Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Komentarze do newsów, informacje o bieżących wydarzeniach.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: jovizna »

eNZu pisze:Głos Jona coraz lepszy:) dziś widać było frajdę ze śpiewu i większą interakcję z publicznością (kilka razy powtarzał, że wiele dobrych wspomnień ma stąd). Wembley było "wymuskane" a tu bardziej spontanicznie się zachowywał.

Nagłośnienie w Monachium lepsze, forma zespołu też. Ale atmosfera Wembley większe wrażenie na mnie zrobiła.

Nagrałem TD i IBTFY.
Widzę, że masz podobne odczucia.
Samo Wembley zrobiło na mnie większe wrażenie jak występ BJ, które było tak mega przewidywalne :whoeva: trochę smutne, że Jon nie wyszedł poza swoje ramy w TAKIM MIEJSCU przy tak wielkiej publiczności liczącej 80 tys ludzi.
A no i nagłośnienie... niestety fatalne. Gdybym nie znała tekstu, to w ogóle nie wiedziałabym co ten facet śpiewa. Jeden wielki łomot.

A może to już starość.
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
eNZu
It's My Life
It's My Life
Posty: 144
Rejestracja: 24 września 2005, o 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: eNZu »

Na Wembley wszyscy śpiewali (i dzięki temu okropną akustykę zagłuszali) i momentami zespołu nie było słychać - i może dlatego zagrali tam tylko greatest hits - by przypadkiem stadion nie zamarł na jakiejś perełce dla fanów i potem w recenzji by był zgrzyt. A fani i tak przecież kupią bilet na następny występ, skoro na stadionie i 3 pokolenia rodzin razem były (ale za setę duży minus).

Tu było widać luz, uśmiech i chęć do śpiewu/gry. Choć też bez rarytasów (TD było przecież już w Europie zagrane), to ciekawszy koncert, nie taki na autopilocie.
o2 Arena 2010, Drezno 2011, Gdańsk 2013, Brisbane 2018, Sydney 2018, Wembley 2019, Monachium 2019 a Warszawa tuż-tuż :)
kondzik
I Believe
I Believe
Posty: 73
Rejestracja: 23 września 2017, o 02:26

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: kondzik »

Zaczyna mi się udzielać ekscytacja !! In these arms David początek śpiewa, zagrali These Days !!
Wciąż moje serce krwawi bo nie będzie Richiego, ale czuję że to będzie wielki koncert, może nawet lepszy niż ten w Gdańsku.
Do zobaczenia na stadionie !!
Awatar użytkownika
jovizna
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2595
Rejestracja: 20 września 2005, o 17:53
Lokalizacja: 5 567 km from New Jersey!

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: jovizna »

eNZu pisze:Na Wembley wszyscy śpiewali (i dzięki temu okropną akustykę zagłuszali) i momentami zespołu nie było słychać - i może dlatego zagrali tam tylko greatest hits - by przypadkiem stadion nie zamarł na jakiejś perełce dla fanów i potem w recenzji by był zgrzyt. A fani i tak przecież kupią bilet na następny występ, skoro na stadionie i 3 pokolenia rodzin razem były (ale za setę duży minus).

Tu było widać luz, uśmiech i chęć do śpiewu/gry. Choć też bez rarytasów (TD było przecież już w Europie zagrane), to ciekawszy koncert, nie taki na autopilocie.
To samo powiedziałam po wyjściu - totalny AUTOPILOT. I uświadomiłes mi właśnie dlaczego! Spodziewałam się fajerwerków, czegoś naprawdę WOW ... no bo przecież to jest WEMBLEY nie mogloby być inaczej. A jednak wyszłam rozczarowana.
A teraz wiem, że ten autopilot gwarantował mu dobrą sobotnią prasę. No bo nagłówki, iż są wciąż ROCK ROYALTY są ważniejsze jak moje niezadowolenie. :D

I mówcie co chcecie, ale brak Sambory jest odczuwalny. To nie są te same koncerty .
10 czerwca 2006 - Milton Keynes
11 czerwca 2006 - Milton Keynes
25 maj 2008 - Lipsk
28 maj 2008 - Hamburg
3 czerwca 2008 - Frankfurt
8 czerwca 2010 - Londyn
10 czerwca 2011-Drezno
25 czerwca 2011-Londyn
19 czerwca 2013 - GDANSK
21 czerwca 2019 - WEMBLEY
12 lipca 2019 - Warszawa
Loading... please wait...
Sorry, your time has expired.
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: kikusia28 »

Eee tam, Rychu nie ma z tym nic wspólnego. To Jon się po prostu zmienił. Kiedyś był bardziej spontaniczny. Teraz każdy ruch, słowo miał zapewne już zaplanowane pół roku przed trasą.
I tak jak kiedyś myślałam, że publiczność ma znaczenie, tak po tej trasie uważam, że to kompletnie nie wpływa na zmianę jego zachowania, czy też setlisty.
Mnie najbardziej zastanawia dlaczego już nie schodzi do ludzi! Po cholerę ten durny wybieg, skoro i tak z niego nie korzysta, albo raz na sto lat.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: prezes1 »

jovizna pisze:I mówcie co chcecie, ale brak Sambory jest odczuwalny. To nie są te same koncerty .
Oczywiście, że tak. Ja to traktuję na zasadzie 'wyszłam za mąż, zaraz wracam...' ;) :D
W Gdańsku Rycho był na chorobowym(lub w rehabie-jak kto woli) a teraz będzie na wakacjach. Ale wróci kiedyś... ;)
Mnie denerwują takie krótkie bisy, rozumiem że może głos oszczędza etc ale kurczę,1-2 piosenki więcej to chyba nie koniec świata?
No i generalnie seta to 20-22 piosenek - jak u innych dziadków(np.Aerosmith) lub pradziadków(Stonesi). Starość - nie radość.
Ważne że Shanks będzie, mój idol i wzór!
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: Smolek »

prezes1 pisze:
jovizna pisze:I mówcie co chcecie, ale brak Sambory jest odczuwalny. To nie są te same koncerty .
Oczywiście, że tak. Ja to traktuję na zasadzie 'wyszłam za mąż, zaraz wracam...' ;) :D
W Gdańsku Rycho był na chorobowym(lub w rehabie-jak kto woli) a teraz będzie na wakacjach. Ale wróci kiedyś... ;)
Mnie denerwują takie krótkie bisy, rozumiem że może głos oszczędza etc ale kurczę,1-2 piosenki więcej to chyba nie koniec świata?
No i generalnie seta to 20-22 piosenek - jak u innych dziadków(np.Aerosmith) lub pradziadków(Stonesi). Starość - nie radość.
Ważne że Shanks będzie, mój idol i wzór!
Aerosmith (sprawdziłem ostatnie 3 lata) to co najwyżej grają 17 piosenek. 22 piosenek jest spoko, nie ma co oczekiwać, że jak jeszcze kilka lat temu Jon będzie śpiewał 25 lub więcej piosenek, mniej, ale przynajmniej nie zdechnie wokalnie. Ale co do bisów to się zgadzam, powinno być 3-4, a nie zaledwie 2 jak na ostatnich kilku koncertach.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3515
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: prezes1 »

Smolek pisze: Aerosmith (sprawdziłem ostatnie 3 lata) to co najwyżej grają 17 piosenek. 22 piosenek jest spoko, nie ma co oczekiwać, że jak jeszcze kilka lat temu Jon będzie śpiewał 25 lub więcej piosenek, mniej, ale przynajmniej nie zdechnie wokalnie.
Mniejsza o to ile Aerosmith grają. To cud że w ogóle grają.
Chodzi mi o to, że mimo różnicy wiekowej 15-20 lat Jon zbliża się do krótkiej sety dziadków.
A dlaczego mam nie mieć oczekiwań? Sam tak poprzeczkę ustawił sobie. Tak fanów przyzwyczaił i rozpuścił. :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: Smolek »

Po raz kolejny na trasie w audibles było "Dry County". Coś Jon nie może się odważyć na zagranie tego utworu. Kolejna okazja jutro na Wanda Metropolitano, na stadionie klubu, któremu kibicuję od 2006 roku, czyli Atletico Madryt. ;)

Obrazek
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: kikusia28 »

Kilka miesięcy temu było gadanie, że chłop się przez lata zarzynał, więc jak wreszcie zmądrzał to też jest źle. Jak już mówiłam, wolę krótsze setlisty i bardziej wyluzowanego, ruchliwego Jona, niż kołka który się boi odejść od mikrofonu. Poza tym myślę o przyszłości, bo jednak chciałabym ten zespół zobaczyć za jakieś 5 czy 10 lat.
A tak swoją drogą, ciekawe czy na Wembley oprócz 1 Polki, były jeszcze jakieś rozczarowane osoby :-D

Na stadionie w Madrycie działy się ostatnio piękne rzeczy więc kto wie co będzie :-)
LarysaBlanka
It's My Life
It's My Life
Posty: 145
Rejestracja: 2 czerwca 2013, o 16:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: LarysaBlanka »

[quote="Smolek"]Po raz kolejny na trasie w audibles było "Dry County". Coś Jon nie może się odważyć na zagranie tego utworu.[quote]
Dry County zagrają w Warszawie :P
They say to really free your body, you gotta free your mind ;)
aneeeczka
I Believe
I Believe
Posty: 50
Rejestracja: 13 marca 2019, o 20:35
Ulubiona płyta: Keep the faith

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: aneeeczka »

A ja zadam babskie pytanie pt w co sie ubrac :) a tak serio pytam bo to moj pierwszy taki koncert. I jak jest z odczuciem temperatury? Zakladajac polski wieczor czyli 14 stopni :) potrzebna bluza? Ja raczej z tych co w miejscu nie ustoją :)
Od kilku miesiecy w szafie czeka na swoj dzien moja oryginalna, prosto z hameryki koszulka Bon Jovi :) tylko jakos nastawilam sie na upalne lato ;)

Aaaa i jeszcze jedno. Czytalam regulamin koncertu, pge ma miec otwarty dach. A jakby tak lało? Zmieniaja wtedy decyzje?

Czuje juz taka ekscytacje :) mąż mnie chyba z domu wyprowadzi :)
LarysaBlanka
It's My Life
It's My Life
Posty: 145
Rejestracja: 2 czerwca 2013, o 16:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: LarysaBlanka »

Zależy od tego czy jesteś zmarzluchem ;) hehe na koncercie będzie ogień :lol: więc nie radzę się zbyt grubo ubierać :D . Na serio jeżeli płyta i tłum ludzi nie ubieraj żadnej bluzy, bo jeszcze zemdlejesz i będzie po koncercie ;) koszulka w zupełności wystarczy. Na trybunach byłam tylko w zamkniętym obiekcie z na maksa podkręconą klimatyzacją i tak, tam mi się przydała bluza. Na trybuny możesz wziąć i tak masz miejsce przydzielone więc położysz na krzesełku ale nie sądzę żebyś podczas koncertu jej potrzebowała. :)
They say to really free your body, you gotta free your mind ;)
Edyta
It's My Life
It's My Life
Posty: 171
Rejestracja: 10 lipca 2007, o 00:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: Edyta »

Prezesie jedna czy dwie piosenki więcej ma znaczenie, bo pomnóż to sobie przez 10 koncertów ;)
Poza tym wszyscy się starzeją i się zmieniają :D ty też kiedyś mniej marudziłeś :D
aneeeczka
I Believe
I Believe
Posty: 50
Rejestracja: 13 marca 2019, o 20:35
Ulubiona płyta: Keep the faith

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: aneeeczka »

Larysa dzieki za odpowiedź :) bede na plycie

Kupilam dziś bilety na pociąg do stolicy . Kolejny krok blizej koncertu;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności”