2017-02-16 - Birmingham

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
mst
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 478
Rejestracja: 23 kwietnia 2012, o 21:00
Lokalizacja: P-ń

Re: 2017-02-16 - Birmingham

Post autor: mst »

Sorry, że się znowu przyczepię - ale okrutnie mnie drażni sylabizowanie tekstu przez Jona: https://youtu.be/mjHgD98v_fg?t=171

I w 3:00 słychać to bardzo wyraźnie, gdy backing vocals wchodzą szybciej od Jona.

Dziwna taktyka śpiewania - jakby za wszelką cenę chciał wyrecytować bardzo dokładnie każdy wyraz tekstu. Traci przez to na dynamice i ciągłości w wokalu - przez co się spóźnia z tekstem względem tempa.

Niedobrze, bo JBJ to frontman i to on nadaje tempo piosence, a nie backing vocals.
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: 2017-02-16 - Birmingham

Post autor: monjovi »

mst pisze:Sorry, że się znowu przyczepię - ale okrutnie mnie drażni sylabizowanie tekstu przez Jona: https://youtu.be/mjHgD98v_fg?t=171

I w 3:00 słychać to bardzo wyraźnie, gdy backing vocals wchodzą szybciej od Jona.

Dziwna taktyka śpiewania - jakby za wszelką cenę chciał wyrecytować bardzo dokładnie każdy wyraz tekstu. Traci przez to na dynamice i ciągłości w wokalu - przez co się spóźnia z tekstem względem tempa.

Niedobrze, bo JBJ to frontman i to on nadaje tempo piosence, a nie backing vocals.
Tu nie jest źle, gorzej jest w Blood On Blood, artykułuje każdy wyraz. Ale widocznie jakoś mu to pomaga.

Co do jakości tych nagrań, to dla mnie zdecydowanie wokal jest za głośno, instrumenty są za bardzo w tle, jakby śpiewał do mikrofonu i tym samym mikrofonem był nagrywany podkład :D

Akurat Born To Follow to mój ulubiony kawałek z The Circle, live brzmi bardzo dobrze, a faktycznie ten riff dogrywany przez cały utwór nadaje dodatkowego smaku. :)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 2017-02-16 - Birmingham

Post autor: Damned »

madm pisze:Damned, mógłbyś jeszcze udostępnić Saturday Night? Nawet niekonieczne na YT, ale może na jakąś chmurę.
Sprytny plan, będziesz miał lepszą jakość ;)
Tym razem Atlanta, bo tam utwór wypadł najlepiej:
https://drive.google.com/open?id=0ByUGu ... Fd4WGtDZ0E
Te kilkanaście sekund po solówce... przepiękne :)
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: 2017-02-16 - Birmingham

Post autor: madm »

Dlaczego dopiero teraz zaczęli wydawać te koncerty...jakby tak wydali O2 albo Sydney 2010...

Dzięki Damned :D Uwielbiam te gitary w Saturday Night, a teraz brzmią jeszcze bardziej genialnie. Co jak co, ale Shanks naprawdę robi dobrą robotę
It's my life!
Awatar użytkownika
mst
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 478
Rejestracja: 23 kwietnia 2012, o 21:00
Lokalizacja: P-ń

Re: 2017-02-16 - Birmingham

Post autor: mst »

Tu już Jon brzmi całkiem w porządku. :D

A Shanks odwala 300% tego co wyprawiał sławetny gitarzysta Bandiera... Cały band brzmi bardzo gitarowo - super!
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: 2017-02-16 - Birmingham

Post autor: Damned »

Mam nadzieję, że wyleczyłem Was z narzekania na wokal na podstawie amatorskich nagrań :lol:
Kasuję link :)
Awatar użytkownika
mst
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 478
Rejestracja: 23 kwietnia 2012, o 21:00
Lokalizacja: P-ń

Re: 2017-02-16 - Birmingham

Post autor: mst »

PS. Nikt nie zauważył nowych klawiszy u DB? Wysłużony Motif XS8 zastąpiony najnowszym, flagowym syntezatorem Yamahy tj. Yamaha Montage 8... ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „This House Is Not For Sale Tour 2017 - 2019”