"Bells of Freedom" vs "Bells of Freedom"

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

"Bells of Freedom" vs "Bells of Freedom"

Post autor: Fromasz1899 »

Obrazek

Bells of Freedom vs Bells of Freedom (alternative lyr)

Cześć dziś chciałem poruszyć temat dwóch piosenek, piosenek które mają ten sam tytuł. Ostatnio obydwa kawałki często za mną „chodzą” i nachodzi mnie chwila refleksji..Zaznaczam że interperetacja jest moja i tylko moja i jak najbardziej macie prawo się z nią nie zgadzać  Nie przedłużając zaczynam :)

Pierwsza piosenka opisuje człowieka. Człowieka który jest bardzo samotny być może nawet popadł w depresję.. Pierwsza zwrotka mówi nam o jego podróży. Samotnej podróżny. (wnioskuję że to jest podróż po jego umyśle i jego uczuciach). Druga zwrotka z kolei ukazuje nam moment odzyskania wiary przez tego człowieka.

Druga piosenka piosenka opisuje najpierw dziewczynę która pod wpływem jakiegoś przeżycia ( po tekscie można przeczytać że tragicznego) uciekła z domu. Druga jej część opisuje chłopaka który opuścił dom idąć na wojnę. Druga zwrotka także jest smutna i nie wnosi żadnego blasku w tą piosenkę .

Piosenka która została napisana wcześniej według mnie jest bardzo smutną piosenką. Piosenką która gdy się w nią wsłuchamy, gdy ją przeczytamy zobaczymy przeżycia ludzi, ludzi którzy być może mieszkają gdzieś koło nas, ludzi którzy bardzo cierpią w swoim życiu. Ta piosenka powoduje że czasem się zastanawiam czy jest jakiś sposób by osobom które cierpią można w jakiś sposób pomoc. Często pada tu słowo „wolność” ciężko jest zgadnąć w jakim kontekście ono pada.

Piosenka która ukazała się na albumie także skłania do refleksji nad życiem, ale bardziej skupia się na jednej osobie. Według mnie za zadanie ma nawet podnieść na duchu. Mimo pierwszej zwrotki która jest smutna, druga sprawia wrażenie, że jak będziemy wierzyć że będzie lepiej to kiedyś nadejdzie dzień że lepiej będzie :)

Mimo że refreny w obydwu piosenkach są identyczne, łącząc je ze zwrotkami dostają zupełnie innego wydźwięku.. w piosence z albumu „Have a Nice Day” słowo wolność pełni raczej funkcję uwolnienia się od depresji, uwolnienia się psychicznego od depresji i bólu. Bo jeśli będziemy wierzyć to na pewno będzie lepiej :)
Wydźwięk w refrenie drugiej piosenki według mnie jest przygnębiający. „wolność” w tym refrenie może znaczyć wolność od życia ale są to tylko moje przypuszczenia.
Zawsze ciekawiło mnie jak to się stało ze piosenka tak się zmieniła, może to poprzez negatywny wydźwięk poprzedniej wersji, nie mniej obydwie piosenki są świetne. Ta starsza wersja według mnie jest bardziej poruszająca. Skania do tego żeby nie myśleć tylko o sobie. Ale także jak w danym momencie poczują się inni.

Z informacji dodatkowych, piosenka singlem niestety się nie stała, więc nie mogłem wyszukać jakichś konkretnych informacji dlaczego tekst został zamieniony, może ktoś z was ma jakieś informacje na ten temat i chce się podzielić ! byłbym bardzo wdzięczny! :)
Poniżej obydwie piosenki do posłuchania i porównania! Dzięki za to jeśli ktoś wytrzymał do końca! Oczywiście jeśli coś się wam nie podoba walcie śmiało!

Wiem że tekst odstaje od tych które pisze Damned, na obronę mam tylko to że dopiero zaczynam :)

Pozdrawiam was wszystkich :)

[BBvideo 460,240]https://www.youtube.com/watch?v=8JoaJFCb2aM[/BBvideo] [BBvideo 460,240]https://www.youtube.com/watch?v=_7MUUp9GDJ8[/BBvideo]
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: "Bells of Freedom" vs "Bells of Freedom"

Post autor: Adrian »

Jon podczas wywiadu (chyba zamieszczony jest na DVD do płyty) powiedział iż, wiedział, że to coś więcej niż tylko utwór o nim/niej dlatego przerabiając go dodał mu poważniejszej wymowy . Z efektu końcowego był bardzo dumny. Dzięki temu powstał kolejny bardzo dobry tekstowo utwór na płycie a i sam wokal w tym kawałku zasługuję na uznanie.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”