Słuchanie BJ = obciach???

Komentarze do newsów, informacje o bieżących wydarzeniach.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Martuś
It's My Life
It's My Life
Posty: 128
Rejestracja: 5 maja 2007, o 12:08
Lokalizacja: Jędrzejów

Słuchanie BJ = obciach???

Post autor: Martuś »

Może ten temat jest trochę kontrowersyjny, ale jednak chciałabym wiedzieć, co sądzicie na ten temat.
Zainspirowało mnie to, że kiedy poznam kogoś nowego w moim wieku (15l) i on zapyta czego słucham, odpowiadam oczywiście bez wahania - Bon Jovi. No i wtedy się zaczynają jakieś głupie docinki, uśmieszki i pukanie w czoło :zly: . Czy niektórym wydaje się, że jak oni słuchają techno i hip-hopu to już wszyscy muszą??? Czy nastolatki, żeby dobrze czuć się w towarzystwie muszą słuchać tylko tego, co znajduje się na listach przebojów Bravo itp?
Co o tym myślicie???
Every time I look at you, baby, I see something new
That takes me higher than before and makes me want you more
I don't wanna sleep tonight, dreamin's just a waste of time
When I look at what my life's been comin' to
I'm all about lovin' you
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Wiesz wchodze na forum Oasis i gadam o Bon Jovi, Areosmith, Kiss, Europe, Skid Row itp a oni mi na to że to nie jest Rock N Roll !
Oni uznają za prawdziwy RNR tylko Oasis i inne brytyjskie kapele
Dla nich słuchanie kolesia obwiązującego chustki na mikrofonie (Tyler) czy kolesiów w Tapirze to obciach i z takiej muzyki się smieją. Czy to oznacza, ze jest to muzyka do bani . Hmm chyba nie ? :) WIadomo, że mozna sie smiać z Bon Jovi z wygladu (lata 80te) i można sie śmiać że grają Pop. Ale tak mówią osoby nie zorientowane w temacie. Gadają o czymś czego nie znają.

Ogólnie wszyscy się smieją z róznych zepsołów. Nie dogodzisz wszystkim. do mnie ta muzyka trafia a danie innych mi powiewa chociaż lubie jak ktoś pisze miłe rzeczy na temat Bon Jovi.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
M.Ssed
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 534
Rejestracja: 18 marca 2007, o 21:30
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontakt:

Post autor: M.Ssed »

Adrian pisze:Ogólnie wszyscy się smieją z róznych zepsołów. Nie dogodzisz wszystkim. do mnie ta muzyka trafia a danie innych mi powiewa chociaż lubie jak ktoś pisze miłe rzeczy na temat Bon Jovi.
Podobnie mam...Po za tym ja w klasie przeprowadzam wojne z fanami Hip Hopu :P, skończyło się na tym że większość polubiła Bon Jovi :lol: jeden wręcz bardzo :whoeva: ... myśle że słuchanie Bon Jovi to nie obciach, zespół jednak jest znany i lubiany ;] co innego może słuchanie zespołów typu KISS, Lordi, ewentualnie Twisted Sister ze swoimi kolorowymi przebraniami ;)... to chyba wszystko co mam do powiedzenia :cfaniak:


PS: Koledzy co są fanami Linkin Parku, mówią mi że BJ nie jest na czasie i że wstyd to słuchać :PPP a Linkin Park to nowoczysna superaśna muzyka...osobiście prawie nie nawidze tego zespołu ;) tzn oni jeszcze ale cały nurt numetalowy nie nawidze ;)
Awatar użytkownika
Atena
It's My Life
It's My Life
Posty: 166
Rejestracja: 9 kwietnia 2007, o 10:14
Lokalizacja: Zabrze/Kraków

Post autor: Atena »

Tak to chyba ma każdy z nas.
Na innym forum prowadziłam zażartą dyskusję na temat Bon Jovi,
z osobą która twierdziła że jestem zaślepiona uwielbieniem
i żadne logiczne argumenty przemawiające za tym że BJ jest cenionym
zespołem i wiele osiągnął do niego nie docierały.
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Ale tutaj nie ma co sie spierac który zespół jest fajniejszy i który lepszy, każdy ma swoje upodobania, dla mnie techno jest kiczem a ktoś inny może powidziec że jest extra ;p jelzi ktoś uważa, że bj to obciach niech sobie tak myśli mnie to mało interesuje ;)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Ptysia
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 371
Rejestracja: 19 września 2005, o 14:34
Lokalizacja: New Jersey

Post autor: Ptysia »

słuchanie BJ to obciach?
To jestem obciachówą od 21 lat :lol: :D

[ Dodano: 2007-06-03, 18:27 ]
Martuś pisze: Czy nastolatki, żeby dobrze czuć się w towarzystwie muszą słuchać tylko tego, co znajduje się na listach przebojów Bravo itp?
Co o tym myślicie???
A jest taka lista? ;)
Zagraj się takim, jakim nigdy nie byłeś, tak byś mógł zaczać być takim, jakim byś mógł być. Bądź swą własną inspiracją, swym własnym autorem, swym własnym aktorem, swym własnym terapeutą........
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

już taki temat był, to raz. A dwa, jest się czym przejmować? Trza lać na takich ludzi ciepłym moczem.

Hmmmm....ja chyba jestem wyjątkiem, bo mnie smieszą jednakowo 'tleniony blond wypełniający dyskoteki', jak i osoby które na pytanie 'czego słuchasz odpowiadają 'Bon Jovi' czy 'Iron Maiden' (nie najeżdżam na te zespoły, Ironów osobiście uwielbiam, chodzi mi o osoby, które rzucą mi jedną góra dwoma nazwami zespołów... coś w stylu
'Czego słuchasz?'
'Bon Jovi'
'oooo to super, a lubisz jeszcze coś innego z hard rocka?'
'yyyyy.... no jeszcze od brata dostałem/am płytę Metallicy')
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Awatar użytkownika
M.Ssed
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 534
Rejestracja: 18 marca 2007, o 21:30
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontakt:

Post autor: M.Ssed »

Rattie pisze:chodzi mi o osoby, które rzucą mi jedną góra dwoma nazwami zespołów...
Ja zawsze przy sobie mam swoją liste zespołów słuchanych przezemnie :lol: tak żeby wszyscy wiedzieli :whoeva: , a po za tym jak powiem np. słucham Hair Metalu, Glam rocka itd... to czy taki przeciętny techniak będzie wiedział o co chodzi :P ?
Awatar użytkownika
Rattie
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1391
Rejestracja: 20 grudnia 2005, o 21:43
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Rattie »

Ja zawsze przy sobie mam swoją liste zespołów słuchanych przezemnie
To miało być zabawne?
a po za tym jak powiem np. słucham Hair Metalu, Glam rocka itd... to czy taki przeciętny techniak będzie wiedział o co chodzi
Oczywiscie jak mu/jej powiesz, że słuchasz 'Tigertailz', 'Crashdiet' czy 'Loud'n'Nasty' (a to są bardzo popularne i świeże kapele na scenie glam) to oczywiście wszystko będzie jasne?

Ps. w takim razie po co dyskutujesz z 'techniakami' o rocku skoro dobrze wiesz, że raczej się nie dogadacie?

Tak czytając niektóre wypowiedz, jakoś odnoszę wrażenie, że słuchanie Bon Jovi powinno byc chyba 11 przykazaniem, ktoś nie słucha BJ to już jakiś dziwny czy coś. A się okazuje, że ktoś tam ma w klasie fanów hip hopu i jest 'nierozumiany'. No ludzie, muzyka to jedyny temat do pogadania? Ja na studiach mam kumpla, który jest fanem HH a jakoś żeśmy się razem trzymali. Jest tyle innych tematów, ale najwidoczniej albo się ma za małe zainteresowania, albo brak chęci do zaznajomienia się z innymi zainteresowaniami ludków z otoczenia.
To nie jest warszawa coby butelkę wódki zakręcać!
Pippo
Moderator
Moderator
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 318
Rejestracja: 7 września 2005, o 20:31
Lokalizacja: Milano

Post autor: Pippo »

Rattie pisze:A się okazuje, że ktoś tam ma w klasie fanów hip hopu i jest 'nierozumiany'.
Jak oni to mówią.... "spoko gość... obeznany w tych klimatach (czyt w hh)"
Rattie pisze:Tak czytając niektóre wypowiedz, jakoś odnoszę wrażenie, że słuchanie Bon Jovi powinno byc chyba 11 przykazaniem, ktoś nie słucha BJ to już jakiś dziwny czy coś.
Moze i dla fana BJ, sluchanie codzienne ich muzyki, jest 11 przykazaniem. Wiesz... nie tyle, co ktos nie slucha BJ i jest jakis dziwny... Zdziwienie wywoluje dopiero to, gdy ktos nie lubi hh (sam sie z takim czyms spotkalem).
Rattie pisze:No ludzie, muzyka to jedyny temat do pogadania?
Nie. To nie jest jedyny temat, na ktory mozna porozmawiac. Ale czasem przy browarku ktoras strona chcialaby jakiejs muzyki posluchac... :)
Awatar użytkownika
M.Ssed
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 534
Rejestracja: 18 marca 2007, o 21:30
Lokalizacja: Oława/Wrocław
Kontakt:

Post autor: M.Ssed »

Rattie pisze:Cytat:
Ja zawsze przy sobie mam swoją liste zespołów słuchanych przezemnie


To miało być zabawne?
nie, nie miało być zabawne ;)
Rattie pisze:Tak czytając niektóre wypowiedz, jakoś odnoszę wrażenie, że słuchanie Bon Jovi powinno byc chyba 11 przykazaniem, ktoś nie słucha BJ to już jakiś dziwny czy coś. A się okazuje, że ktoś tam ma w klasie fanów hip hopu i jest 'nierozumiany'. No ludzie, muzyka to jedyny temat do pogadania? Ja na studiach mam kumpla, który jest fanem HH a jakoś żeśmy się razem trzymali. Jest tyle innych tematów, ale najwidoczniej albo się ma za małe zainteresowania, albo brak chęci do zaznajomienia się z innymi zainteresowaniami ludków z otoczenia.
Ja tak nie powiedziałem ;), też mam kumpla, który słucha najróżniejszego Hip Hopu i techna,a się kolegujemy od co najmniej 5 lat...napewno nie ma przeszkody czy ktoś słucha to czy tamto by się kolegować :P co to za różnice, ale o muzyce też można czasem pogadać ;) i przyokazji przekonać kogo trzeba do rocka ( w niedawnym poście poprostu dałem na przykład Bon Jovi, bo osobiście wole KISS, a po za tym, te ostatnie dokonania BJ w stylu country nie są zabardzo zadowalające...)
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

Z początku trochę się koledzy śmiali na zielonej szkole (2 lata temu).

Rok temu był u mnie kolega, zobaczył na półce płyty i mówi "słychasz Bon Joviego"? mówię że tak a on na to "nie no, normalny jest gościu".

Mam też 2 kolegów którzy lubią HAND'a i nic poza tym (These Days to dla nich nuda).
Martuś
It's My Life
It's My Life
Posty: 128
Rejestracja: 5 maja 2007, o 12:08
Lokalizacja: Jędrzejów

Post autor: Martuś »

Ptysia pisze:A jest taka lista?
Tak, jest taka lista. W gazecie Bravo.
Every time I look at you, baby, I see something new
That takes me higher than before and makes me want you more
I don't wanna sleep tonight, dreamin's just a waste of time
When I look at what my life's been comin' to
I'm all about lovin' you
Awatar użytkownika
maDZia_14323
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 258
Rejestracja: 18 października 2006, o 18:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: maDZia_14323 »

Na samym początku kolezanki się ze mnie nabijały, najeżdżały na mnie że czego ja słucham, że to jest obciach, to było modne w zesłym stuleciu, takie tam. Teraz kumpele nawet ze mną pogadają o muzyce ale nadal jest to grzązki temat, bo one nie uznają nic poza techno i hh. Dla mnie to jest dziwne patrzeć kto jakiej słucha muzyki i na te podstawie rozmawiac z nim albo nie. Ciekawe jakby to wyglądało jakby wszysyc wkoło słuchali tylko techna.
- Bon Jovi? Myślałam że to Ci już przeszło.
- To nigdy nie przechodzi
Ptysia
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 371
Rejestracja: 19 września 2005, o 14:34
Lokalizacja: New Jersey

Post autor: Ptysia »

Tak sobie zaczęłam wspominać....
Jak ja byłam nastolatką, a były to wczesne lata 90, albo inaczej- czasy Keep the faith, z moich "tametejszych" koleżanek i kolegów nikt nie słuchał Bj, może podobały im sie pojedycze kawałki, typu Bed of roses. Ale nikt nigdy się ze mnie nie naśmiewał ani nie gadał, że to obciach. Chciaż moze i gadał tylko ja to miałam w nosie. Pamietam, że pod koniec 8 klasy robiliśmy coś w rodzaju plakatu-jak sie widzimy w przyszłości i mnie wklelili obok Jona i podpisali "żona Jona" ;) ech nie spełniło się ;( Za tamtych czasów na topie były takie zespoły jak Ace of Base, czy Take That. Generalnie chyba ludzie byli bardziej tolerancyjni i nie kategoryzowali innych ze względu na muzyke jaką sie słucha.
Zagraj się takim, jakim nigdy nie byłeś, tak byś mógł zaczać być takim, jakim byś mógł być. Bądź swą własną inspiracją, swym własnym autorem, swym własnym aktorem, swym własnym terapeutą........
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności”