Oceny - What About Now?

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Brand New EVENo

Re: Oceny - What About Now?

Post autor: Brand New EVENo »

Od tego całego oczekiwania na album, dałem kolejną szansę płycie WAN. BREAKING NEWS - chyba przestała być najgorszą w historii. Powodów dla których piosenki na WAN podobają mi się bardziej niż kiedykolwiek jest wiele i to różnych.

Po pierwsze lata minęły i doskonale wiem jaki to typ albumu, jakie ma brzmienie i tak dalej. Nie do końca podoba mi się, że Bon Jovi poszło w tym kierunku i stąd pewnie moja wszechobecna krytyka tego wydawnictwa od samego początku. Chyba jednak zrozumiałem, że taki pop też może mieć swój urok, choć WAN wciąż nie jest najwyższych lotów.

Po drugie mam niebywale dobry humor odkąd spotykam się z nową dziewczyną i chyba każdą prostą melodyjkę łykam jak spragniony. Czuje się jakbym wracał do korzeni, dawno się tak dobrze nie czułem. Kolejną szansę WAN postanowiłem dać kiedy zacząłem radośnie podśpiewywać znienawidzone przeze mnie Say It Isn't So. Czy to jeszcze ja, czy ktoś inny? :D Nie zdziwiło mnie więc, gdy przy pierwszych dźwiękach BWC zaczęła mi skakać główka, a na ustach pojawił się banan. Akurat banan zawsze się pojawiał, ale zwykle był to wybuch śmiechu :P "Solufka" nie pozwala mi jednak dać dobrej noty.

Minęły prawie dwa lata odkąd słuchałem tego albumu. Co się zmieniło w odbiorze? Pioseneczki są radosne, więc... sam siebie teraz nie rozumiem jak mogły wywoływać u mnie skrajnie negatywne emocje. I'm With You, które było wysoko przeze mnie oceniane, teraz jest słabe. Dawniej doceniałem fajną melodię i niewykorzystany potencjał tego materiału, teraz po prostu nie mogę przeboleć, że w najważniejszym momencie piosenki, głos Jona brzmi jak już nie z boysbandu, a girlsbandu. Straszne.

1. Because We Can [highlight=#ff0000]NEGATYWNA[/highlight]
2. I'm With You [highlight=#80ffff]NEUTRALNA[/highlight]
3. What About Now [highlight=#80bf00]POZYTYWNA[/highlight]
4. Pictures of You [highlight=#80ffff]NEUTRALNA[/highlight]
5. Amen [highlight=#80ffff]NEUTRALNA[/highlight]
6. That's What the Water Made Me [highlight=#80bf00]POZYTYWNA[/highlight]
7. What's Left of Me [highlight=#80ffff]NEUTRALNA[/highlight]
8. Army of One [highlight=#ff0000]NEGATYWNA[/highlight]
9. Thick as Thieves [highlight=#80ffff]NEUTRALNA[/highlight]
10. Beautiful World [highlight=#80ffff]NEUTRALNA[/highlight]
11. Room at the End of the World [highlight=#80ffff]NEUTRALNA[/highlight]
12. The Fighter [highlight=#ff0000]NEGATYWNA[/highlight]

Patrzę na swoje oceny sprzed dwóch lat i większość piosenek zyskała w moich gustach i to sporo. Aż wstyd przyznać, ale ogólna ocena albumu może oscylować w granicach 4/10. TO JEST NIE DO POMYŚLENIA! NIECH MI KTOŚ PRZEPISZE LEKI!
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Oceny - What About Now?

Post autor: Fromasz1899 »

nie potrzebne Ci leki ;) az tego wynika że do każdego może coś trafić ale na to czasami potrzeba kilku lat :) ciekaw jestem czy za kolejne 2 lata Twoja ocena nie poleci o stopień lub 2 w górę ;)
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1584
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Oceny - What About Now?

Post autor: EVENo »

Popowe RSO zachęciło mnie do ponownego przesłuchania WAN.

Jestem zgubnym człowiekiem, jeśli w ogóle można tak powiedzieć. Zmieniam oceny jak kobieta ubrania i nawet te z zeszłego roku mnie dziwią. Skąd zaledwie neutral dla Thick as Thieves? I skąd tak dobry odbiór całej reszty? :P Chyba jednak potrzebuję jakiś leków, bo normalny to ja nie jestem.

1. Because We Can 11/10 ARCYDZIEŁO
2. I'm With You 6/10 NEUTRALNA
3. What About Now 7/10 POZYTYWNA
4. Pictures of You 3/10 NEGATYWNA
5. Amen 5/10 NEUTRALNA
6. That's What the Water Made Me 8/10 POZYTYWNA
7. What's Left of Me 3/10 NEGATYWNA
8. Army of One 2/10 NEGATYWNA
9. Thick as Thieves 8/10 POZYTYWNA
10. Beautiful World 6/10 NEUTRALNA
11. Room at the End of the World 3/10 NEGATYWNA
12. The Fighter 1/10 NEGATYWNA

Te trzy utwory mogłyby poprawić ocenę albumu, gdyby znalazły się w podstawowej wersji zastępując kilka koszmarów:
With These Two Hands 4/10 NEUTRALNA
Burn With Me 5/10 NEUTRALNA
Into the Echo 4/10 NEUTRALNA


Da się przełknąć, ale strasznie się przy niej czas wlecze. Tak naprawdę jedynie Water mnie naprawdę rusza. No i TaT jest bardzo ładne. Większość jednak do zapomnienia. I nie styl mi nie przeszkadza, bo w wielu momentach jest podobny do tego z Cyrkla, czy House'a. Po prostu te piosenki do mnie nie trafiają. Nie mam ich nawet po co słuchać do końca. Dałem noty dziesięciopunktowe, bo różnice w odbiorze każdego utworu są u mnie ogromne, ale nawet to nie oddaje skali tych różnic. Dużo mieszanych uczuć i rozterek, ale niestety - większość z nich polega na wahaniu się między oceną negatywną, a neutralną.

3/10 NEGATYWNA
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”