Uncasville 09.02.2013

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Talia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 692
Rejestracja: 5 grudnia 2010, o 13:22
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Kraków

Uncasville 09.02.2013

Post autor: Talia »

Już w najbliższą sobotę szykuje nam się otwarcie nowej trasy koncertowej zespołu!
Z tej okazji, prawdziwa gratka dla fanów: Live Stream!

Pre show zacznie się o 7:30 ET (czasu nowojorskiego) [01:30 czasu polskiego, dobrze policzyłam?]
Pół godziny później zacznie się koncert, którego będzie można zobaczyć pierwsze 30 min na BonJovi.com lub Radio.com

Stęskniłam się za tym wstawaniem w środku nocy :D Niby tylko 30min, ale na pewno będzie tego warte!
Kto się szykuje na nocne czuwanie? ;)
I ain't quittin' - I'm just splittin' for awhile
Awatar użytkownika
Gloria
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 963
Rejestracja: 4 listopada 2012, o 22:17
Lokalizacja: brać kasę na koncerty?

Re: Uncasville 09.02.2013

Post autor: Gloria »

Talia pisze:
Kto się szykuje na nocne czuwanie? ;)
Jak w sobotę to ja! :D
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Talia, jakie czuwanie? Jakie wstawanie? W sobotę o tej godzinie się nie śpi :D

A tak już w pełni na poważnie, to świetna wiadomość z wielu względów...
Przede wszystkim zobaczymy jak prezentuje się nowa scena i jak wygląda oprawa koncertu. To dla nas o tyle ważne, że do koncertu w Gdańsku już nic się nie zmieni. Na obecną chwilę, wiemy tyle, że scena będzie posiadała wybieg w kształcie koła, jak było to podczas trasy The Circle. Owe koło będzie zarazem granicą pomiędzy Diamond Circle i Golden Circle.

Druga sprawa to set-lista.. niestety obawiam się, że nie będzie ona diametralnie różniła się od tej którą Jon przygotował na koncerty dla BBC oraz w Sttutgarcie.. Z tą różnicą, że dojdzie do listy od 5 do 8 kawałków, których już teraz możemy się domyślić, bo będą to za pewne takie koncertowe standardy jak Keep The Faith, Born To Be My Baby, Raise Your Hands, Have a Nice Day, Blood on Blood, I'll Be There For You czy Always... Dodatkowo możemy liczyć na Every Road Leads Home To You lub Seven Years Gone Sambory oraz Not Running Anymore Jona. Osobiście liczę na to, że do repertuaru na stałe wejdzie Dry County lub cokolwiek z albumu These Days. Nie tęskniłbym natomiast za Lost Highway oraz Who Says You Can't Go Home, ale te numery to już chyba niestety nieodłączny punkt programu...

Chciałbym się jeszcze odnieść do rzekomego 30-minutowego streamu... Otóż, pamiętam, że przy każdej okazji streamu z koncertu BJ byliśmy raczeni podobną zapowiedzią, a jak było w istocie każdy kto oglądał pamięta. Dla przykładu 30-minutowy stream z Monachium 2011 w poniższym odnośniku:
http://www.youtube.com/watch?v=_sSjQuxd2R0
Miejmy nadzieję, że i tak będzie tym razem :)
missiorek
It's My Life
It's My Life
Posty: 140
Rejestracja: 9 października 2010, o 09:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: missiorek »

hmm... niektórzy w ten weekend mają sesję egzaminacyjną, więc niestety nie zawalę 4ch egzaminów.

Jest szansa na nagranie tego ? Są jacyś czarodzieje :) ?
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Damned pisze:Talia, jakie czuwanie? Jakie wstawanie? W sobotę o tej godzinie się nie śpi :D

A tak już w pełni na poważnie, to świetna wiadomość z wielu względów...
Przede wszystkim zobaczymy jak prezentuje się nowa scena i jak wygląda oprawa koncertu. To dla nas o tyle ważne, że do koncertu w Gdańsku już nic się nie zmieni. Na obecną chwilę, wiemy tyle, że scena będzie posiadała wybieg w kształcie koła, jak było to podczas trasy The Circle. Owe koło będzie zarazem granicą pomiędzy Diamond Circle i Golden Circle.

Druga sprawa to set-lista.. niestety obawiam się, że nie będzie ona diametralnie różniła się od tej którą Jon przygotował na koncerty dla BBC oraz w Sttutgarcie.. Z tą różnicą, że dojdzie do listy od 5 do 8 kawałków, których już teraz możemy się domyślić, bo będą to za pewne takie koncertowe standardy jak Keep The Faith, Born To Be My Baby, Raise Your Hands, Have a Nice Day, Blood on Blood, I'll Be There For You czy Always... Dodatkowo możemy liczyć na Every Road Leads Home To You lub Seven Years Gone Sambory oraz Not Running Anymore Jona. Osobiście liczę na to, że do repertuaru na stałe wejdzie Dry County lub cokolwiek z albumu These Days. Nie tęskniłbym natomiast za Lost Highway oraz Who Says You Can't Go Home, ale te numery to już chyba niestety nieodłączny punkt programu...

Chciałbym się jeszcze odnieść do rzekomego 30-minutowego streamu... Otóż, pamiętam, że przy każdej okazji streamu z koncertu BJ byliśmy raczeni podobną zapowiedzią, a jak było w istocie każdy kto oglądał pamięta. Dla przykładu 30-minutowy stream z Monachium 2011 w poniższym odnośniku:
http://www.youtube.com/watch?v=_sSjQuxd2R0
Miejmy nadzieję, że i tak będzie tym razem :)
Czy jest gdzięś potwierdzenie odnośnie tej nowej sceny? Trasa Circle Tour zaczęła się bez nowej sceny. Dopiero chyba na 3 koncercie się pojawiła.
KondZik

Post autor: KondZik »

missiorek pisze:hmm... niektórzy w ten weekend mają sesję egzaminacyjną, więc niestety nie zawalę 4ch egzaminów.

Jest szansa na nagranie tego ? Są jacyś czarodzieje :) ?
Spokojnie, z pewnością dzień lub dwa dni później będzie to na YT.
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Adrian, The Circle Tour zaczęła się egzotycznymi koncertami w Honolulu, gdzie być może scena nie była jeszcze tą właściwą... Tutaj natomiast wszystko startuje w znanej hali Mohegan Sun, więc nie ma tutaj czasu ani miejsca na żadne eksperymenty.

Skąd moja wiedza na temat sceny na Because We Can Tour? Z mapek aren pierwszych koncertów trasy. Dla przykładu mapa areny pierwszego koncertu:

Obrazek
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Co do setlisty nie oczekiwałbym jakichś fajerwerków, jest to pierwszy koncert na trasie, więc pewnie będzie normalna setlista, bez żadnych rarytasów. Jon tam kiedyś mówił, że mają przećwiczyć około 75 piosenek, które planują zagrać na koncertach. Więc troszeczkę piosenek zagrają na trasie. 14 lutego w walentynki, w 2011 roku super zaskoczyli i zaśpiewali Thank You For Loving, może 14 też nas czymś zaskoczą? Jeśli chodzi o Uncasville, mam nadzieję, że Jon dotrzyma słowa, i Richie zaśpiewa swoją piosenkę lub piosenki. ;)

A jak myślicie jakim zaczną openerem? Na ostatniej trasie najczęściej było to Raise Your Hands lub Blood On Blood, ale na dwóch koncertach dla radia zagrali LH, mam nadzieję, że tą piosenką nie zaczną.. Liczę na jakąś inną piosenką, która będzie otwierała koncert.
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Smolek, mnie podobało się otwieranie koncertu kawałkiem Happy Now, a najbardziej życzyłbym sobie Rocking in The Free World.

