Oceny - Burning Bridges

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

aerofan
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 10
Rejestracja: 20 czerwca 2013, o 15:45
Lokalizacja: Poznań

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: aerofan »

Przesłuchałem "BB" i muszę z przykrością stwierdzić, że będzie to pierwsza płyta Bon Jovi, do której na pewno już nie wrócę. Męczyłem się strasznie, żeby wysłuchać jej do końca, żaden utwór nie wpadł mi choć trochę w ucho. Smęty i flaki z olejem. Szkoda straszna. :whoeva: :whoeva: :whoeva:
Awatar użytkownika
Bon Jovi
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 627
Rejestracja: 21 września 2005, o 21:09
Ulubiona płyta: Cała twórczość
Lokalizacja: Warszawa - Śródmieście

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Bon Jovi »

BB jak dla mnie świetną jest płytą. Ja nie mogę się przyczepić do niczego. A bonusik japoński, też ma fajny klimat, solówka extra. A to że w klimatach disco, już w takich klimatach nagrywali i się przyzyczaiłem. Poraz pierwszy solowe Quenn of New Orleans ciężko mi było w 1997 roku przełknąć ale szybko się pogodziłem z kierunkiem w jakim poszedł JBJ. Wiadome było że w Bon Jovi takie coś nadejdzie. Także nie było dla mnie zaskoczeniem It's my life i współpraca z Maxem Martinem. Tak więc do każdej plyty, BJ, JBJ, RS i DB wracam często. BB teraz też często słucham.
"Livin' On A Prayer"
-----------
Aby się dowiedzieć kim jestem, trzeba mnie najpierw poznać.
Malkolit
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 401
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:56
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Malkolit »

W zeszłym roku nie sądziłem, że jeszcze to powiem, ale nowa płyta Bon Jovi podoba mi się i brzmi całkiem świeżo! I w ten sposób zawitałem znów na forum...
Połowa piosenek jest co najmniej dobra, a Who Would You Die For, Fingerprnts i Teardrop to the Sea to najlepsze piosenki zespołu od wielu, wielu lat. Fajny, senny klimat Fingerprints i ambientowe tło w WWYDF to coś, czego się już po tym bandzie nie spodziewałem. Podoba mi się też luzackie Burning Bridges, a nawet I'm Your Man. Bardzo miłe zaskoczenie, a na oceny punktowe przyjdzie jeszcze czas.
Malkolit
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 401
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:56
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Malkolit »

Po dłuższym czasie postanowiłem ocenić najnowsze wydawnictwo panów z New Jersey. Zastrzegam przy tym, że moje oceny mogą się znacznie różnić od powszechnie przyjętym (ale słucham zespołu coraz mniej, wracam do tych nagrań coraz rzadziej). Ale nawet przy sceptycznym nastawieniu do nich muszę przyznać, że parę fajnych piosenek się na Burning Bridges znalazło. Nie oceniam tekstów (nie dla nich słuchałem Bon Jovi, nie są dla mnie istotne w tym momencie). Kolejna sprawa - Jon coraz słabiej śpiewa, a produkcja jest bardzo męcząca. Gdyby nagrali bardziej surową płytę, ze żwawszą perkusją, efekt byłby lepszy.
Oceny w skali Bon Jovi (a nie ogólnie pojętej muzyki, bo wtedy byłyby znacznie niższe)

1. A Teardrop to the Sea 9/10 (!)
Znakomite otwarcie płyty, pierwszy raz sobie pozwolili na balladę na początek i to był dobry wybór. Powoli się rozwija, ma mnóstwo energii. Bardzo pozytywny utwór.

2. We Don't Run 1/10
Masakra. Najgorszy utwór na płycie, wyśpiewany w okropny sposób, który do mnie zupełnie nie przemawia. Trudno to znieść. Aha, i znowu gniot wyszedł jako utwór promujący album.

3. Saturday Night Gave Me Sunday Morning 3/10
Kolejny raz nagrali inną wersję tego samego przeboju. Na dłuższą metę trudno to wytrzymać. Inspirowali się Nickelback? Niby przebojowe, niby jakiś potencjał ma, ale całościowo odrzuca.

4. We All Fall Down 2/10
Szkoda czasu na to nagranie. Po przesłuchaniu nic nie zostaje w głowie.

5. Blind Love 2/10
Jak wyżej.

6. Who Would You Die For 10/10
Piękna sprawa, to jeden z najlepszych (!) utworów Bon Jovi, jakie słyszałem. Lekko ambientowe tło (lubię takie elektroniczne elementy), łagodne zwrotki i dość mocny refren. Rytm trochę dziwny. Tego panowie jeszcze nie próbowali, wyszło im świetnie. Spokojnie wpasowałaby się w These Days. Aha, jest też, niestety, jeden minus. Piosenka nie pasuje zbytnio do albumu jako całości, została chyba wpasowana na siłę, bo związku z sąsiednimi nagraniami nie słychać.

7. Fingerprints 10/10
Kapitalna piosenka, w sam raz do ogniska (to komplement!) Szkoda, że nie pokusili się o nagranie akustycznej wersji. Jedna z najpiękniejszych ballad Bon Jovi.

8. Life Is Beautiful 2/10
Nudne, wokal zwyczajnie drażni. Nie wiem, po co to komu było.

9. I'm Your Man 1/10
Lipa jak sto pięćdziesiąt, szkoda czasu.

10. Burning Bridges 8/10
I to jest świetna piosenka! Panowie świetnie odnajdują się w takich klimatach. Ładna melodyjka, fajne gitary, całkiem chwytliwe to jest, z humorem, brawo!

Podsumowując: płyta jako całość nie nadaje się do słuchania, jest bardzo nieskładna, a produkcja męcząca, ale (w odpowiedniej dawce) niektóre piosenki są znakomite i spokojnie można je postawić obok np. ballad z These Days (a to najlepsza płyta zespołu). Cudów nie oczekiwałem, dostałem parę fajnych utworów, parę wypełniaczy i - niestety - sporo dziadostwa. Do większości materiału nie zamierzam już nigdy więcej wracać (oprócz tych czterech wyróżnionych).
Ogólna ocena: 3/10.
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Fromasz1899 »

zaszalałeś z tą oceną :D ja bym trochę podniósł ocenę niektórych piosenek :P najlepsze jest to że to co się Tobie nie podoba niektórym się podoba lub w miarę to akceptują. mi w "We All Fall Down" podobają się zwrotki i to bardzo, nawet sposób w jaki są śpiewane jest ekstra, gorzej już z refrenem :P , WDR i SNGMSM pasują mi do biegania lub ćwiczenia dają małego kopa i jest weselej :P co do ocen najlepszych według Ciebie kawałków to się zgadzam :)
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Malkolit
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 401
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:56
Lokalizacja: Gliwice

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Malkolit »

Te ballady może nie są takie znowu złe, ujdą może w praniu, ale tam, gdzie Bon Jovi próbuje "wrócić do rocka", wypada to okropnie.
Zastrzec muszę, że nie jest to - moim zdaniem - najsłabsza płyta Bon Jovi.
Ale tak mi się to widzi - parę piosenek świetnych, z dużym potencjałem, a parę kompletnie do niczego.
Tych najlepszych zapewne i tak nie zagrają na koncercie (dobra, Jon zagrał Fingerprints). Ale wątpię też, by ktoś ich właśnie oczekiwał.
Lodynapatyku

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Lodynapatyku »

Mimo upływu miesięcy nadal lubię ten album. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że w ostatnim roku obok "Sol Invictus" Faith No More ii "Pale Emperor" Mansona to z nowości słuchałem go zdecydowanie najczęściej i najchętniej. W moim przypadku idealnie sprawdza się w aucie. Nie zastanawiam się też czy jest to "album" (bo w sumie jakaś regularna płytka to nie jest)rockowy czy popowy, czy udany czy też nie udany... To po prostu kolejne wydawnictwo Bon Jovi, którego (na szczęście) lubię słuchać...

Tak na marginesie... Bon Jovi do rocka nie muszą "próbować wracać" bo... nigdy nie przestali go grać. Ale... kwestia gustu. Pozwolę sobie na chłodną ocenę "po latach"...

1. Teardrop to the Sea - w skali 1-5 uczciwe 4, może nawet z małym plusem. Wg sprawdzonej receptury, wszystko na miejscu. Szafa gra. Niech to nawet będzie Jon Bon Jovi solo... Mi to zwisa. Świetny kawałek.
2. We Don't Run - 3+ z nadziejami na 4. "Tłukąca się" perka w intro, mechaniczne zejścia chordów, nieco dynamiki we zwrotkach z ładnym zaakcentowaniem ostatniej frazy wersu i cholernie wpadający w ucho refren. Całość okraszona świetnym "zawieszeniem" przed treściwą solówką przywodzącą na myśl "Dirty Little Secret". W każdym razie nie przełączam.
3. Saturday Night... - Solidne 3. Typowe BJ z Samborą. Kto wie czy przy JAKIEJKOLWIEK promocji "krążka" kawałek nie stałby się przebojem. Przecież koniec końców zaśpiew w refrenie wręcz zmusza do potupania stopą...
4. We All Fall Down - Trudno mi jednoznacznie ocenić ten kawałek. Fajne gitarowe tła we zwrotkach, wyrazisty głos Jona, perkusja też pięknie "przykleja" się do gitar. Pomost przynosi nieco ożywienia i... kurcze, fajne solo. Może nie górnych lotów ale całość trzyma się kupy. Daje 3+
5. Blind Love - Mój ulubiony fragment płytki zaczyna się właśnie od tego kawałka.Nie wiem... Do mnie trafia w 100%. Elegancko. I przede wszystkim INACZEJ. Nie tak mdło jak w podobnych balladkach w przeszłości. Naprawdę kapitalna miniatura. 4+
6. Who Would You Die For - taki dość klubowy kawałek. Zwrotki to z pewnością duże zaskoczenie. Piosenka ociera się o doskonałość. Konstrukcja, budowanie napięcia, uwolnienie spustu w refrenie. O jakiejkolwiek agresji oczywiście nie może być mowy ale... Johnny fajnie (u)wodzi słuchacza. Świetna rzecz. 5
7. Fingrerprints - Welcome to the Hotel California chciało by się rzec... Brzmi jak klasyka. Fajny akustyk i piękne, wręcz samborowskie solo. 5
8. Life Is Beautiful - zastanawiam się czy w intro pojechali slidem czy pull offem... Przykład świetnej gry rytmicznej. Piosenka bardziej jednak niż do BJ pasuje do RHCP. Podoba mi się natomiast "distortion" w solówce. Proste patenty. Jeśli tylko się nie uprzedzać można znalęźć naprawdę sporo "smaczków". 3
9. I'm Your Man - Rockability? Najbardziej klasyczny kawałek w zestawieniu. Wypadkowa Pearl Jamu z czasów "Backspacer" z Bon Jovi z okresu "Crush". Wreszcie żwawiej, mocniej, bez zbędnego napinania się. 4+
10. Burning Bridges - 4

Nadal mi się podoba...
Lodynapatyku

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Lodynapatyku »

Malkolit pisze: (...)Who Would You Die For 10/10
Piękna sprawa, to jeden z najlepszych (!) utworów Bon Jovi, jakie słyszałem. Lekko ambientowe tło (lubię takie elektroniczne elementy), łagodne zwrotki i dość mocny refren. Rytm trochę dziwny. Tego panowie jeszcze nie próbowali, wyszło im świetnie. Spokojnie wpasowałaby się w These Days. Aha, jest też, niestety, jeden minus. Piosenka nie pasuje zbytnio do albumu jako całości, została chyba wpasowana na siłę, bo związku z sąsiednimi nagraniami nie słychać.
Doskonały przykład na to jak pewne rzeczy można odbierać na zupełnie inne sposoby. "Who Would You Die For" na "These Days" pasowałaby jak wół do karety... Jako odrzut na krążek z dwupłytowej edycji może "by uszła". Zatem - albo nie słyszysz brzmienia albo - nadinterpretacja.
Gdyby obciąć zwrotki - albo je przerobić - to można by "się pokusić" o wstawienie tego na "Keep The Faith". Tam było kilka "eksperymentów". Najbliżej jednak tej piosence do epoki "Bounce". Tam mogła by się odnaleźć gdzieś pomiędzy "Hook Me Up" i tego co po nim leci... Głównie z racji dość ciekawego zakończenia tej piosenki. Przejście w pierwsze takty "Who Would..." było by wtedy bezbolesne.

Co do umiejscowienia utworu na "Burning Bridges"... Ogólnie "płyta" nie brzmi spójnie. Brzmieniowo jedynie utwory 1,2 i 6 są spasowane. Reszta misz-masz ale... nie powiedziałbym, że "Who Would..." brzmi źle po "Blind Love". Tutaj senna balladka, a po niej nieco mniej senna balladka. Ratują ją na dobrą sprawę udane refreny i... ciekawa konstrukcja. "Fingerprints" też pasuje.

Nie zamierzam prowadzić krucjat w obronie "Burning Bridges" ani też wylewać żali, że zespół soft-rockowy nie gra hard rocka... To byłby obłęd. Jednakże o brzmieniu, ocenie warstw gitarowych tracków jak i samych ich "wartości" chętnie podyskutuję ;)

Dobrej Nocy Wszystkim ;)
Awatar użytkownika
michael
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 624
Rejestracja: 28 listopada 2009, o 11:40
Ulubiona płyta: NJ Bounce SWW
Lokalizacja: Głogów/Legnica

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: michael »

Z czystej ciekawości... czy kawałek Take back the night to kawałek Bon Jovi czy plagiat numeru Save the World grupy Swedish House Mafiaz przed 5 lat???
https://www.youtube.com/watch?v=BXpdmKELE1k
widziałem że Shanks i JBJ podpisali ze to ich numer a tutaj wersja klonowa w wersji... sami posłuchajcie. What the F..k!
Let's get rocked!
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4410
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Adrian »

michael pisze:Z czystej ciekawości... czy kawałek Take back the night to kawałek Bon Jovi czy plagiat numeru Save the World grupy Swedish House Mafiaz przed 5 lat???
https://www.youtube.com/watch?v=BXpdmKELE1k
widziałem że Shanks i JBJ podpisali ze to ich numer a tutaj wersja klonowa w wersji... sami posłuchajcie. What the F..k!
Prawdopodobnie jest to jeden z tych kawałków gdzie wytwórnia wysyła ich zdaniem chwytliwą melodie/utwór w wersji demo do kilku zespołów i jeśli któryś z nich stworzy coś z tego sensownego to jak najbardziej pozwalają im to wydać pod swoim szyldem. Z tego powodu potem nie ma procesów o plagiat chociaż kawałki bazują na tej samej melodii.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Fromasz1899 »

podczas ostatnich dni wolnych wróciłem z ciekawości do BB i ze zdziwieniem odkryłem że więcej kawałków mi się podoba, cały wydźwięk płyty bardziej mi się podoba i na chwilę obecną prezentuje się u mnie to tak:

1. A Teardrop to the Sea
9/10 [ta ballada podobała mi się od początku więc ocena zasłużona jedna z fajniejszych ballad ostatnich lat]

2. We Don't Run
8/10 [przy tej piosence fajnie się biega, fajnie się jeździ autem super się podróżuje, tekst prosty ale w pamieć zapada]

3. Saturday Night Gave Me Sunday Morning
7/10 [jeśli dobrze pamiętam pierwszy singiel z nowej płyty, od razu mi wpadł w ucho mimo że przypomina Saturday Night jest ok]

4. We All Fall Down
5/10 [bardzo podobają mi się zwrotki tego utworu, z refrenem już trochę gorzej, dlatego dostała jedną z najniższych ocen zestawiania]

5. Blind Love
6/10 [kolejna ballada nie wyróżniająca się od innych ale tekst fajny]

6. Who Would You Die For
10/10 [kapitalna sprawa, piosenka która wywołała ciary i do tej pory wywołuje, polecam wszystkim]

7. Fingerprints
9/10 [kolejna ballada, naprawdę dobra, piękny tekst]

8. Life Is Beautiful
6/10 [piosenka o radosnym wydzwięku]

9. I'm Your Man
5/10 [jedna z piosenek które najmniej przypadły mi do gustu]

10. Burning Bridges
7/10 [piosenka która u mnie zanotowała najwyższy wzrost, spodobał mi się jej wyluzowany "wiejski" klimat]
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: EVENo »

Przesłuchałem BB chyba trzeci raz w historii i w sumie jest to płyta lepsza, niż ją zapamiętałem. Nadal jednak jest krążkiem, do którego nie mam ochoty wracać, poza jednym wyjątkiem.

1. A Teardrop to the Sea 9/10 POZYTYWNA
To ten wyjątek.

2. We Don't Run 3/10 NEGATYWNA
Ma dużo z Knockouta, albo Knockout ma dużo z tego. Jako piosenka do radia OK, choć może nie w wykonaniu Bon Jovi, bo jednak trochę wiocha promować się czymś takim. Na płycie natomiast służy jako dobry odstraszacz. Po świetnym wstępie, gwoździe w uszy.

3. Saturday Night Gave Me Sunday Morning 5/10 NEUTRALNA
To jest całkiem niezłe, ale Shanks. To chyba nowa kategoria piosenek: Dobre, ale Shanks #GoodButShanks Utwór mógłby śmiało reprezentować HAND-a, bo piosenka z tego fajna. Melodia zachęca do nucenia. Oprócz wątpliwego śpiewu Jona nie mamy tutaj nic. Kompletnie nic. Gdzie reszta piosenki? Podkład karaoke brzmi ambitniej.

4. We All Fall Down 3/10 NEGATYWNA
Poziom słabszych kawałków na The Circle. Znowu.

5. Blind Love 4/10 NEUTRALNA
Nie rani w uszy, ale nudzi.

6. Who Would You Die For 6/10 NEUTRALNA
A to jest zaskakujące i mało Bondżowiaste. Takie bardziej na Samborę solo albo tych kilka utworów w Destination Anywhere, które akurat do mnie nie trafiają. Muzycznie brzmi mega ambitnie, ale kompozycja zawodzi. Zupełna odwrotność Saturday Night Gave Me Sunday Morning. Pierwsze minuty dosyć wątpliwe, ale chrypka Jona w końcówce nadaje charakteru i sprawia, że piosence przynajmniej towarzyszą emocje. Brakuje jednak refrenu, który zapadał by w pamięć i zachęcał do wczucia się w ten kawałek. Mimo chęci, nie mogę dać pozytywnej oceny. Świetna próba zrobienia czegoś dobrego, ale nie do końca udana.

7. Fingerprints 6/10 NEUTRALNA
Jak wyżej. Muzycznie bardzo dobre, ale już po chwili nie pamiętam jak ta piosenka brzmi. Rozbraja mnie ten kontrast i brak znalezienia kompromisu. Potworki Shanksa zapamiętają w pamięci od razu, a to nie może. Drogie Bon Jovi, zróbcie że w końcu obie te rzeczy na raz, a nie osobno!

8. Life Is Beautiful 4/10 NEUTRALNA
Już pomijając powtórkę z Teardrop (uznajmy, że to koncept album i teraz ma być In The Flesh z dwoma wykrzyknikami i na wesoło) to znowu nic nie czuję. Brzmi trochę jak ta druga połowa Lost Highway, której nigdy nie słucham.

9. I'm Your Man 7/10 POZYTYWNA
Wow. No tu się zdziwiłem. Podoba mi się, drugi pozytyw na dzisiaj. Ta wstawka gitarowa przypomina mi czasy Crusha, a instrumenty słychać dobrze przez cały utwór. Kompozycja fajna, da się do tego tańczyć.
Proszę proszę, jednak odnalazłem jakiś wcześniej niedoceniany przeze mnie utwór na tej płycie. Brawo ja. I co najbardziej szokujące, nie jest to ani utwór szósty, ani siódmy, którym dawałem największe szanse. Chyba znajduję się w jakieś niszy, skoro daję tej piosence drugie miejsce na albumie, prawda?

10. Burning Bridges 5/10 NEUTRALNA
Hmmm... nie jest złe. Można to polubić, ma fajny klimat i ciekawie zakończyłoby ciekawą płytę. Ta taka nie jest, więc raczej tylko powiększa niedosyt.
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Savi
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 11
Rejestracja: 7 lutego 2019, o 17:22
Ulubiona płyta: Keep the faith

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Savi »

Witam. Byłam fanką BJ głównie w latach 90. Sentyment zawsze pozostał. Kupiłam właśnie album Burning Bridges i zaskoczyło mnie wydanie. Czy tak wygląda oryginalna płyta? Jedna strona okładki, bez książeczki, w której zwykle były teksty piosenek, a sama płyta - jak lusterko z czcionką jakby nabazgrana że spisem utwór. Niestety nie udało mi się zamieścić zdjęć, więc mam nadzieję, że opis jest wystarczający
usunięty użytkownik 4858

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: usunięty użytkownik 4858 »

Savi pisze:Witam. Byłam fanką BJ głównie w latach 90. Sentyment zawsze pozostał. Kupiłam właśnie album Burning Bridges i zaskoczyło mnie wydanie. Czy tak wygląda oryginalna płyta? Jedna strona okładki, bez książeczki, w której zwykle były teksty piosenek, a sama płyta - jak lusterko z czcionką jakby nabazgrana że spisem utwór. Niestety nie udało mi się zamieścić zdjęć, więc mam nadzieję, że opis jest wystarczający
Tak to właśnie wygląda.
Ten album to miał być kopniak dla wytwórni :D
Savi
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 11
Rejestracja: 7 lutego 2019, o 17:22
Ulubiona płyta: Keep the faith

Re: Oceny - Burning Bridges

Post autor: Savi »

Dzięki za odpowiedź. Wolałam się upewnić. Kupiłam ją wraz z This house is not for sale przez internet, a tam czasem różnie można trafić. Nie mam zastrzeżeń do This house, chociaż też miałam pewne obawy kupienia wersji z 17 utworami za 30zl, a tu akurat pozytywne zaskoczenie, bo otrzymał wersję z 18...
Co do samej płyty BB - po kilku przesłuchaniach podoba mi się i chyba z każdym kolejnym razem coraz bardziej. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”