Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Komentarze do newsów, informacje o bieżących wydarzeniach.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: PePe »

Nie wiem kto puścił tę plotkę o tym, że ogłoszą dzisiaj ale ta osoba ma swój osobny pokój w piekle ;)
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ogłoszenie w poniedziałek. Ja stawiam na Kraków ale mam nadzieję, że znowu będzie Gdańsk. Choć Poznaniem bym nie pogardził. Najważniejsze by nie był to Chorzów (odległość trybun przez bieżnie) ani Warszawa - fatalna akustyka. ;/
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: kikusia28 »

Gdybym kilka tygodni temu założyła się z kimś o to czy BJ przyjadą do Pl, przegrałabym wszystko. Nie dawałam ani 1%. Dlatego też ta wiadomość mnie lekko zaszokowała :-)

Co do miejsca. Mimo, że całe życie marzę o Śląskim, po Gunsach mam niestety traumę. Zdecydowanie bardziej wolałabym Wrocław lub Wawę. Jeśli chodzi o hale (chociaż wątpię, że takowe będą) oczywiście Krk.
Tak więc oczekuję z niecierpliwością na poniedziałek!!! :-D
Awatar użytkownika
PePe
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 738
Rejestracja: 7 czerwca 2006, o 20:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: PePe »

Powiem Wam szczerze, że obawiam się trochę tej trasy. Porównałem sobie statsy z ostatnich tras Gunsów, Metallici, U2 i Bon Jovi i wygląda to różnie. Najgorzej wypada Metallica - 92% sprzedanych biletów ale oni są w trasie od 2016. Dalej jest BJ i ok 93% sprzedanych biletów, 96% Gunsów i 100% U2. I niby nie jest tak źle ale albumy U2 i Metallici sprzedały się w dwukrotnie większej ilości niż THINFS. Ale do brzegu - biorąc pod uwagę obecną formę Jona, brak Richiego, brak nowego, dobrego materiału, który powinien wspierać trasę, moim zdaniem sprzedaż biletów spadnie drastycznie. Już z tego roku mieliśmy przypadki, gdzie na małej hali było 1/4 wolnych miejsc. Z perspektywy osoby zdrowo myślącej - ta trasa nie ma najmniejszego sensu, jeśli nie wróci Richie, rzecz jasna. Moim zdaniem rozpoczęcie tej trasy bez Richiego będzie gwoździem do trumny. Wiem, że nie było ich w Europie od 5 lat ale, moim zdaniem, niewiele to zmienia.

Takie moje przemyślenia, żeby nie było tak słodko :D
usunięty użytkownik 4858

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

jeśliby wierzyć Live Nations Polska to większość biletów na płytę i trybuny na Metę na Narodowym została wysprzedana w kilka godzin ogólnopolskiej sprzedaży. Oczywiście to info od LNP, więc wiarygodność dość wątpliwa.

Co do naszego koncertu Bon Jovi i frekwencji...
BJ nie mają w Polsce dużo die-hard fanów...
Mają mało wielbicieli, którzy niezależnie od pogody ;) pojadą na koncert w każdy najodleglejszy zakamarek kraju...
Za to jest cała maaaasa ludzi, która z chęcią poszłaby na Ich występ.
Choćby zamiast np. przysłowiowego coweekendowego spaceru do galerii handlowej. Zamiast pójścia na koncert lokalnej gwiazdki. Zamiast pójścia do kina, na bilard, do pubu, skok na bungee, lotu motolotnią, czytania Moby Dicka itp. Z dużo większą chęcią. Z ogromnie dużo większa chęcią. Z mega większą...
Po zadaniu pytania wszystkim znanym mi "nie-die-hard fanom" będącym na występie w Gdańsku oraz tym, którzy nie byli, ale kojarzą niektóre utwory zespołu, na zadane pytanie czy poszliby ponownie/pierwszy raz, wszyscy odpowiedzieli twierdząco.
I jest jeden warunek (ten sam zresztą mam ja, gdy zastanawiam się czy jechać na koncert zespołu, który lubię, przy którym dobrze bym się bawił, ale nie jest z mojego TOPu): czy będzie odpowiedni termin i miejsce koncertu. Najczęściej dopiero potem cena (do której ludzie chodzący na biletowane koncerty już się niestety/stety przyzwyczaili).
Dla większości jazda na drugi koniec Polski w takim przypadku odpada. Środek tygodnia pracy odpada. Kosmiczna cena odpada. Itp.
Jeśli chcemy mieć komplet to musimy dostać przystępną cenę za bilet, halę czy stadion w centrum Polski i weekend, albo święto, a nie środek tygodnia pracy. W przeciwnym razie w większości przyjdą nieprzewidywalni lokalsi, psujący klimat lanserzy i die-hard fani. Ludzie, którzy na pewno współtworzyliby dobrą atmosferę, bo lubią piosenki BJ, ale nie są one priorytetem w ich koncertowej rozpisce odpuszczą ten koncert.
Dla mega atmosfery i mega tłumu na koncercie ważna więc jest lokalizacja i termin (przydały by się wakacje, weekend itd, wtedy zrobimy rekord! ;) ), ceną póki co się nie przejmuję, bo i tak "powinna" być stosunkowo wysoka.

Czekamy! :)
Awatar użytkownika
alniac
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1260
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 10:50

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: alniac »

Co do informacji o tym, że oficjalne BJ udostępniło u siebie informację o koncercie w Polsce… Nie chcę niszczyć utopijnych wizji, ale Facebook ma taką fajną funkcję dla marketerów jak „dark posty”. W skrócie – dany post zobaczą tylko osoby, które np. mają ustawiony taki-i-taki język Facebooka. Może to też działać po lokalizacji i wielu innych zmiennych. W ten sposób my widzimy info o nas, Hiszpanie zobaczą info o koncercie w Hiszpanii itd.

Mogę się mylić, może akurat tym razem BJ przypomniało sobie tylko i wyłącznie o naszym kraju, ale doświadczenie zawodowe mówi swoje… ;) Nie tylko zawodowe w sumie. Pamiętam taką samą sytuację bodajże z Lennym Kravitzem i wieloma innymi artystami. Sama robiłam też takie rzeczy w pracy :P
19.06.2013 – Gdańsk, Polska
12.07.2019 – Warszawa, Polska
usunięty użytkownik 4858

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Witamy po laaatach ;)

Słuszne spostrzeżenie. Oficjalne febe BJ niekoniecznie zamieściło post "dla nas" na drugim (?) miejscu. Najprawdopodobniej tak nie jest :D i wyświetlanie "postów" jest wybiórcze. Poczuliśmy się mega docenieni, a to "tylko niewinny" zabieg marketingowców :D

No, ale najważniejsze, że to i tak nie oznacza, że nie będziemy mieć koncertu :) Koncert będzie, a ten zabieg (jeśli tak jest, a to bardzo prawdopodobne) oznacza tylko tyle, że sprawni webmasterzy sprawili na moment złudne odczucie, że Jon miał nasz kraj w sercu na drugim miejscu myśląc o koncertach ;D Podobnie mogli pomyśleć Niemcy, Holendrzy, Rumuni etc... :D
Awatar użytkownika
alniac
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1260
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 10:50

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: alniac »

No hej ;) Dzisiaj sobie uświadomiłam, że ostatnio bywam tu tylko w okresach „okołokoncertowych”. Obiecuję poprawę!
19.06.2013 – Gdańsk, Polska
12.07.2019 – Warszawa, Polska
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: Adrian »

https://www.youtube.com/watch?v=p8hMIJE ... e=youtu.be
Fajny i krótki wywiad. Myślę, że Jon moze być obecnie w europie nagrywać poniedziałkowe oświadczenie/robić konferencje. Nowa płyta na koncerty w Europie :) Lubie to!


[quote="alniac"]Co do informacji o tym, że oficjalne BJ udostępniło u siebie informację o koncercie w Polsce… Nie chcę niszczyć utopijnych wizji, ale Facebook ma taką fajną funkcję dla marketerów jak „dark posty”. W skrócie – dany post zobaczą tylko osoby, które np. mają ustawiony taki-i-taki język Facebooka. Może to też działać po lokalizacji i wielu innych zmiennych. W ten sposób my widzimy info o nas, Hiszpanie zobaczą info o koncercie w Hiszpanii itd.

Mogę się mylić, może akurat tym razem BJ przypomniało sobie tylko i wyłącznie o naszym kraju, ale doświadczenie zawodowe mówi swoje… ;) Nie tylko zawodowe w sumie. Pamiętam taką samą sytuację bodajże z Lennym Kravitzem i wieloma innymi artystami. Sama robiłam też takie rzeczy w pracy :P[/quote]
DC wypowiadały się o tym poście osoby spoza PL co miałoby potwierdzić koncert w PL wiec w tym wypadku jest to chyba sztywny post.

[quote="Tomker"]Witamy po laaatach ;)
No, ale najważniejsze, że to i tak nie oznacza, że nie będziemy mieć koncertu :) Koncert będzie, a ten zabieg (jeśli tak jest, a to bardzo prawdopodobne) oznacza tylko tyle, że sprawni webmasterzy sprawili na moment złudne odczucie, że Jon miał nasz kraj w sercu na drugim miejscu myśląc o koncertach ;D Podobnie mogli pomyśleć Niemcy, Holendrzy, Rumuni etc... :D[/quote]
Jak wyżej
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: Smolek »

[quote="alniac"]Co do informacji o tym, że oficjalne BJ udostępniło u siebie informację o koncercie w Polsce… Nie chcę niszczyć utopijnych wizji, ale Facebook ma taką fajną funkcję dla marketerów jak „dark posty”. W skrócie – dany post zobaczą tylko osoby, które np. mają ustawiony taki-i-taki język Facebooka. Może to też działać po lokalizacji i wielu innych zmiennych. W ten sposób my widzimy info o nas, Hiszpanie zobaczą info o koncercie w Hiszpanii itd.

Mogę się mylić, może akurat tym razem BJ przypomniało sobie tylko i wyłącznie o naszym kraju, ale doświadczenie zawodowe mówi swoje… ;) Nie tylko zawodowe w sumie. Pamiętam taką samą sytuację bodajże z Lennym Kravitzem i wieloma innymi artystami. Sama robiłam też takie rzeczy w pracy :P[/quote]

Na Jovitalku ktoś wspomniał o tym poście Live Nation Polska udostępnionym przez BJ. Tak więc, jeżeli user "RockOn" nie jest Polakiem, to obalę twoją teorię. ;)
Awatar użytkownika
alniac
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1260
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 10:50

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: alniac »

Mieszkam w UK i nie widzę żadnego posta niestety. No ale nieważne, oby do poniedziałku :D
19.06.2013 – Gdańsk, Polska
12.07.2019 – Warszawa, Polska
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: Smolek »

alniac pisze:Mieszkam w UK i nie widzę żadnego posta niestety. No ale nieważne, oby do poniedziałku :D
Ja teraz też nie widzę, chyba usunęli. :D
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: EVENo »

alniac pisze:Obiecuję poprawę!
Za każdym razem to mówisz :P Może kariera polityka jest Ci dana? ;)

Co do postów na FB, tam często jest tak, że to co się wyświetla lub nie wyświetla jest zależne od wielu czynników i bardzo często jest to po prostu niezrozumiałe.
W bardziej ogarniętych kręgach, takich jak Eurosport, wszystko zazwyczaj jest na miejscu i mimo, że to ogólnoświatowy fanpage, my mamy dostęp tylko do treści udostępnianych przez polski oddział.
Z fanpagem Bon Jovi sprawa pewnie ma się inaczej, bo tam posty, nazwijmy to "krajowe", wysyła się raz na jakiś czas. Możliwe więc, że nawet jeśli jakiś post został wydzielony jako do pokazywania tylko w Polsce, mógł wyświetlić się także innym osobom.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: prezes1 »

Ciekawe czy coś ogłoszą czy to taki żart... ;)
Najlepszą opcją byłoby Open Air show, na Służewcu, świetna akustyka i liczba publiczności nie jest ważna(może być zarówno 20 jak i 60 tys. ludzi).
Będzie 6 lat, więc kawał czasu, może jednak Rycho jako special guest się pojawi? Wtedy padłby rekord bo Gdańsk by się przebiło.
Jak go nie będzie i nie będzie jakiegoś nowego hitu to trudna sytuacja, ciężki 'orzech' dla organizatorów, duże ryzyko przy stadionach...
O hale-areny jestem spokojny, będzie komplet a nawet nadmiar. :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
alniac
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1260
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 10:50

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: alniac »

prezes1 pisze:Ciekawe czy coś ogłoszą czy to taki żart... ;)
Wypluj te słowa ;)
19.06.2013 – Gdańsk, Polska
12.07.2019 – Warszawa, Polska
usunięty użytkownik 4858

Re: Trasa po Europie i koncert w Polsce 2019

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

prezes1 pisze:Ciekawe czy coś ogłoszą czy to taki żart... ;)
Oj tam, od razu żart. Po prostu na dzien kobiet lub dzień chlopaka bedzie klubowy koncert The Bon Jovi Experience ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności”