Not Running Anymore

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M.J.
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 832
Rejestracja: 2 listopada 2012, o 21:17
Ulubiona płyta: These Days

Re: Not Running Anymore

Post autor: M.J. »

Mam dziś dzień odgrzewania tematów sprzed miliona lat. Zaraz pójdę spać, obiecuję.

"Not Running" ma już kilka lat. Podobała mi się od początku, ale czas zawsze wszystko weryfikuje najlepiej. ;)

Wydaje mi się, że kiedyś odbierałam tę piosenkę jako "piękną balladę", bez wchodzenia w jej szczegóły. Choć minęło stosunkowo niewiele czasu, to z całą pewnością mogę powiedzieć, że "nieco" (khem, khem) się zmieniłam i na wszystko patrzę zupełnie inaczej.

Widziałam post, który tu kiedyś napisałam i mogę tylko rozwinąć swoje zdanie. Po kilku latach od premiery stwierdzam, że... lubię tę piosenkę jeszcze bardziej. Jest piękną, skromną (przewinęło się tu gdzieś trafne określenie - "surową"), refleksyjną i bardzo, bardzo dojrzałą kompozycją, jakich ciągle i ciągle mi brakuje, zwłaszcza od Jona. Często do niej wracam w chwilach wymagających jakiś cięższych przemyśleń. Kołysankowo "plumkająca" gitara mnie akurat nie usypia, a urzeka, ale to rzecz upodobań czy też może wrażliwości, nie wiem. Ujmuje mnie też prostota teledysku i mało skomplikowana symbolika na samym końcu. Nie czepiałabym się też samego śpiewania - ja tu słyszę zróżnicowany koloryt i czuję emocje, a ponoć nieczuła ze mnie zołza. Przeszkadza mi tylko to "pomrukiwanie", którym się kiedyś najwyraźniej zachwycałam. Dykcyjnie jest to za bardzo bełkotliwe i wymiauczane, zwłaszcza live.

Bardzo mnie cieszy, gdy w dniu urodzin Jona w mediach społecznościowych pojawia się właśnie ten numer, a nie "Blaze Of Glory", nie wspominając już o Livinie.

Nigdy nie wystawiałam "cyferkowych" ocen, ale - a niech tam! Ode mnie mocne 9/10. Życzyłabym sobie i Jonowi, żeby nagrał cały krążek pełen równie dobrych kompozycji.
His momma said he was crazy - he said 'Momma, I've got to try'.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Not Running Anymore

Post autor: prezes1 »

No a tu z kolei Złoty Glob był blisko!
Gdyby Jacho szedł w tym kierunku to wszystkie nagrody artystyczne miałby szybko na półce.
No ale wiem, wiem, najpierw Hall of Fame! :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”