When We Were Beautiful

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

When We Were Beautiful

Post autor: Adrian »

Jakie są wasze odczucia odnośnie tej piosenki??

ps. Nie pisać postów z prośbą o piosenkę. Każdy taki post będzie natychmiast usuwany.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2009, o 19:53 przez Adrian, łącznie zmieniany 4 razy.
pabloiscool
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 42
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:06
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: pabloiscool »

Ja po pierwszym przesłuchaniu narobiłem sobie apetytu :) rzeczywiście jakość mogłaby być lepsza, ale da się co nieco wywnioskować :) zgadzam się, że przypomina U2 i szczerze mówiąc bardzo się cieszę, że zespół szuka czegoś nowego, nie jestem zwolennikiem powrotu do grania z lat 80. czy początków lat 90., to już było.

Czekam na lepszą jakość, ale potencjał jest i czuję, że będzie mi się podobać :D
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Dla mnie lekki horror. Nie czuję tego i jeśli ma być taka nowa płyta - już dziś lecę kupić koszulkę Saxon. Kolejny numer popierdółka - apetyt po nim mam - owszem - ale na inny zespół.
Odpalam ostatni Def Leppard i idę do kuchni po piwko.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
angel8886
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 12
Rejestracja: 22 grudnia 2007, o 15:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: angel8886 »

Czaruje, czaruje jak zawsze.
Nie są to lata 80' czy 90', Które być może bezpowrotnie minęły choć wciąż czekam i mam nadzieje na takie utwory jak wtedy. Ten utwór też jest dobry jak wszystkie i na pewno nie mam przy nim odruchu "wyłączyć!".
Jeśli byłaby zła to dlaczego słucham jej w kółko?
Podoba mi się :)

Jakość nie jest wcale najgorsza i nie przeszkadza w odbiorze piosenki, w usłyszeniu słów no i w odbiorze całości. Jest to odbiór jak najbardziej pozytywny. Super
studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: studentmibm »

Kurde podoba mi sie!
Zdecydowanie spójna całość. Wszytsko pasuje do siebie - muzyka, wykonanie. Wlasnie skonczylem sluchac 3 raz. Z kazdym kolejnym bylo coraz lepiej. Bardzo podoba mi sie wejscie refrenu: "BACK......."
Od pewnego momentu uwydatniona perkusja - super (przynajmniej tak ja to slysze na tej kiepskiej jakosci:) )
Minus za zbyt duze podobienstwo momentami do U2. W szczegolnosci ta gitarka, ktora leci w tle jakby zywcem wyjeta z ich piosenek.

Ogolnie jestem bardzo milo zaskoczony.
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

sobol_77 pisze:Dla mnie lekki horror. Nie czuję tego i jeśli ma być taka nowa płyta - już dziś lecę kupić koszulkę Saxon. Kolejny numer popierdółka - apetyt po nim mam - owszem - ale na inny zespół.
Odpalam ostatni Def Leppard i idę do kuchni po piwko.

stary, wyjąłeś mi to z ust.


Tego brakowało, żeby BJ bawili się w U2 :|

takiemu czemuś mówię stanowcze NIE, nawet nie czekam na lepszą jakość tego.
Awatar użytkownika
Kasiunia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 585
Rejestracja: 28 września 2005, o 09:01
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Kasiunia »

Trudno mi cokolwiek o niej powiedzieć teraz. Jakość stanowczo przeszkadza abym "obiektywnie-subiektywnie" zdecydowała się czy mi się podoba czy nie. Na razie jestem bardziej na "nie" niż na "tak". Może jest tam parę ukrytych smaczków, które przechylą szalę w stronę "tak". Na razie słyszę tylko, że piosenka zbyt długo się rozwija, by nie rozwinąć się wcale. Jednego U2 nam starczy, BJ niech grają coś bardziej rockowego.
Awatar użytkownika
Agata BJ
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4227
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:51
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

Post autor: Agata BJ »

Włączyłam, posłuchałam. Nie mam żadnych odczuć... Mogę mieć tylko nadzieję, że jak usłyszę ją w lepszej jakości to zrobi na mnie piorunujące wrażenie. Jak na razie - nie robi na mnie żadnego :(
Ostatnio zmieniony 9 maja 2009, o 13:04 przez Agata BJ, łącznie zmieniany 1 raz.
19.06.2013 - Gdańsk
12.07.2019 - Warszawa

Kontakt: agata@bonjovi.pl
Awatar użytkownika
Tatiana
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 578
Rejestracja: 17 września 2005, o 06:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tatiana »

Piosenka jest jakaś taka, jak by to określić - nijaka... Fakt z każdym przesłuchaniem brzmi jakby lepiej, ale nie na to liczyłam. Mam tylko nadzieję, że będzie z nią tak jak kilka lat temu z Mystary Train. Przez kilka lat jej strasznie nie lubiłam, aż tu pewnego razu wsłuchałam się w nią dokładniej i dostrzegłam w niej to coś, czego wcześniej nie widziałam.
Awatar użytkownika
ewaika789
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 906
Rejestracja: 29 czerwca 2008, o 17:24
Lokalizacja: Czarnków

Post autor: ewaika789 »

A więc piosenka jak dla mnie taka nijaka. Bez charakteru. Rzeczywiście jakość tragiczna.... Jak ukaże sie studyjna wersja to może będzie lepiej. Na dzień dzisiejszy nie podoba mi się za bardzo, ALE tragedii nie ma, były lepsze i gorsze piosenki, nie wiadomo jakie będą następne... :D
Awatar użytkownika
culles
It's My Life
It's My Life
Posty: 246
Rejestracja: 6 października 2005, o 20:12
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Post autor: culles »

Jak dla mnie kawalek napisany w 15 min na potrzeby filmu, w ktorym niewielu nawet go zauwazy. Na pewno prosciej bedzie ocenic to w lepszej jakosci, ale na kolana nadal nie rzuci. Piosenka po prostu srednia, bez polotu, ale na szczescie nie ma co wyrokowac ze nastepny album bedzie w swojej konwencji w ogole do niej podobny.
Do piachu z tematem: "BON JOVI do piachu??"
"Bon Jovi skonczyli sie na Kill'Em All..." -Haslo roku
.:blog:.
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: PePe »

Hmm....a mi sie podoba :D serio :) jest taka.....tajemnicza i nawet troche podniosla :) mysle, ze idealnie pasuje do tego filmu :) Bardzo podoba mi sie pomysl na perkusje w tej piosence ktora daje jej tajemniczosci :) brzmienie gitar jest swietne :) im wiecej slucham tym bardziej mi sie podoba :) Nie spodziewalem sie ballady ale mimo to spelnia moje oczekiwania :)
yanni
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 408
Rejestracja: 3 czerwca 2007, o 13:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: yanni »

Jestem zaskoczony, takiej piosenki się nie spodziewałem....
Czy to dobrze czy źle.... nie wiem
BJ na pewno ewoluują, czy to się podoba czy nie ? chyba kwestia gustu...
Na pewno piosenka była pisana na potrzeby filmu, wydaje mi się że stąd jej klimat, w moim odczuciu ponury klimat. Patrząc na plakat do filmu może oddawać w jakimś sensie jego klimat (już nie mogę się doczekać gdy go zobaczę - sądząc po reakcji publiczności film jest super ...)
To że jest podobna do dokonań U2, było już pisane i ja się z tym zgadzam, ale.... zwrotka nie dawała mi spokoju, przypominała mi jakieś wcześniejsze demo BJ, pogrzebałem w mojej kolekcji ;-) ....
Zwrotka WWWB ( od 38 sek. ) przypomina pierwsze wersy zwrotki z I don't want to live forever , na pewno jest wolniejsza ale jest taka sama rytmika....
Reasumując chciałbym posłuchać kawałka w normalnej jakości, wtedy pewnie coś więcej będzie można powiedzieć i szczególiki muzyczne nie słyszalne w obecnym nagraniu ukażą piosenkę w innym świetle.
Jest to coś innego... ale zespół ostatnio przyzwyczaił nas do eksperymentów muzycznych.
http://kolekcjamuzyczna.blogspot.com/

22-06-2014 - Berlin, D - RS
19-06-2013 - Gdańsk, PL - BJ
13-10-2012 - Berlin, D - RS
10-06-2011 - Dresden, D - BJ
04-06-2008 - Vienna, A - BJ
emilka
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 357
Rejestracja: 26 maja 2008, o 19:22
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Post autor: emilka »

Przesłuchałam ją kilka razy w słuchawkach i bez, i... nie mam ochoty już do niej wracać. Już po usłyszeniu samego tytułu miałam złe przeczucia - podobne jak z "Can I Be Happy Now". Niby nie ocenia się piosenek po tytułach, ale... Mam tylko nadzieję, że WWWB znajdzie się tylko na soundtracku do filmu, a nie na The Greatest Hits. Wklejam słowa, które znalazłam na Jovitalku:

The world is cracked
The sky is torn
I'm hanging in
your holy arms

I can't pretend
I took my chance
I took my shot
When did it end?

Chorus:
Back
When we were beautiful
Before the world outside
Before we knew it all
Back
when we were innocent
I wonder where we went? (?)
Let's go back and find our end? (?)


Some dreams live
Some will die
But to you and me
they're still alive

Now am I blessed
or am I cursed
'Cause the way we are
is the way we were
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

słowa nie są złe, ale piosenka jako całość słaba, mówiąc o can i be happy now, słuchałaś, czy dalej krążysz wokół przypuszczeń i opierasz się na tytule?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”