Akcja fanowska Gdańsk 2013 - dyskusja

Gdańsk, 19 czerwca 2013 r., PGE Arena

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: KM »

bartekbb23, mniej więcej poddałam tak jak to opisałeś, ale myślałam raczej nie o ich telebimach, ale czymś po drugiej stronie - żeby było dla nich wyświetlone. Sens, żeby ludzie z całego kraju nagrali coś od siebie i żeby połączyć to w jakiś filmik na moje jest zachowany.

Nie jestem organizatorem koncertów, więc nie patrzyłam w kategorii czy by przeszło, tylko co moim zdaniem jest fajne, zabawne, oryginalne i co można zorganizować, bo całość robi się na długi czas przed eventem i nie zależy już od nastroju osób, które przyjdą, ich znajomości czegokolwiek, dobrej pamięci żeby nie zapomnieć o balonach/opaskach/flagach... Dla mnie byłoby fajne, ale zabijać się o ten pomysł wcale nie mam i nie miałam zamiaru.
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

.
.
.
Myślę, że czas projektować ogromną flagę na murawę...
flaga Polski. Moze na niej orzel z godła. Ale co poza tym?




P.S. A z innej beczki i nie na temat - w Gdańsku będę rozdawał znajomym pamiątkowe naklejki (ok7x7cm)

Obrazek

może każdy niech coś przygotuje, żebyśmy mieli coś na pamiątkę od siebie...?


Obrazek
Awatar użytkownika
Mkwiatek93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1389
Rejestracja: 14 października 2012, o 21:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mkwiatek93 »

Te naklejki wyglądaja jak odznaczenie wojskowe, ale super są! :brawo:
Hey I’m walkin’ wounded but I still believe
Learning how to fly with a broken wing...
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Dzięki Mkwiatek93 :)
Chciałem nawiązać do backstage Jona
Obrazek
a każda gwiazdka to utwór, który wg mnie zasługuje na 10/10
kejt93bub
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 678
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, o 14:11
Lokalizacja: Wwa

Post autor: kejt93bub »

Pomysł z łóżkiem i cyckami jest b dobry, łączy się w logiczną całość :P Ale to łoże będzie musiało zmieścić harem, więc trzeba zacząć ćwiczyć bicka. Tomker, naklejki są świetne!
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kuba80BJ »

Dorzucę kilka pomysłów, które przyszły mi do głowy szperając w necie za czymś oryginalnym, a chyba nie pojawiły wcześniej:

1. Balony z helem i napisem - nie chodzi tu bynajmniej o zwykłe kolorowe balony. Myślę o balonach o średnicy ok.1m lub więcej, wypełnionych helem, które unosiły by się przez jakiś czas nad sektorami na płycie (wg mnie najlepiej nad GC, ze względu na optymalną odległość od sceny) ale byłyby głównie narzędziem do przekazania jakiejś informacji/hasła/podziękowania/życzenia o piosenkę, np.:
a) balon unosiłby prosty baner przyczepiony do niego, na którym byłby umieszczony tekst, oczywiście wskazane byłoby kilka/kilkanaście sztuk, wrażenie zrobią większe i więcej można napisać na raz (wg mnie najlepsza opcja)
Obrazek
b) balon sam mógłby być literą (też całkiem sporych rozmiarów) a kilkanaście takich balonów stworzyłoby jakiś konkretny napis
Obrazek
c) na samym balonie byłaby nadrukowana informacja, co automatycznie oznacza, że balon będzie dużo większych rozmiarów
Obrazek

Ja czegoś takiego na koncertach BJ nie widziałem, a element zaskoczenia to jedna z ważniejszych rzeczy w tej akcji. Standardem na koncertach są zwykłe banery, ale takie balony z racji gabarytów i położenia i formy, mogłyby wg mnie najbardziej przykuć wzrok Jona i spółki. Ilość informacji na nich może być niegraniczona. Byłyby na uwięzi (grubszym sznurku czy lince) i po chwili można by je ściągnąć w dół i za jakiś czas znowu wypuścić je w górę ale już np. z inną wiadomością (ale bez przesady, nie co piosenkę na pewno). Koszt raczej nie powinien być zbyt duży i nie powinny specjalnie zasłaniać widoku reszcie stadionu.

2. 3d mapping - czyli projekcje multimedialne na większych powierzchniach użytkowych (głównie budynkach). Oto przykładowe linki:
http://www.youtube.com/watch?v=U59n1PZeNho
http://www.youtube.com/watch?v=QoVavPknL0c
http://www.youtube.com/watch?v=DNhcxSGi7SU

Tu można by wykorzystać konstrukcję dachu na PGE i wyświetlić coś takiego na niej. Oczywiście absolutnie nie chodzi tu o tak skomplikowane prezentacje. Bardziej chodzi mi o zaskakującą formę przekazu ale treść powinna być prosta, czytelna i krótka. To nie ma być show konkurencyjne do tego cos się dzieje na scenie. Powinny to być wg mnie napisy z jakąś informacją (podobne jak te na balonach).
Nie orientowałem się w kosztach zupełnie ale czuję, że tanie to nie jest, chociaż na pewno koszt jest uzależniony od poziomu skomplikowania danej prezentacji. Dodatkowym minusem będzie to, że dobrze widoczne będzie to jak już będzie w miarę ciemno, czyli dopiero pod koniec koncertu.

3. Laser tagging - pisanie/rysowanie laserem różnych treści na dużych powierzchniach:
http://www.youtube.com/watch?v=EFWcAkxzkv4
http://www.youtube.com/watch?v=TXSk1aPTKvc
Tu również myślę o smarowaniu na konstrukcji dachu. Minusem też jest fakt, że musi być już w miarę ciemno chociaż wydaję mi się, że jest to dużo tańsza zabawa od 3d mapping.

Dla lepszego wyobrażenia jak opcje 2 i 3 mogłyby wyglądać na PGE podaję moje fotki z koncertu J.Lopez, obrazują jak wygląda stadion podczas koncertu a nie meczu. Mowa o miejscach nad trybunami po stronie stadionu przeciwległej do sceny, ewentualnie po bokach też (żeby zespół dobrze je widział w razie co). Konstrukcja dachu jest oryginalna i robi wrażenie za dnia i w nocy i może warto byłoby ją wykorzystać.
Obrazek
Obrazek

To tylko moje luźne propozycje ale być może Wam się spodobają i może przyjdą do głowy Wam ich ciekawe modyfikacje.


Natomiast jeżeli chodzi o propozycje wcześniej wymienione to też mam kilka przemyśleń:

Flaga/flagi - pomysł bardzo fajny, ale wg mnie nie powinna to być flaga Polski. Koncert to nie rywalizacja reprezentacji narodowych. Bajer Udine polegał na tym, że Włosi delikatnie "połechtali" ego zespołu i stworzyli z kartoników napis Bon Jovi i flagę amerykańską - nie włoską! Śmiem twierdzić, że członkowie zespołu nie mają pojęcia jak wygląda flaga Polski i nie skojarzą co mają oznaczać kolory biało-czerwone. Oni powinni czuć, że robimy coś dla nich/o nich, a nie chwalimy się swoim. Może się mylę, ale takie mam zdanie w tym temacie. Natomiast taką flagę można wykorzystać do jakiejś super grafiki, łączącej w jakiś sposób Polskę i zespół, sympatię fanów do nich, treść piosenek i jakieś hasło typu "Poland wasnt born to follow", chociaż może lepiej będzie pasował jakiś tekst z nowej płyty (nie słuchałem jeszcze nowych piosenek ale na pewno coś się tam znajdzie). W końcu będą grać w Gdańsku, kolebce Solidarności , a wolność i walka o swoje to jest dokładnie to o czym BJ dziś śpiewa. Wspólny mianownik na pewno się znajdzie.

Kartoniada - super pomysł (chociaż kopiowanie Udine) ale faktycznie uzależniony od tego jak będzie wypełniony stadion, zarówno na płycie jak i trybunach, efekt będzie tylko przy pełnym stadionie (wg mnie jest to możliwe ale za szybko na takie konkluzje), no i wymaga bardzo profesjonalnej organizacji choreografii.

Opaski - fajne ale już nie oryginalne

Meksykańska fala - w trakcie koncertu nie wypali na bank, może być na rozgrzewkę przed ale zespół i tak tego nie zobaczy dopóki nie będzie na scenie a wtedy będzie już za późno, koncert to jednak inne zwierzę niż mecz piłkarski

Róże wg mnie absolutnie nie, kwiaty nie wytrzymają bo będzie za ciepło i za długo bez wody, a poza tym jak Jon dostanie kilkoma w twarz to raczej się nie ucieszy, już pomijam fakt żeby to miało efekt, to musiałoby to być kiedy zespół jest na wybiegu (jak na TC Tour) a póki co nawet nie wiadomo, czy takowy w ogóle będzie

Oklaski - motyw z bębnami nabijającymi rytm jest bardzo fajny i jak wyszłoby Wembley to byłoby super, chociaż tu tak samo jak w przypadku fali meksykańskiej bardziej jako rozruszanie tłumu tylko przed koncertem, w trakcie jak już muza walnie nie będzie na to szans

Samolot/Balon - wg mnie bez sensu, samolot będzie leciał zbyt szybko i zbyt wysoko żeby Jon to zauważył, balon w ogóle nie wchodzi w grę bo nad miastem loty balonami są zakazane ze względów bezpieczeństwa (rejsowe samoloty mogą się z nimi zderzyć), pomijam już fakt że obie wersje są drogie a w tym wypadku kompletnie nie efektywne

Wstęgi - może nie do końca zakumałem zamysł ale może to być ciężkie do wykonania jak będą zbyt duże puste przestrzenie między sektorami, i znowu motyw biało-czerwony, wg mnie nieczytelny dla zespołu

Przepraszam, że się rozpisałem ale staram się nadgonić straty czasowe bo wcześniej nie mogłem się włączyć dyskusję a czasu coraz mniej. Wg mnie akcja fanowska musi być przede wszystkim zaskoczeniem dla zespołu. Musi to być coś czego jeszcze nie widzieli a przynajmniej coś co będzie gestem/ukłonem w ich stronę. Kolokwialnie mówiąc trzeba im się trochę podlizać. Standardowo tłum idzie brać to za co zapłacił, ale jak daje coś od siebie, serce i zaangażowanie, to Jon oddaje to z nawiązką. I najlepiej jak jej punkt główny będzie w miarę na początku koncertu bo to nastawi pozytywnie Jona, a to już połowa sukcesu. Jak Jon ma humor to koncert będzie w dechę, jak go coś wkurzy to leci na autopilocie. Zaplanowana setlista w Udine była bardzo przeciętna a po tym co im dali fani Jon większość pozmieniał i zagrali jeden z najlepszych koncertów z mega rarytasami.
Reasumując część rzeczy na tym etapie ciężko ustalić bo są niezależne o nas a mogłyby dać efekt (np. kartoniada/frekwencja na stadionie) ale część mogłaby być zależna tylko od nas/fan clubu i byłaby równie fajną niespodzianką dla zespołu, a wierzę że stać nas wszystkich na zgranie w tym temacie.

Ok, to tyle ode mnie. Mój pierwszy post tutaj (oprócz przedstawienia się), więc proszę o taryfę ulgową :)
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
jasne, zasłońmi widok tylnym trybunom ;)
A do tego Jon i Richie ;) Jak szaleć to szaleć;)
Obrazek Obrazek

P.S. Kuba - witaj na Forum BJ!
Ożywiłeś temat, poniekąt bardzo ekwilibrystycznie;), ale bardzo podoba mi się Twoje zaangażowanie :)

P.S. II. Biało-czerwono MUSI być, żeby BJ zapamiętali, gdzie zostali dobrze przyjęci. Gdybym był z USA to jadąc 1-y raz do jakiegoś kraju nie chciałbym, żeby mnie witali hamburgerami owiniętymi w gwiaździsty sztandar. Chciałby zobaczyć coś charakterystycznego dla danego kraju

ObrazekObrazek

może do prezentu zamówić kostki gitarowe dla Ryśka, np z husarzem, symbolem największej świetności Polski
Obrazek skoro miał przodków z Polski to powinien pamietać jakim europejskim "imperium" była Polska, gdy Stany były w powijakach...

[ Dodano: 2013-02-05, 16:08 ]
Tomker pisze:Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek
jasne, zasłońmi widok tylnym trybunom ;)
A do tego Jon i Richie ;) Jak szaleć to szaleć;)
Obrazek Obrazek

P.S. Kuba - witaj na Forum BJ!
Ożywiłeś temat, poniekąt bardzo ekwilibrystycznie;), ale bardzo podoba mi się Twoje zaangażowanie :)

P.S. II. Biało-czerwono MUSI być, żeby BJ zapamiętali, gdzie zostali dobrze przyjęci. Gdybym był z USA to jadąc 1-y raz do jakiegoś kraju nie chciałbym, żeby mnie witali hamburgerami owiniętymi w gwiaździsty sztandar. Chciałby zobaczyć coś charakterystycznego dla danego kraju

ObrazekObrazek

może do prezentu zamówić kostki gitarowe dla Ryśka, np z husarzem, symbolem największej świetności Polski
Obrazek skoro miał przodków z Polski to powinien pamiętać jakim mocarstwem była Polska, gdy USA było jeszcze koloniami...
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Post autor: jovizna »

Tomker pisze: P.S. II. Biało-czerwono MUSI być, żeby BJ zapamiętali, gdzie zostali dobrze przyjęci. Gdybym był z USA to jadąc 1-y raz do jakiegoś kraju nie chciałbym, żeby mnie witali hamburgerami owiniętymi w gwiaździsty sztandar.
Dokładnie i nie róbmy z nich jakichś życiowych ignorantów. Może Poland myli się czasami z Holland, ale tak "banalnej" flagi nie sposób nie zapamiętać przez tyle lat... zwłaszcza gdy trzymam ją ja... :lol: (ot taki żarcik)

Prawda jest taka, że przez te 30 lat widzieli znacznie więcej niż nam się wydaje. Koncerty BJ to nie tylko 5 wydawnictw na DVD, które wszyscy znają na pamięć.

I jakby nie było - jest już luty a my ciągle w powijakach z tym pomysłem...
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
usunięty użytkownik 4858

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Zgadzam się.
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: PePe »

Nie chce mi sie czytac calego wątku bo juz pozno, ktos tu wspomnial coś o prezencie.

http://coldplace.eu/prezenty-od-coldpla ... i-galeria/ moznaby dla chlopakow zrobic cos podobnego, pamietam, ze ten album od fanow Coldplay byl rozlozony na pianinie podczas koncertu ;)
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kuba80BJ »

Tomker pisze:jasne, zasłońmi widok tylnym trybunom ;)
Może się mylę, ale wg Was kilka balonów wielkości 1m + banery doczepione do nich rzeczywiście zasłoni znacząco widok kilkunastu tysiącom ludzi za nimi? Tym bardziej, że nie będą wisiały cały koncert nad głowami. Max. kilka piosenek albo wręcz fragmentów piosenek, z przerwami oczywiście. Tu jest przykład takiego balonu, jak widać koszty nie są jakieś ogromne (plus hel oczywiście):
http://www.tech-media.pl/balon,lateksow ... 04106.html
Tomker pisze:P.S. II. Biało-czerwono MUSI być, żeby BJ zapamiętali, gdzie zostali dobrze przyjęci. Gdybym był z USA to jadąc 1-y raz do jakiegoś kraju nie chciałbym, żeby mnie witali hamburgerami owiniętymi w gwiaździsty sztandar. Chciałby zobaczyć coś charakterystycznego dla danego kraju
Wg mnie barwy biało-czerwone być nie muszą :) Mogą być, i jeżeli się da to Ok - ale nie muszą. Jeżeli nie kolidowałyby z projektem graficznym to Ok, jestem za. Jeżeli miałyby ograniczać jakiś super projekt graficzny, jako nośnika informacji, to wg mnie nie są niezbędne. Nie powiedziałem też, że mamy zrobić flagę amerykańską. Może trochę się źle wypowiedziałem, że nie powinna być to flaga Polski (jako w ogóle), ale miałem na myśli pustą flagę, z orłem czy bez, bez żadnej dodatkowej informacji na niej, bo nie niosła by ze sobą większej wartości w tym wypadku. Na meczach reprezentacji takie flagi mają sens bo przez to podkreśla się na którą drużyną się kibicuje, w celu jej wspierania i zwycięstwa. Na koncercie nie ma wygranych czy przegranych. Zespół na pewno widział flagę Polski wcześniej, być może ją kojarzą z nami być może nie, ale flag na koncertach jest sporo, mniejszych czy większych i nie robią na nich większego znaczenia. Na koncercie w Paryżu w 2010 roku było chyba najbardziej międzynarodowe towarzystwo w jakim dane było mi stać, i flag różnych państw było bardzo dużo, ale nie sprawiły że Jon stanął z rozdziawioną twarzą w szoku czy ze wzruszenia. Fajnym akcentem jest jak na koniec koncertu zarzuci flagę kraju na barki, to fakt. Ale to nie barwy-biało czerwone sprawią, że zapamięta czy nie zapamięta koncertu w Polsce. To reakcja ludzi, atmosfera na koncercie i efekt zaskoczenia, oryginalności. Czy na myśl o najfajniejszych miejscach jakie było Ci dane widzieć, w pierwszej kolejności w oczach pokazuje Ci się flaga kraju w którym to było? Mi np. nie. Dla porównania na koncercie U2 w Chorzowie flaga Polski ma chyba trochę inne znaczenie bo "New Year's Day" powstało po wydarzeniach w Polsce właśnie. Jona, z tego co kojarzę, żaden utwór z Polską nie łączy bezpośrednio.
Nie chcę zabrzmieć tu jak jakiś wróg narodu i symboli narodowych, ale czasem jako Polacy chyba za bardzo fiksujemy się w ich znaczeniu :) Stąd wg mnie ważniejsze jest to co ma być elementem dodanym na fladze, a nie jej same barwy. Twoje przykłady są spoko. Mniej więcej coś takiego miałem na myśli. Tak przyszło mi teraz do głowy, może np. postaci z zespołu zrobić na niej w formie komiksowej? Mogą być same twarze albo tylko popiersia, nawiązując do wizualizacji nowego albumu i singli? A może zrobić też dodatkową mniejszą flagę jako element prezentu dla zespołu, która tak jak okładka nowego albumu nawiązuje do poszczególnych piosenek (Fighter, Amen, Army Of One itd.), to na takiej fladze można by w podobnej formie komiksowej zrobić elementy związane z naszym koncertem (Gdańsk, Polska) np. orzeł, Solidarność, dźwigi stoczniowe, bryłę PGE Arena, może być husaria itd + dopisek "Gdansk, Poland, 19.06.2013 - Thank You and see you next time". A może taką samą zrobić i małą i tę dużą? Rzucam tylko hasło (nie strzelać) :)

Tak swoją drogą, czy jest tu na forum profesjonalny grafik? Ja sam talentu nie mam, kilku dobrych grafików znam ale na pewno za fajny projekt skasują a być może tu są osoby, które zrobiłyby to w czynie społecznym (sorry za pytanie ale nie znam Was jeszcze tak dobrze).
Tomker pisze:P.S. Kuba - witaj na Forum BJ!
Ożywiłeś temat, poniekąt bardzo ekwilibrystycznie;), ale bardzo podoba mi się Twoje zaangażowanie :)
Również witam :) Ja do tej sprawy podchodzę po prostu bardzo emocjonalnie. Szukam cały czas w głowie i w necie inspiracji na coś nieprzeciętnego. Nie mówię absolutnie że moje pomysły są najlepsze, nie w tym rzecz, ale po prostu staram się wyjść w nich poza ramy logicznego myślenia. W burzy mózgów rzuca się najbardziej absurdalne pomysły bo być może któryś z nich będzie strzałem w dziesiątkę i wcale nie będzie taki niemożliwy. Wiem, że już był wcześniej osobny wątek na ten temat ale nie miałem niestety możliwości go całego czytać. Być może część osób rzucała już pomysłami na lewo i prawo i przejadł im się ten temat i ale mnie osobiście martwi relatywna cisza w tym wątku (może dlatego, że jestem tu nowy).

PePe pisze:Nie chce mi sie czytac calego wątku bo juz pozno, ktos tu wspomnial coś o prezencie.

http://coldplace.eu/prezenty-od-coldpla ... i-galeria/ moznaby dla chlopakow zrobic cos podobnego, pamietam, ze ten album od fanow Coldplay byl rozlozony na pianinie podczas koncertu ;)
A to jest wypas. Zdecydowanie jestem za. Jako jedna z wkładek może mogłaby być właśnie taka flaga, o której pisałem wyżej, ale takie elementy muzyczne (pałeczki dla Tico, kostki do gitary itd.) są mega super. Nie wspominając o informacjach osobistych od poszczególnych fanów.
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Polska dla Polaków. Na tylu koncertach były Polskie flagi, że nie mógł się nie skumać i nie spytać kogoś ' Hey stary, skąd te flagi? Już któryś raz widzę te kolory'. Nasz koncert, nasza flaga, akurat ten aspekt, jest bodaj na każdy koncercie zagranicznego artysty, który występuje u nas, a Ci artyści cenią potem nasz związek z krajem i nasz patriotyzm. Kto jeśli nie Jon Bon Jovi ceni takie rzeczy jak przywiązanie do kraju?

W swoim pomyślę przedstawiłem dużą flagę na płycie z napisem typu good things comes to those who wait; nothing good comes easy, all good things take some time; albo np we've been everywhere still standing taugh, we;ve seen a milion places and we rock them all.

A co do czegoś graficznego, właśnie dlatego mniejsze flagi ale też całkiem spore na sektory, których sprzedaży będziemy pewni żeby byli tam ludzie do ich trzymania potem. Całość z flagą na płycie i projektami graficznymi na sektorowkach mogłaby dać niezłe wrażenie.
Awatar użytkownika
Bodzio
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 775
Rejestracja: 2 lutego 2005, o 23:33
Ulubiona płyta: Hmmm...
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Bodzio »

Temat zamykam. Czas na głosowanie:

http://www.bonjovi.pl/forum/topics59/ak ... .htm#74027
pozdrawiam serdecznie!

Artur

12-07-2019 - Warszawa, PL - BJ
19-06-2013 - Gdańsk, PL - BJ
13-10-2012 - Berlin, DE - RS
16-07-2011 - Mannheim, DE - BJ
10-06-2011 - Dresden, DE - BJ
25-05-2008 - Leipzig, DE - BJ
24-06-2007 - London, UK - BJ
25-05-2006 - Nijmegen, NL - BJ
Zablokowany

Wróć do „Dyskusja ogólna”