Kupno Burning Bridges

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

Kupno Burning Bridges

1. Wersja standardowa
5
33%
2. Wersja japońska
1
7%
3. Wersja polska
5
33%
4. Kilka różnych wersji
0
Brak głosów
5. Nie kupię
4
27%
6. Z internetu
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 15

usunięty użytkownik 4858

Kupno Burning Bridges

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Kupiliście Burning Bridges? Jaką wersję?
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kupno Burning Bridges

Post autor: Damned »

Kupiłem wczoraj Polską Wersję w Media Markt za niecałe 40 zł. Standardowa edycja jest trudno dostępna (chyba tylko w Merlinie). Będę polował jeszcze na winyl, o ile informacja portugalskiego Universalu o tym, że takowy ma się pojawić okaże się prawdziwa.
usunięty użytkownik 4858

Re: Kupno Burning Bridges

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Czy ktoś wie czy w 11-o utworowej wersji sprzedawanej w amerykańskim Walmart są teksty utworów tak jak w japońskiej wersji?
Czy edycja ta różni się jedynie od europejskiego wydania bonusową Take back the night?
Awatar użytkownika
Frankie
Administrator
Administrator
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 939
Rejestracja: 16 listopada 2006, o 16:48
Lokalizacja: Łódź

Re: Kupno Burning Bridges

Post autor: Frankie »

Empik trzyma dla mnie wersję zwykłą (nie Polska Cena) od wtorku tylko czasu nie ma by skoczyć do Manufaktury.
Everybody lies...but not about June 19th 2013, PGE Arena Gdansk and July 12th 2019, PGE Narodowy, Warsaw!!!
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Kupno Burning Bridges

Post autor: monjovi »

Tomker pisze:Czy ktoś wie czy w 11-o utworowej wersji sprzedawanej w amerykańskim Walmart są teksty utworów tak jak w japońskiej wersji?
Czy edycja ta różni się jedynie od europejskiego wydania bonusową Take back the night?

Teksty ma tylko japońska, dla reszty śmiertelników jest podstrona na bonjovi.com z tekstami i credits :D Mój turecki Empik jest w posiadaniu dwóch egzemplarzy Burning Bridges ! Jedna dla mnie, druga dla brata i sold out w Turku :D
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
usunięty użytkownik 4858

Re: Kupno Burning Bridges

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

monjovi pisze:
Tomker pisze:Czy ktoś wie czy w 11-o utworowej wersji sprzedawanej w amerykańskim Walmart są teksty utworów tak jak w japońskiej wersji?
Czy edycja ta różni się jedynie od europejskiego wydania bonusową Take back the night?

Teksty ma tylko japońska, dla reszty śmiertelników jest podstrona na bonjovi.com z tekstami i credits :D Mój turecki Empik jest w posiadaniu dwóch egzemplarzy Burning Bridges ! Jedna dla mnie, druga dla brata i sold out w Turku :D
Dzięki za info:)
W takim razie pozostanę przy wersji PL, chyba, że nadarzy się jakaś wyjątkowa japońska okazja.

Po wynikach ankiety widzę, że wśród forumowiczów nie ma jakiegoś wielkiego szału na zakup tego albumu;D

P.S. Filip podawał przedwczoraj, że BB (werPL) była na 38-ym miejscu wśród bestsellerów w Empiku. Dzisiaj spadła już na 77. (I z 42 na 94 w Merlinie)
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kupno Burning Bridges

Post autor: Dand »

Dorwalem dzis w MM w Poznaniu wersje normalna za 55 zl, oczywiscie rozni sie od Polskiej Ceny tylko tym obramowaniem wiec nie ma sensu kupowac. Ja tak zrobilem bo ma to dla mnie znaczenie ale sam nie wiem czemu,trudno to logicznie wylumaczyc :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kupno Burning Bridges

Post autor: Adrian »

Ja osobiście jeszcze nie zakupiłem swojego egzemplarza. Chciałbym vinyla, ale pewnie nigdzie nie dostanę. Płytkę kupię jak tylko będę miał okazję ją gdzieś dostać, bo jeszcze jej nigdzie nie widziałem.

Co do różnic to podobno PL cena ma gorszej jakości płytę i dźwięk i można to podobno sprawdzić zgrywając album na mp3. Jakoś mp3 z obu płyt (PL i wysoka cena) ma się różnić. Czy to prawda nie wiem. Ja kupie za wysoką cenę jeśli tylko będzie mi dane.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kupno Burning Bridges

Post autor: Damned »

2 dni temu opublikowano najnowsze notowanie OLIS-u. Niestety, na liście 50-ciu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce nie ma "Burning Bridges". Zestawienie dotyczy sprzedaży w dniach 21-27 sierpnia. Biorąc pod uwagę, że album był w tym okresie trudno dostępny w Polsce, jest jeszcze nadzieja, że BJ zadebiutują w przyszłym tygodniu.

