Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Dyskusje na temat albumów, ich oceny, opinie.

Moderator: Mod's Team

Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: monjovi »

Adrian pisze:
monjovi pisze:Z dniem dzisiejszym 'nasza' subskrypcja na Tidalu dobiegła końca :D Zawsze wiatr w oczy :D

Dobra juz mam :D



Nie wiem co ma miejscowość Camden i uboga czarnoskóra rodzina do Living With The Ghost, ale okej :D Wygląda jakby nie mieli w ogóle pomysłu na ten klip, jestem rozczarowana. Do Reunion pasuje to o wiele bardziej i sceny na sali gimnastycznej wyglądają dobrze. Ale generalnie ratujemy świat, sielanka, superman tonight ;)


klipy:

http://www.miaopai.com/show/EpHwLipo9~q ... K1JQ__.htm
LWTGhost przedstawia Camden w niedalekiej przeszłości, które było jest przedstawione jako miasto wymarłe. Pojawia się tylko dzieciak i Jon. Wszystko jest czarno białe.
Reunion przedstawia Camden w 2016 jako miasto odradzające się z nadzieją na przyszłość.

Reżyser kręcił już tego typu klipy i generalnie oba się łączą w całość. ghost to przeszłość, a Reunion to odrodzenie miejscowości i przyszłość.
Zamysł artystyczny jest. Czy do mnie trafia? Są ok. W całym zestawie klipów będą się wyróżniać swoim spokojem i inną narracją. Podejrzewam, że dla Jona oba klipy są ważne i jest z nich zadowolony.
Tak, tak wiem, przeczytałam już te przytoczoną interpretacje na jovitalku, jednak do mnie nie trafia i teledysk wydaje mi się zupełnie nie związany, nie tylko mi z resztą, za dużą siłę rażenia ma ten tekst, jest zbyt osobisty żeby potraktować go taki stricte polityczny i prospołeczny sposób. ''Marry me to the blue sky'', ''we were fire & gasoline''? Co ma do rzeczy...smutne, czarno-białe Camden z przeszłości? Zamysł jak dla mnie nie trafiony, albo bali się, żeby nie rozpętać burzy jeśli odnosiłby się do głównego bohatera tej piosenki. Reunion jest ok, pasuje jak najbardziej.
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Damned »

Chyba jestem jedyny, ale cholernie podoba mi się teledysk do "Living with the Ghost". Fenomenalne zdjęcia na ulicy!! Ten moment w drugiej zwrotce, kiedy chłopiec ściąga słuchawki i muzyka przestaje grać, może przyprawić o gęsią skórkę. Dosadnie oddaje nieciekawość tamtego miejsca. Słaba jest jedynie końcówka klipu.

Co do związku z tekstem, to przekaz jest prosty i czytelny. Chłopiec ma trudne dzieciństwo, ale jak brzmi motto utworu: "no future living in the past", a więc jest światełko w tunelu i sens by maszerować przez ten szary Camdeński krajobraz do przodu ;) Jak to zwykle u BJ tekst uniwersalny i mogący być zobrazowany na milion sposobów. Cieszę się, że w klipie nie ma żadnych nawiązań do Richiego. To byłoby zbędne rozdzieranie szat.

"Reunion" słabiutko. Sceny z zespołem przyjemne, ale nic poza tym. Spory zawód.

Obydwa ostatnie klipy z #THINFS bardzo fajnie wiążą nam całość, bo Ghost otwiera album, a Reunion optymistycznie go zamyka. Jestem pod wrażeniem całości i będę ostatnią osobą, która skrytykuje zespół za nagranie 12-stu teledysków. Co prawda zawsze mogłoby być lepiej. Niektóre klipy wydają się być niedopracowane, ale jest dobrze. Tak dobrych teledysków nie było od dawna.
Fromasz1899
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 945
Rejestracja: 24 lutego 2013, o 14:11
Ulubiona płyta: The Circle
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Fromasz1899 »

ja mam inną teorię, livin with the ghost jest nawiązaniem do masonerii xD
I'm still living, yeah, semper fi!

When you want to give up and your heart's about to break
Remember that you're perfect
God makes no mistakes
kikusia28
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1310
Rejestracja: 26 maja 2008, o 20:49
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: kikusia28 »

Z perspektywy czasu stwierdzam, że tyle klipów to jest jednak głupota. Jak dla mnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są 3 dobre teledyski, a nie 50 średniej jakości.
Każdy teledysk zobaczyłam max 2 razy. Wyjątkiem jest This House i Scars. A już tego, że mi zepsuli Devil to im nie wybaczę. Teraz za każdym razem gdy słucham tego utworu widzę dziewuchę na rowerku!
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3523
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: prezes1 »

Uważam że Jonny bardzo dobrze i inteligentnie wybrnął z pomysłem do klipu Ghost. Co miał niby zrobić? Łopatologicznie pokazać Ryśka z toastem? A może sznur na szubienicy i odcinanie? ;) Dobre czarno-białe zdjęcia i sam Jon co sugeruje osobisty stosunek do tej piosenki.
Jest cała masa teledysków które z tekstem nie mają nic wspólnego. Problemu nie widzę, wręcz przeciwnie.
Reunion może być, nic specjalnego.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Damned »

Chyba jedynym krajem, w którym #THINFS sprzedaje się od początku bardzo dobrze i nie notuje żadnych dramatycznych spadków na listach, jest Australia. Od razu nasuwa mi się skojarzenie z narodowością Orianthi. Oraz faktem, że od czasu odejścia z Bon Jovi, Richie zagrał w tym kraju już 13 koncertów (nie licząc tych gdzie był gościem specjalnym Orianthi).

Czy to mogło mieć wpływ na to, że Australijczycy - w porównaniu z resztą świata - kupują "nowe" Bon Jovi, a #THINFS jest w Australii na dobrej drodze, by zostać najlepiej sprzedającym się albumem Bon Jovi od czasu Crush?

Myślę, że taka wersja miałaby sens, bo - jakkolwiek to zabrzmi - Australijczycy na brak Richiego narzekać po prostu nie mogą ;)
Przez ostatnie 3 lata mięli go pod dostatkiem...

Myślicie że to może mieć ze sobą jakiś związek, czy to zwykły zbieg okoliczności?
A może macie inny pomysł na wytłumaczenie rosnącej popularności Bon Jovi w Australii?
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Adrian »

Myślę, że jakiś wpływ na utrzymywanie popularności w Australi może mieć fakt, że RSO tam ciągle grają. Tym sposobem o BJ się ciągle mówi.

A tutaj taka ciekawostka
W Antyradio grano - Come Up To Our House
W Niemczech i Austrii puszczano RollerCoaster jako drugi singiel
a BBC2 dodało do swojej listy "A" utwór... "Born Again Tommorow". Nie wiem czy ostatnim singlem Bon Jovi z listy "A" to nie były przypadkiem single z LHighway a może i z HANDa

Jakby utwór był grany na liście A to może i trafiłby na oficjalną listę. Promocja mogłaby pomóc stać się utworowi przebojem.
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Damned »

Adrian pisze:Myślę, że jakiś wpływ na utrzymywanie popularności w Australi może mieć fakt, że RSO tam ciągle grają. Tym sposobem o BJ się ciągle mówi.
Też o tym pomyślałem. Richie i Orianthi - chcąc nie chcąc - napędzali promocję Bon Jovi w Australii. I nic w tym dziwnego.
Gdyby związał się z polską artystką i odwiedzał często Polskę, to popularność Bon Jovi w naszym kraju też na pewno by na tym nie ucierpiała ;)
Awatar użytkownika
monjovi
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2553
Rejestracja: 4 lutego 2006, o 11:48
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Turek/Poznań
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: monjovi »

Ostatnie 2 teledyski + dokument pojawiły się na YT. Można dziś zasiąść w spokoju i obejrzeć cały album. ;)
[align=center]http://www.lastfm.pl/user/monjovi[/align]
Awatar użytkownika
EVENo
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 1587
Rejestracja: 9 października 2016, o 11:51
Ulubiona płyta: New Jersey
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: EVENo »

Nie wiem czemu wcześniej o to nie spytałem (a może spytałem, tylko nie pamiętam)

Też macie tak, że jak wracacie z pracy do domu to podśpiewujecie "COMING HOOOOOOOOOOO-OOOOO-OOOOME"? :D Zazwyczaj mam tak w piątki, ale dzisiaj chyba przesadziłem, bo wychodząc godzinę wcześniej niż inni naprawdę się wydarłem :D
Telewizja kłamie, a Radio Epsilon
Awatar użytkownika
Adrian
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4411
Rejestracja: 17 września 2005, o 17:02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Adrian »

Wideo z fragmentami wszystkich 12 klipów + wszystkie bonusy
https://www.youtube.com/watch?v=n4UCqbu ... e=youtu.be
01.Stuttgart 2006
02.Lipsk 2008
03.Drezno 2011
04.GDAŃSK 2013!!
05.WARSZAWA 2019!!

Please Wait.....Loading....
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Dand »

EVENo pisze: Też macie tak, że jak wracacie z pracy do domu to podśpiewujecie "COMING HOOOOOOOOOOO-OOOOO-OOOOME"? :D Zazwyczaj mam tak w piątki
Haha no zdecydowanie idealny song na piątkowy powrót do domu, od dziś w aucie zawsze będę szykował to na piątek ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Dand
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 2758
Rejestracja: 16 września 2005, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Dand »

Ciekawy wywiad z Tico o powstawaniu płyty :
http://www.musicradar.com/news/drums/bo ... ale-646142
Obrazek
Awatar użytkownika
Damned
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 4971
Rejestracja: 7 listopada 2012, o 03:16
Ulubiona płyta: These Days
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: Damned »

"Born Again Tomorrow" zostanie wydany w UK jako drugi singiel 24 lutego 2017.
http://www.musicweek.com/key-releases/singles

Przypomnę, że w październiku jako drugi singiel zapowiadany był "Knockout", 2 miesiące później JBJ mówił o "Roller Coaster". Plany musiały więc ulec zmianie, lub "Born Again" będzie singlem tylko na Wyspach. Tak czy inaczej, wielkimi krokami zbliża się drugi etap wzmożonej promocji albumu. Czy przyniesie to jakieś skutki? Przekonamy się w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.
Awatar użytkownika
prezes1
Gdańsk Supporter
Gdańsk Supporter
Have A Nice Day
Have A Nice Day
Posty: 3523
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:48
Ulubiona płyta: These Days i NJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowy album Bon Jovi - "This House Is Not for Sale" 2016

Post autor: prezes1 »

Jak dla mnie to drugim singlem był Knockout, potem było Labour i Born Again.
Tak jest napisane na naklejce na płycie. ;)
Poza tym, normalnym jest że singla można kupić w sklepie, co w niektórych przypadkach uczyniłem. A promo singiel idzie tylko do radia.
A do kupienia był House, Knockout, Labour i Born - jeśli dobrze pamiętam.
Niech sobie Jon gada o drugim singlu, a fakty są inne. No i każda piosenka ma teledysk w tej chwili.
"Opinions are like assholes...Everybody has one!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albumy i Wydawnictwa”