THINFS vs RSO (song by song)

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: THINFS vs RSO (song by song)

Post autor: Adrian »

EVENo pisze:Twoje Top 10 to w 30% dramat, w 40% ujdzie lub dobre, a pozostałych 30% nawet nie pamiętam.
:D w sumie cieszy mnie to, bo pokazuje różnorodność muzyki jaką nam serwują. Po takich topkach widać kto jakiej muzyki słucha. Jestem ciekaw waszych topek.
U mnie masz głównie, energie, nowoczesność, emocje, dobre teksty oraz utwory z duszą i klimatem :) Czyli najlepszy możliwy zestaw ;]
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: THINFS vs RSO (song by song)

Post autor: Kuba80BJ »

This House is Not for Sale - Rise
Living with the Ghost - Take Me
Knockout - Masterpiece
Labor of Love - Truth
Born Again Tomorrow - We Are Magic
Roller Coaster - Together On the Outside
The Devil's in the Temple - Making History
Scars On This Guitar - Walk With Me
God Bless This Mess - I Don't Want to Have to Need You
Reunion - Good Times
Come On Up to Our House - One Night of Peace

Bon Jovi 2-11 RSO

Bez zbędnego pastwienia się, intrumentalnie i producencko to jak zestawienie Davida z Goliatem. A te dwie rzeczy dla mnie są najistotniejsze. Na House są w zasadzie dwa numery, które szczerze lubię (Roller i Devil) ale tu zostały zestawione z moimi ulubionymi numerami RSO i nie miały szans. Trzeci, który bardzo cenię za tekst bo muzycznie już mnie nie porwał (Ghost) w zderzeniu z Take Me również był bez szans. Jedynie 2 najbardziej popowe numery RSO pozwoliły zdobyć 2 punkty BJ, ale na remis, tu obie strony trochę spaprały potencjalnie dobre kompozycje słabą produkcją. Za to ostatnia para to wg mnie jak zestawienie Malucha z Mercedesem, pod absolutnie każdym względem. To zestawienie podsunęło mi pomysł na temat wątku i jak znajdę chwilę to napiszę o co chodzi.
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: THINFS vs RSO (song by song)

Post autor: Ricky Skywalker »

Kuba80BJ pisze:Za to ostatnia para to wg mnie jak zestawienie Malucha z Mercedesem, pod absolutnie każdym względem.
A ja widzę to zupełnie inaczej ;) Znasz moje uwielbienie dla Richiego i Ori, ale z ich wyczynów póki co zadowolony nie jestem ;) Jeśli chodzi o porównania z użyciem motoryzacji, to dla mnie BJ to jest obecnie taki Ford Mustang po liftingu - już trochę stary i wysłużony, spisany na straty, ale po wymianie wadliwych części znowu na chodzie: przewidywalny, ale i niezawodny ;) Z kolei RSO to, w najlepszym razie, każda Kia: niby wszystko działa jak trzeba, jest nowocześnie i ciekawie, bo nad produkcją czuwali najlepsi inżynierowie Hyundaia - ale przez to, że ci sami inżynierowie traktują Kię jako pole do testowania rozwiązań, które mogą kiedyś trafić do Hyundaia, czasami coś jest niedopracowane, wręcz nie wiadomo, czy tak do końca pasuje - i nigdy nie wiadomo, kiedy jebnie ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: THINFS vs RSO (song by song)

Post autor: Adrian »

Ricky Skywalker pisze:
Kuba80BJ pisze:Za to ostatnia para to wg mnie jak zestawienie Malucha z Mercedesem, pod absolutnie każdym względem.
A ja widzę to zupełnie inaczej ;) Znasz moje uwielbienie dla Richiego i Ori, ale z ich wyczynów póki co zadowolony nie jestem ;) Jeśli chodzi o porównania z użyciem motoryzacji, to dla mnie BJ to jest obecnie taki Ford Mustang po liftingu - już trochę stary i wysłużony, spisany na straty, ale po wymianie wadliwych części znowu na chodzie: przewidywalny, ale i niezawodny ;) Z kolei RSO to, w najlepszym razie, każda Kia: niby wszystko działa jak trzeba, jest nowocześnie i ciekawie, bo nad produkcją czuwali najlepsi inżynierowie Hyundaia - ale przez to, że ci sami inżynierowie traktują Kię jako pole do testowania rozwiązań, które mogą kiedyś trafić do Hyundaia, czasami coś jest niedopracowane, wręcz nie wiadomo, czy tak do końca pasuje - i nigdy nie wiadomo, kiedy jebnie ;)
lol xD Sprawa rozwiązana. Kije kijem bym nie tknął, ale Fordem Mustangiem to bym chętnie pojeździł :)
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Kuba80BJ
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 389
Rejestracja: 31 stycznia 2013, o 15:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: THINFS vs RSO (song by song)

