Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

ODPOWIEDZ
M

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: M »

Tomker pisze:Monika, ja oczami wyobraźni po rycerskiej wzmiance Mariusza zobaczyłem coś takiego:
Obrazek
;)
M pisze: Tom, cztery plus ;)
w mojej skali 9/10, tak? :D Muszę sprawdzić co to jest ten Hammerfall ;D
(tymczasem mi chodzi po głowie tylerowskie "Tell me what you think about your sit-u-a-tion; Complication - aggravation " z Livin on the edge... Zawsze to lepsze skojarzenia niż nikelblack ;D )
Tom, rządzisz! :D

Za każdym razem kawałek podoba mi się coraz mniej. W gruncie rzeczy niewiele w tym Bon Jovi ;) mimo wszystko... Niepokojące intro, zwrotki przywołujące na myśl Avenged Sevenfold i boysbandowy refren. Produkcja trochę płaska jak zauważyłeś i jak na moje ucho za mało dzieje się we zwrotkach. Solo oscylujące w okolicach brzmieniowych "Have A Nice Day" z fajnym zgaszeniem w finalnej fazie. I o ironio pierwszemu "singlowi" po przesłuchaniu "drugiego" jestem w stanie zdecydowanie podnieść notę.

Miłego dnia!

P.S. Co do odnośników skali to masz oczywiście rację :) Na trzeźwo oba kawałki 3(+)/5.
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: Smolek »

Damned pisze:PS. cieszę się, że pierwszy raz od niepamiętnych czasów premiera nowego utworu Bon Jovi wzbudziła wśród fanów więcej entuzjazmu, niż zawodu. Przynajmniej tak to tutaj wygląda. Warto zapamiętać tą datę ;)
Dokładnie. Na 7 stron tematu o tej piosence na Jovitalku jest zaledwie kilka negatywnych opinii, to pokazuje, że "We Don't Run" jest zaskoczeniem (pozytywnym) dla fanów. Tutaj (i na facebooku bj.pl) zresztą jest podobnie. Dla mnie pierwsze przesłuchanie było niesamowitym szokiem, bo Jona tak wokalnie (z pazurem) dawno nie słyszeliśmy. Niesamowite pierwsze wrażenie wywarł na mnie też refren. Solówka też niezła (według ROCKSTARA, najlepsze gitarowe solo w swiecie BJ od nie wie ilu już lat). Zwrotki też bardzo dobre (byłem w szoku, że to Jon śpiewa). Najlepsza piosenka Bon Jovi od lat.
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2759
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: Dand »

Smolek pisze: Solówka też niezła (według ROCKSTARA, najlepsze gitarowe solo w swiecie BJ od nie wie ilu już lat).
W sumie głupio z nim dyskutować na temat solowek ale dla mnie ta z I'm with you zdecydowanie lepsza.

Ciekaw jestem co BJ zrobią teraz z tym utworem. Pierwszy od dawnaaaa który tak mocno spodobał sie tak wielu fanom. Przydała by sie większa promocja no i powazne pytanie - czy JBJ da rade to zaspiewac live ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: Smolek »

Mi na WAN-ie bardziej się podają solówki "Thick as Thieves" i "I'm With You". Ogólnie ten album ma być nie na rękę Jona, taki od niechcenia, więc być może zaśpiewa to kilka razy na tych koncertach w 2015 roku, i więcej nie ruszy tej piosenki. Choć gdyby Jon bardziej by kombinował (choć pewnie to wytwórnia chciała, żeby wydali w sierpniu), to by wydał album i single po tej trasie w 2015 roku, a w 2016 roku nowy album i nie musiałby grać tej piosenki na trasie (choć gdyby nie ta krótka trasa, to może nie wydaliby "Burning Bridges", i zazwyczaj single od BJ były grywane na koncertach). Co do zagrania live, nie wiem, zależy jak będzie się prezentował wokalnie na trasie, i jeżeli będzie spiewał dużo niżej tą piosenkę, to straci ona wszystkie atuty..

Dobre podsumowanie "We Don't Run" na Jovitalku: I've never thought I'd say this but... nice guitarwork from Shanks. :D Serio, chyba naprawdę nagrali ten utwór od niechcenia, i wyszło przypadkiem coś naprawdę dobrego. :P
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2759
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: Dand »

^^ Wiem jak traktuje ten album i piosenki na nim ale myślisz,że nic go nie ruszy,że wreszcie piosenka, która stworzył została tak pozytywnie odebrana ? W sumie cholera go wie ale można mieć nadzieje, tylko wtedy pojawi się właśnie ten problem z śpiewaniem live. Zobaczymy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: Smolek »

Z Jonem nic nie wiadomo, ale jeżeli ta piosenka ma takie opinie, to powinni wydać ją jako pierwszy singiel, nakręcić teledysk, mocno ją wypromować. Przecież mają tego nowego menedżera (ponoć jeden z lepszych w branży), więc niech działa.
yanni
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 408
Rejestracja: 3 czerwca 2007, o 13:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: yanni »

Pojawiła się informacja, że We don't run jest to nowy utwór, nie jest to outtake z poprzednich sesji.
https://medium.com/@FangirlDiaries/bon- ... 6236abed42
Hmmm... ciekawie się to zapowiada.
http://kolekcjamuzyczna.blogspot.com/

22-06-2014 - Berlin, D - RS
19-06-2013 - Gdańsk, PL - BJ
13-10-2012 - Berlin, D - RS
10-06-2011 - Dresden, D - BJ
04-06-2008 - Vienna, A - BJ
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: prezes1 »

Refren 'We Don't Run' jest najlepszy od 10 lat. To moje BJ! :)
Jestem pozytywnie zaskoczony. Zresztą dobrze jest nie mieć żadnych oczekiwań bo potem niezłe niespodzianki wychodzą...
To że to nowy kawałek to chyba Billboard pisał, zresztą wystarczy tekstu posłuchać... ;)
Szkoda że to nie singiel na premierowy materiał.
Ktoś tu wspomniał że Jon ma jakieś zobowiązania wobec wytwórni, czy to oznacza że kończy współpracę z Universal/Island Def Jam?
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
ROCKSTAR
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 998
Rejestracja: 10 kwietnia 2005, o 14:19
Ulubiona płyta: NJ KTF TD
Lokalizacja: Wałbrzych / Kair
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: ROCKSTAR »

Dand pisze:
Smolek pisze: Solówka też niezła (według ROCKSTARA, najlepsze gitarowe solo w swiecie BJ od nie wie ilu już lat).
W sumie głupio z nim dyskutować na temat solowek ale dla mnie ta z I'm with you zdecydowanie lepsza.

Ciekaw jestem co BJ zrobią teraz z tym utworem. Pierwszy od dawnaaaa który tak mocno spodobał sie tak wielu fanom. Przydała by sie większa promocja no i powazne pytanie - czy JBJ da rade to zaspiewac live ?
Juz pisze, dlaczego tak ocenilem- po raz pierwszy od niepamietnych czasow slysze w solowce BJ picking... a'la Van Halen- ten krociutki moment pod sam koniec sola :) Rozesmialem sie, kiedy to uslyszalem, bo nagral to "nasz znienawidzony" producent :glupek2: To raczej moj subiektywny wybor- solowki z Im With You nie pamietam- a ta mi w glowie zostanie ;)

I nie moge sie przestac smiac z faktu, ze BJ w tym przeprodukowanym ciut numerze tyle zyskalo w moich oczach! Juz od poczatku te chorki buduja klimat numeru... Jon z pasja to spiewa, z gniewem w glosie czasami? Nie wiem- moze znow bierze gora niepoprawny, fanowski optymizm, ale jesli jest to NOWY song, to robi sie naprawde ciekawie...
Na promocje numer nadaje sie niesamowicie- przerabac taki potencjal- bedzie wstyd!
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: monjovi »

yanni pisze:Pojawiła się informacja, że We don't run jest to nowy utwór, nie jest to outtake z poprzednich sesji.
https://medium.com/@FangirlDiaries/bon- ... 6236abed42
Hmmm... ciekawie się to zapowiada.
Link niestety nie działa. Jeżeli to utwór Jona i Johna to mogłoby oznaczać,że to zupełnie nowa piosenka, a z drugiej strony inne źródła mówią, że na BB będą same odrzuty.

Własnie pojawia się problem jak Jon poradziłby sobie z tym utworem live, jedyny sposób to dać ludziom śpiewać najwyższą partię "We don't Run'' plus chórek od zespołu, może dałoby się to wyciągnąć. Niby Jon nie podchodzi entuzjastycznie do tego wydawnictwa, stąd pojawiają się spekulacje, że płyta wychodzi tylko, dlatego że zespół jest zobowiązany do wypełnienia kontraktu. Z kolei za chwile trasa, i co materiał z Burning Bridges zostanie na niej zupełnie pominięty ? Skłaniałbym się bardziej takiej wersji, że ta mini trasa będzie symboliczną promocją krążka. Ciekawe jest to, że nie ma żadnych wieści od zespołu, jedyne wiarygodne źródło to artykuł z Billboard.

Co do utworu, to nie moja bajka, ale teraz wiem, że na szczęście zadzior nie umarł w naszym siwogłowym frontmanie, lubię wersję liryczną Jona chyba najbardziej, ale tylko wtedy gdy z tyłu głowy mam świadomość, że jak przychodzi co do czego to potrafi wykrzesać z siebie diabełka :D
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2759
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: Dand »

Shanks na twitterze potwierdził, ze zagral na gitarze w We don't run.
Swoją drogą jeśli to nowy utwor to chyba tej zmiany producenta nie będzie. No bo po co by nagrywał z nim nowy numer na tą kompilacje a nad nową płytą pracował z kimś innym.
Obrazek
yanni
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Keep The Faith
Keep The Faith
Posty: 408
Rejestracja: 3 czerwca 2007, o 13:35
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: yanni »

monjovi pisze: z drugiej strony inne źródła mówią, że na BB będą same odrzuty.
Może własnie to jest odrzut z sesji do nowej płyty. Może Jon tą piosenką chce przetrzeć sobie nowy szlak.
Na demo mi to nie wygląda, zbyt dobrze wyprodukowane.
http://kolekcjamuzyczna.blogspot.com/

22-06-2014 - Berlin, D - RS
19-06-2013 - Gdańsk, PL - BJ
13-10-2012 - Berlin, D - RS
10-06-2011 - Dresden, D - BJ
04-06-2008 - Vienna, A - BJ
Awatar użytkownika
Smolek
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2777
Rejestracja: 26 kwietnia 2008, o 10:47
Lokalizacja: Hołowienki

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: Smolek »

yanni pisze:
monjovi pisze: z drugiej strony inne źródła mówią, że na BB będą same odrzuty.
Może własnie to jest odrzut z sesji do nowej płyty. Może Jon tą piosenką chce przetrzeć sobie nowy szlak.
Na demo mi to nie wygląda, zbyt dobrze wyprodukowane.
Ponoć album "Burning Bridges" nie będzie na takiej zasadzie jak New Jersey: Deluxe Edition czy 100,000,000 Bon Jovi Fans Can't Be Wrong. Mają być to dema z ostatnich płyt, ale nagrane na nowo teraz, a nie tylko poprawione jakościowo z sesji nagraniowej, np. The Circle. Na tamtych dwóch albumach było to na zasadzie, że były to dema z danych sesji nagraniowych (np. w NJ Edition nagrania z lat 80-tych), ale nie nagrane od nowa (czyli w 2014 lub 2015 roku), jak ma być na BB. Chyba, że źle coś zrozumiałem.

PS. BBC Radio 2 przed chwilą puściło piosenkę "We Don't Run". Może ta piosenka będzie pierwszym singlem, a nie Saturday. Bo tam chyba nie puszczali jeszcze Saturday?

PS2. Tymczasem 2 godziny temu (przed puszczeniem tej piosenki w radiu) na twitterze BBC Radio 2 pojawiło się takie info: Morning! @realkenbruce will be giving @BonJovi's new single a spin after 11. #firstRadio2play woop

PS3. Ponoć jednak zagrali tam Saturday..
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2015, o 11:02 przez Smolek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: Damned »

Obrazek

Odrobinę lepsza jakość We Don't Run:
http://www.republicplaybook.com/track/b ... -dont-run/

Co ciekawe, jest to strona wytwórni Republic Records, czyli tej w której została wydana ostatnia składanka Finding Forever. Być może to nowy kontrakt Bon Jovi i palenie mostów nie tyle z Samborą, co z wytwórnią Universal/Island.

EDIT: sorry, ale przeczytałem właśnie że Republic Records jest częścią Universalu.
Miracle-BJ
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2014
Rejestracja: 7 sierpnia 2011, o 16:59
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Nowy album Bon Jovi (2016)

Post autor: Miracle-BJ »

Gdy przesłuchałam "Saturday Night Gave..." to nawet nie chciało mi się pisać co myślę. Słabe, słabe, brak słów it…! Straciłam kompletnie nadzieję, że BJ nagrają jeszcze coś naprawdę dobrego i wzbudzi to we mnie radość i zachwyt. Poza tym cały czas w głowie mi brzmiało …brak Ryśka, płyta bez Ryśka, nie będzie gitary i głosu Ryśka… itd. Byłam zrozpaczona. :zly:
Ale jak moje uszy usłyszały "We Don't Run" to zaniemówiłam z zachwytu. REWELACJA! :o Wróciło moje BJ! Jasiek odzyskał głos! Tak właśnie powinien teraz tworzyć i grać ten zespół! Poczułam się kilka lat młodsza!. Coś wspaniałego! Dziwnym trafem ten Rysiek uciekł z mojej głowy. Jeżeli taka będzie płyta i takie utwory będą nagrywane, to prędzej się pogodzę z tym, że Richie wybrał inną drogę. :glupek2:
Tak trzymać chłopaki! :jupi:
BJ - It's my life - Always !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”