Bon Jovi wkładka w Teraz Rocku

Komentarze do newsów, informacje o bieżących wydarzeniach.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Się uśmiałam :D Reasumując dali dużo gwiazdek płytom, które odniosły sukces komercyjny, a takie TD czy KTF pominięte bo nie było hiciora na miare Livina, zatem tylko 3 gwiazdki.. Z jednej strony nabijają się, ze na każdej płycie jest jakiś stadionowy hicior, kopiowany z poprzedniej płyty i pisany na jedną melodie, a z drugiej strony jak jest na płycie jest coś innego, świeżego i ambitnego (np. TD) to jest do du** bo nie ma super radiowych przebojów i bach - 3 gwiazdki ...Sami nie wiedzą o czym piszą..

A ten cały gość z zespołu Bracia... no nie wierze, BJ było dla niego obciachem.. cholera, a ten pseudo pop-rock, ktory on gra w tej chwili i jest katowany 24 na dobe w radiostacjach to niby jakiś muzyczny geniusz? (sorry ale szczerze nie cierpię ich piosenek) Ale! Dzięki temu Panu nie musimy już spekulować co jest z Samborą, bo go po prostu wyrzucili z zespołu! :D Pozdrawiam Pana Cugowskiego :P

10zł poszło się... ale chociaż fotki ładne :P

ah PS Lost Horizon to mój nowy faworyt wśród płyt BJ, daje 11/10 :D
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2013, o 21:08 przez monjovi, łącznie zmieniany 1 raz.
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

czyli rozumiem, że nie kupować?
Why so serious?
Awatar użytkownika
koala555
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 310
Rejestracja: 3 czerwca 2013, o 07:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: koala555 »

Yossarin jeżeli masz za dużo pieniędzy i nie wiesz co z nimi zrobić to możesz kupić, jeżeli chcesz sobie to na stare lata zostawić jako pamiątka też możesz kupić, ale jak chcesz przeczytać tam coś sensownego i dowiedzieć się czegoś nowego to lepiej nie kupuj ;)
Awatar użytkownika
Yossarian
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1005
Rejestracja: 5 listopada 2012, o 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yossarian »

koala555, nie wiem, czy starych lat dożyję. Jak za te 10zł kupię 3 piwa i wypiję za powrót Rycha, to nie będzie lepiej?
Why so serious?
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Yossarian, kup te piwa lepiej!! :D
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
koala555
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 310
Rejestracja: 3 czerwca 2013, o 07:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: koala555 »

Yossarin jakbym ja miała na to patrzeć z tej strony to wybrałabym piwa :D ale do ciebie należy decyzja :P
Yana
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 996
Rejestracja: 8 kwietnia 2013, o 21:16
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Yana »

I tam, to zamiast kupować ja sobie w sklepie przeczytam. Chyba, że ktoś skany wrzuci...?;)
Stick to your guns.
adam2311
It's My Life
It's My Life
Posty: 159
Rejestracja: 3 stycznia 2013, o 09:44
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: adam2311 »

wiecie co jak czytam oceny niektórych fanow tak od razu wybaczyłem redaktorom,bo jak fani takie dziwne oceny daja to co oczekiwać od dziennikarza jeszcze niezbyt dobrze nastawionego do bon jovi. np. Michael daje "Keep the Faith - 3,5 (niestety tylko tyle) - 3,5
These Days - 3 - 3
to jestem w szoku!!! bo dla mnie okres lat 90 bije muzycznie,uczuciowo,rockowo lata 80 na głowę a od niego TD dostaje 3 jako mniej niż średnia płyta
kowal
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

adam2311 pisze:zgadza się panowie,jakas masakra.wedlug tych panow crush jest o wiele lepsze od these days czy KTF dla mnie to oni sa chyba jacys szaleni. sorry lubie crush ale to ze osiagnela ona sukces komercyjny nie znaczy ze to jest rewelacyjna plyta no bo obiektywnie patrząc to crush należy do słabszej polowy plyt bon jovi
(...)

dla ciebie naprawdę crush jest lepsze od TD czy KTF??
Widzę macie kompleks "Crush-a"... Cóż, ja nie mam problemu związanego choćby z kultywowaniem "These Days". Wszak to dobra płyta. Dla większości z Was wybitna. Moim zdaniem (widać nie tylko moim) "Crush" jest od niej lepszy. Chyba mam prawo tak uważać? No chyba, że całe życie żyjemy w mentalnej komunie i dostosowujemy się do ogólnego myslenia. Wiesz, obiektywnie patrząc "Crush" należy do lepszej połowy płyt Bon Jovi. To oczywiście moje zdanie. Twoje naturalnie szanuję.

Za najlepszą płytę Bon Jovi uważam "Keep The Faith". Nie mam jednak problemu z tym, że Pan Redaktor (bez złośliwości) ocenił ten album na trójeczkę z plusem. Dla mnie jest najlepsza. Gwiazdkowanie ma to do siebie, że "nie przypasuje każdemu". Dzięki "Keep The Faith" zespół praktycznie zredefiniowal swój pobyt na rynku muzycznym.

"Slippery..." to klasyka. Dla mnie świętość i jedna z trzech najważniejszych płyt w twórczości tego bandu. Trzecia jest (ten beznadziejny) "Crush" - drugie życie, powrót w wielkim stylu. Autor recenzji fajnie odnosi się do nawiązań klasyki. Ta płyta naprawdę kipi pomysłami i jest to "ostatnia taka płyta". Jako przykład jej wartości (właśnie) niech posłuży fakt, iż dla wielu słuchaczy była/mogłaby być to pierwsza płyta Bon Jovi. Argumenty o popowatości albumu jakoś też do mnie nie przemawiają. Dla mnie to zawsze było (możecie pukać sie w czoło) klasyczne Bon Jovi i nie oddzielam twórczości do "These Days" i end of story. Dla mnie to głupie. Tym bardziej, że była to (kolejna) chwila na szczycie...

"Powiem" coś jeszcze o "These Days" - skądinąd albumie wyjatkowym. Do tego albumu nie jest wcale łatwo sie ustosunkować. Przecież jak na Bon Jovi jest to nonkonformizm. Nieoczekiwany skręt. Kiedyś mnie powalał. Sięgałem po niego najczęściej. Dzisiaj zastanawiam się czy nie była to jednak wyrachowana próba odzyskania straconego pola w uszach amerykańskich słuchaczy. Jakby spojrzeć na to co wtedy święciło triumfy w muzyce gitarowej możan zaryzykować, że tak. Z drugiej strony album ma sporo naleciałości z klasycznego grania. Tylko... czy taki "Superunknown" Soundgarden czy "Get A Grip" Kowalskich tego nie ma?

Abstrachując jednak od tego czy za mało gwiazdek czy w sam raz powiem, że Bon Jovi to ekstraklasa, klasyka gatunku, zespół z przebogatym dorobkiem artystycznym będący niedoścignionym wzorem - inspiracją - dla wielu naśladowców. Dzisiaj nie muszą sie z nikim ścigać. Wręcz przeciwnie. Sami są standartem do którego wielu musi równać.
adam2311
It's My Life
It's My Life
Posty: 159
Rejestracja: 3 stycznia 2013, o 09:44
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: adam2311 »

oki szanuje twoje zdanie w sprawie crusha a jeśli chodzi o KTF to zgadzam się w 100%! tak szczerze się przyznam ze chyba cos w tym jest ze mam kompleks crusha,ja słucham bon jovi od KTF i jak wyszedł crush to byłem mega nią rozczarowany(żadna inna plyta nigdy nie byłem tak rozczarowany jak crushem nawet LH).teraz zmieniłem na jej temat zdanie i oceniam ja dużo lepiej ale jakiś kompleks pozostal,wtedy nie crusha od zespołu oczekiwalem
kowal
Sam Bora

Post autor: Sam Bora »

monjovi pisze:Się uśmiałam :D Reasumując dali dużo gwiazdek płytom, które odniosły sukces komercyjny, a takie TD czy KTF pominięte bo nie było hiciora na miare Livina, zatem tylko 3 gwiazdki.. Z jednej strony nabijają się, ze na każdej płycie jest jakiś stadionowy hicior, kopiowany z poprzedniej płyty i pisany na jedną melodie, a z drugiej strony jak jest na płycie jest coś innego, świeżego i ambitnego (np. TD) to jest do du** bo nie ma super radiowych przebojów i bach - 3 gwiazdki ...Sami nie wiedzą o czym piszą..
Czy nie nazbyt sie czepiasz? Bon Jovi ma łatkę dostarczycieli hitów toteż nie powinno nikogo dziwić, że to podstawowe kryterium oceny ich twórczości. Nie sa niezrozumianym zespołem undergroundowym ale marka o określonym targecie. Czy naprawdę Redakcja TR musiałaby poświęcić zespołowi całe wrześniowe wydanie i zaopatrzyć "These Days" w 5 gwiazdek, żeby "wszystkim zrobić dobrze"? Mnie bardziej od przyznawania punktów danemu longplayowi rozczarowała pobieżna historia bandu. Gdyby to porównac z wkładkami o Panterze czy Pearl Jamie to wypada blado. Brakuje rockowej dramaturgii :D Nikt nie ćpa, nikogo nie bije, nie sypia z czyjąś żoną (hehe). Gdzie Richie time? Gdzie walka wieczoru z Bachem? Wyszła historyjka dla dziewczynek drodzy Panowie...

Nudni Ci "nasi" rockersi.

P.S. Panowie bardzo ciepło wyrazili się natomiast o wstępie do "Wanted" w rifferencjach. Sama prawda. Uwielbiam to grać.
geminirs
Save a Prayer
Save a Prayer
Posty: 32
Rejestracja: 16 listopada 2009, o 22:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: geminirs »

michael pisze:Ocena albumów to główna kość niezgody.


Slippery - 5 - 4
michael daj spokój Slippery tylko 4 - wybacz ale to tak jakby pisać, że ich najbardziej popularna płyta jest tylko dobra... Akurat tutaj Panowie z Teraz Rocka się nie pomylili - Slippery to ikona i znak czasów. Symbol soft-metalu czy pop-metalu (bo pudel-metal to straszna nazwa).
Bez Slippery w latach 80-tych królowałby Modern Talking, Bad Boys Blue i Samantha Fox...
Shot through the heart and you're to blame...
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Post autor: monjovi »

Sam Bora pisze:Czy nie nazbyt sie czepiasz? Bon Jovi ma łatkę dostarczycieli hitów toteż nie powinno nikogo dziwić, że to podstawowe kryterium oceny ich twórczości. Nie sa niezrozumianym zespołem undergroundowym ale marka o określonym targecie
Chodziło mi tylko o to, że wielokrotnie w tej gazecie wyszydzano to, że BJ są właśnie tylko dostarczycielami hitów, i powielają je na jedno kopyto, a teraz płytom, które miały wg nich tylko powielane stadionowe hiciory dają najwyższe oceny. Zakrawa mi to o hipokryzje..
A pewnie, że się czepiam, oni mogą pisać o Lost Horizonach itp. to ja też mogę być troche złośliwa :D
Nikt nie musi gloryfikować TD dlatego, że to moja ulubiona płyta, ale no różnica pół gwiazdki między WAN a TD.. troche nie w smak :/ tym bardziej, ze recenzje są napisane dość pozytywnie.
Co do historii zepsołu, zgadzam się, slabe to :D I sporo wkleili ze starego wywiadu, który przeprowadzili z chłopakami podczas wizyty w Warszawie.

Ah i podpis zdjecia z promocji WAN - ''Richie pozostaje członkiem zespołu'' :D
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
lydia
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 635
Rejestracja: 17 lipca 2013, o 06:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lydia »

Kupiłam, przeczytałam i... tak jak przypuszczałam - trzeba potraktować to jako pamiątkę a nie źródło informacji... :whoeva:
BON JOVI- Because Life's Too Short To Listen To Bad Music...
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 625
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Post autor: michael »

geminirs pisze:michael daj spokój Slippery tylko 4 - wybacz ale to tak jakby pisać, że ich najbardziej popularna płyta jest tylko dobra...
Tutaj się palnąłem. Fakt. Skorygowałem.
Let's get rocked!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności”