"Bon Jovi 2020" (nowy album)

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 634
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: Bon Jovi »

Wolałbym nową wspólną wersję "Do What You Can", z mistrzem gitary, z Richie Samborą :-) Może w końcu by też porozmawiali razem, hmmm...
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: Dand »

Phil przypomina na swoim instagramie o nowej płycie i ponownie podkreśla,że Beautiful Drug jest świetne, nawet proponuje by od tego zacząć słuchanie płyty.
No narobił mi smaka, jakoś przy rekomendacji od niego czuje,że mi też ten utwór mocno podejdzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: JonetteBJ »

Beautiful Drug może być o tyle ciekawe, że będzie miało solówkę Phila. A że jakoś nie zapowiada się na to, żeby o innych utworach można było powiedzieć to samo... Cóż, za dwa tygodnie się okaże, czy to faktycznie najmocniejszy punkt tego albumu.
...And I guess I'd rather die than fade away!
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: madm »

Może nie w temacie...ale czy ktoś dziś zarywa nockę na koncert BJ podczas iheart? :D
-----

No dobra, to ja wstałem :D
Jak narazie:

1. Do what you do
2. Lost Highway
3. Limitless
4. Bad Name
5. Who says
6. It's my life
7. Wanted
8. Prayer

I co musze powiedzieć: O CHOLERA. Jeśli ten koncert jest faktycznie na żywo i nikt nie majstrował przy wokalu tak jak w koncercie Hampton Water, to nasz Jonny popracował potężnie nad wokalem...to jest naprawdę poziom nie tylko słuchalny. To jest naprawdę solidne!! Po raz pierwszy chyba od 10 lat jestem w stanie słuchać koncertu BJ bez ani jednego grymasu. :brawo: :brawo: :brawo:
It's my life!
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: JonetteBJ »

Coś majstrowane było na pewno, nie chce mi się wierzyć, że mogliby sobie odpuścić. W sumie nawet nie wykluczałabym tego, że cały koncert był pre-recorded, ale...
Tak czy inaczej u podstaw mamy chyba najpewniejszy i najlepiej kontrolowany głos Jona od lat! I ta dykcja. Naprawdę Jon dał radę nie zjeść połowy tekstów i jednocześnie nie dostać zadyszki? :o
Naprawdę czuję, że to zmierza w dobrym kierunku, a ta nieplanowana przerwa bardzo mu służy :D błagam tylko, niech on tego nie zepsuje...
...And I guess I'd rather die than fade away!
Awatar użytkownika
madm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 947
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 14:20
Ulubiona płyta: NJ
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: madm »

https://youtu.be/PVdTmRBv6kQ

Link do całości na YT.
It's my life!
usunięty użytkownik 4858

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Shanky jaki cwaniak :D Tak się ustawił, że naraz i gra i ogląda swoj najlepszy zespół, jednak ma coś z geniusza ;D

Wokalnie na pewno lepiej się tego slucha, bo to profesjonalne nagranie, a nie wersja nagrana telefonem czy słuchana na żywo na stadionie z fatalną akustyką ;)

Duet z Jen wypadł fajnie, chociaż raczej nie będę wracał często do tej piosenki, a na płycie jednak wolałbym wersję Jona solo. No cóż, nie przepadam za tą wokalistką, ale marketingowo (i wizualnie ;) ) to oczywiście strzał w dziesiątkę, brawo Johnny!
Najbardziej spodobalo mi się wykonanie Limitless i Prayera. Chociaż w Limitless mostek mocno psuje mi zabawę... Na szczęście to tylko moment. Reszta całkiem energetyczna. Taki kumpel We don't run.
Bad name znowu wyszedł słabo i może pora zrezygnować z tej pozycji na jakiś czas. Tym bardziej, że lepiej się słucha nowych kawałków napisanych pod obecne możliwości wokalne. Maniera artykułowania każdego wyrazu osobno też lepiej wypada w nowszym repertuarze niż w starych hitach.
Phil czasem słabo wypada w chórkach, za to świetnie wiosłuje i coraz fajniej radzi sobie z talk boxem. Zatrudnienie Everetta też przynosi dobre efekty. Kolo od klawiszy jakoś nie zapadł mi w pamięć. Tico w świetnej formie! :)
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 634
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: Bon Jovi »

Musicie w końcu przyznać, mimo iż wielu narzeka na Johna Shanksa, to po drugim refrenie który JBJ zaśpiewał w Limitless, gitara jego była dosyć ciekawa, łagodna ale miała to coś :-)
P.S. Greg Mayo na klawiszach tym razem, brak Davida Bryana odczuwalny :-(
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1585
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: EVENo »

A czemu Dawidka nie było?

Generalnie jak widzę logo The CW Network to od razu słyszę podstawione reakcje publiczności, też tak macie? xD Nie słyszę za to jakieś kolosalnej poprawy wokalu, to też nie wydaje mi się, żeby coś tu było majstrowane, zespół w odróżnieniu od publiczności na pewno nie jest z playbacku xD Dziwne, że nikt nie wspomniał o stojącym jak słup Jaśku. Nie twierdzę, że to źle, bo nie jestem fanem jego czaderskich tańców, ale po prostu dziwnie się to ogląda :P
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
FraterMajor
Patron www.bonjovi.pl
Patron www.bonjovi.pl
It's My Life
It's My Life
Posty: 108
Rejestracja: 3 września 2007, o 20:28
Ulubiona płyta: Bootlegi pro
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: FraterMajor »

Generalnie jak widzę logo The CW Network to od razu słyszę podstawione reakcje publiczności, też tak macie? xD Nie słyszę za to jakieś kolosalnej poprawy wokalu, to też nie wydaje mi się, żeby coś tu było majstrowane, zespół w odróżnieniu od publiczności na pewno nie jest z playbacku xD Dziwne, że nikt nie wspomniał o stojącym jak słup Jaśku. Nie twierdzę, że to źle, bo nie jestem fanem jego czaderskich tańców, ale po prostu dziwnie się to ogląda :P
Bo tam nie ma żadnej publiczności. Obejrzałem sobie kilka piosenek i dla mnie tam nie ma nikogo poza kamerzystami, a prostokątne studio z każdej strony jest zabudowane ekranami.
A wokal jest niemiłosiernie zmajstrowany przy Livin'. Słychać, że przeszedł przez Autotune i jest ogromna różnica w barwie. Jest to podobny zabieg jak przy materiale z Hall of Fame z 2018 roku (drastyczna różnica między wersją live, a retransmisją z HBO)
2019-07-12 - Warszawa, Polska
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: Dand »

Pojawiły się snippety, są do sciągnięcia na jovitalku. Słuchałem dość chaotycznie, ale brzmi to całkiem całkiem. Na pewno wokal Jona na plus no i jakoś mało elektronicznie to wszystko brzmi, produkcja jest chyba mniej komputorowo-shanksowa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: Adrian »

Po 3ech przesłuchaniach 1,5 minutowych wersji:
Love Is BD - Jak dla mnie mocno zalatuje latami 90tymi. Chwytliwa, rockowa z dobrym solo. Najbardziej zapada w pamięć z całego albumu.

Blood In The Water - Wow! Miałem ciary przy 1,5 minutowej wersji. To będzie nowy klasyk jak dla mnie. Jon wspominał że utwór przypomina mu takie współczesne Dry County. Tym razem nie poleciał za ostro. Muzycznie pięknie i klimat kapitalny

Let It Rain - ma potencjał. Fajny ten riff w refrenie. Czekam na całość

The Story Of Love - klasyczna melodia używana przez wszystkich. Ciekawa opowieść. Tak sobie wyobrażam przyszłe albumy. Zdecydowanie na plus

Brother In Arms - znowu typowe lata 90te. Tu trochę mniej mi się podoba. Poczekam na całość

Lower The Flag - nie słyszę tutaj refrenu. Chyba nie było w żadnym snippecie. Typowa amerykańska opowieść. Czekam na całość

Zapowiada się zdecydowanie inny album niż poprzednie. Fajnie że muzycznie słychać cały zespół. Dużo opowiadania historii ale też dużo klimatu lat 90tych a może i klasycznego rocka z lat 80 (Dire Straits itp).
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
JonetteBJ
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 375
Rejestracja: 2 października 2017, o 12:07
Ulubiona płyta: These Days

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: JonetteBJ »

Moje pierwsze odczucia są bardzo pozytywne. Na pewno brzmi to dużo lepiej niż się spodziewałam i już obudziło mój apetyt na przyszły tydzień. Nie mogę się doczekać, żeby usłyszeć Blood In The Water i Beautiful Drug (zwłaszcza solówkę) w całości. Poza tym w tej sytuacji jestem jeszcze bardziej ciekawa tych dwóch, które zostały wyrzucone na wersję japońską.
...And I guess I'd rather die than fade away!
M
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 388
Rejestracja: 23 lutego 2020, o 22:50

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: M »

Moim zdaniem... średnio. Wygląda bowiem na to, że większość piosenek to będzie Jonowe przynudzanie w stylu "Old Habits Die Hard", "Fighter", "Not Running Anymore".
Gdzie w tym duch Bon Jovi?

Od Bon Jovi nie oczekuje dylanizmu. Z dwóch dynamicznuejszych kawałków pierwszy zalatuje U2, drugi - Deep Purple.
Awatar użytkownika
FraterMajor
Patron www.bonjovi.pl
Patron www.bonjovi.pl
It's My Life
It's My Life
Posty: 108
Rejestracja: 3 września 2007, o 20:28
Ulubiona płyta: Bootlegi pro
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Bon Jovi 2020" (nowy album)

Post autor: FraterMajor »

Moje odczucia po przesłuchaniu snippetów też są pozytywne. Aż dziwię się, że płaskie Limitless zostało singlem, bo widzę lepsze kandydackie piosenki :)
2019-07-12 - Warszawa, Polska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”