POJEDYNEK TELEDYSKÓW BON JOVI

Różnego rodzaju gry i zabawy związane z twórczością Bon Jovi.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lydia
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 635
Rejestracja: 17 lipca 2013, o 06:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lydia »

monjovi pisze:
Damned pisze:Powinieneś wiedzieć, że również teledysk It's My Life istnieje w takiej wersji
O nie widziałam tego nigdy, dzięki :D
Ja też nie wiedziałam że jest taka wersja... dzięki ludziom z forum poznaję coraz to nowe fakty o moich ukochanym zespole - dzięki :D
BON JOVI- Because Life's Too Short To Listen To Bad Music...
Awatar użytkownika
Thalion
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 786
Rejestracja: 27 czerwca 2011, o 15:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Thalion »

Geminiman019 pisze:Tylko czy taką wersję puszczali w telewizji. Ale i tak według mnie jest lepsza niż "podstawowa", gdyż nie ma tam tego przerywnika w piosence.
Ja się spotykałam z wersją It's My Life z aktorami, ale bez przerywnika. Pewnie na youtube można to znaleźć... pamiętam, że kiedy pierwszy raz zobaczyłam tę z przerywnikiem, to mnie wcięło... Ale może rzeczywiście nie wyprzedzajmy faktów, do It's My Life jeszcze troszkę nam zostało ;)
monjovi pisze:a myślałam, ze to tylko ja nie rozumiem powiązań (czy ich braku) teledysku do piosenki hehe :P
Może taka była moda, żeby robić historyjkę lekko tylko nawiązującą do tekstu?
Jest sporo klipów z tego okresu gdzie film nie do końca łączy się z piosenką, tylko opowiada własną historię, często bardzo luźno powiązaną ze słowami. Najczęściej filmik po prostu oddawał klimat, a nie dosłownie to, co jest opowiedziane w tekście... choćby niektóre klipy Aerosmith z lat 90 tak mają, ale pewnie ktoś, kto zna więcej teledysków niż ja, będzie mógł się pełniej wypowiedzieć w tej sprawie...
11 VI 2008, Southampton
19 VI 2013, Gdańsk
If there is no future, there must be no past...
Awatar użytkownika
Domii
It's My Life
It's My Life
Posty: 142
Rejestracja: 21 marca 2013, o 11:35
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Domii »

Always, no bo jakby mogło być inaczej :D
I'm a devil on the run
A six gun lover
A candle in the wind
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Jest sporo klipów z tego okresu gdzie film nie do końca łączy się z piosenką, tylko opowiada własną historię, często bardzo luźno powiązaną ze słowami. Najczęściej filmik po prostu oddawał klimat, a nie dosłownie to, co jest opowiedziane w tekście... choćby niektóre klipy Aerosmith z lat 90 tak mają, ale pewnie ktoś, kto zna więcej teledysków niż ja, będzie mógł się pełniej wypowiedzieć w tej sprawie...
Znam teledysk typu "mini fabuła plus zespół" gdzie tekst pasuje do klipu. Jest nim Thoughtless grupy Korn i dotyczy on dręczenia ucznia w szkole, oraz planie zemsty na oprawcach i jego realizacji. Oczywiście wersja z samym zespołem też jest.
Awatar użytkownika
BlackDot
It's My Life
It's My Life
Posty: 106
Rejestracja: 11 stycznia 2013, o 07:43
Lokalizacja: Mława

Post autor: BlackDot »

Oczywiście, że Always ;)
Awatar użytkownika
DirtySecret
It's My Life
It's My Life
Posty: 122
Rejestracja: 17 lipca 2013, o 00:42
Lokalizacja: KRK

Post autor: DirtySecret »

Always!!! mój najukochańszy :jupi:

No i w temacie interpretacji - no co wy??! Tekst nie ma związku z obrazem? Dla mnie ma związek i to wcale nie luźny. Widzę to tak - przyjmując słowa Jona, że to nie jest romantyczna piosenka, tylko historia lekko szurniętego gościa o skłonnościach prześladowczych... Przecież takiego gościa mamy właśnie w teledysku. Zawalił na pełnej lini, stracił miłość życia przez głupi błąd i mu odwaliło. Teraz po fakcie nagle się okazuje, że on żyć nie może, że oddychać nie może, że nic nie może bez niej. Siedzi i rozpamiętuje przeszłość, użalając się nad sobą. Z tekstu wyłania się obraz lekkiego psychopaty ale ja zawsze sobie myslałam, że ta jego mania prześladowcza wynika ze świeżej rozpaczy po rozpadzie związku i świadomości straty. No nie mówcie, że to takie niespotykane... Ja myślę, że to bardzo częste jest wręcz :whoeva:
Czyli według mnie teledysk pokazuje historię jak doszło do tego, że podmiot liryczny jest w takim stanie psychicznym i ma takie przemyślenia. Zawsze interpretowałam ten tekst jako lamenty zrozpaczonego facet, który ma świadomość, że dał ciała i zaprzepaścił coś wielkiego więc mu lekko odbija.
Awatar użytkownika
Cleevleen
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 254
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 15:14
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Cleevleen »

Miałabym poważny dylemat, ale skoro większość z was głosuje na Always, ja wybiorę Sleep ;) Żeby nie było milion do zera :D
A poważnie - w tym przypadku którykolwiek z klipów nie wygra, moim zdaniem i tak będzie dobrze. Oba bardzo lubię.
Ja na początku w kółko oglądałam tą wersję z historyjką, ale od kiedy odkryłam przypadkowo alt. ver. z samymi tylko chłopakami... Pewne priorytety w życiu muszą być :D
Awatar użytkownika
KM
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 680
Rejestracja: 11 marca 2006, o 22:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: KM »

O ile Bed of roses było teledyskiem, który zatrzymał na BJ moją uwagę, o tyle dzięki Always zostałam na dużo dłużej :P. Nie mogę więc zagłosować inaczej, bo w momencie, gdy zaczęłam słuchać chłopaków, to ten teledysk był WSZĘDZIE!!! A ja, nieletnia, wręcz nie mogłam go oglądać przy rodzicach, bo dostawałam rumieńców, tylko nie wiem czy przez historię czy przez Jona, który w tym klipie jest normalnie do schrupania :).

Dodatkowo chyba wolę teledyski z fabułą, która umiejętnie ukrywa gorzej "playbackowane" przez chłopaków fragmenty oraz dynamizuje obraz, do tego ten akurat pozostawia kilka kwestii do interpretacji - nie tylko czy pasuje do tekstu, ale też czy dziewczyna zginęła...
20.05.2008 - Leipzig
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa!!!
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

KM pisze:Dodatkowo chyba wolę teledyski z fabułą, która umiejętnie ukrywa gorzej "playbackowane" przez chłopaków fragmenty oraz dynamizuje obraz, do tego ten akurat pozostawia kilka kwestii do interpretacji - nie tylko czy pasuje do tekstu, ale też czy dziewczyna zginęła...
Według mnie to ten koleś powinien zginąć w tym wybuchu, bo ona opuściła to pomieszczenie, zanim on spowodował ten wybuch. Kiedy on zrobił ten miotacz ze sprayu, jej już tam nie było i prawdopodobnie wyszła z drugiej strony budynku.
Awatar użytkownika
M.J.
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 832
Rejestracja: 2 listopada 2012, o 21:17
Ulubiona płyta: These Days

Post autor: M.J. »

ALWAYS!!! Przecież to mój ukochany klip!


PS Również preferuję wersję alternatywną, bez fabuły (która zawsze mnie tylko denerwuje).
His momma said he was crazy - he said 'Momma, I've got to try'.
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

M.J. pisze:Również preferuję wersję alternatywną, bez fabuły (która zawsze mnie tylko denerwuje).
A czy tak samo lubisz Lie to Me?
Hao
I Believe
I Believe
Posty: 99
Rejestracja: 27 września 2013, o 13:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Hao »

Nie przepadam za historyjkowa wersja Always, wole alternatywna.
A glos leci na Sleep :)
Yana
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 996
Rejestracja: 8 kwietnia 2013, o 21:16
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Yana »

Fabuła w Always zupełnie do mnie nie przemawia, lepsza jest alternatywna wersja.
Oddałabym głos na wersję drugą, ale Sleep ma tak mało głosów... wspomogę Sleep :D
kikusia28 pisze: Jedyne co bym w tym teledysku wymieniła to głównego bohatera- Jacka N. Zawsze mnie ten chłopak drażnił! Wstawiłabym np tego z "Crazy" Aerosmith :D
Myślę podobnie;) Irytujący typek.
Stick to your guns.
Geminiman019

Post autor: Geminiman019 »

Marty Callner w 1994 roku stworzył "trójcę" teledysków, które są do siebie bardzo podobne koncepcyjnie. Oto ona. Który z tych trzech klipów jest według was najlepszy?

ZZ Top - Breakaway (marzec)
Aerosmith - Crazy (maj)
Bon Jovi - Always (wrzesień)
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Miracle-BJ »

Oczywiście ALWAYS!
Wolę wersję alternatywną, ale ten z fabułą też jest super!
BJ - It's my life - Always !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry / Zabawy”