Post autor: Kuba80BJ »

Ricky Skywalker pisze:A ja widzę to zupełnie inaczej ;) Znasz moje uwielbienie dla Richiego i Ori, ale z ich wyczynów póki co zadowolony nie jestem ;)
Takie Twoje zbójeckie prawo ;) I muszę przyznać, że akurat Twoim podejściem do RSO jestem bardzo zaskoczony, ale nie mam zamiaru Cię przekonywać skoro tego nie czujesz (póki co) ;)
Jeżeli chodzi o Come On Up...to wg mnie jest to jeden z największych gniotów jakie BJ wydało w ciągu 35 lat, nie to że na House. Po sekundzie robię skip i nie wiem czy przesłuchałem go więcej niż 3 razy łącznie, w męczarniach. Takiego BJ nie cierpię. Chyba nawet Malucha obraziłem porównując ten numer do niego ;) Musiałbym przemyśleć do jakiego auta porównać dzisiejsze BJ II i RSO, ale to dobry pomysł na osobny wątek ;)
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: THINFS vs RSO (song by song)

Post autor: Damned »

[font=Garamond]THIS HOUSE IS NOT FOR SALE[/font] [font=Garamond]52-44[/font] [font=Garamond]RISE & MAKING HISTORY[/font]
Awatar użytkownika
tribe94
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 338
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 17:40
Ulubiona płyta: Keep The Faith
Lokalizacja: Milicz

Re: THINFS vs RSO (song by song)

Post autor: tribe94 »

[highlight=#95928b]This House is Not for Sale[/highlight] - Rise
Living with the Ghost - [highlight=#eedb7d]Take Me[/highlight]
[highlight=#95928b]Knockout[/highlight] - Masterpiece
[highlight=#95928b]Labor of Love[/highlight] - Truth
[highlight=#95928b]Born Again Tomorrow[/highlight] - We Are Magic
Roller Coaster - [highlight=#eedb7d]Together On the Outside[/highlight]
[highlight=#95928b]The Devil's in the Temple[/highlight] - Making History
[highlight=#95928b]Scars On This Guitar[/highlight] - Walk With Me
God Bless This Mess - [highlight=#eedb7d]I Don't Want to Have to Need You[/highlight]
[highlight=#95928b]Reunion[/highlight] - Good Times
Come On Up to Our House - [highlight=#eedb7d]One Night of Peace[/highlight]

[font=Arial Black]7 - 4[/font]
"Everybody's got their cross to bear these days..."
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: THINFS vs RSO (song by song)

Post autor: EVENo »

Widzę, że w obu tematach użyłeś kolorów okładek i w RSO wyszedł Ci blond :lol:
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Ricky Skywalker
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1648
Rejestracja: 1 sierpnia 2005, o 21:17
Ulubiona płyta: NJ+KTF+SITT+AOTL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: THINFS vs RSO (song by song)

Post autor: Ricky Skywalker »

Cóż - i po jednej, i po drugiej stronie to właściciele blond czupryny mają najwięcej do gadania ;) W BJ jest to (J)BJ, w RSO - O. Wszystko się zgadza ;)
***
"these days all we got is hope, we got redemption and we got forgiveness. And we got one more thing - we got us these days..."
- Richie Sambora, 29-10-2007
REHABILEJKO

Re: THINFS vs RSO (song by song)

Post autor: REHABILEJKO »

A jednak - głównie z ciekawości - spróbuję ;) Skreślony przegrywa..

This House is Not for Sale - Rise (tak, THINFS dało mi swego czasu dużo radości - RISE nie.)
Living with the Ghost - Take Me (mimo, że nie przepadam za GHOSTS to jednak wolę Rycha z wiosłem niż Rycha bawiącego się w Toma Jonesa.)
Knockout - Masterpiece (NAKA ;) jest najtragiczniejszą komedią w dokonaniach tego "bandu")
Labor of Love - Truth (lubię LABOR za skojarzenia z LIVING IN SIN i czasami przeboju Isaaka)
Born Again Tomorrow - We Are Magic (Mallorca vs Coco Jumbo... MAGIK produkcyjnie zgniata BORN... ale jakoś stawiam na Jona)
Roller Coaster - Together On the Outside (ciężka decyzja... ROLLER SROLLER ma kilka fajnych momentów, OUTSIDE ma kilka słabszych fragmentów i ta Ori na wokalu... Niech będzie Ori)
The Devil's in the Temple -Making History (produkcja gitar i panoramy potwornie na korzyść RSO... Ale dla TEGO Jona w outro... Zdecydowanie TEMPLE)
Scars On This Guitar - Walk With Me (Czy tylko ja słysze w tym echa BITTER WINE?)
God Bless This Mess - I Don't Want to Have to Need You (BLESS to mój ulubiony kawałek z HOUSE)
Reunion - Good Times (Smerfne hity... Rysiek górą)
Come On Up to Our House - One Night of Peace (COME ON jakoś dziwnie kojarzy mi się z THIS AIN'T A LOVE SONG :o )

Cóż... Nie chce mi się zliczać ale coś czuję, że jednak Jon, Dave, Tico, Huey ;) i pomocnicy
Awatar użytkownika
tribe94
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 338
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 17:40
Ulubiona płyta: Keep The Faith
Lokalizacja: Milicz

Re: THINFS vs RSO (song by song)

Post autor: tribe94 »

Ricky Skywalker pisze:Cóż - i po jednej, i po drugiej stronie to właściciele blond czupryny mają najwięcej do gadania ;) W BJ jest to (J)BJ, w RSO - O. Wszystko się zgadza ;)
[highlight=#95928b]Jon[/highlight] posiwiał, z główną rolą [highlight=#eedb7d]Ori[/highlight] w RSO się zgadzam, więc wszystko jest na swoim miejscu :D
"Everybody's got their cross to bear these days..."
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: THINFS vs RSO (song by song)

Post autor: ROCKSTAR »

W tydzien po premierze House, znajoma z Egiptu, ktora przebywala w tym czasie w UK, przywiozla, na moja prosbe, ostatnia plyte BJ.
Plyte, ktora sluchalem przez miesiac dosc intensywnie, tylko po to, aby zapomniec o niej jakis czas pozniej. Syndrom Bon Jovi w moim swiecie, od czasow The Circle... :cojest:
Z House obecnie slucham... Real Love i Touch of Grey :o
RSO- chociaz mam swiadomosc tego, ze to twor (wciaz) moze niedoskonaly w pewnych aspektach, slucham dosc czesto i to z naprawde wielka przyjemnoscia. Bez zmuszania sie, bez dopisywania idelogii, bez fan boy'stwa.
Rok temu uwielbialem The Devil's in the Temple czy God Bless This Mess. Teraz nie moge nawet przebrnac przez pierwszych 30 sekund...
Zadziwiajace- nawet jak na mnie.
Za to Rise czy Making History, nawet w temacie gitar, porywaja mnie znacznie bardziej i szczerze.
REHABILEJKO

Re: THINFS vs RSO (song by song)

Post autor: REHABILEJKO »

ROCKSTAR pisze:W tydzien po premierze House, znajoma z Egiptu, ktora przebywala w tym czasie w UK, przywiozla, na moja prosbe, ostatnia plyte BJ.
Plyte, ktora sluchalem przez miesiac dosc intensywnie, tylko po to, aby zapomniec o niej jakis czas pozniej. Syndrom Bon Jovi w moim swiecie, od czasow The Circle... :cojest:
Z House obecnie slucham... Real Love i Touch of Grey :o
RSO- chociaz mam swiadomosc tego, ze to twor (wciaz) moze niedoskonaly w pewnych aspektach, slucham dosc czesto i to z naprawde wielka przyjemnoscia. Bez zmuszania sie, bez dopisywania idelogii, bez fan boy'stwa.
Rok temu uwielbialem The Devil's in the Temple czy God Bless This Mess. Teraz nie moge nawet przebrnac przez pierwszych 30 sekund...
Zadziwiajace- nawet jak na mnie.
Za to Rise czy Making History, nawet w temacie gitar, porywaja mnie znacznie bardziej i szczerze.
Brachu, a za miesiąc napiszesz... RSO? A co to takiego?!? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”