EDIT: Tym którzy nie wiedzą o czym mówię w przypadku kawałka z The Circle dedykuję to nagranie z Dusseldorfu: http://www.youtube.com/watch?v=1k7Gxo8akFk

Żeby była jasność, nie uważam tego utworu za nie wiadomo jakie dzieło. Z tego samego albumu zdecydowanie wolę Learn to Love, Thorn in My Side czy Superman Tonight. Niemniej jednak uważam ten utwór za dobry opener, głównie z uwagi na intro na talk-boxie i moment gdy wszystkie instrumenty wchodzą razem, a Jon pojawia się na scenie. :))
Ostatnio zmieniony 6 lutego 2013, o 14:19 przez Damned, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Damned pisze:Smolek, mnie podobało się otwieranie koncertu kawałkiem Happy Now, a najbardziej życzyłbym sobie Rocking in The Free World.
Albo zaczną Because We Can. :P Lubiłem kiedyś jak zaczynali LOAP, ale chyba ta piosenka teraz lepiej się sprawdza na końcu. Coś czuję, że będzie to LH.. Fajnie zaczął się koncert w Berlinie, gdy zagrali Bounce, ale na to nie am co liczyć.. Happy Now też dobre nawet. Nie wiem chciałbym, żeby inaczej zaczynali niż na ostatniej trasie. Z nowych piosenek zagrają pewnie 4-5 piosenek.
Awatar użytkownika
Mkwiatek93
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1389
Rejestracja: 14 października 2012, o 21:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mkwiatek93 »

Ja oczywiście będę czekać, przygotuje bro i będę ucztować koniec sesji :jupi: :P
Hey I’m walkin’ wounded but I still believe
Learning how to fly with a broken wing...
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Smolek pisze:Co do setlisty nie oczekiwałbym jakichś fajerwerków, jest to pierwszy koncert na trasie, więc pewnie będzie normalna setlista, bez żadnych rarytasów.
Nie wiem po czym tak wnosisz skoro przy The Circle na pierwszym koncercie pojawiło się Shot through the heart, ROulette czy Tokyo Road. Fajerwerki przez wielkie F.
Mogą być rarytasy jak i nic specjalnego. Wszystko zależy od nastroju Johna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Dand pisze:
Smolek pisze:Co do setlisty nie oczekiwałbym jakichś fajerwerków, jest to pierwszy koncert na trasie, więc pewnie będzie normalna setlista, bez żadnych rarytasów.
Nie wiem po czym tak wnosisz skoro przy The Circle na pierwszym koncercie pojawiło się Shot through the heart, ROulette czy Tokyo Road. Fajerwerki przez wielkie F.
Mogą być rarytasy jak i nic specjalnego. Wszystko zależy od nastroju Johna.
Masz rację. Tylko, że było bodajże zapowiadane, ze będą grali piosenki z 7800. Na nowej trasie zapowiedzieli, że będą piosenki Richiego z AOTL i piosenki Jona z Stand Up Guys. Ale chodziło mi o te inne rarytasy. Ale ktoś z zespołu mówił, że szykują niespodzianki na trasie, wiec kto wie.. Ale nie wiadomo czy chodziło akurat o setlistę. Z BJ to nic nigdy nie wiadomo, nie ma co prognozować.. Zobaczymy 9 lutego.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Damned pisze:Adrian, The Circle Tour zaczęła się egzotycznymi koncertami w Honolulu, gdzie być może scena nie była jeszcze tą właściwą... Tutaj natomiast wszystko startuje w znanej hali Mohegan Sun, więc nie ma tutaj czasu ani miejsca na żadne eksperymenty.

Skąd moja wiedza na temat sceny na Because We Can Tour? Z mapek aren pierwszych koncertów trasy. Dla przykładu mapa areny pierwszego koncertu:

Obrazek
ok. dzięki

Ja prognozuję
I Love This Town na start
Wildflower jako druga
Sleep wymieszane z Blame - ta sama melodia tylko Jon będzie mixował słowa piosenki
BWCan z samymi dzwoneczkami zamiast gitary
Lost Highway
i WCYCGHome

Po tym zakończą transmisje ;D

A tak na serio to pewnie będzie standardowa setlista + 1 piosenka z AOL Richiego i NRAnymore Jona.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Post autor: Smolek »

Podobno 12 tys. ludzi się mieści na koncertach na Mohegan Sun Arena.

Co do streamu ciekawe czy nam przedłużą go trochę, bo zawsze było planowo 30 minut, a potem trochę nam przedłużali. ;)

Co do nowych songów na 100% zagrają Because We Can i What About Now. Ciekawe co jeszcze. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Because We Can Tour 2013”