Newsy, różności, ploteczki...

Komentarze do newsów, informacje o bieżących wydarzeniach.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

ODPOWIEDZ
REHABILEJKO

Re: Newsy, różności, ploteczki...

Post autor: REHABILEJKO »

TheRock pisze: Trochę sam sobie zaprzeczasz, bo najpierw piszesz, że to kwestia interpretacji, a potem na siłę ku argumentom, Bon Jovi porównujesz do Gunsów, czyli zespołu w pełni hardrockowego. Natomiast Bon Jovi jest szersze gatunkowo, od popu-poprocka aż po hardrock. Poza tym ja tylko się odniosłem do słów Pana Lipko (Budka Suflera uważana jest za legendę polskiego rocka) i jego postrzegania "rockowości" Bon Jovi. Sorrry ja nie jestem fanem Budki, ale takich utworów jak In&out of love, bad medicine, fear, hey god, undivided, hook me up, bullet, mother, dirty secret, devil to ja u nich nie słyszałem.
Oczywiście, że istnieją mocniejsze rockowe zespoły niż Bon Jovi (chociażby te co wymieniłeś), ale istnieją też lżejsze. Poza tym można grać mocniejszą muzykę np. rocka i śpiewać o normalnych życiowych rzeczach, miłości, wzięciu się w garść, ciężkiej pracy czy przyjemnościach życia, a niekoniecznie o ekstremalnych rzeczach, cmentarzach, śmierci, samobójstwach, latających upiornych smokach, dragach, chorobach psychicznych lub skrajnie ambitnych rzeczach.
Nie The Rock... Nie zaprzeczam sobie ani trochę. Nie ma tam błędów logicznych w mojej wypowiedzi ;) Bo jak zamknąć ramowo "co dla kogo jest rockiem"? Idąc dalej w to co napisałem - pewien etap BJ to dla mnie rock (nawet jeśli w cholerę ugłakany), a pewien etap to... cholera wie co. Ani to dojrzale, ani ambitne, ani chwitliwe, ani mocne, ani nowatorskie, ani ortodoksyjne, ani dobrze wyprodukowane. I tyle...
misstwisted pisze:W rocku to jest fajne, że nie obejmują go żadne ramy i można modyfikować do woli, dopóki występuje rdzeń gitara-perkusja-wokal. Trzeba też dodać, że nie każdy, kto gra/słucha muzykę gitarową musi znać się na jej podgatunkach i odłamach. Niedawno spotkałam się ze stwierdzeniem członka rockowo-metalowego zespołu, że Europe grają glam rock... so?
Zamknięcie rocka w schemacie bardzo skrzywdziłoby ten gatunek i stałby się na dzisiejsze czasy domeną pięćdziesięcioletnich sentymentalnych dziadów co potracili zęby razem z rzygowinami po jabolach.
Oczywiste jest, że nie trzeba grać stricte techniczne czy ultracięzko, czy też surowo by muzykę podciągnąć pod szeroko rozumianego rocka (R.E.M, U2, Depeche Mode, Joy Division, Spiritualized, The Connells, e.t.c, e.t.c.). Jednak bez tych dziadów z jabolami gatunku pewnie by nie było, a i muzyka byłaby uboższa. Po latach biografie Lemmy'ego, Cobaina, Hendrixa, Gunsów, Metalliki, AC/DC, Chili Peppers, Black Sabbath, Stonesów i wielu innych są zdecydowanie pikantiejsze i ciekawsze niż np. Bon Jovi ;) Ale też życiowy background tych artystów jest po prostu inny.
Wojtek pisze:Nie zawsze mocniejszy riff, szybsza perkusja i krzyk oznacza, że to rock.. (...)
Wymień mi choć jedną grupę POP która spełnia wszystkie wspomiane przez Ciebie "cechy" to się z Tobą zgodzę ;)
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Newsy, różności, ploteczki...

Post autor: EVENo »

REHABILEJKO pisze:
Wojtek pisze:Nie zawsze mocniejszy riff, szybsza perkusja i krzyk oznacza, że to rock.. (...)
Wymień mi choć jedną grupę POP która spełnia wszystkie wspomiane przez Ciebie "cechy" to się z Tobą zgodzę ;)
Linkin Park
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Newsy, różności, ploteczki...

Post autor: monjovi »

Jon przy fortepianie gra i śpiewa Chapel of Love ! Bardzo niespotykany widok, gra całkiem składnie :D Jona przy klawiszach kojarzę tylko z Evening with BJ i teledysku BoR :)

https://www.instagram.com/p/BdxudwrlPKM/
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Newsy, różności, ploteczki...

Post autor: Adrian »

Bon Jovi wystąpią:
The Late Show With Stephen Colbert - Jan 16th & 17th

Podejrzewam, że będą promować nowy singiel.. czyli premiera powinna być na dniach :) może ogłoszenie trasy również.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Newsy, różności, ploteczki...

Post autor: Smolek »

Adrian pisze:Bon Jovi wystąpią:
The Late Show With Stephen Colbert - Jan 16th & 17th

Podejrzewam, że będą promować nowy singiel.. czyli premiera powinna być na dniach :) może ogłoszenie trasy również.
Może nawet dzisiaj, bo Matt napisał na Twitterze, że dzisiaj będzie "busy day". ;)
@TheMattBongiovi: Tomorrow feels like it’s going to be a busy day
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Newsy, różności, ploteczki...

Post autor: prezes1 »

Ważniejsze info jest takie, że premiera nowych piosenek(Where We Were Us i Walls) 23.02. :)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Newsy, różności, ploteczki...

