Najgorszy tekst

Dyskusje na temat poszczególnych piosenek.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

emilka
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 357
Rejestracja: 26 maja 2008, o 19:22
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Najgorszy tekst

Post autor: emilka »

Przeczytałam właśnie artykuł na onecie o największych błędach popełnianych przy pisaniu tekstów piosenek: http://muzyka.onet.pl/10172,1495518,wywiady.html

W trakcie czytania przyszedł mi do głowy pomysł na założenie tego wątku :) Wszyscy na tym forum bardzo lubimy i cenimy Bon Jovi, ale z pewnością są takie piosenki zespołu, których tekst strasznie Was irytuje i zastanawiacie się, jak chłopaki mogli w ogóle coś takiego napisać :)

Moje typy to:
- I'd Die For You - bardzo lubię tę piosenkę, ale refren mnie normalnie skręca. Die, cry, lie - bez komentarza
- Complicated - jak dla mnie cały tekst to nieporozumienie. Facet w tym wieku nie powinien pisać tak infantylnych tekstów.
- We Got It Going On - ja wiem, że ta piosenka świetnie wypada live, ludzie przy tym szaleją, sama od czasu do czasu jej słucham, ale zarzut taki sam jak przy poprzedniej. "We just wanna have some fun if you don't wanna kiss this" - brrr... Rozumiem, że chłopaki czują się młodo, ale takie piosenki mogli pisać 20 lat temu :)
canthoteya
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 6
Rejestracja: 27 czerwca 2008, o 07:52
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: canthoteya »

Emilko!!! Ile masz wiosenek skarbie? Uwierz mi na słowo, że jak będziesz w tym wieku to najbardziej na świecie będziesz chciała czuć się młodo. Niech chłopaki piszą co chcą bo naprawdę będą wiecznie młodzi dla nas, fanów. Poza tym sam fakt, że trzymają się razem oraz istnieją w mediach i na tzw fali już 25 lat moim skromnym zdaniem powoduje, że naprawdę można im nieraz to i owo wybaczyć.
Wiem co gadam, jestem prawie rówieśniczką Jona ;)
Nie znaczy to, że nie wolno nam krytykować, ale przecież uwielbiamy ich tak bardzo... dajże spokój :))
I BELIEVE...
emilka
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 357
Rejestracja: 26 maja 2008, o 19:22
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Post autor: emilka »

Ale ja im bardzo dużo wybaczam! :) Gdy usłyszałam We Got It Going On z Lizbony, byłam zachwycona! Nie potrafię jednak podchodzić do ich twórczości bezkrytycznie, choć i tak na wiele rzeczy przymykam oko, w końcu dzięki kiczowi lat 80-tych stali się słynni na całym świecie i za to ich kochamy :) Nie chciałam, żeby ten wątek został źle odebrany. Może po prostu powinnam trochę inaczej sformułować treść, tak, aby każdy podszedł do tego z dystansem ;)

Przy okazji, witam na forum :)
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

To jest dobry sam kiedyś miałem założyć.

Wiadomo, ze nie będziemy sie z e sobą zgadzać, ale ok

Zacznijmy od tego:
- Complicated - jak dla mnie cały tekst to nieporozumienie. Facet w tym wieku nie powinien pisać tak infantylnych tekstów.
O nawet nie wiesz jak bardzo sie z Tobą NIE zgadzam :)
Uważam, ze to jest jeden z ich najlepszych tekstów jaki napisali. Zadziorny, dający powera, . To nie jest jakiś tekst wybitny, ale dający kopa. We Got It Going On tez daje kopa, ale inaczej (zdecydowanie gorzej mimo iż i tak tekst jest ok).

A fragment:
"I'm smart enough to know what I don't know
I'm fool enough to stay when I should go"

Jest genialny + rewelacyjnie saspiewany.

Ja widziałbym do tego teledysk w którym zespól gra w zakładzie psychiatrycznym a głównym bohaterem jest obłąkany koleś, którym targają emocje, myśli itp trochę byłby to brutalny teledysk i zupełnie nie w stylu Bon Jovi :)

A z tekstów które mnie dobijają. Hmm nie ma takich, ale są pewne fragmenty których nie trawie w danych piosenkach i uważam za niepotrzebne. np

Born To BE My Baby:
Rainy night and the worked all day
We both got jobs caus there's bills to play
To jest tak super piosenka a zaczyna sie taka kicha jakich mało. Ten fragment to nieporozumienie.

Jesli sie czepiamy I'Die For You które bardzo lubię i tekst mi zupełnie nie przeszkadza to tutaj jest coś podobnego (tylko podrasowane):
I'd hold you
I'd need you
I'd get down on my knees for you
And make everything alright
If you were in these arms
To mnie w tej piosence (TDays) zawsze irytowało:
I know Rome's still burning
Though the times have changed
This world keeps turning round and round and round and round
Myślę, ze trochę ich poniosło w probowaniu nadania tej piosence jakiejś ponadczasowości.

Ale tak naprawdę jest chyba jeden tekst za który powinni sie wstydzić (w mojej opinii). Jest to : Put The Boy Back In Cowboy
They should have put her in the movies
My little country - cutie
She's the reason I believe god made blue jeans
I was a slicker from the city
When I met that little filly
I was six feet tall
Till she brought me to my knees
I sold my forghein car for a pick up truck
And have a drink Champaign
now its jack straight up
When you better like Hank here
Or you rather love
What's up?
TO tylko fragment, ale świadczący jak można zrobić tandetny tekst.

Jakby oni na Lost Highway nagrali więcej takich piosenek to chyba bym spalił ta zakupiona płytkę.

Podsumowując. Nie ma tekstu poza PBBICowboy za który powinni sie wstydzić. DO mnie tylko ten jeden nie trafia reszta mimo iż coś mi sie nie podoba to da sie tego słuchać.
studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: studentmibm »

Complicated : "jest genialny + rewelacyjnie zaspiewany"
Wez Adrian... cała ta piosenka to shit. Najgorsza z HANDA.
...a od TD to sie odczep :]

a jeszcze co do Put the boys back in a cowboy.. jak dla mnie ta piosenka to zart. Zajebisty zart.
Awatar użytkownika
ewaika789
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 906
Rejestracja: 29 czerwca 2008, o 17:24
Lokalizacja: Czarnków

Post autor: ewaika789 »

Jeżeli o mnie chodzi to musiałabym dokładniej przeanalizować poszczególne(ulubione) piosenki, ale jakoś nie widzi mi sie piosenka ''Baby Girl'':/ ;/
Awatar użytkownika
Anka29
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 281
Rejestracja: 16 czerwca 2007, o 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Anka29 »

Jeśli chodzi o "cudowne lata 80" to wiadomo, że teksty wszystkich kapel - również BJ - nie porażały głębią. Takie były czasy - różowe. plastikowe, i takie tez były teksty, a panowie byli młodzi, szaleni, w głowach im była zabawa i kobity, to oczym mieliby pisac. Ale udało im sie nawet w tych czasach stworzyc takie perełki jak WDOA . Szczerze powiem, że teksty do I'die For YOu czy BTBMB są absolutnie do przyjęcia, świetnie muzycznie wpasowane i dlatego tak świetnie wypadają na żywo i do dziś dzień są uwielbiane. Czegoś poważniejszego można byłoby od nich oczekiwac po "pierwszym zakręcie" czyli od czasów KTF. -I może jestem zaślepiona, ale na KTF i TD nie ma słabych tekstów, po prostu nie ma. Są lepsze i gorsze, niektóre są jak dla mnie nawet genialne. Są tam tez ballady - Adrian czepił się do In These Arms - jednak umówmy się muzyka rockowa to nie poezja śpiewana, rock to prostota i nie ma co przesadzac z i pisac grafomańskich tekstow...
Naprawde kiepsko zaczęło im iśc po 2000 roku . Dojrzali faceci, pełni doświadczeń, a nie potrafią stworzyc czegoś prawdziwego i świeżego. W ich ostatnich tekstach przebija właśnie ta wspomniana wcześniej grafomania i śpiewanie troche o niczym - dlatego z tej perspektywy na czele najgorszych tekstów postawilabym IML i Everyday.
studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: studentmibm »

Zgadzam sie, na KTF i TD nie ma słabych txtów.
No ale do tych od roku 2000 wzwyż, nie podchodzilbym tak krytycznie, bo perełki nadal sa : Whole lot of leaving, Just Older, Undivided, Right side of wrong, Last man standing, Make a memory.
Awatar użytkownika
ewaika789
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 906
Rejestracja: 29 czerwca 2008, o 17:24
Lokalizacja: Czarnków

Post autor: ewaika789 »

Dobrze piszecie dojrzali faceci, ciągle grają koncerty są w świetnej formie,nie znudzili sie ludziom ciągle zaskakują, kochają ich nawet najmłodsi ludzie którzy ''powinni'' interesować rockiem lub czymś innym . BJ ma cały czas ten sam uśmiech i ten błysk w oku, jestem ciekawa skąd on bierze inspiracje do pisania tak wspaniałych piosenki jak np. '' Have a nice day'' ''It's my life'' ''All about loving you'' i inne?? :))
Justyna_1084
It's My Life
It's My Life
Posty: 127
Rejestracja: 16 czerwca 2008, o 17:02
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Post autor: Justyna_1084 »

Moim zdaniem każdy z utworów BJ jest niesamowity. Wiadomo ile ludzi tyle opini. Osobiście w każdym utworze chłopaków odkrywam coś interesującego. Można się sprzeczać co do wartości tekstów ale czyto ma naprawdę sens. Gdyby można było to jeszcze jakoś sklasyfikować. Jest to niestety nie możliwe. To co tworzą jest bezcenne !! By the way oglądałam przed chwilą na youtube filmiki z konertu Celine Dion i tak sobie pomyślałam że to mogło być BJ na scenie a w tle my skaczący ze szczęścia i cieszący się chwilą. Fani Celiny mogą czuć się usatysfakcjonowani. Mamy im czego zazdrościć. Ja czuje niedosyt ale cóż może przy następnej trasie koncertowej BJ pokażemy na co nas stać i poryczymy trochę z chłopakami :lol:
Awatar użytkownika
ewaika789
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 906
Rejestracja: 29 czerwca 2008, o 17:24
Lokalizacja: Czarnków

Post autor: ewaika789 »

Ja mam tak samo jak Justyna_1084 w każdej piosence okrywam jakby cząstkę siebie, zastanawiam sie nad sobą one dają mi jaką magie i to jest wspaniałe... :)
emilka
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 357
Rejestracja: 26 maja 2008, o 19:22
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Post autor: emilka »

ewaika789 pisze:kochają ich nawet najmłodsi ludzie którzy ''powinni'' interesować rockiem lub czymś innym.


A jak sklasyfikowałabyś gatunek muzyczny, do którego należy BJ :) ?

ewaika789 pisze:BJ ma cały czas ten sam uśmiech i ten błysk w oku, jestem ciekawa skąd on bierze inspiracje do pisania tak wspaniałych piosenki jak np. '' Have a nice day'' ''It's my life'' ''All about loving you'' i inne?? :))
Jon nie pisze sam piosenek, cały zespół uczestniczy w tworzeniu, a także ludzie z zewnątrz. Inspirację czerpią z otaczającej ich rzeczywistości. Np. HAND powstało jako reakcja na politykę prowadzoną przez George'a Bush'a. BJ w wywiadach zawsze opowiadają o kulisach powstania każdej (lub większości) piosenki :)
Awatar użytkownika
ewaika789
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 906
Rejestracja: 29 czerwca 2008, o 17:24
Lokalizacja: Czarnków

Post autor: ewaika789 »

