Powstaje nowy album Bon Jovi...

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
Dwayne1890
Little Bit Of Soul
Little Bit Of Soul
Posty: 23
Rejestracja: 10 lutego 2013, o 13:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dwayne1890 »

Może ja jestem głupi ale...Piszecie, że Adrian podlinkował dłuższe snippety. Ja tam widzę po 1,5 min :D Chyba, że mowa o tym linku na youtube. Ale to już jest zablokowane :P
Zapraszam na blog filmowy inne niż wszystkie:
http://polfilmempoljajem.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Damned pisze: Dzisiaj już nie mam co do tego wątpliwości. To będzie płyta zbliżona do Lost Highway. Stąd też podczas koncertów jest tyle kawałków z płyty z 2007 roku, bo dobrze komponują się one z nowymi. Proszę o nieużywanie już argumentu, że album osiągnął sukces w Stanach i stąd tyle utworów w set-liście, bo na dwóch koncertach w Europie też grali w większości kawałki z LH.
Serio brzmi to dla Ciebie podobnie do LHighway?
Osobiście np. Army czy Water są dla mnie najbliżej KTF, ale LH? W życiu bym nie powiedział. Całość tego co słyszałem mógłbym porównać do tej spokojniejszej części Bounce i do Circle.
ROCKSTAR pisze: "Bullet"? Znowu zaczynajacy sie od talk-box'a numer? Nudy riff ? Nie.. Tego nie chce.. To ja juz wole dobry pop od nich... I niech tak zostanie. Prawda jest taka, ze wszystko sprowadza sie do prywatnych upodoban muzycznych wszystkich tu zebranych ;)
O ile talk-box uwielbiam, to Bullet też dla mnie jest nudny. Wole całe LH niż bullet ;)

[ Dodano: 2013-02-27, 12:02 ]
Przemo30 pisze:myślę jeszcze, że tak za 5 lat wydadzą These Days 2:)
A ja myślę, że jak powstanie kiedyś album utrzymany w wolnej/balladowej stylistycze jak jest Days to nie będzie to TD2 a raczej utwory w stylu Amen/ Fighter.
Przemo30
I Believe
I Believe
Posty: 53
Rejestracja: 26 czerwca 2012, o 06:37
Lokalizacja: Wlkp.

Post autor: Przemo30 »

Adrian pisze:
Damned pisze: Dzisiaj już nie mam co do tego wątpliwości. To będzie płyta zbliżona do Lost Highway. Stąd też podczas koncertów jest tyle kawałków z płyty z 2007 roku, bo dobrze komponują się one z nowymi. Proszę o nieużywanie już argumentu, że album osiągnął sukces w Stanach i stąd tyle utworów w set-liście, bo na dwóch koncertach w Europie też grali w większości kawałki z LH.
Serio brzmi to dla Ciebie podobnie do LHighway?
Osobiście np. Army czy Water są dla mnie najbliżej KTF, ale LH? W życiu bym nie powiedział. Całość tego co słyszałem mógłbym porównać do tej spokojniejszej części Bounce i do Circle.
ROCKSTAR pisze: "Bullet"? Znowu zaczynajacy sie od talk-box'a numer? Nudy riff ? Nie.. Tego nie chce.. To ja juz wole dobry pop od nich... I niech tak zostanie. Prawda jest taka, ze wszystko sprowadza sie do prywatnych upodoban muzycznych wszystkich tu zebranych ;)
O ile talk-box uwielbiam, to Bullet też dla mnie jest nudny. Wole całe LH niż bullet ;)

[ Dodano: 2013-02-27, 12:02 ]
Przemo30 pisze:myślę jeszcze, że tak za 5 lat wydadzą These Days 2:)
A ja myślę, że jak powstanie kiedyś album utrzymany w wolnej/balladowej stylistycze jak jest Days to nie będzie to TD2 a raczej utwory w stylu Amen/ Fighter.
chodziło mi, że ambitny, uduchowiony a nie plastikowy i popowy :)
Awatar użytkownika
Milla
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 886
Rejestracja: 20 listopada 2011, o 12:29
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Milla »

Posłuchałam snippetów i.... kurcze, I'm with you schrzanili! :zly: cała płyta ogólnie jest "stażejących się panów"... Za wolna, za grzeczna, za spokojna. Jakbym wrzuciła je w playliste i między nimi powstawiała Hey God, Prayer, Bullet, Working Mana itd... to wtedy super... ale jedną obok drugiej, zaraz trzecia, wszystkie podobne.... :whoeva:
Awatar użytkownika
Grzesiek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 508
Rejestracja: 2 listopada 2006, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzesiek »

Przesłuchałem wszystkie fragmenty (dzięki za upload). Boję się że brzmienie tej płyty będzie kipeskie. I'm with you powinno brzmieć lepiej niż brzmi (gdyby było zrobione tak jak kawałki na HANDzie).

Zmiażdżyło mnie klimatem i powaliło Thick As Thieves - fragment w którym śpiewają dwugłos z Richiem jest cudny. Wogóle jakoś tak wszystkie wolne numery na plus, podczas kiedy te niby-szybkie wydają się wtórne i zbyt masywnie brzmiące, perkusja jest bardzo jednostajna (mówię o typie utworu "What About Now" i tym podobnych których jest parę).

Army Of One bardzo oryginalne i ciekawe, oczywiście. Natomiast np. Water Made Me lepiej brzmiało na żywo z gitarą Bobbyego (której tu nie ma, jest zwykły slide, a Bobby używał E-bow - taki fajny gadżet do elektryka).

Jon ma trochę nowy pomysł na siebie i momentami to dobrze wychodzi, momentami nie. Ale ogólnie brzmi trochę bardziej męsko niż zazwyczaj, głębiej. Czasem wychodzi to na złe.

W Beautifull World cały zespół brzmi koszmarnie z Jonem włącznie (takie Last Cigarette tylko dużo mniej pomysłowe i gorzej zagrane. Bazar, wstyd).

Sympatyczne wydaje się What's Left Of Me. Ogólnie trudno mi powiedzieć coś o płycie. Parę ciekawych partii instrumentalnych pod koniec utworów mogłoby dużo zmienić, ale patrząc na czasy trwania tego nie dostaniemy.

W sumie nie widzę kandydatów na piosenki genialne. Może Army Of One w całości, moze Thick As Thieves jeżeli rozwiną to mocno.

Mam nadzieję na szybki wyciek całości!!!
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

ROCKSTAR pisze:Bon Jovi zawsze grali pod mainstream (to wszystko znajduje odzwierciedlenie w ostatnich wydawnictwach).
Zgoda tylko,że ten mainstream coraz mniej ich kupuje, płyty sprzedają sie coraz słabiej, miejsca na bilboardzie czy listach przebojów coraz słabsze więc stawiam pytanie dla kogo ten zespół teraz tworzy ? Mainstream tego nie kupuje, fani też coraz mniej no więc dla kogo ?
ROCKSTAR pisze:Nowy album W.E.T.
Dzięki nie znałem tego wcześniej ale po paru piosenkach na yt bardzo do mnie ten zespół trafił !
Obrazek
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Damned »

Adrian pisze:Serio brzmi to dla Ciebie podobnie do LHighway?
Absolutnie serio.
Co prawda na albumie nie ma instrumentów typu pedal steal czy skrzypiec, jednak wspomniane wcześniej What's Left of Me, to kolejna wersja Who Says i Lost Highway. Resztę oceniam głównie po produkcji i brzmieniu charakterystycznym dla albumu z 2007 roku.
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

ROCKSTAR pisze: Jon jest szefem, Jon decyduje, to Jon'a zespol i... projekt teraz juz bardziej... Bon Jovi zawsze grali pod mainstream (to wszystko znajduje odzwierciedlenie w ostatnich wydawnictwach). Kiedy BJ rzadzili swiatem, wtedy krolowal rock, teraz pop...BJ nie rzadza juz swiatem ,ale to co zrobili w przeszlosci dla mnie, nie pozwala mi przejsc obojetnie obok nich.

Andrew, ale co to jest za gadanie, jaki mainstream? Gdyby grali pod mainstream to by rządzili na listach, na listach ich nie ma. Teraz jest Beacause We Can na polskich listach, ale tylko dlatego, że jest to spowodowane tym całym koncertem pewnie dlatego jeszcze się utrzymuje. Hity z TC? LH? GH? raczej brak, z LH jedynie Make a memory chwilę było na listach, z TC.....nie pamiętam, ale chyba nic?

Gadanie, że Bon Jovi robią coś pod mainstream jest śmieszne, bo ani się nie pchają na listy, nie męczą się z klipami, Jon wręcz mówi, że nienawidzi robić klipów i mu się nie chce, no kto takie rzeczy mówi chcąc robić mainstream?

Ja nie wiem co oni robią, moim zdaniem, płyty są robione tylko po to, żeby mieć pretekst, żeby ruszyć w trasę i nie było gadania, że odcinają tylko kupony. A na płycie wytwórnia i tak zarobi swoje, bo wiele osób kupi, nawet fanów, którym się to nie podoba + może jakieś randomy zainteresowane nazwą Bon Jovi.
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dand »

O kurde ale skopali What's Left Of Me. Dla mnie to był bardzo fajny lajtowy utwór, idealnie brzmiący z akustykiem jako głównym i wiodącym motywem a tu napchali milion niepotrzebnych dźwięków. Strasznie przedobrzyli.
Obrazek
Przemo30
I Believe
I Believe
Posty: 53
Rejestracja: 26 czerwca 2012, o 06:37
Lokalizacja: Wlkp.

Post autor: Przemo30 »

Dand pisze:
ROCKSTAR pisze:Bon Jovi zawsze grali pod mainstream (to wszystko znajduje odzwierciedlenie w ostatnich wydawnictwach).
Zgoda tylko,że ten mainstream coraz mniej ich kupuje, płyty sprzedają sie coraz słabiej, miejsca na bilboardzie czy listach przebojów coraz słabsze więc stawiam pytanie dla kogo ten zespół teraz tworzy ? Mainstream tego nie kupuje, fani też coraz mniej no więc dla kogo ?
ROCKSTAR pisze:Nowy album W.E.T.
Dzięki nie znałem tego wcześniej ale po paru piosenkach na yt bardzo do mnie ten zespół trafił !
polecam w klimacie album Gotthard- Firebirth z 2012 roku:)
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

Adrian

Znając Twój gust, dasz albumowi 10/10 powinien Ci się spodobać mega całościowo.

[ Dodano: 2013-02-27, 12:52 ]
Śmiem obstawiać, że postawisz go na równi z Handem.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

bartekbb23 pisze:Adrian

Znając Twój gust, dasz albumowi 10/10 powinien Ci się spodobać mega całościowo.

[ Dodano: 2013-02-27, 12:52 ]
Śmiem obstawiać, że postawisz go na równi z Handem.
To zajebisćie ;) Póki co BWC, WAN i Fighter zaniżają trochę średnią.

[ Dodano: 2013-02-27, 12:55 ]
bartekbb23 pisze:Adrian

Śmiem obstawiać, że postawisz go na równi z Handem.
Już w tym momencie nie ma szans. Są tu 3 utwory zaniżające średnią 10/10. Hand ma tylko 1 taki utwór ;)
Awatar użytkownika
sobol_77
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1987
Rejestracja: 17 września 2005, o 10:45
Ulubiona płyta: New Jersey +TD +SWW
Lokalizacja: Michałowice / Wa-wa, od lat już Głogów

Post autor: sobol_77 »

Przemo30 pisze: polecam w klimacie album Gotthard- Firebirth z 2012 roku:)
Idealny wybór i przykład fajnego grania.
It's a bitch, but life's a roller coaster ride,
The ups and downs will make you scream sometimes...
Przemo30
I Believe
I Believe
Posty: 53
Rejestracja: 26 czerwca 2012, o 06:37
Lokalizacja: Wlkp.

Post autor: Przemo30 »

sobol_77 pisze:
Przemo30 pisze: polecam w klimacie album Gotthard- Firebirth z 2012 roku:)
Idealny wybór i przykład fajnego grania.
Dzięki Sobol:)
Pippo
Moderator
Moderator
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 318
Rejestracja: 7 września 2005, o 20:31
Lokalizacja: Milano

Post autor: Pippo »

sobol_77 pisze:Przemo30 napisał/a:

polecam w klimacie album Gotthard- Firebirth z 2012 roku:)

Idealny wybór i przykład fajnego grania.
Bez Steviego Lee, dla mnie Gotthard nie istnieje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”