DVD Lost Highway - The Concert

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

No to ciekawie się zapowiada to DVD.
Na pewno kupie.
yanni
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 408
Rejestracja: 3 czerwca 2007, o 13:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: yanni »

Dzisiaj byłem w MM w Czeladzi.
DVD już jest dostępne za 69.90 zł.
Musieli dostać z nieniacka, bo dzwoniłem w piątek do MM i wogóle pierwsze słyszeli że coś takiego ma być. NO COMMENT.
Ja juz zamówiłem na merlin, jest trocję taniej, czekam na przesyłkę.. :))
http://kolekcjamuzyczna.blogspot.com/

22-06-2014 - Berlin, D - RS
19-06-2013 - Gdańsk, PL - BJ
13-10-2012 - Berlin, D - RS
10-06-2011 - Dresden, D - BJ
04-06-2008 - Vienna, A - BJ
Klejdzik
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 9
Rejestracja: 29 listopada 2007, o 21:51
Lokalizacja: Klejdzikowo

Post autor: Klejdzik »

W Poznaniu kosztuje 74,90 w MediaMarkt.
Awatar użytkownika
Frankie
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 939
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 16:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Frankie »

Ja również zamówiłem DVD na merlin.pl. Przesyłka będzie pewnie gdzieś chyba dopiero w poniedziałek (wybrałem dostawe przez pocztę). Opłaca się bo wychodzi taniej, niż cena rynkowa. Nie chce mi się już poprostu biegać po Empikach, Media Marktach i innych. Po pierwsze, nie mam juz na to czasu, a po drugie jak mam tłumaczyć "zielonemu w temacie" sprzedawcy, o co mi chodzi to wolę poczekać, aż listonosz przyniesie przesyłkę. Poprostu w moim przypadku mniej latania po sklepach, to mniej irytacji i zdenerwowania.
Cóż, pozostaje tylko czekać na przesyłkę.
Everybody lies...but not about June 19th 2013, PGE Arena Gdansk and July 12th 2019, PGE Narodowy, Warsaw!!!
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Oto moja krótka recenzja DVD - Lost Highway które własnie przed chwilą skończyłem oglądać...

Tytułem wstępu. Byłem zły, że mają wydać taki "występik" na DVD a koncerty z O2, Stuttgartu czy innego stadionowego zostają w archiwach. Ale nie skazywałem tego DVD na porażkę, czekałem aż sam go zobaczę i powiem czy było warte czy nie.

Miałem teraz nie kupować tego DVD bo nie lubię dawać zarobić ze swojej kieszeni wydawcom i wytwórni, ale po pewnych głosach mówiących, ze jest to bardzo dobry koncert zdecydowałem się kupić.

Pora zacząć:
Lost Highway - Ta piosenka czasami jest śpiewana i gran przez zespół tak nudno, że aż mnie usypia. Tutaj jest dosyć szybko i ciekawie. Najlepsze momenty oczywiście to solówka i JOn po solówce. DoObrze zagrany kawałek. Może bez rewelacji, ale zaczęło się dobrze.

Summertime - Aj ten czysty dźwięk gitary na początku podnosi ciśnienie. Piosenka którą średnio lubię na albumie tutaj z dodatkami braw brzmi bardzo dobrze. Może dalej bez rewelacji, ale ok.

Make A Memory - Przypomniało mi się jak po raz pierwszy ją słuchałem. Ten feeling jest świetny w tej piosence a Jon i jego końcowy refren wymiata. Dodatkowo te chórki i efekty (skrzypki itp) - super. Na początku było dobrze, ale końcówka już super.

Whole Lot Of Leaving - Jedna z moich ulubionych piosenek i zaśpiewana r-e-w-e-l-a-c-y-j-n-i-e. Brawa w rytm + efekty w tle (liście) dodają klimatu tej piosence. Wielkie brazwa za to wystąpienie.

We Got It Going On - Jon zaczął tą piosenke głosem który mi się nie podoba i obawiałem się o nią. Potem jednak cała aranżacja (gitara, skrzypce, bass, druga gitara itp) DAJE CZADU. Świetna aranżacja piosenki. Uwielbiam tą wersje. A tercet Bandiera - Torres - Sambora przed solówka to coś wspaniałego :)

ANY OTHER DAY - nie opisuje tego co się dzieje w tej piosence bo ja takimi piosenkami/wykonaniami żyje. :o

Seat Next To You - Jeśli miałbym wybrać piosenke która najlepiej brzmi w porównaniu do wersji z albumu to to jest ta piosenka. Lepsze wykonanie niż na albumie no chyba, że ona mi się dopiero teraz tak spodobała a na albumie też jest tak piękne wykonanie.

Everybody Broken - kolejna piosenka którą średnio lubię a tutaj wypada super.
a
Till We Ain't SA - No tk to oni mogą śpiewać w duecie codziennie ! Brawo Jon, brawo skrzypaczka i brawo Rysio.

The Last Night - Hmm. Wykonanie ok. TO nie jest piosenka która może być super wykonana. Ona jest świetna na albumie, ale to nie jest porywająca piosenka na koncery.

One Step Closer - bardzo klimatycznie.

I Love THis Town - czy ta piosenka była kiedykolwiek zaśpiewana bardziej żywiołowo ? SUPER, SUPER, SUPER na zakończenie albumu.

----
IML - Czy Jon umie ją jeszcze śpiewać dobrze ? Potrafi! Jedno z lepszych wykonań tej piosenki.
WDOA - wykonanie ok. Wole inne, ale to też dobrze.
WSYCGHome - takie piosenki tworzą historie bo takie piosenki dają radość. W trakcie tylko modliłem się żeby nie kończyli tego w normalnym rozmiarze czasowym ... i nie skończyli :) znowu przypomniałem sobie jak ta poisenka trafiła do mnie.

OCENIAJ?C: Nota najwyższa jaką mogę dać. Koncert nie zawiera słabego wykonania. Każde jest dosyć ciekawe a niektóre bardzo. Niektóre piosenki brzmią zdecydowanie lepiej niż na albumie (Summertime, Everybody Broken czy Seat Next To You). Głos Jona WSPANIA?Y. Richie, Tico, Dave i reszta dobrze słyszalni. Oczywiście jak to była w takich koncertach jest on "przestany" przy mikrofonach, ale takie koncerty kocha sie za klimat a nie za żywiołowość.
Dałem 70 zł i w pełni jestem usatysfakcjonowany a miałem pewne obawy, czy będę. Kupujcie oryginalne wersje tego DVD bo zespół musi wiedzieć, ze ludzie oczekują od nich koncertów na DVD a najlepiej 2 koncerty -> Jeden taki jak ten + 1den z dużego stadionowego koncertu.

Brawo za to DVD
Awatar użytkownika
magda01614
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 573
Rejestracja: 31 sierpnia 2007, o 11:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: magda01614 »

Adrian, ale się rozpisałeś :D Też właśńie skończyłam oglądać to DVD i potwierdzam wszystko to co tu napisałes :)
"...On any other day, I'd be blue eyes cryin,
I could tell the world, 'At least I'm tryin',
The clouds are breakin',
The sun is shinin' new for me and you..."
rafal_ka
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
It's My Life
It's My Life
Posty: 216
Rejestracja: 9 listopada 2007, o 19:49
Lokalizacja: Zgierz/Łódź

Post autor: rafal_ka »

potwierdzam to co wyzej napisane :) dla mnie WGIGO i AOD najlepsze na tym koncercie;) 2 miesjce i love this town + WLOL
KondZik

Post autor: KondZik »

Awatar użytkownika
Frankie
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 939
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 16:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Frankie »

Kondzik na oryginalnej płytce oprócz koncertu znajdują się też bonusy, a wśród nich podane przez Ciebie wywiady z członkami grupy. Zachęcam wszystkich, którzy jeszcze, jakimś cudem, nie mają w swojej kolekcji tego wydawnictwa do zakupienia oryginału.
Everybody lies...but not about June 19th 2013, PGE Arena Gdansk and July 12th 2019, PGE Narodowy, Warsaw!!!
KondZik

Post autor: KondZik »

Frankie pisze:Kondzik na oryginalnej płytce oprócz koncertu znajdują się też bonusy, a wśród nich podane przez Ciebie wywiady z członkami grupy. Zachęcam wszystkich, którzy jeszcze, jakimś cudem, nie mają w swojej kolekcji tego wydawnictwa do zakupienia oryginału.
Wywiady jak dla mnie dość interesujące :))
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

Nie wiem czy to cud czy nie ale ja mimo , ze zawsze kupuje każde nowe wydawnictwo to tego nie mam i mieć nie będe bo to po prostu nie moje klimaty i żadne bonusy tego nie zmienią.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”