Post autor: Damned »

prezes1 pisze:Ważniejsze info jest takie, że premiera nowych piosenek(Where We Were Us i Walls) 23.02. :)
A dokładniej premiera re-edycji House. Utwory pewnie zadebiutują wcześniej :)
REHABILEJKO

Re: Newsy, różności, ploteczki...

Post autor: REHABILEJKO »

Damned pisze:
prezes1 pisze:Ważniejsze info jest takie, że premiera nowych piosenek(Where We Were Us i Walls) 23.02. :)
A dokładniej premiera re-edycji House. Utwory pewnie zadebiutują wcześniej :)
Czyli wyciągania kasy ciąga dalszy... Z drugiej strony być może taki zabieg podciągnie nieco słabiutką sprzedaż House'a. Sam fakt, że w kwietniu zespół wchodzi do R'n"R HOF również na bank będzie pomocny i zapewne wzrośnie sprzedaż krążków.

Co do reedycji... Jak myślicie, czy to będzie "deluxe deluxe" czy standard z nowymi bonusami?
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Newsy, różności, ploteczki...

Post autor: prezes1 »

REHABILEJKO pisze:Co do reedycji... Jak myślicie, czy to będzie "deluxe deluxe" czy standard z nowymi bonusami?
Przy założeniu, że piosenki są dobre i rockowe to ja popieram taką opcję: Knockout i Born Again won i na ich miejsce wchodzą nowe... ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Newsy, różności, ploteczki...

Post autor: Ricky Skywalker »

Osobiście nie cierpię bawienia się w takie reedycje. Wolałbym, by zrobili jak Mick Jagger kilka miesięcy temu: podwójny singiel z dwoma nowymi piosenkami, wydany na fizycznym nośniku, całkiem fajnie prezentowałby się na półce. Ewentualnie by mogli jeszcze ze 2-3 kawałki dołożyć i wyszłaby z tego EPka - takie te EPki modne ostatnio w związanych z BJ kręgach... ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Newsy, różności, ploteczki...

Post autor: EVENo »

Cała promocja House'a taka była. Najpierw multum różnych wersji płyty (ile ich w końcu było? licząc te wszystkie ekskluziwy do jakiegoś marketu itd.), potem premiery teledysków poprzedzone premierami tych samych teledysków, w końcu płyta live (ciekawe jak się sprzedała, bo takie coś to już jest konkretnie pod samych fanów chyba), a teraz reedycja. Z jednej strony też nie przepadam za reedycjami, szczególnie takimi wydanymi krótko po pierwotnej wersji, ale z drugiej strony, jeśli chcą trasą w Europie promować House'a to może jest to sposób. Pozostaje trzymać kciuki za to, że utwory są naprawdę dobre i stanowczo poprawią jakość płyty. Single promujące reedycje to po prostu muszą być petardy, bo inaczej taki zabieg nie ma sensu, więc tym bardziej mam wielkie oczekiwania.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Newsy, różności, ploteczki...

Post autor: Smolek »

Smolek pisze:
Adrian pisze:Bon Jovi wystąpią:
The Late Show With Stephen Colbert - Jan 16th & 17th

Podejrzewam, że będą promować nowy singiel.. czyli premiera powinna być na dniach :) może ogłoszenie trasy również.
Wczoraj podczas pierwszego dnia, pokazano okładkę "When We Were Us", który będzie nowym singlem. Na okładce widzimy całe BJ, nawet Richiego i Aleca. Na końcu prowadzący powiedział, że Jon wróci jutro z zespołem, żeby zagrać nową piosenkę, więc wychodzi, że 17 stycznia po raz pierwszy usłyszymy "When We Were Us".

Obrazek

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=sxvj8US7tHo[/BBvideo]
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Newsy, różności, ploteczki...

Post autor: Smolek »

Panie i Panowie, oto snippet "When We Were Us". I brzmi naprawdę dobrze! Czekam teraz na całość.

[BBvideo 560,340]https://www.youtube.com/watch?v=E9x7Kc27hBA[/BBvideo]
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Newsy, różności, ploteczki...

Post autor: Dand »

Jon brzmi super ale muzycznie znowu wszystko zlane w jedną całość, jedna wielka muzyczna papka.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Newsy, różności, ploteczki...

Post autor: Ricky Skywalker »

...a ja właśnie dostałem całość ;) Nagranie z radia, trochę przycina, ale da się ocenić - niezły kawałek! :) Lepszy niż sporo piosenek z oryginalnej tracklisty THINFS i lepszy, niż całe RSO ;)

Tu macie cały tekst:

We were young, unafraid
We were finding our own way
There is no wind, there is no rain
In the eye of the hurricane
Every time you climb that mountain
There’s another one left to climb
Don’t go looking for tomorrow
Leaving yesterday behind

Fighting everyday (every pay) together
Those days were not to last forever
Diamonds in the rough
When we were us
Burn the house and torch the skyline
There was more than fire in our eyes
Love meant more than lust
When we were us

We were one, born and raised
More than blood runs through these veins
Cuts can heal, scars will fade
What we had will never change
Seasons pass and time will move on
You don’t ever have to let it go
You can go only so far now
Till your on your way back home


Fighting everyday (every pay) together
Those days were not to last forever
Diamonds in the rough
When we were us
Burn the house and torch the skyline
There was more than fire in our eyes
Love meant more than lust
When we were us

Memories are nothing more than ghost that we let in
Don’t be afraid of them, do you remember when

Fighting everyday (every pay) together
Those days were not to last forever
Diamonds in the rough
When we were us
Burn the house and torch the skyline
There was more than fire in our eyes
Love meant more than lust
When we were us

When we were us
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności”