THINFS 2017-2018 Tour

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: THINFS 2017-2018 Tour

Post autor: prezes1 »

To prawda! Co za show! Dziękujemy naszemu reporterowi na miejscu! :)
Mała prośba: nie wychodźmy po 1szych bisach, nie warto!(w Wwie możemy stracić np. wspólny występ z Marylą Rodowicz).

23. Henry Lee(cover, duet Shanks - special guest Nick Cave)
24. Where The Wild Roses Grow(cover, duet Jon - Nick Cave)
25. Knockout
26. BWC(standardowe atrakcje + darmowe lody i kangurki-maskotki)

Dlatego mówię: warto zostać dłużej! Nie wychodźmy zbyt wcześnie!

Obrazek
Obrazek
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
eNZu
It's My Life
It's My Life
Posty: 144
Rejestracja: 24 września 2005, o 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: THINFS 2017-2018 Tour

Post autor: eNZu »

madm pisze:Czy słychać jego jojczenie i bardzo to przeszkadza? Czy raczej w całym tym hałasie na stadionie dźwięki się tak mixują i wydaje się że Jon śpiewa czysto?
Na refrenach "best of" stadion zagłusza głos Jona;) Dużo słychać chórki Davida a mix tak jest ustawiony (i tu chyba największa zmiana w porównaniu do wcześniejszych tras, bo instrumenty były wyraźnie głośniejsze niż wokal), że przy koncercie praktycznie tylko mocniejszych (jak na BJ) utworów i wielu solówek, głos JBJ schodzi na dalszy plan. Fan widzi dobrze bawiący się grą zespół jako całość.

I wcale utwory z ostatniej płyty nie były łatwiejsze dla Jona do zaśpiewania. Jak jest gdzieś wideo BoR, to tam widać/słychać, że stara się jak najmocniej "wyciągnąć" dźwięki - jakby sprawdzał, czy dałby radę zaśpiewać Always (ale jeśli to ma być takie Always jak w grudniu 2013, to lepiej niech nie próbuje). Wiek i liczba koncertów robią swoje, ale wczoraj było widać energię, częsty uśmiech Jona i chęć zrobienia dobrego show (choć szkoda, że tylko na początku koncertu pokazali Brisbane, a tak jedynie teledyski były tłem dla piosenek z THINFS, bo np. aż się prosiło o pokazanie diabelskiego młynu w Brisbane i rollercosterów w Gold Coast przy Rollercoster).

I szkoda, że Last man standing ludzie nie kojarzyli, bo chyba zespół czekał na (żywą) reakcję przy "Now here's the band, they really play", tak jak przy "And me, I'm just the singer in a long haired rock'n'roll band" w Blood on blood.

Ale jedno "ale": Raise your hands - ja rozumiem, że to ma rozruszać publiczność na początku koncertu - ale według mnie najgorszy wokal z całego występu - i powinno wylecieć z setlisty (a poza tym nie przepadam za tym).

Co do bisów - na papierze niby tylko 22 utwory - ale długość koncertu prawie jak w Gdańsku z 26 - tak były wydłużone solówki i powtarzane refreny. Dziś (bo tutaj już sobota się zaczęła) koncert poza terenem miejskim, ostatni przed przerwą, ma być ok. 60 tys. widzów i w dodatku to weekend - oby zaszaleli, bo jako "one wild night" jest reklamowany:)
o2 Arena 2010, Drezno 2011, Gdańsk 2013, Brisbane 2018, Sydney 2018, Wembley 2019, Monachium 2019 a Warszawa tuż-tuż :)
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: THINFS 2017-2018 Tour

Post autor: madm »

Sydney zawsze dostawało niezłe sety więc "dzisiaj" nie będzie inaczej. Mocnego koncertu i niezapomnianego show!
----

BTW, Jon to chyba sobie coś łyknął przed poprzednim koncertem bo opening dość...oryginalny :lol:

It's my life!
eNZu
It's My Life
It's My Life
Posty: 144
Rejestracja: 24 września 2005, o 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: THINFS 2017-2018 Tour

Post autor: eNZu »

Rarytasów tym razem nie było, ale setlista dla mnie ciekawsza niż przedwczoraj. I po Livin' nikt nie chciał wychodzić (wyglądało, że tak wcześnie zagrany na życzenie Jona, ciekawe czy faktycznie taka kolejność miała być).

Było głośniej, pełen stadion śpiewających fanów i lepszy wokal (nawet Raise lepiej brzmiało) oraz więcej luzu Jona od początku (pozował w trakcie do selfie z pierwszymi rzędami) plus frajda z gry reszty zespołu (KTF w obecnej wersji to mistrzostwo).

Było też więcej Shanksa, ale nawet reżyser obrazu wolał Phila pokazywać (dobrze to widać na I'll be there for you, gdy rozeszli się na krańce sceny, na obu swiatła, ale na telebimie tylko Phil).

A na koniec 4 gitary razem w Someday - super to brzmiało i wyglądało :)

Myślę, że po dzisiejszym występie następny koncert w Sydney też się wyprzeda. Widać, że JBJ lubi tu występować już od 31 lat (jak sam kilka razy podkreślał - a patrząc po reakcjach zadowolonych fanów - sporo rodziców z dziećmi - kolejne pokolenie słuchaczy ma zapewnione).

Na These days lub Dry county muszę jeszcze poczekać na Wembley lub Monachium (tam muszą je zagrać), ale te 2 koncerty pokazały, że JBJ wie, jak porwać kilkadziesiąt tysięcy osób a zespół w poszerzonym składzie daje świetne show:) i trzymam kciuki, by w Warszawie też dali taki występ, jak dziś lub przedwczoraj:)

Tylko chyba o koncertach ponad 2,5h można już zapomnieć i 22/23 utwory w Europie to będzie standard.

Wgrałem pełne: Someday, KTF, We don't run, I'll be there for you; plus fragmenty Rollercoster i God bless.
o2 Arena 2010, Drezno 2011, Gdańsk 2013, Brisbane 2018, Sydney 2018, Wembley 2019, Monachium 2019 a Warszawa tuż-tuż :)
TheRock
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 735
Rejestracja: 21 września 2006, o 14:59
Lokalizacja: Belfast

Re: THINFS 2017-2018 Tour

Post autor: TheRock »

Chyba jednak zbyt pochopnie oceniamy Jona, a przychodzi taki dzień, że mu wychodzi. Nasz Jasio w niezłej formie, w niczym nie przypomina starego dziada (do którego już tu był porównywany), znów czupryna nieco dłuższa, żwawo porusza się po scenie. Zespół też niczego sobie, brzmi mocno, Phil jest rockerowy, chce tego gościa oglądać i słuchać w Warszawie, bo mam już bilet. Na Narodowym liczę na któreś z: Hardest part, dry County, Mother, hook Me up lub/i undivided :D :brawo: :glupek2: :cisza:

https://www.youtube.com/watch?v=t0Yw0jo ... ture=share
...and just only rock...
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: THINFS 2017-2018 Tour

Post autor: madm »

When We Were Us z Tokyo:


Polubiłem tą piosenkę
It's my life!
eNZu
It's My Life
It's My Life
Posty: 144
Rejestracja: 24 września 2005, o 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: THINFS 2017-2018 Tour

Post autor: eNZu »

na Dime są już dostępne pełne listopadowe koncerty z Japonii w świetnej jakości :) - na tych nagraniach najlepiej słychać, jak brzmi obecnie wokal Jona
o2 Arena 2010, Drezno 2011, Gdańsk 2013, Brisbane 2018, Sydney 2018, Wembley 2019, Monachium 2019 a Warszawa tuż-tuż :)
spavach
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 8
Rejestracja: 3 grudnia 2018, o 12:29
Ulubiona płyta: The Circle

Re: THINFS 2017-2018 Tour

Post autor: spavach »

eNZu pisze:na Dime są już dostępne pełne listopadowe koncerty z Japonii w świetnej jakości :) - na tych nagraniach najlepiej słychać, jak brzmi obecnie wokal Jona
Co to jest Dime?
zielak23
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 1
Rejestracja: 18 września 2015, o 08:56
Ulubiona płyta: KtF

Re: THINFS 2017-2018 Tour

Post autor: zielak23 »

Europa czas zacząć!3
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 625
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: THINFS 2017-2018 Tour

Post autor: Bon Jovi »

14 lipca 2019 w Werchter, w Belgii na Festivalpark wystąpią Bon Jovi, John Fogerty, Anouk, Skunk Anansie, John Butler Trio, Switchfoot i Jimmy Barnes. Bilety można jeszcze kupić za 92 EUR i za 150 EUR. Organizatorem jest Live Nation Festivals NV i Altsien VZW.
https://www.proximusgoformusic.be/en/ev ... 19/463746/
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
Talia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 692
Rejestracja: 5 grudnia 2010, o 13:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Kraków

Re: THINFS 2017-2018 Tour

Post autor: Talia »

Czy ktoś z Was wie, kto jest oficjalnym fotografem podczas tej trasy?
Gdzie można szukać/znaleźć zdjęcia z koncertów?
I ain't quittin' - I'm just splittin' for awhile
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 625
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: THINFS 2017-2018 Tour

Post autor: Bon Jovi »

17 lipca 2019 w Wiedniu, w Austrii na Ernst-Happel-Stadion wystąpią Bon Jovi, Skid Row i Switchfoot. Bilety można jeszcze kupić od 49,75 EUR. Organizatorem jest Live Nation GmbH.
https://www.livenation.de/show/1235704/ ... 9-07-17/de
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
pathfinder
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 144
Rejestracja: 16 września 2005, o 19:36
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Kraków

Re: THINFS 2017-2018 Tour

Post autor: pathfinder »

Bon Jovi pisze:17 lipca 2019 w Wiedniu, w Austrii na Ernst-Happel-Stadion wystąpią Bon Jovi, Skid Row i Switchfoot. Bilety można jeszcze kupić od 49,75 EUR. Organizatorem jest Live Nation GmbH.
https://www.livenation.de/show/1235704/ ... 9-07-17/de
Bilet do Wiednia mam już od dawna. Radość tym większa, że w końcu Skid Row zobaczę. Podczas tej trasy special guesty są wyjątkowo udane.
Ktoś z forum się wybiera?
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: THINFS 2017-2018 Tour

Post autor: prezes1 »

pathfinder pisze:
Bon Jovi pisze:17 lipca 2019 w Wiedniu, w Austrii na Ernst-Happel-Stadion wystąpią Bon Jovi, Skid Row i Switchfoot. Bilety można jeszcze kupić od 49,75 EUR. Organizatorem jest Live Nation GmbH.
https://www.livenation.de/show/1235704/ ... 9-07-17/de
Bilet do Wiednia mam już od dawna. Radość tym większa, że w końcu Skid Row zobaczę. Podczas tej trasy special guesty są wyjątkowo udane.
Ktoś z forum się wybiera?
Dobrej zabawy życzę! Niestety tym razem się nie spotkamy.
Byłem na Skidach a wcześniej na Bachu. Polecam!
Teraz mają kolejnego wokalistę więc nie wiem czy daje radę... ;)
Kurczę może Snake zagra gościnnie na Runaway? Ale byłby czad! :))
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
pathfinder
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 144
Rejestracja: 16 września 2005, o 19:36
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Kraków

Re: THINFS 2017-2018 Tour

Post autor: pathfinder »

prezes1 pisze:
pathfinder pisze:
Bon Jovi pisze:17 lipca 2019 w Wiedniu, w Austrii na Ernst-Happel-Stadion wystąpią Bon Jovi, Skid Row i Switchfoot. Bilety można jeszcze kupić od 49,75 EUR. Organizatorem jest Live Nation GmbH.
https://www.livenation.de/show/1235704/ ... 9-07-17/de
Bilet do Wiednia mam już od dawna. Radość tym większa, że w końcu Skid Row zobaczę. Podczas tej trasy special guesty są wyjątkowo udane.
Ktoś z forum się wybiera?
Dobrej zabawy życzę! Niestety tym razem się nie spotkamy.
Byłem na Skidach a wcześniej na Bachu. Polecam!
Teraz mają kolejnego wokalistę więc nie wiem czy daje radę... ;)
Kurczę może Snake zagra gościnnie na Runaway? Ale byłby czad! :))
Dzięki. Choć bez Bacha czy Solingera mimo wszystko nadal Skid Row. Co do nowego wokalisty - z filmików na YT wynika że gość jest dobry. Nie mniej jednak oczywiście głównym daniem jest Bon Jovi. Do zobaczenia może na Samborze (mam nadzieję w przyszłym roku) jak chłop coś wyda?
ODPOWIEDZ

Wróć do „This House Is Not For Sale Tour 2017 - 2019”