W przeciwnym razie, okażemy się krajem, w którym nikt nie słucha kupuje BJ :zdrowie:
Awatar użytkownika
imp
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1900
Rejestracja: 7 stycznia 2011, o 13:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kupno Burning Bridges

Post autor: imp »

Mam wersję standardową, także dlatego, że była najszybciej dostępna ;)
Allee ... wciąż jestem niereformowalnym egzemplarzem kolekcjonerskim, więc nie wykluczam nabycia japońca...

Damned pisze:W przeciwnym razie, okażemy się krajem, w którym nikt nie słucha kupuje BJ :zdrowie:
:D :D :D
M

Re: Kupno Burning Bridges

Post autor: M »

Damned pisze:2 dni temu opublikowano najnowsze notowanie OLIS-u. Niestety, na liście 50-ciu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce nie ma "Burning Bridges". Zestawienie dotyczy sprzedaży w dniach 21-27 sierpnia. Biorąc pod uwagę, że album był w tym okresie trudno dostępny w Polsce, jest jeszcze nadzieja, że BJ zadebiutują w przyszłym tygodniu.

W przeciwnym razie, okażemy się krajem, w którym nikt nie słucha kupuje BJ :zdrowie:
Mr D, Polska jest krajem w którym nikt nie słucha/kupuje (płyt) Bon Jovi. Tylko bodajże 4 (Cross Road, Crush, Lost Highway i Greatest Hits) z ich płyt znalazły się w zestawieniu bestsellerów w PL. Jak widać dwie z nich to kompilacje... W gruncie rzeczy w naszym kraju sukces komercyjny (jak na Bon Jovi) osiągnęła tylko jedna długogrająca płyta tego zespołu, głównie za sprawą wiadomego przeboju. Wydaje mi się, że to (słabe beznadziejne wyniki sprzedaży w naszym kraju) było czynnikiem, że zespół tak długo omijał Nasz kraj podczas swoich tras koncertowych... Po Gdańsku być może ten stan ulegnie zmianie ale... to jednak troszkę za późno. Bon Jovi powinno w Polsce zagrać minimum 15-20 lat wstecz, kiedy "jeszcze im się cokolwiek chciało".

W PL dobrze sprzedają się tylko U2 i Metallica (plus parę innych znanych kapel) co przekłada się na ilość częstotliwość koncertów U2 i Mety w kraju nad Wisłą. Bon Jovi natomiast z oczywistych przyczyn wolą Niemcy i Wielką Brytanię...

Ponadto, wystarczy spojrzeć na ceny płyt, np.Metalliki i Bon Jovi. Master, Czarna, Justice czy nawet Kill'em all (w gruncie rzeczy wszystkie) w Emikach i innych Saturnach alias Media Marktach nie schodzą poniżej 35-36PLN nawet w promocjach!!! Regularnie kosztują w granicach 40-50 zł. Albumy Bon Jovi (Faith, These Days, Slippery) są na ich tle tanie. Czasem mozna kupić od "dwóch dyszek". Na Alledrogo ;) podobna sytuacja (Meta w tym kraju ma status, ma cenę, ma wzięcie). Skoro ludzie nie kupują (tak można wywnioskować) tańszych płyt Bon Jovi to co dopiero myśleć by kupili droższą płytę... :D

Fakty są jakie są. W Polsce Bon Jovi po prostu nie ma silnej pozycji i ludzi do zakupu ich albumu może skłonić jedynie jakiś nowy przebój-killer (2x THE BEST i Its My Life=Crush).
Ostatnio zmieniony 5 września 2015, o 19:28 przez M, łącznie zmieniany 1 raz.
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kupno Burning Bridges

Post autor: Miracle-BJ »

M pisze: Bon Jovi powinno w Polsce zagrać minimum 15-20 lat wstecz, kiedy "jeszcze im się cokolwiek chciało".
Masz rację! Jakby BJ zagrało więcej koncertów w PL na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat, to zespół zapewne miałby o wiele, więcej fanów, ludzie częściej i chętniej kupowaliby płyty. Teraz to już stanowczo za późno, jeden koncert nie zachwyci nagle ludzi, którzy wcześniej nie mieli zbyt dużej styczności z zespołem. :cfaniak:
BJ - It's my life - Always !
M

Re: Kupno Burning Bridges

Post autor: M »

Miracle-BJ pisze:
M pisze: Bon Jovi powinno w Polsce zagrać minimum 15-20 lat wstecz, kiedy "jeszcze im się cokolwiek chciało".
Masz rację! Jakby BJ zagrało więcej koncertów w PL na przestrzeni tych kilkudziesięciu lat, to zespół zapewne miałby o wiele, więcej fanów, ludzie częściej i chętniej kupowaliby płyty. Teraz to już stanowczo za późno, jeden koncert nie zachwyci nagle ludzi, którzy wcześniej nie mieli zbyt dużej styczności z zespołem. :cfaniak:

Miracle, tu chyba nawet nie o to chodzi choć... jest to na pewno jedna ze "składowych" problemu. Wtedy lepiej wyglądali, żwawiej grali, mogli jeszcze "coś tutaj ugrać" (mimo, że wątpię by JBJ zaprzątał sobie tym głowę).

Problemem jest sam PROBLEM z postrzeganiem Bon Jovi w Polsce. Dla przykładu - ilu z przypadkowo spotkanych osób (słuchających rocka) wśród ulubionych gitarzystów poda Samborę, a ilu Slasha, Hammetta, Angusa? Ilu wśród ulubionych zespołów rockowych poda Bon Jovi, a ilu wspomnianą Metallikę, Queen, Guns N'Roses, Nirvanę czy Pink Floyd? Ilu wśród najlepszych wokalistów poda JBJ, a ilu Freddie'go, Bon Scotta, Axl'a? Ilu wśród najlepszych płyt rockowych poda Slippery albo New Jersey, a ilu Czarną Metę, Apetyt Gunsów, Nevermind czy Number Of The Beast? I wreszcie ilu ludzi skojarzy BJ np. z Wanted, a ilu z It's My Life (mimo, że IML to wielki szlagier i wielki utwór)? To jest problem.

Bon Jovi chyba nie tylko w Polsce uważany jest za zespół nagrywający kiepskie płyty. Inaczej jest np. z U2. Cokolwiek nagra to całemu audience nie wypada stwierdzić, że to kupa. To wielki, odważny, genialny krok i dalsze wyznaczanie standartów - piszę bez złośliwości i jakichkolwiek pretensji.

Koniec końców - jeżeli w pewnych grupach hołubione są np. U2, GnR, Metallica, AC/DC, Stonesi to ludzie, którzy nawet niekoniecznie muszą znać/kojarzyć ich twórczość (mówię o młodszych pokoleniach) siłą sugestii "bo dobre" sięgną po to albo stwierdzą coś bezwiednie. Stąd mimo upływu lat tyle małolatów (nie tylko) w koszulkach Master Of Puppets, Dark Side czy Gunsów... W koszulce BJ dotąd (nie liczę zlotów i koncertu) przypadkowo NIE SPOTKAŁEM NIKOGO. Ave!
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kupno Burning Bridges

Post autor: Damned »

M pisze:Mr D, Polska jest krajem w którym nikt nie słucha/kupuje (płyt) Bon Jovi. Tylko bodajże 4 (Cross Road, Crush, Lost Highway i Greatest Hits) z ich płyt znalazły się w zestawieniu bestsellerów w PL.
Myślę że miałeś na myśli albumy, które osiągnęły status "złotej płyty" w Polsce, bo na liście OLIS debiutował każdy album BJ wydany od 2000 roku:

Crush #25
One Wild Night #27
Bounce #20
Have a Nice Day #34
Lost Highway #33
The Circle #41
Greatest Hits #41
What About Now #16 (efekt koncertu i pewnie rekordowa pozycja nie do pobicia)

Tym bardziej zdziwię się, jeżeli BB zabraknie w TOP50, bo płyta była wydana w okresie wakacyjnym, kiedy wystarczy sprzedać kilkaset sztuk danego krążka, by zamieszać na liście OLIS-u. Cholera, należy zadać tutaj pytanie, ile poszło tych płyt? W okresie 21-27 sierpnia najwidoczniej kilka lub kilkadziesiąt ;)
M

Re: Kupno Burning Bridges

Post autor: M »

Damned pisze: Myślę że miałeś na myśli albumy, które osiągnęły status "złotej płyty" w Polsce, bo na liście OLIS debiutował każdy album BJ wydany od 2000 roku:

Crush #25
One Wild Night #27
Bounce #20
Have a Nice Day #34
Lost Highway #33
The Circle #41
Greatest Hits #41
What About Now #16 (efekt koncertu i pewnie rekordowa pozycja nie do pobicia)
Aż tak w szczegóły nie wnikałem. Dzięki za info ;) W każdym razie... nie ma co - pozycje odległe.

Damned pisze: Cholera, należy zadać tutaj pytanie, ile poszło tych płyt? W okresie 21-27 sierpnia najwidoczniej kilka lub kilkadziesiąt ;)
Ja, Ty,... ;)

Może jeszcze kilka innych osób? Namówmy znajomych, ich znajomych... :D

Widać słabo, bo większość czeka na wydania japońskie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”