Transport - Śląsk/Zagłębie - Gdańsk i z powrotem

Jak dojechać? Ustalenia wspólnego dojazdu.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
maDZia_14323
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 258
Rejestracja: 18 października 2006, o 18:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: maDZia_14323 »

myszorkowa, zastanawiałaś się już czy wybierasz sie na noc czy na dzień?
Ja z racji sesji, upatrzyłam sobie pociąg do jazdy na noc.
- Bon Jovi? Myślałam że to Ci już przeszło.
- To nigdy nie przechodzi
Awatar użytkownika
myszorkowa
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 305
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 18:57
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: myszorkowa »

Waham się właśnie... Albo zrobię sobie 3 dni wolnego i pojadę we wtorek żeby przekimać wygodnie na miejscu, albo poszłabym do szkoły we wtorek, wtedy jechałabym popołudniowym/wieczornym (o ile są takie) i w Gdańsku byłabym w środku nocy ewentualnie z samego rana. Nie wyobrażam sobie spania w nocnym pociągu ;/ 12 godzin w pociągu, później sterczenie przez pół dnia w nie wiadomo jakich warunkach, kilkugodzinny koncert i powrót nocnym... Brrr... Aż tak twarda (chyba) nie jestem :D

Niemniej jestem otwarta na sugestie ;)
I'm such a child :P
adam2311
It's My Life
It's My Life
Posty: 159
Rejestracja: 3 stycznia 2013, o 09:44
Lokalizacja: Częstochowa

n

Post autor: adam2311 »

ja wyjezdzam z czestochowy już w poniedziałek swoim samochodem,troszke wolnego sobie robie,mam dwa wolne miejsca wiec jak ktoś ma ochote może się odezwac
kowal
Awatar użytkownika
maDZia_14323
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 258
Rejestracja: 18 października 2006, o 18:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: maDZia_14323 »

myszorkowa, ja nie wyobrażam sobie wyjazdu bez noclegu, też taka twarda nie jestem ;), nie wiem czy się rozglądałaś za czymś, przejrzałam kilka ofert pokoi/hosteli/mieszkań i po 9h podróży w pkp (w pociągach spać nie umiem i nie zamierzam :) ) jest możliwość przy odpowiednich negocjacjach dostać rano klucz do kwatery i przygotować się na koncert :)
- Bon Jovi? Myślałam że to Ci już przeszło.
- To nigdy nie przechodzi
Awatar użytkownika
myszorkowa
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 305
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 18:57
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: myszorkowa »

maDZia_14323, w tym roku jeszcze noclegu nie szukałam, ale z zeszłorocznych poszukiwań pamiętam, że na jedną osobę tanio to nie wychodziło dlatego teraz czekałam aż się wyjaśni sprawa grupowego noclegu. Niestety temat chyba zdechł :( Jeśli nie uda się zebrać to wezmę namiot i będę dziko spać na plaży :lol:
I'm such a child :P
Awatar użytkownika
misstwisted
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 973
Rejestracja: 16 marca 2011, o 18:51
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: misstwisted »

dlatego teraz czekałam aż się wyjaśni sprawa grupowego noclegu
Oj tez liczyłam, że dojdzie do skutku. Smutno tak nocować we dwoje z chłopakiem w jednym hotelu/pensjonacie/kwaterze, kiedy inni w większej kupie się bawią i obgadują wrażenia z koncertu :P
Awatar użytkownika
fmk.
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 306
Rejestracja: 1 listopada 2012, o 20:37
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: fmk. »

ej, ej.. to nie robimy after party po koncercie? :<
What a beautiful mess..
Awatar użytkownika
99-in-the-shade
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 346
Rejestracja: 6 listopada 2012, o 19:04
Ulubiona płyta: NJ - KTF - TD
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: 99-in-the-shade »

Co znaczy 'nie robimy'? After nie wyklucza konieczności złożenia gdzieś w końcu zmęczonych zwłok. xDDDD
'A drifter I was meant to be with noone there for company.'
Awatar użytkownika
fmk.
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 306
Rejestracja: 1 listopada 2012, o 20:37
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: fmk. »

I tutaj nasuwa się pytanie czy taniej wyjdzie bawić się do rana, czy może jednak zapłacić za nocleg!
What a beautiful mess..
Awatar użytkownika
maDZia_14323
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 258
Rejestracja: 18 października 2006, o 18:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: maDZia_14323 »

Hm skoro padł (przynajmniej chwilowo) temat/pomysł ogólnego zorganizowanego noclegu, to może spróbujemy zorganizować taki nasz regionalny wspólny nocleg? Co wy na to?
Od jakiegoś już czasu śledzę i wyszukuje różnych kwater ... mogłabym porozglądac się za czymś większym.
- Bon Jovi? Myślałam że to Ci już przeszło.
- To nigdy nie przechodzi
marot
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 5
Rejestracja: 1 marca 2013, o 08:56
Lokalizacja: Katowice

Post autor: marot »

maDZia_14323 pisze:Od jakiegoś już czasu śledzę i wyszukuje różnych kwater ... mogłabym porozglądac się za czymś większym.
Napisz jakie są możliwości, ja nie brałem noclegu pod uwagę ale gdyby kwota nie była zbyt duża to chyba wolałbym się przespać i odpocząc a dopiero później wracać na śląsk.
Awatar użytkownika
maDZia_14323
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 258
Rejestracja: 18 października 2006, o 18:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: maDZia_14323 »

Możliwości jest sporo, od wynajęcia pokoju za 45-65 złoty, po mieszkanie-kawalerka (pokój+łazienka+kuchnia) za 100-150 złoty, czy pola namiotowe/domki letniskowe, przy czym nie jest ich za dużo (przynajmniej do tej pory dotarłam do 3) ale są one dość oddalone od PGE Areny.
- Bon Jovi? Myślałam że to Ci już przeszło.
- To nigdy nie przechodzi
sdms
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 196
Rejestracja: 27 kwietnia 2006, o 21:40
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: sdms »

Pociągiem jest lepiej, bo i wygodniej i rozprostować się można w każdej chwili i w ogóle :)


Z Katowic jest połączenie TLK o 23:58 do Poznania, tam przesiadka i w Gdańsku planowo o 10:13. Albo połączenie bezpośrednie o 20:34 i w Gdańsku planowo o 6:06. Koszt biletu w jedną stronę to 73 zł, przy zakupie najpóźniej 7 dni przed wyjazdem przysługuje zniżka 10% (łączy się z innymi zniżkami).

Można jednak zorganizować przejazd grupowy z tym, że musi istnieć jakiś podmiot organizujący taki przejazd (cytuję za Intercity.pl: "Oferta przejazdy grupowe dotyczy grup zorganizowanych przez szkoły/uczelnie oraz inne podmioty (np. biura podróży, zakłady pracy, parafie, zrzeszenia, stowarzyszenia, placówki opiekuńcze itp.)"). Wtedy bilet normalny kosztuje już tylko 58,40 a ponadto na każde 10 osób 1 opiekun/przewodnik jedzie za darmo. Warto rozważyć taką możliwość.

Podane ceny to ceny za bilet normalny w jedną stronę - przysługują oczywiście ustawowe zniżki.

Generalnie na PKP są różne ciekawe promocje. Np. przejazdy rodzinne - wystarczy grupa 2-5 osób, w której znajdzie się jedno "dziecko" poniżej 16 lat i wtedy wszyscy w grupie mają zniżkę 33%, a "dziecko" normalną zniżkę 37% ;) tylko czy ktoś odda swoje dzieci pod naszą opiekę? :D
Dumny ciemnogrodzianin :)
Rokitka
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 553
Rejestracja: 16 czerwca 2005, o 16:49
Lokalizacja: WROCLAW
Kontakt:

Post autor: Rokitka »

i kogo ja tu widzę :):) :D
My z Wrocka jedziemy samochodem z Gaju i mamy 2 miejsca koszty wtedy na 4 osoby dzielimy za paliwo. Do tego ja już zorganizowałam nocleg jest to kwatera kawalerka 4 wyrka łazienka itd. zaliczkę już wysłaliśmy za dobę od osoby 40 zł. Jak by ktoś chciał z nami jechać to dzwonić do mnie to np na piwko się umówimy w Zmierzchu dziś albo jutro . tel 503158871 :D
J.J.
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 18
Rejestracja: 16 listopada 2012, o 20:25
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: J.J. »

Hej, wpadam na chwilkę, chciałam zainteresowanych powiadomić że na www.PolskiBus.com pojawiło się bezpośrednie połączenie z Katowic do Gdańska wyjazd o 3.20 rano za 25 zł, a powrót 20 czerwca o 6 rano za 20 zł od osoby. Rezerwujcie póki są miejsca i do zobaczenia:)
Zablokowany

Wróć do „Dojazd”