylko u nas bilety poszły w górę ...
22 lipca 2011-Wiedeń-Austria
19 czerwca 2013-Gdańsk-Polska
12 lipca 2019-Warszawa-Polska
Awatar użytkownika
FraterMajor
Patron www.bonjovi.pl
Patron www.bonjovi.pl
It's My Life
It's My Life
Posty: 108
Rejestracja: 3 września 2007, o 20:28
Ulubiona płyta: Bootlegi pro
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warszawa2019 - Wszystko o biletach

Post autor: FraterMajor »

Wszystko wskazuje na to, że frekwencję z koncertu w Gdańsku także uda się poprawić, więc widzę zdecydowanie więcej optymistycznych akcentów, niż takich które sugerują że będzie dużo gorzej niż ostatnio.
Patrzę na to dokładnie tak samo. Niepokoi mnie jedynie wokal Jona, który trochę odbiera przyjemność słuchania szczególnie, jeśli na bieżąco słucha się wcześniejszych koncertów.

Dla mnie 2013 i 2019 to znaczny przeskok jakościowy w innym znaczeniu. W 2013 i wcześniej nie mogłem nawet pomarzyć, żeby pojechać na koncert do Gdańska czy gdziekolwiek indziej. Nie udźwignąłbym tego finansowo. Patrzyłem tylko z zadrością na recenzje i podpisy w stopkach tych osób, które chwaliły się obecnością na koncertach już od czasów HAND. :D
Na koncert do Warszawy, po jednodniowym zastanowieniu i konsultacji z Żoną kupiłem Ultimate w przedsprzedaży i wygląda na to, że niespecjalnie to odczujemy w kieszeni. Spełniam swoje marzenie i dla mnie w tej sprawie tylko to się liczy!
Ewentualnie mógłby to przebić Ultimate na Wembley z zaproszeniem przez Jona na scenę na jakąś piosenkę :D Także, Damned, masz swoją szansę i dobrą passę potwierdzoną przez Palladium :D powodzenia!
2019-07-12 - Warszawa, Polska
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

Re: Warszawa2019 - Wszystko o biletach

Post autor: TheRock »

Prosiłem rodziców o zapytanie o bilety w Empiku - w Częstochowie - nie ma.
Pytanie do Was moje brzmi, czy mogę zapłacić brytyjską kartą z HSBC za bilety na live nation poland ?

P. S Mam nadzieję, że to czasu lipca Jonowi urosną na tyle włosy, że będzie miał odwagę zaśpiewać Hardest part is the night :brawo:
...and just only rock...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja ogólna”