Nowy Album/EP 2018

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Nowy Album/EP 2018

Post autor: Adrian »

Na ten roz Bon Jovi zapowiadają światową trase promującą album THINFSale. Płyta wydana ponad rok temu nie jest już promowana singlami itp. Jak wiemy Jon lubi ruszać w trase i przy okazji promować ją singlami. Zastanawiałem się czy myślą teraz o wydaniu jakieś epki aby wypromować trase i możliwe że... oni też o tym myślą!! :)

https://www.instagram.com/p/Bbv8QLJgt_2/

I co najlepsze od samego początku Phil bierze w tym udział :)
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy Album/EP 2018

Post autor: prezes1 »

Nowy album na pewno nie, epka może, tylko po co? Aby Rychowi odpowiedzieć? ;)
Mają tyle dobrych piosenek na albumie. Gdzie promocja singlami? Gdzie chwalenie się tymi piosenkami na koncertach?
Może to będzie specjalna piosenka na wyjątkową okazję pt. 'We're in the Hall at last mother-f#*@' :D
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Album/EP 2018

Post autor: Dand »

JBJ na facebooku zapowiedział dwie nowe piosenki na początku 2018. Kto wie, może jak się rozkręcą to nagrają całą płytę.
zdj z liva na fb :
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Obrazek
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy Album/EP 2018

Post autor: Adrian »

Oglądałem wideło i bardzo ucieszyła mnie ta wiadomość, bo powiedział, że nagrali "couple" (raczej bym to odbierał jako kilka) piosenek, które oczywiście im się podobają.
Teraz pytanie czy one wyjdą za 2 tygodnie czy bo tak to odebrałem. Dobrze, że Jona ciągnie do nagrywania i to od razu z Phiem.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Album/EP 2018

Post autor: Dand »

Adrian pisze:[...] do nagrywania i to od razu z Phiem.
Niby fajnie ale w jednym ciągu z Philem jako gitarzysta jest już wymieniany Shanks wiec obawiam się,że zaraz sie okaże,że w zespole jest dwóch pełnoprawnych gitarzystów.
Obrazek
REHABILEJKO

Re: Nowy Album/EP 2018

Post autor: REHABILEJKO »

Dand pisze:
Adrian pisze:[...] do nagrywania i to od razu z Phiem.
Niby fajnie ale w jednym ciągu z Philem jako gitarzysta jest już wymieniany Shanks wiec obawiam się,że zaraz sie okaże,że w zespole jest dwóch pełnoprawnych gitarzystów.
Kurcze, Dand, przecież Shanks nagrał prawie wszystkie partie giatowe na "House'ie", a Phil koniec końców to taki koncertowy figurant. Chciałbym oczywiście usłyszeć JEGO (w sensie Jego, a nie co Jon wymyśli i każe z Shanksym dograć czy nagrać) w nowym repertuarze BJ, ale Phil stylistycznie - głównie z racji zamiłowania do shreddu - nijak nie pasuje do BJ. Myślę, że JBJ potrzebny jest raczej w roli scenicznego zwierza, człowieka od tych partii gitarowych, których z braku jakiejkolwiek techniki Shanks nie jest w stanie ogarnąć.

A w kwestii ewentualnego EP - cóż, bardzo elektryzująca ewentualność. Tylko tym razem fajnie byłoby usłyszeć wreszcie jakieś gitary.

Spokojnej nocy
REHABILEJKO

Re: Nowy Album/EP 2018

Post autor: REHABILEJKO »

;)
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy Album/EP 2018

Post autor: Dand »

REHABILEJKO pisze: Kurcze, Dand, przecież Shanks nagrał prawie wszystkie partie giatowe na "House'ie", a Phil koniec końców to taki koncertowy figurant.
Wiem, wiem ale bardzo chciałbym by było odwrotnie. Nie cierpie Shanksa, no nie cierpie ! Wiem,że jego wkład w BJ w ostatnich latach jest ogromny i o ile byłem w stanie go zaakceptować ( ledwo ) jako producenta i prawą rękę Jona przy tworzeniu utworów o tyle zwiększanie jego roli jako głównego gitarzyste mnie po prostu boli i nie mogę przez to przebrnąć.
Obrazek
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy Album/EP 2018

Post autor: prezes1 »

Dalej nie wiem po co to nagrywają.
Czy to odpowiedź dla Rycha?
Brak hitu z najnowszej płyty? I wytwórnia sobie zażyczyła reakcji?
Podziękowanie dla fanów za Hall of Fame?
Wspomaganie trasy nowymi 'hitami' bo dogadać się nie mogą z organizatorami i jest generalnie słabe zainteresowanie?
Proponuję aby nowy hit napisał Shanks i Max Martin, refren by leciał tak:
' We try hard because we can,
Gonna live my life everyday!
Everything's gonna be fine,
Shanks is a friend of mine!'
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Nowy Album/EP 2018

Post autor: EVENo »

Jezu, Wy i te "odpowiedzi dla Rycha" :D Nie wiem czy Jon w ogóle się dowiedział o tej EPce RSO, bo naprawdę ciężko dotrzeć do informacji o niej :P JBJ raczej ma inne sprawy na głowie, niż odpowiadanie na muzykę o której wie szesnaście osób :P

EPka jest możliwa. Bon Jovi to zespół zmian i nowości. Dostaliśmy pierwszy w historii zespołu album z teledyskami do każdego utworu, pierwszy album Live z materiałem wyłącznie z nowej płyty, może czas na pierwszą w historii EPkę? Boję się tylko, że jeśli w BJ ktoś ma "szał" na masowe tworzenie to tylko Sami Wiecie Kto. Tak jest i tak będzie ;)
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3514
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy Album/EP 2018

Post autor: prezes1 »

EVENo pisze:Jezu, Wy i te "odpowiedzi dla Rycha" :D Nie wiem czy Jon w ogóle się dowiedział o tej EPce RSO, bo naprawdę ciężko dotrzeć do informacji o niej :P ;)
No właśnie. Rycho był pierwszy z epką/epkami, to może być powód. Odpowiedź na epkę a nie na muzykę dla 16 osób.. ;)
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
REHABILEJKO

Re: Nowy Album/EP 2018

Post autor: REHABILEJKO »

Dand pisze: Wiem, wiem ale bardzo chciałbym by było odwrotnie. Nie cierpie Shanksa, no nie cierpie ! Wiem,że jego wkład w BJ w ostatnich latach jest ogromny i o ile byłem w stanie go zaakceptować ( ledwo ) jako producenta i prawą rękę Jona przy tworzeniu utworów o tyle zwiększanie jego roli jako głównego gitarzyste mnie po prostu boli i nie mogę przez to przebrnąć.
Myslę, że tego rodzaju alergików jest więcej ;) Shanks to taki trochę niedorozwinięty (ale nie w sensie pejoratywnym ;) )The Edge... W ogóle cholera wie czemu Bon Jovi poszli w takim kierunku. Dziwię się też Philowi, że mając tak "trudne" partie nie usnął jeszcze na scenie ;)

Generalnie im więcej gram tym inaczej patrzę na sam riff. Podstawę riffu, wszystkie te fill tracki czy jak im tam oraz samą nośność i wykończenie riffu (tutaj ważna oczywiście technika w łapie). Bon Jovi pod koniec dnia to jednak zespół od singli niż od całych płyt. Myślę też, że gitarowym maniakom z roku na rok coraz trudniej odnaleźć sie również w starszych longplayach tej grupy. No bo z całym szacunkiem do Sambory - to głos Jona i refreny były/są tutaj najważniejsze. Cóż, niewolnicy list przebojów ;)
REHABILEJKO

Re: Nowy Album/EP 2018

Post autor: REHABILEJKO »

prezes1 pisze:Dalej nie wiem po co to nagrywają.
Czy to odpowiedź dla Rycha?
Brak hitu z najnowszej płyty? I wytwórnia sobie zażyczyła reakcji?
Podziękowanie dla fanów za Hall of Fame?
Wspomaganie trasy nowymi 'hitami' bo dogadać się nie mogą z organizatorami i jest generalnie słabe zainteresowanie?
Proponuję aby nowy hit napisał Shanks i Max Martin, refren by leciał tak:
' [font=Bradley Hand ITC]We try hard because we can,
Gonna live my life everyday!
Everything's gonna be fine,
Shanks is a friend of mine![/font]'
Prezes! u made my day Bro! ;)
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Nowy Album/EP 2018

Post autor: EVENo »

Jezu, już widzę to forum jakby Max Martin w 2018 znów zrobił, to co zrobił w 2000. Reakcja była nieporównywalnie inna, bo wtedy większość się jarała i na skalę światową pewnie by tak było, ale nie wyobrażam sobie aby co niektórym z nas, w tym mnie, się to spodobało. Jeszcze byśmy tęsknili za Shanksem jak teraz tęsknimy za Tuskiem :lol:
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy Album/EP 2018

Post autor: Damned »

Z tą ewentualną epką i werdyktem kto kogo skopiował, to bym się jeszcze powstrzymał. Przypominam, że jeszcze kilka tygodni temu wszyscy czekaliśmy na album RSO. Informacja o epce pojawiła się w połowie września, a BJ nagrywali nową muzykę (w jakimś celu) już w lipcu... Więc fakt, że Richie wydał jako pierwszy epkę, nie oznacza jeszcze, że pierwszy ją planował.

A co do celu wydawania nowej muzyki... BJ to nie Gunsi, którzy skupiają się tylko na odcinaniu kuponów. Im potrzebny jest "the new hit single" jak to mówi Jon. Teoretycznie mogliby wypuścić kolejny singiel z House'a np. "God Bless This Mess", ale biorąc pod uwagę, że sam utwór, a nawet teledysk(!) znamy już od dawna, byłoby to reanimowanie trupa.

A tak, ogłoszenia trasy pokryją się z nowym singlem do radia. Promocja będzie się opierać na nowościach, a nie na odgrzewanych kotletach i nie widzę w tym nic złego... Czekam na nową muzykę!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”