No wiesz według mnie młodzież taka jak ja słucha zazwyczaj innych wykonawców a nie '' jakiegoś tam'' Bon Joviego (według innych) np. One Republic, Timbaland i inni. Kto mi powiedział z moich znajomych '' jak ty możesz słuchać Bon Joviego????''(zignorowałam go) Ale teraz widzie że są tez inni ludzie młodsi i starsi którzy lubią BJ, i dlatego tak napisałam. nie mam zamiaru sie przejmować tym co o inni myślą o mojej muzyce jakiej ja słucham. A jeśli chodzi o te inspiracje to dzięki za sprostowanie ;) :P
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Wez Adrian... cała ta piosenka to shit. Najgorsza z HANDA.
Powiem króko. Nie zgadzam się :)
...a od TD to sie odczep :]
No wiesz ja ją uwielbiam ale ten moment z tym tekstem jest tragiczny i dodatkowo tak źle zaśpiewany/zagrany/wpasowany. :/

Jeśli chodzi o "cudowne lata 80" to wiadomo, że teksty wszystkich kapel - również BJ - nie porażały głębią.
Z tym się zgadzam i dlatego nie robie im za to zarzutów, bo pomimo iż "Livin On A Prayer" ma tekst na poziomie podstawówki to jest to tekst który potrafi porwać i ma swój urok. Całe te lata mają swój urok.
może jestem zaślepiona, ale na KTF i TD nie ma słabych tekstów, po prostu nie ma.
B b bb b bb Blame It On A Rock And Roll ...
Naprawde kiepsko zaczęło im iśc po 2000 roku . Dojrzali faceci, pełni doświadczeń, a nie potrafią stworzyc czegoś prawdziwego i świeżego.
:/
Czy IMLife nie było świeże ? Say It Isn't So ? Mystery Train ? Undivided ? Hook Me Up ? I Want To Be Loved ? Any Other Day ? Have A Nice Day ?Whole Lot Of Leaving moge tak wymieniać i wymieniac.

Jeśli mam oceniać z mojej perspektywy to owszem najlepsze teksty były w erze lat 90tych następnie niewiele gorsze po 2000 roku bo owszem często w zupełnie innym stylu ale napisane rewelacyjnie no i na końcu (troche z tyłu) kiczowate i czesto proste ale z klimatem teksty z lat 80tych.
W ich ostatnich tekstach przebija właśnie ta wspomniana wcześniej grafomania i śpiewanie troche o niczym -
Nie zgadzam sie kompletnie :)
dlatego z tej perspektywy na czele najgorszych tekstów postawilabym IML i Everyday.
IMLife bym nie potępiał z paru powodów. Był to pierwszy tekst w takim stylu. Jest on swietnie napisany pod role jaką ma spełniać. Odnosi się do przeszłości zespołu, do inspiracji Jona, i opowiada o każdym z nas dając pozytywną energie. Dodatkowo nie jest to tekst prosty tylko posiada kilka wierszy któe są perełkami.
Justyna_1084
It's My Life
It's My Life
Posty: 127
Rejestracja: 16 czerwca 2008, o 17:02
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Post autor: Justyna_1084 »

Ale się klega rozpisał :)) Sądze że teksty po 2000 roku nie są gorsze od tych z lat 80. To my się przyzwyczailiśmy do klimatu tamtych czasów i dlatego tak krytycznie oceniamy ostatnie płyty. Każdy z nas ma sentyment do przeszłości i myślę że to właśnie z tego wynika. Zresztą oni wybili się dzięki nimi na powierzchnie i trudno ich nieutorzsamiać tak silnie z tamtymi czasami.
Jeśli chodzi naprzykład o LH !! to uważam że jest to naprawdę tekstowo dobra płyta. Na początku dla niektórym może się wydawać że to jakieś flaki z olejem i że nie ma tam dawnego BJ. Ja myślę że jest nieco stonowane to prawda, ale jak bardzo zaangazowane.Widać to szczególnie w głosie Jaśka. Zdarza sie że w piosence jest jakiś bezsens, frazez do bani ale jak by wszystko było tak idealne to myśle że nie byli byśmy na tym forum bo dawno BJ by się nam znudziło.

Wiadomo aby napisać coś fajnego to wcześniej trzeba coś spieprz..... Ale tak już jest w naszym życiu. Ja ich kocham za wszystko :przytul:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piosenki”