nowe wersje 10 albumów

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
SaDzi0
I Believe
I Believe
Posty: 75
Rejestracja: 31 stycznia 2010, o 20:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: SaDzi0 »

teken020 pisze:właśnie dorwałem nową SWW remaster. Dosłownie 0 różnicy, każda piosenka brzmi tak samo jak płycie wydanej w 1997, czy tam 98
Też już ją dorwałem, różnice są słyszalne, więcej dynamiki chociaż momentami gitara odsunięte na dalszy plan, nie podoba mi się to.

LOAP to jakaś kpina, już na OWN była lepsza.
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Adrian »

Słucham New Jersey i od razu rzuca się w uszy "czystość" poszczególnych instrumentów. Poza tym jest większa moc tych utworów tzn. przynajmniej u mnie na starych głośnikach słychać to jakbym puszczał na dobrej jakości sprzęcie. Najbardziej mi się podoba, że brzmi to pełną parą a nie jakby najwyższe dźwięki był przycięte.
Musiałbym to porównać do oryginalnej płyty, ale słuchając starą mp-3 najwyższej jakości i mp-3ke specjalnej edycji różnica dla mnie jest na spory plus.

Jak puszczam starą mp-3 to w drugim pokoju już miałbym trudności z odróżnieniem dźwięków a przy nowej nie.

Tak jakbym w jednej ręce trzymał stare już zakurzone NJersey a w drugiej nowiutkie jeszcze pachnące prosto ze sklepu.

Czekam z niecierpliwością na Crusha i Handa i chyba jednak skusze się na ten box-secik jak stanieje (a przynajmniej na 2-3 albumy na teraz). Fajnie, że to odświeżyli.
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

nowe wersje 10 albumów

Post autor: teken020 »

stare mp3 SWW i NJ zgrywałem sam z oryginalnych płyt, ładne kilka lat temu 128kbps 44kHz
i dalej różnicy nie słyszę,
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
bartekbb23

Post autor: bartekbb23 »

stare mp3 SWW i NJ zgrywałem sam z oryginalnych płyt, ładne kilka lat temu 128kbps 44kHz
i dalej różnicy nie słyszę,
teken, to już Twój problem w takim razie..... Ale może czas się wybrać do laryngologa? :D
Awatar użytkownika
alniac
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1260
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, o 10:50

Post autor: alniac »

bartekbb23 pisze:Ale może czas się wybrać do laryngologa?
Proponujesz płukankę? :D
19.06.2013 – Gdańsk, Polska
12.07.2019 – Warszawa, Polska
Awatar użytkownika
SaDzi0
I Believe
I Believe
Posty: 75
Rejestracja: 31 stycznia 2010, o 20:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: SaDzi0 »

Naprawdę teken nic nie słyszysz? :))
Mam pierwsze wydanie NJ, później remaster kupiony w okolicach 2001 i właśnie zassałem dla porównania te nowe i z każdym razem jest wyraźna różnica in+, nie trzeba się wsłuchiwać :) Tylko drażni mnie teraz, że za bardzo się wybiły syntezatory na wierzch kosztem rytmicznej sekcji gitar, jeszcze bardziej jak na SWW.
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Jak ktoś ma gównianą kartę dźwiękową (bo zakładam, że słuch masz dobry) to może faktycznie nie usłyszy różnicy między CD, a mp3 128 :P
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

nowe wersje 10 albumów

Post autor: teken020 »

słuchając z płyty i z moich mp3 128kbps 44kHz też różnicy nie słyszę ;p
moja karta dźwiękowa: Realtek ALC662 @ nVIDIA nForce 6100-430 (MCP61P) - High Definition Audio Controller PCI

Głośniki Genius SW-HF 5.1 5005
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
studentmibm
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 582
Rejestracja: 14 maja 2006, o 16:38
Lokalizacja: Bytom

Post autor: studentmibm »

teken020, proponuje dokupic jakas normalna karte dzwiekowa, bo te wszystkie integry sa tak naprawde malo warte... choc ponoc sa i lepsze i gorsze. Zainwestuj i kup SB Audigy 2 zs (gold lub nie) w okolicach 100-150zł i wtedy roznice uslyszysz. Tymbardziej dziwne wydaje sie, ze nie slyszysz roznicy pomiedzy mp3 128 kbps a 320... tutaj roznica zwykle jest slyszalna w mp3 wykonanych z tej samej plyty.
A tak wogole to polecam FLACa, bo mp3 nawet w 320 to nedza...
Awatar użytkownika
SaDzi0
I Believe
I Believe
Posty: 75
Rejestracja: 31 stycznia 2010, o 20:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: SaDzi0 »

studentmibm pisze:pomiedzy mp3 128 kbps a 320... tutaj roznica zwykle jest slyszalna w mp3 wykonanych z tej samej plyty.
Dodam, że tutaj różnica jest zwykle słyszalna nawet na gównianej dźwiękówce ;)
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

Ostatnio rzadko mi się to zdarzało, ale w 100% zgadzam się ze Studentem, ze swojej strony polecam zewnętrzną SB X-Fi.
Awatar użytkownika
SaDzi0
I Believe
I Believe
Posty: 75
Rejestracja: 31 stycznia 2010, o 20:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: SaDzi0 »

I jesli chodzi o głośniki to zadne geniusy czy creative sreative tylko porządny amplituner i kolumny, w ostateczności porządne słuchawki, ale nie takie z kiosku heh :) wtedy dopiero można posłuchać ;)
I ostatnia rzecz, ale to moja subiektywna opinia - stereo to najlepszy wynalazek człowieka zaraz po wynalezieniu piwa i w zupełności wystarczy :)
teken020
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1212
Rejestracja: 24 września 2005, o 15:10
Lokalizacja: szczytno

nowe wersje 10 albumów

Post autor: teken020 »

to która jest lepsza SB X-Fi. czy SB Audigy 2 zs platinim , wgranicach 150zł

co do głośników to nie zamierzam wydawać 1000zł specjalnie po to aby usłyszeć różnicę remastera że kilka dzwięków gra głośniej itp.
It's not where we're coming from
It's how we turn from here
We know where we want to go
We just need the light to get us there
Scrooge
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1019
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 07:23
Lokalizacja: inąd

Post autor: Scrooge »

do 150 zł to Audigy, do tego kup sobie słuchawki - Creative Auvrana Live! Bezkonkurencyjne w swojej cenie (ok 200zł) - i już masz solidny zestaw do słuchania muzy, za rozsądne pieniądze ;)
Awatar użytkownika
SaDzi0
I Believe
I Believe
Posty: 75
Rejestracja: 31 stycznia 2010, o 20:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: SaDzi0 »

Tu nie chodzi o usłyszenie różnicy ale o ogólny odbiór ;) Ale nie każdy musi być audiofilem :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”