Ksiązka WWWBeautiful - Podgląd

Komentarze do newsów, informacje o bieżących wydarzeniach.

Moderatorzy: Adm's Team, Mod's Team

Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Ksiązka WWWBeautiful - Podgląd

Post autor: Adrian »

Można obejrzeć sobie ksiązke którą zespół wydaje za parę dni ;D
http://browseinside.harpercollins.com/i ... 0061864155
Ostatnio zmieniony 23 października 2009, o 21:25 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Dorota
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 224
Rejestracja: 10 września 2009, o 08:40
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Post autor: Dorota »

Jejku, już chciałabym ją mieć w całości :)) Ogólnie bardzo fajnie się czyta, refleksje Jona jak zwykle podniosłe i patetyczne, żeby nie powiedzieć melodramatyczne ;) , naprawdę bardzo ładne, ciekawe zdjęcia, zwłaszcza Richiego i świetne motto (czy jak to nazwać) Jona na początku. Niby nic odkrywczego, bo o takim „pomniku trwalszym niż ze spiżu” pisano już p.n.e., ale jakby nie patrzeć: dobrze powiedziane i fajnie tam pasuje.

A tak bardziej szczegółowo… Cały ten paragraf, w którym Jon opowiada o Richiem po prostu cudny. Mam nadzieję, że w rzeczywistości wygląda to tak, jak Jon opisał. W zasadzie można z tego fragmentu zacytować każde zdanie, ale mnie najbardziej podoba się to:
„Richie Sambora has been (…) friend you hope to one day find from the time when you’re a kid”

No i oczywiście zakończenie:
"There are loads of guys who can play. There are lots of guys who can sing. But there is- and only ever will be- one Richie Sambora."

Na temat Tico i Davida też się fajnie wypowiada. A jeśli chodzi o to, co Tico powiedział Jonowi odnoście tego, co robi przez ostatnie 25 lat: Nawet nie wiesz ile osób na świecie chciałoby być na Twoim miejscu :D Poza tym Jon dostrzega nawet istnienie Hugh. Co prawda mówi o nim w części typu „chciałbym także podziękować”, ale dobre i to. Aaa, i mój ulubiony tekst z tej strony :)):
„I can say something bad about one of my guys and that’s OK. If you try it, I’ll knock you out.”

Teraz dalej… bardzo mi się spodobało kiedy David mówił o tych cover bandach. Niby takie proste, a daje jednak do myślenia. Taka dewiza, która powinna przyświecać wszystkim młodym zespołom. Świetne.

I ostatnia strona na temat pisania piosenek. Heh czepialiście się, że powstają ciągle teksty w stylu „live my life” i jak widać Jon też zdaje sobie z tego sprawę:
„What I try to do- and I realize that I do this to a fault- is I try to find the optimism.”

Ale żeby nie było tak dobrze to dodaje potem:
„The recurring theme of eternal optimism seems to be my niche. I’m living there.”
Więc nie oczekiwałabym, żeby coś miało się zmienić w niedalekiej przyszłości. No i dobrze, bo mi tam się podoba :P

Jeszcze jedna rzecz: „It’s not a conscious effort to write a hit song. It’s a conscious effort to write great song and if a ‘Livin’ on a prayer’ or ‘Who says you can’t go home’ or ‘It’s my life’ is born, you go, “I want the world to know that we’ve just kicked one out of the park!” hehe, z tym WSYCGHome to się troszkę zagalopował, bo choćby piosenka zdobyła nie wiadomo ile nagród, to na równi z IML czy LOAP bym jej jednak nie postawiła.

I na zakończenie coś w stylu „złote myśli Jona”, ale naprawdę dobrze powiedziane i bardzo mi się podoba:
„Art is subjective. It shouldn’t make my music any more important or less important than anyone else’s”

Zgadzam się w 100%, tylko jeszcze zależy co rozumiemy przez słowo „art”, ale to już inna sprawa ;)

No dobra, to tak z grubsza ;) Szkoda tylko, że tak krótko i tak mało Richiego, ale dobre i to. Pozostaje tylko czekać na premierę i mieć nadzieję, że książka będzie dostępna w Polsce.

Ps. Wielkie podziękowania dla Adriana za link :))

Ps2. Ktoś kiedyś pytał- u mnie też wciąż nie działa ani pogrubienie, ani kursywa, a z wklejaniem emotikonek też są problemy, choć to pewnie stan przejściowy.

Ps3. Naprawdę nikt nie chce tego skomentować...?
Awatar użytkownika
BoVi
It's My Life
It's My Life
Posty: 192
Rejestracja: 8 lipca 2009, o 22:45
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: BoVi »

Ja skomentuję :D
To już tak niedługo..
Nie czytałam za wiele,(bo mam nadzieję, że taka właśnie książka wpadnie w moje ręce przetłumaczona na polski...oby!) ale na pewno będzie ciekawa.
..?ycie to nie liczba oddechów, lecz liczba chwil, które zapierają dech w piersiach..
Awatar użytkownika
Frankie
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 939
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 16:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Frankie »

Dopiero teraz znalazłem chwilkę czasu, by przejrzeć fragmenty książki i muszę powiedzieć, że może być to bardzo ciekawe wydawnictwo. Może i bym aię na nie skusił...muszę pomyśleć...no i zauważyliście, że projekt obwoluty okładki jest autorstwa polsko brzmiącej Pani Agnieszki Stachowicz?
Everybody lies...but not about June 19th 2013, PGE Arena Gdansk and July 12th 2019, PGE Narodowy, Warsaw!!!
Awatar użytkownika
Kasiunia
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 585
Rejestracja: 28 września 2005, o 09:01
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Kasiunia »

Ja też dopiero teraz przyjrzałam się bliżej tym fragmentom. Co najbardziej rzuciło mi się w oczy to to, że Jon ma wiele do powiedzenia... mam nadzieje, że chłopaki miały okazje dorzuci też coś od siebie :P
Mam też nadzieje, że troszkę miejsca poświęcą też Alecowi. w końcu te najbardziej szalone lata 80 były z jego udziałem :)
Wątpię, że książka ukaże się po polsku... ale przynajmniej zmotywuje mnie to do odświeżenia sobie angielskiego (choć biografia Jona nie dała rady :P)
Scrooge

Post autor: Scrooge »

Słuchajcie, przymierzam się właśnie do zamówienia tej książki z Amazona i pomyślałem sobie, że może byłby ktoś jeszcze chętny? Moglibyśmy zamówić kilka książek w 1 paczce, przesyłkę expresową (ok 3 dni do PL), a koszty podzielić na kilka osób - wyszłoby znacznie taniej. Jacyś chętni?
mrok
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 589
Rejestracja: 31 marca 2007, o 18:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mrok »

Ja jestem chętna , ile ksiązka i ile przesyłka ?
...To co najpiękniejsze jest dla oczu niewidoczne ...
Awatar użytkownika
Bonjova
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1172
Rejestracja: 17 września 2005, o 09:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bonjova »

Ja również byłabym chętna
25.05.2008 Leipzig
19.06.2013 Gdańsk
Scrooge

Post autor: Scrooge »

Amazon UK - 12,29 funtów (wybrałem UK bo cena książki ta sama, a nie będzie problemów z cłem, które bym nam na 90% naliczyli przy kilku książkach w paczce... + wydłużony czas oczekiwania)


wysyłka z UK expresowa - 26 funtów + 5,5 od książki czyli jeżeli zamówimy 4 książki to koszt wysyłki wyniesie:

26 + 4x5,5 = 48 funtów / 4 = 12 funtów na osobe -> łączny koszt książki na osobe = 24,29 funta + potem ok 8zł żebym wam to polską pocztą do domu porozsyłał.


Jezeli ktoś zamawia sam to zapłaci 12,29 + 26 + 5,5 = 43,8 funta...


Także jak widzicie oszczędność jest gigantyczna bliska 50%... więc warto... im nas więcej tym taniej :)... proponuję żeby teraz wpisywały się osoby które byłby zdecydowane.
Awatar użytkownika
kami
It's My Life
It's My Life
Posty: 109
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, o 13:14
Lokalizacja: chwilowo Warszawa

Post autor: kami »

Ja się na bank piszę jakby co :)
We need something to believe in
mrok
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 589
Rejestracja: 31 marca 2007, o 18:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mrok »

Ja też :)
...To co najpiękniejsze jest dla oczu niewidoczne ...
Scrooge

Post autor: Scrooge »

OK jeszcze 1-2 osoby i będziemy mogli zamawiać :)
mrok
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 589
Rejestracja: 31 marca 2007, o 18:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: mrok »

Ksiażka ukazała się na allegro ! Nie wyjdzie nam taniej?


http://allegro.pl/item815341336_bon_jov ... iazka.html
...To co najpiękniejsze jest dla oczu niewidoczne ...
Scrooge

Post autor: Scrooge »

Cena dobra, ale zobaczcie na komentarze tego kolesia, jakiś czas temu chciałem zamówić u niego The Circle z DVD, ale jak je zobaczyłem to zrezygnowałem...
Awatar użytkownika
Bonjova
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1172
Rejestracja: 17 września 2005, o 09:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Bonjova »

Płytę z dvd można bez problemu kupić w media markt lub zamówić z empik.com. Na allegro odradzam bo z przesyłką wychodzi o wiele drożej
25.05.2008 Leipzig
19.06.2013 Gdańsk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualności”